Jump to content

Moto Zajednica

Izgubljena tablica - procedura za novu ???

Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

Danas sam uspeo da na putu izmedju aerodroma Batajnica i kuce nekako izgubim tablicu.

 

Da li neko zna TACNU I BRZU proceduru za dobijanje nove, s obzirom da je sutra zadnji radni dan pred praznike.

 

Unapred ljubazno zahvaljujem,

 

:wink: :wink: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

U prvi sup daš izjavu kako, zašto i gde si je izgibio, sa tim papirom u Ljermontovu po novu i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

skolski primer nepotpune informacije zbog koje ponovis citavu tu proceduru:

 

odes zaista u prvi SUP da prijavis da si je izgubio ali kada u izjavi navodis GDE si je izgubio, to mora biti na njihovoj opstini zbog striktne mesne nadleznosti.

 

Odes u prvi SUP i prijavis iskreno gde si izgubio otprilike tablicu i onda te upute u taj, mesno nadlezni SUP za mesto gde si je izgubio..... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

U svakom slucaju mislim da novu tablicu i kad sve prijavis ne dobijas odmah, vec cekas da je naruce da se ponovo uradi, tako da ce u tvom slucaju to verovatno biti tek posle praznika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Pozdrav' date='

 

skolski primer nepotpune informacije zbog koje ponovis citavu tu proceduru:

 

odes zaista u prvi SUP da prijavis da si je izgubio ali kada u izjavi navodis GDE si je izgubio, to mora biti na njihovoj opstini zbog striktne mesne nadleznosti.

 

Odes u prvi SUP i prijavis iskreno gde si izgubio otprilike tablicu i onda te upute u taj, mesno nadlezni SUP za mesto gde si je izgubio..... ;)[/quote']

 

Ne, sigurno æeš reæi da si tablicu izgubio u Novom Pazaru pa i da jesi...

Naravno da æeš reæi da si je izgubio u svojoj opštini, ne mora da bude fliper baš uvek 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Uz napomenu da ako je manje od mesec dana do isteka registracije dobiješ Quac u bulijo umesto tablice :? :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne vredi, ili se ne razumemo ili opet imamo gresku:

 

ne mozes otici u bilo koji SUP i prijaviti da si izgubio tablicu na svojoj opstini.

 

To mozes samo ako odes da prijavis u SUP na svojoj opstini. Da ilustrujemo:

 

Prijavljen si da zivis na Novom Beogradu i izgubis tablicu na Novom Beogradu. Odlucis se za opciju bilo-koji-SUP i odes u najblizi, recimo da je to Cukarica u tom trenutku.

 

1. Prijavis da si izgubio na svojoj opstini (napises u izjavi da si je izgubio na NBgd) - pocinje fliper bez pardona: idi na NBgd da prijavis

 

2. Nebitno gde si izgubio i gde si prijavljen, napises u izjavi u OUP-u Cukarica da si izgubio tablicu na Banovom Brdu recimo, onda oni izdaju potvrdu i nema flipera.

 

 

 

Jednom recju: gde god da si prijavljen (svoja opstina) i gde god da izgubis zaista tablicu, OUP u koji odes da to prijavis mora biti mesno nadlezan te ce prihvatiti da izda potvrdu samo ako u izjavi navedes da je na teritoriji OUP-a u koji si dosao izgubljena tablica.

 

Deki, kada je manje od mesec dana do isteka registracije, svaka promena koju vrsis povlaci obavezno i registraciju, znaci dobijas tablicu ali moras istom prilikom i izvrsiti produzenje registracije, ovo se ne odnosi samo na tablicu vec i na druge promene, vlasnistva, podataka o vozilu, podataka o vlasniku itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ja sam prošle godine izgubio tablicu na putu Mladenovac-Sm. Palanka, otišao u sup BGD - pored autoputa i prijavio tako kako jeste. Nisu me terali da idem u Mladenovac, dobio papir i pravac u Ljermontovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Verovatno da za autoput nema neke mesne nadleznosti po pitanjima OUP-a (ima ali u delu koji prolazi kroz Beograd, ne posle rampe) vec je nadleznost upravo Lastina (stanica Autoput) pa se tamo i moze prijaviti. Ipak, u takvom slucaju to i jeste mesno nadlezni SUP a ne bilo koji OUP o cemu smo do sada pisali. Za njihove nadleznosti druge vrste znam a sada me mrzi da proveravam i ovu nadleznost kada je autoput u pitanju, pretpostavljam da je tako kako si napisao i iz toga izvodim zakljucak da je ta stanica nadlezna i za autoput uopste ukoliko je nekome prebivaliste na teritoriji Beograda (obzirom da je saobracajna nadleznost zonski izdeljena te se onda tretira i atribut prijave mesta boravka).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam izgubio tablicu pre 2-3 nedelje i evo kako ide procedura.

Odes do supa tamo gde je motor registrovan i javis se 'uvidjanoj ekipi' oni ti daju formular gde upises generalije vezane za vlasnistvo motora, i onoga ko prijavljuje da je tablica izgubljena. I mozes uzeti potvrdu odmah ili mozes sacekati u nadi da ce ti pronaci tablicu i vratiti(sto sam ja ucinio) Sto se tice ovih flipera i nadleznosti nemam pojma o cemu se radi naime ja sam prijavio nestanak u NS-u gde sam prijavljen i gde je motor registrovan a izgubio sam negde na podrucju Sremskih Karlovaca-Indjije i tako sam i napisao, rekli su mi da se za sada po pitanju tablice 'snadjem' a ako mi ne nadju tablice kad budem hteo da registrujem da dodjem po potvrdu i da redovno odem na salter i uzmem novi 'broj' i saobracajnu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Sto se tice nadleznosti, za autoput je zaduzena republicka, a ne lokalna policija, tako da je zbog toga verovatno drugaciji postupak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Sto se tice nadleznosti' date=' za autoput je zaduzena republicka, a ne lokalna policija, tako da je zbog toga verovatno drugaciji postupak.[/quote']

 

Pozdrav' date='

 

Verovatno da za autoput nema neke mesne nadleznosti po pitanjima OUP-a (ima ali u delu koji prolazi kroz Beograd, ne posle rampe) vec je nadleznost upravo Lastina (stanica Autoput) pa se tamo i moze prijaviti. Ipak, u takvom slucaju to i jeste mesno nadlezni SUP a ne bilo koji OUP o cemu smo do sada pisali. Za njihove nadleznosti druge vrste znam a sada me mrzi da proveravam i ovu nadleznost kada je autoput u pitanju, pretpostavljam da je tako kako si napisao i iz toga izvodim zakljucak da je ta stanica nadlezna i za autoput uopste ukoliko je nekome prebivaliste na teritoriji Beograda (obzirom da je saobracajna nadleznost zonski izdeljena te se onda tretira i atribut prijave mesta boravka).[/quote']

 

Ali ja sam tablicu izgubio u nekoj nepreglednoj njivi, i panduri su se smejali kad su èitali moju izjavi, a ko je za to nadležan, ajd sad lancia88... :?: :!: :?: :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

a ne znam, valjda se sada primenjuje ona o broju 11 u temi o slucajnostima sa terorizmom od 11. septembra, prevazilazi okvire u koje ja smestam svoje znanje i iskustvo. Sta da radim kada sam ogranicen na te okvire?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ja sam danas bio vredan pa sam uz nadljudske napore, nerviranje i puno srece ipak uspeo da dobijem zamenu za moju izgubljenu registarsku tablicu, naravno sa novim lepim brojem 17-789. Naravno, moram sam dva puta da idem u Ljermontovu, pa sad evo kratkog i potpunog vodica za one koji izgube tablicu:

 

08.15 - zovem dezurnu sluzbu u OUP Savski Venac, ljubazno me upucuju da dodjem u dezurnu sluzbu i prijavim nestanak tablice. Zivim na toj opstini, tako da sam lukavo rekao da sam je izgubio na potezu Kneza Milosha - Savska, sto nije bas so posto tacno.

 

08.55 - Dolazim u OUP, upucuju me u dezurnu sluzbu ged mi ljubazni mladi policajac daje formular da ga popunim, kad sam to zavrsio, daje mi potvrdu da sam izgubio tablicu sa kojom se ide u Ljermontovu. Ja odusevljen. Sve traje ispod 10 minuta, a sto je brzo to je i kuso, sto cemo videti iz dalje price.

 

09.15 - Dolazim u Ljermontovu, naravno motorom bez tablice, ali sta je tu je u kola ne bi ni za zivu glavu. Salter 1 je za registraciju, ljubazna gospodja mi kaze sta mi sve treba, AMSS mi popunjava formulare i uplatnice, usluga kosta 225 dinara, bolje nego da nesto napisem pogresno. Dobijam i dve uplatnice oko 2700 dinara, uplacujem za 5 minuta u Komerc. Banci i trcim ponovo na salter 1, gde se vec formirao solidan red

od oko 10-ak ljudi.Dolazim na red posle oko sat vremena posto radi samo salter 1, ista vrlo ljubazna, ponavljam VRLO LJUBAZNA, gospodja prima papire gleda i trazi polisu osiguranja na uvid, koju ja naravno nemam kod sebe, ali ona je voljna da pomogne, pa broj polise prepisuje iz JIS-a, (kompjuteski sistem). I taman vadi saobracajnu da je otkuca, kad ne lezi vrazze, proverava jos jednom u kompjuteru, ali nema podataka da sam prijavio da sam izgubio tablicu, naime mladi brzi policajac u Savskom Vencu je izdao potvrdu ali nije NISTA uneo u kompjuter i od registracije nema nista. Ljubazna gospodja, vec pred nervnim slomom, i dalje hoce da mi pomogne zove specijalom (lokalna telefonska veza izmedju SUP-ova) SUP Savski Venac, te isti obecava da ce da upise u JIS i da je zove da potvrdi da je gotovo. Na zalost vec je 10.30 i ja moram neregistrovanim

motorom nazad na neki sastanak

 

12.00 - Zovem prijatelja koji radi u Ljermontovoj, pa mi on ubrzo javlja da je sve gotovo i da mogu da dodjem, kao i da sam dobio lep broj BG 17-789

 

16.00 - Dolazim na salter 1, preko reda kazem ime i prezime, daju mi saobracajnu, ali nema tablice !!!!! Smena se promenila, ljubazne gospodje nema, a ova na salteru ne obecava nista dobro. Sledecih 20 minuta cetiri sluzbenice panicno rondaju po gomilama papira razbacanom po stolovima, i tablice i dalje nema. Saobracajnu su mi uzele i sad vec postajem besan ko ris. Trazenje se nastavlja, i na kraju shvataju da su napravile DVE saobracajne sa razlicitim brojevima za isti motor, a da moja tablica i saobracajna stoje na mestu za to predvidjenom !!!!!

 

16.45 - Koristim njihovu zbunjenost, uzimam saobracajnu i tablicu i sve nogama u guzicu na vrata da se nesto ne predomisle, dok one ostaju zbunjene sa jos jednom saobracajnom na moje ime, ali sa brojem 17-793 !!!

 

 

 

Mislim, sta reci.....

 

Strasno !!!

 

Javlja mi se kum iz OUP-a Savski Venac, registracija za TDM-a ga je kostala okruglo 20.000 Dinkicevih dinara !!!

 

Strasno !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

... owa zemlja je da se kompletna stawi u neku tragi - komediju ... btw i ja sam pre 2 dana registrowao bajk i uradio prenos .. okruglo 260 jura ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
... owa zemlja je da se kompletna stawi u neku tragi - komediju ... btw i ja sam pre 2 dana registrowao bajk i uradio prenos .. okruglo 260 jura ...

 

 

 

Pa onda gume...........................................................................................................................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: Kawasaki Er6F

Pozdrav svima :zdravo:

 

Evo moje iskustvo:

 

1) Prijavio sam nestanak tablice u mup, na opstini iz koje sam (Vozdovac) i dobio potvrdu (o nestanku tablice).

 

2) Otisao u Ljermontovu i tamo na salteru AMS-a uzeo uplatnice i registracioni list (sve daje i popunjava sluzbenica saltera aka salterusa ;) ), a posle toga uplatio u banci pored. Ukupna cena je oko 5500 din >:(

 

3) Predao na salteru (tamo neki broj- gde ste i registrovali motor).

 

4) Za desetak dana ce biti gotova saobracajna dok sam tablicu i potvrdu dobio odmah (naravno).

 

Od dokumenata mi je trebalo: Licna karta, vozacka, potvrda o gubitku tablice, registracioni list i uplacene uplatnice.

Jos jednom ako nemate ekstra kvalitetne ramove, SRAFITE tablicu ili sta god, samo da bude cvrsto ;)

 

Pozdrav svima i puno lepih km-a :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Najvaznije je da izmedju nosaca rama tablice i rama tablice na sraf stavite podlosku sa sto vecom povrsinom. Tako veca povrsina mora da se odlomi da bi otpala sa sve ramom. najbolje da srafite ali da ne platite kasnije opet 5500 jer ste ostetili tablicu? U kakvoj drzavi zivimo, ne bi me cudilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Takodje sam bio izgubio tablicu ali na autu.Prvo je trazio kao lud onda cekao nedelju dana dok me cika plavci nisu pozvali na fiksni i rekli da je nadjena.Valjda ces i ti imati nekog nalazaca u suprotnom 60 jura.

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Претходни постови су доста стари, а сама тема је вазда актуелна. Актуелна процедура и цене:

 

 

 

 

Пријавите да сте остали без таблице у СУП-у општине на којој живите и узмите папир који то потврђује.

 

Уколико имате мотор са више од 50 кубика морате у Љермонтову (бар ми из Београда).

 

Тамо можете да уплатите четири уплатнице (таблица 553 дин., табла саобраћајна и налепница 1625 дин., саобраћајна дозвола 660 дин., саобраћајна налепница 236 дин) у укупној суми од 3074 динара. Добићете таблицу и потврду, а саобраћајна стиже за 10 дана.

 

Занимљиво да у Љермонтовој одбијају да вас идентификују ако им понудите Путну исправу - пасош што је, по мом тумачењу, у супротности са важећим Законом о путним исправама ("Sl. glasnik RS", br. 90/2007, 116/2008, 104/2009, 76/2010 i 62/2014), члан 2, став 2, због чега ћу им написати допис са захтевом да ми доставе писмено објашњење.

 

На неким другим местима на интернету сам видео да се за израду нове таблице, саобраћајне дозволе и налепнице узима и преко 8000 дин, али то очигледно није тачно.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja