Jump to content

Moto Zajednica

11. MotoGP Indianapolis, Indianapolis

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Zbunio me je tocrank-ov komentar, zato pitam... Cudo od coveka, mislim da ce sledece godine da bude velika trojka Spies - Lorenzo - Stoner...

Ne bi ja tako olako otpisivao Rossija za sledecu sezonu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Setio sam se šta me je ponukalo da mislim da ne mora da se da svih 6 na blombiranje odmah. U pravilima kaže

da ako agregat ide na otvaranje zbog kvara ili čega drugog, može da se vrati u trkanje samo kao novi agregat.

T.j. jednom odblombiran sme ponovo da se koristi samo ako se  ponovo blombira i onda se tretira kao novi agregat.

Znači da pravilo od 6 agregata za sezonu ne znači zaustavljen razvoj na početku sezone, već bukvalno 6 agre-

gata za sezonu. Verovatno ih blombiraju 2 po 2. Iz ovoga zaključujem da je Spies 100% na fabričkom motoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sydney
  • Motocikl: GSXR-600 K1

Ma yamaha i ovako i onako ima najlosije motore u GP-ju (ok mozda suzuki ima losije).

Kao sto je Edwards rekao kad su ga pitali dali ce dobite engine upgrade pre trke u Laguni... "I don't care, I'll keep this F!@#$%^ engine, just give me a chassis that turns".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Zbunio me je tocrank-ov komentar, zato pitam... Cudo od coveka, mislim da ce sledece godine da bude velika trojka Spies - Lorenzo - Stoner...

Ne bi ja tako olako otpisivao Rossija za sledecu sezonu .

 

Ne osporavam ja rosijev kvalitet, ali mislim da ce ducati sledece godine tesko da napravi motor za titulu...Pre ce to biti honda ili yamaha. Rekao bih da ducat i Vale imaju velike planove tek za 2012 godinu i 1000cc.

 

Kladio sam se na Bena da ce da pobedi u Laguna Seca-i, ovaj put nisam zato sto sam mislio da ce mnogo da gubi na onom velikom pravcu. Kad ono - pol pozicija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5241 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Znam da zabari ne prepustaju slucaju nista , tj.  dogodine al' 100%  dukati-rosi  konkurentni maximalno.PRvi rosi nije samo dobar vozac nego dobar (mozda i najbolji) kalkulator...Samo lud covjek  moze pomisliti da ce sami ljudi iz show biznisa pustiti da najveca zvjezda(po interesovanju publike)  bude u nekoj blijedoj sredini.Nove zvijezde tipa horhea nemaju nimalo harizmaticnosti(osim za spance i rosimrsce) dok je ben tu i tamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Zbunio me je tocrank-ov komentar, zato pitam... Cudo od coveka, mislim da ce sledece godine da bude velika trojka Spies - Lorenzo - Stoner...

Mislis da je Spies na satelitskoj masini stigao do prvog pola? Cisto sumnjam da je tako.

Sto se tice Valentino Rossia, mislim da je u sah-mat poziciji. Ako bude previse kukao da mu Yamaha ne daje dovoljno konkurentnu masinu lako moze da se desi da ne dobije dozvolu za testiranje u Valensiji. Mora da cuti i trpi i da se lepo rastane sa Yamahom.

Uz duzno postovanje prema tvom znanju, mislim da ovog puta nisi u pravu. Nekako bi mi bilo cudno da Spies dobije sada M1 fabricku masinu, kada je ono pravilo o 6 homologiranih masina aktuelno.

Ako se vratimo na nedavno obrađenu temu 'Pravilo o agregatima i njihov uticaj na sezonu' i pogledamo tabele koje su zahvaljujući Motomatters sajtu postavljene i kod nas, na njima možemo videti i status agregata, to jest da li su povučeni, ili da li se koriste ili da li su zapečaćeni.

 

BjmZW_screenhunter01aug291258.jpg 

 

Legend:

NS = Not Sealed - The engine has either not yet been submitted to scrutineering, or if it has, it has not yet been out of pit lane on a race weekend.

WFA =  Withdrawn From Allocation - Either the seals have been broken on the engine, or else the team has officially notified MotoGP's Technical Director Mike Webb that they will no longer be using that engine. The engines can then be returned to the factory to be opened and examined. Once the seals are broken, the engine can only be returned to the allocation as a new engine.

 

Iz tabele se jasno vidi da nisu svi agregati zapečaćeni na početku sezone, već se to radi po potrebi.

 

Ispod tabele u tekstu piše da se smatra da Ben Spies ima povećan broj korišćenih agregata za to što su novi koje je bez preterane potrebe otvorio malo nadograđeni, što ako se bolje pogleda i ima smisla jer je prvi iskoristio u Laguna Seci što mu je kućni GP, drugi je bio na Brnu gde mu je podijum zamalo izmakao. Takođe se smatra da ih je dobio kada je postalo sigurno da Valentino odlazi u Ducati.

 

Naravno ovo su spekulacije i nerealno je tražiti potvrdu ovoga. Kao što sam napisao, mislim da ne štima baš sve u odnosu Valentino-Yamaha, ako se pogledaju sve izjave Valentina i Ducatija, dobro više Valentina, u svakoj kaže da se nada da će ga Yamaha pustiti da testira u Valensiji, dan posle finalnog GP-a godine, što je automatski znak da vrši pritisak na Yamahu. Što bi to radio ako je sve o.k.? Valentino ništa ne radi slučajno, to je sigurno.

 

Da li je slučajno da mu forma značajno opada od Sachsenringa? Mislim da ne, ali sam siguran da će Spiesova forma rasti kako se sezona bude završavala, a on mora da ćuti i trpi ako želi da se lepo oprosti od Yamahe i testira na Ducatiu u Valensiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Raspored sa MotoGP.com.

 

Subota:

 

125ccFP2 15:00 - 15:40

MotoGPFP2 15:55 - 16:55

Moto2FP2 17:10 - 18:10

 

125ccQP 19:00 - 19:40

MotoGPQP 19:55 - 20:55

Moto2QP 21:10 - 21:55

 

Nedelja:

 

125ccWUP 14:40 - 15:00

Moto2WUP 15:10 - 15:30

MotoGPWUP 15:40 - 16:00

 

125ccRAC 18:00

Moto2RAC 19:15

MotoGPRAC 21:00

 

 

Vlado, Vlado,  izvadi tu musicu iz oka pa vidi kad pocinje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Zahvaljujem drugu Danilu Pedrosicu sto je opravdao ocekivanja vezana za kladionicu. :D

Da li si možda sanjao rezu? A? Kaži mi. Ja sam imao neku kombinaciju za loto za koju sam žestoko verovao da je dobitna, ali - ništa.

Pustiću ti pp da mi odradiš sedam brojeva, jer kada te ide podeli to sa drugim  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

Raspored sa MotoGP.com.

 

Subota:

 

125ccFP2 15:00 - 15:40

MotoGPFP2 15:55 - 16:55

Moto2FP2 17:10 - 18:10

 

125ccQP 19:00 - 19:40

MotoGPQP 19:55 - 20:55

Moto2QP 21:10 - 21:55

o izvinjavam se nesto sam se zablentavio  ;D

Nedelja:

 

125ccWUP 14:40 - 15:00

Moto2WUP 15:10 - 15:30

MotoGPWUP 15:40 - 16:00

 

125ccRAC 18:00

Moto2RAC 19:15

MotoGPRAC 21:00

 

 

Vlado, Vlado,  izvadi tu musicu iz oka pa vidi kad pocinje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Nekako mi je ovo izgledalo najlogičnije. A za loto nemas problema, nadam se da će biti makar jedan Varadero. :D

 

Kolega, umjesto citat, picnuh na izmjeni, pa da se ne cudis, cisto da znas da ti je kolega konjina. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja