Jump to content

Moto Zajednica

11. MotoGP Indianapolis, Indianapolis

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Šampionat se nastavlja na legendarnom Indianapolisu gde će Jorge Lorenzo pokušati da napravi još jedan odličan rezulat koji će ga odvesti bliže tituli.

 

Jorge Lorenzo je u neverovatnoj formi. Španac se pobedom u Brnu upisao u knjige rekorda i tako se pridružio GP legendama Giacomo Agostiniu i Mick Doohanu kao treći pilot u 62-godišnjoj istoriji Grand Prix trkanja koji je završio prvi ili drugi u prvih deset GP-a u premijer klasi. Lorenzo sada ima i najveći broj pobeda u premijer klasi u pojedinačnoj sezoni kada su u pitanju španski piloti. Rekord je preuzeo od bivšeg pilota Repsol Honde Alexa Crivillea koji je na svom putu ka tituli 1999 postigao pet pobeda.

 

Jorge Lorenzo ima 77 poena prednosti nad Dani Pedrosom. Pilot Repsol Honde će ovog vikenda pokušati da smanji razliku ogromnu razliku u generalnom plasmanu i da popravi utisak od prošle godine gde je dominirao ceo vikend, imao i pol, a zatim pao na početnim krugovima trke i na kraju završio kao deseti.

 

Casey Stoner se konstantnim završavanjem na podijumu poslednjih pet rundi popeo na treće mesto u generalnom plasmanu. On očekuje poboljšanje prednjeg dela njegovog Desmosedicia nakon testiranja novih viljuški u Brnu.

 

Andrea Dovizioso se nalazi samo četiri poena iza Stonera i sigurno je da će pokušati da popravi utisak posle prve nezavršpene trke u sezoni. Dovizioso ima četvrto i peto mesto u dve prošle posete Indianapolisu i od njega ovaj put možemo očekivati bar jedno mesto gore.

 

Valentino Rossi se još uvek vraća u formu i trenutno se nalazi na petom mestu u generalnom plasmanu. Posle objave da prelazi u Ducati nema sumnje da mu je glavni cilj da se potpuno oporavi i bude spreman za sledeću sezonu. Međutim, Valentino ne bi bio to što jeste da od njega do kraja ove sezone ne možemo očekivati i koju pobedu. 

 

QXvfQ_screenhunter04aug261121.jpg

 

Popularni ‘The Brickyard’ je ušao u kalendar MotoGP-a 2008 nakon nekih promena i dobijanja homologacije od strane FIM-a. Indianapolis je proslavio svoju stogodišnjicu prošle godine i zanimljivo je da se on nalazi samo 8 km od centra grada. Indianapolis je jedna od najtežih pista sezone za levu stranu zadneg pneumatika zbog broja, dužine, brzine levih krivina kao i abrazivnosti samog asfalta.

 

0Qm19_screenhunter01aug261022.jpg

 

QJPtn_screenhunter02aug261023.jpg

 

BJtEq_screenhunter03aug261023.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Casey Stoner je najavio da će ovog vikenda na treningu koristiti Ohlins prednje viljuške za 2011 koje je testirao na Brnu, dan posle GP-a. Rekao je da bi mogle da budu korisne na 'neravnijim' pistama  :)

 

8TY5L_screenhunter21aug272101.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sydney
  • Motocikl: GSXR-600 K1

Izgleda da nove viljuske rade bolje. Nadam se samo da ce i danas napredovati, posto na svim prethodnim trkama bude super u petak i onda u subotu uzme korak unazad a ne napred.

C'mon Casey!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Raspored sa MotoGP.com.

 

Subota:

 

125ccFP2 15:00 - 15:40

MotoGPFP2 15:55 - 16:55

Moto2FP2 17:10 - 18:10

 

125ccQP 19:00 - 19:40

MotoGPQP 19:55 - 20:55

Moto2QP 21:10 - 21:55

 

Nedelja:

 

125ccWUP 14:40 - 15:00

Moto2WUP 15:10 - 15:30

MotoGPWUP 15:40 - 16:00

 

125ccRAC 18:00

Moto2RAC 19:15

MotoGPRAC 21:00

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki

U koliko je sati trka ?Gledam DSF ali nigde reklame,najave...

Imas na teletekstu ti sve pise, mislim da je u nedelju nesto posle 20h....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

A šta je sa vanzemaljcima?!? Izgleda da ti treba vanzemaljski motor da bi postao jedan od njih. Mene je Hayden mnogo više iznenadio nego Spies. Od njega se očekivao ovo kad dobije fabrički motor a od Haydena se odavno ništa ne očekuje. Rossi se pretvorio u histeričnog padavičara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ben Spis je car, kako se lepo ponašao na kraju a ne kao ove seronje što skaču po vodi, pale gume i tako to....Napred naši !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Zbunio me je tocrank-ov komentar, zato pitam... Cudo od coveka, mislim da ce sledece godine da bude velika trojka Spies - Lorenzo - Stoner...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Zbunio me je tocrank-ov komentar, zato pitam... Cudo od coveka, mislim da ce sledece godine da bude velika trojka Spies - Lorenzo - Stoner...

Mislis da je Spies na satelitskoj masini stigao do prvog pola? Cisto sumnjam da je tako.

Sto se tice Valentino Rossia, mislim da je u sah-mat poziciji. Ako bude previse kukao da mu Yamaha ne daje dovoljno konkurentnu masinu lako moze da se desi da ne dobije dozvolu za testiranje u Valensiji. Mora da cuti i trpi i da se lepo rastane sa Yamahom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Vrsac/Beograd

Zbunio me je tocrank-ov komentar, zato pitam... Cudo od coveka, mislim da ce sledece godine da bude velika trojka Spies - Lorenzo - Stoner...

Mislis da je Spies na satelitskoj masini stigao do prvog pola? Cisto sumnjam da je tako.

Sto se tice Valentino Rossia, mislim da je u sah-mat poziciji. Ako bude previse kukao da mu Yamaha ne daje dovoljno konkurentnu masinu lako moze da se desi da ne dobije dozvolu za testiranje u Valensiji. Mora da cuti i trpi i da se lepo rastane sa Yamahom.

 

Uz duzno postovanje prema tvom znanju, mislim da ovog puta nisi u pravu. Nekako bi mi bilo cudno da Spies dobije sada M1 fabricku masinu, kada je ono pravilo o 6 homologiranih masina aktuelno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa nije samo agregat u pitanju. A i ne moraš sve da ih daš na pečatiranje na početku sezone. Bitno je samo da je agregat koji izlazi na stazu

blombiran. Kad? Nije bitno!  ;)

 

edit: e sad moram da proverim ovo što sam napisao! Tako sam zapamtio sa početka sezone, a sećanje vara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja