Jump to content

Moto Zajednica

"Trnjenje-oduzeost" prstiju na ruci nakon duže vošnje.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

isti problem sa utrnucem prstiju. verovatno malo lose sedenje, malo smezanje kormana. sta ja znam

 

ono sto meni pomogne je da s vremena na vreme dok vozim radim neke "vezbice" krstima i sakom, malo mrdam pruzam, skupljam i tako

ako sam na duzoj destinaciji, gledam da odmaram prste sto vise, gas drzim stegnut palcem, tako da prstitje mogu da opruzim.

pazi ako je put los ili duv avetar ili krivine, nemoj da ovako drzis normalno :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Aj i ja da reknem neku. Posle 15 sati na motoru je trebalo prvo mozak da ti utrne  ;D

 

Najverovatnije, sobzirom na tvoj "niski serijski broj", se radi o problemima sa vratnom kičmom i ramenima. Da ne bih utrnuo, tokom duže vožnje razmrdavam ramena i vrat. Stalan položaj glave opterećene kacigom na kraju dovede do trnjenja šaka i prstiju. To se meni često dešava tokom ronjenja jer mi glava stalno stoji u istom položaju. Mrdaj glavom. Šaraj malo. Razgibavaj ramena i šake tokom vožnje. Vibracije na kormanu samo ubrzavaju pojavu. Kod mlađih degenerativne promene još nisu tako izražene pa njima trnu prsti samo od vibracija, hladnoće i stalnog položaja. Kod nas "mladih" ima mnogo toga što mladi još nemaju  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nekad sam vozio cvaju koja je imala dosta sitnih vibracija i posle voznje su mi uvek trnuli prsti. Sve dok nisam uzeo rucice od nekakve sundjeraste pene, mnogo umanjuju vibracije sa kormana:

 

http://www.louis.de/_4058076b447384155b5530d7bdb0a11bd5/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=460&wgr=342&list_total=54&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10019505

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

ajde sad malo ja doktorski da ga ‚‚tupim''

Saku inervisu dva nerva n.radialis i n.ulnaris. Ovaj prvi je zaduzen za 3ipo prsta (palac, kaziprst, srednjak i domali polovinu do srednjaka) a 2 inervise mali prst i domali prst polovinu koja je bliza ka malom prstu

1-prolazi kroz karpalni kanal iliti prostor koji je u korenu sake na strani ka dlanu a drugi ide bocnom stranom sake sa spoljasnje strane.

obzirom da tebi trnu skoro svi prsti osim malog rekao bih da je u pitanju ovaj prvi nerv i da imas pritisak negde oko karpalnog kanala (tzv sindrom karpalnog tunela-kad kuckate na tastaturi javi vam se bol i trnjenje-to je to otprilike) da bi to otklonio sve gorenavedene metode su dobre ali bih ja prvo posao od toga da malo promenim visinu ili nagib kormana i da time probam da rasteretim pritisak na saku, onda bih se oprobavao sa debljim rukavicama ili kakvim ‚‚napravama'' koje bi amortizovale vibracije i omeksavale stisak ruke na rucicu volana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja