Jump to content

Moto Zajednica

Nova-stara masina Yamaha GTS

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Kupio sam nov motor (ipak star) Yamaha GTS  masina ima 1000 kubika i 100 konja.

Ovih dana sam mu sve zamenio, ulje, sve filtere, plocice gume, stavio ksenone i registrovao.

I od sinoc je spreman za voznju.

Masina mi se bas svidela, bas je cudan ali dosta napredan za svoje godiste. Nema injection katalizator cak i hidraulicno kvacilo.

Evo slike kako izgleda ali ovo je sa neta, ja moj jos nisam slikao. Ali je iste boje.

yamaha_gts_1000_abs_1998_1.jpg

att.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mozda sam ja malo glup ali kakv aje ovo prenja vilia i kako se sa njom skrece?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa imas jos jednu osovinu oko koje se rotira ceo sklop(koja se ne vidi od blatobrana i oklopa) a na mestu gde se spaja `njihajuca ruka` i tocak je mehanicki zglob

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

E bas si lepo odgovorio,  :)  Bas tako. Cudno izgleda skroz i malo je drugaciji za voznju ali je zanimljivo iskustvo  ;D Malo mu vise treba da skrene nego mojoj staroj divrziji ali polako se navikavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Cuo sam sve najbolje o tom motoru....ne znam zbog cega je prestala proizvodnja. Javljaj sve utiske iz voznje...motor je svakako unikatan u dizjnerskom smislu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Mislim da je proizvodnja prestala zbog prednje viljuske! Ajd javljaj kako se ponasa i mene zanima. Sta bi tacno znacilo "drugaciji za voznju"?

Srecno i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Ovaj motor mi se odavno svidja, a nisamimao prilike da ga vidim uzivo. Neka je sa srecom kupovina, pa da te sretnem negde da ga malo bolje osmotrim ;)

 

Ako nije tajna, gde si ga pazario i koliko je kostao, a i kad stignes, aj napisi kako si zadovoljan i koje su mu prednosti i mane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Motor sam uzeo od drugara iz Novih Banovaca. On je drugi vlasnik, kupio ga je direkt iz DE od prvog vlasnika.

Dosta sam zadovoljan motorom za sada. Kao prednosti vidim lepo lezanje na putu dosta snage pri svim obrtajima. Neke karakteristike zujalice Mislim na brzinu i ubrzanje. Dosta rasterecena masina. A pritome nije izgubio na udobnosti, lep za sedenje, ne zamara. Potrosnju ne znam gde da svrstam, dobro ili lose  :) oko 6.5 - 7 L Za sada. E sada lose sto znam jeste da je sve papreno skupo za njega. I mozda jos gore sto nicega kod nas nema. Sve mora da se ceka juri itd.. Jos nisam nasao nosac za kofer. Ima samo dva filtera za vazduh... I samo se molim bogu da nista ne rikne. To je za sada lose, nadam se da nece iskociti jos nesto. I da pitao si za cenu, pa kada saberem koliko me je sve izaslo da ga ja sada vozim to je oko 3500 - 3800 Ali tu su nove gume, svi filteri, ulje, plocice, ksenoni, svecice... i naravno registracija  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

  Nemoj da sabiras ostalo ;D ;D znam kako je. A sto se delova tice, to cekanje za iste, to ti je cista exotica, kao i za svaki drugi motor, ako nije afrika, trandza...

  Kako sam ja malo cituckao po netu, ovo motorce ima agrefat od fazera 1000 samo su mu povadili karburatore i stavili efi ? A i vecina bitnih stvari je iz vec poznatih yamaha.

 

  Jos jednom neka te sa srecom sluzi ovo divno motorce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Mozda sam ja malo glup ali kakv aje ovo prenja vilia i kako se sa njom skrece?

 

Ako znas kakva je prednja viljuska na Peugeot Speedfight skuteru, e ovde je takva ista samo malko veca  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Mozda sam ja malo glup ali kakv aje ovo prenja vilia i kako se sa njom skrece?

 

Ako znas kakva je prednja viljuska na Peugeot Speedfight skuteru, e ovde je takva ista samo malko veca  ;D

 

Yamaha je htjela da iskopira Vespu ali im se oteo agregat :) Ne znam cemu tolika frka oko dijelova...pa za svaki motor moras da cekas za originalan dio...ko to jos ima na stanju sve rezervne dijelove?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Odlican motor. Ja sam nesto razmisljao o njemu ali me za sad odbija 1000ccm i mozda delovi, ali kad predjem granicu od 600ccm, prvi je u planu.

 

Cekamo originalne slike !

 

Odakle si?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja