Jump to content

Moto Zajednica

Endurance test: vožnja od 1016km u jednom danu

Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Sve se ja slazem - Testirati sebe - onda sednes sam ili sa nekim koga dobro poznajes i odradis TO. A ne ovde, javno pozoves na sadomazohizam i onda pravis selekciju i onda si kao neki veliki majstor. A nemogu da poverujem da neko to jos i podrzava.

Skidam kapu svakom ko je to odradio na normalan nacin ( Caruga naprimer ) seo covek, odvezao, i obradovao nas putopisom, a nikog nije pozivao ili prozivao, u vezi svoje voznje

 

A ja ne mogu razumem zbog cega si ti ljut :) Ne znam kako to drugima izgleda ali iskreno, meni tvoji komentari "zvuce" kao da ti je povredjena sujeta. Pri tome nikako ne vidim kakve veze ima tvoja sujeta sa ovom temom i ovom voznjom.

 

Vidis, kao sto ja razumem da je za tebe voznja od 1000 km/dan sadomazohizam ti bi trebalo da budes dovoljno fer i da prihvatis da postoje ljudi za koje je voznja od 1000km/dan uzivanje. Mozda nije uzivanje tokom poslednjih 500km jer si utrnuo ali je uzivanje posle 1001-prvog km kada stignes na cilj i shvatis da se i to moze.

 

E sad kako Severian da nadje/prepozna kome je to sadomazo a kome je to uzivanje i izazov pa bi krenuo s njim. Pa nece valjda svakoga pojedinacno da zove telefonom. Naravno, napisace ovde svoju ideju i eto Steeler se za razliku od tebe javio.

 

Ja bih isto isao ali nisam bio siguran u svoj motor. Pri tome nisam odustao zbog "pravila" da ce Severian nakon 30 minuta da produzi jer ne ocekujem da Severian zna da popravi mog TA. Nisam mali, znam da se snadjem izvan kuce i sam. Prosto imao sam ovih dana par sitnih problema na motoru (kontak brava, izduv, sajla kvacila...) i procenio sam da ne bih stigao na cilj u planirano vreme.

 

Time sto ja nisam mogao ili nisam zeleo da vozim tu voznju (sa takvim "pravilima) ne znaci da imam prava da prozivam i omalovazavam ljude koji su to odvozili. Jos manje vidm razloga da ih optuzujem kako oni nekoga prozivaju time sto su objavili svoju nameru da...

 

Na kraju, njegovo je pravo da ponudi "pravila" a tvoje da "pravila" prihvatis ili ne. Covek nije zvao na voznju zbog fotkanja i razgledanja turistickih znamenitosti vec na "endurance test" voznju. Proslog vikenda si imao voznju na Vlasinu od takodje +/- 1000km ali rasporedjenih 3 dana koju je takodje Severian organizovao i tu je koliko shvatam bilo samo "mazo".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Stanimire, svaka cast i za ideju i za realizaciju. Da sam bio tu, isao bih obavezno sa vama, mada bih ja tada imao 1160km za dan :) Vazi li se ako ja ovo predjem naknadno, sam? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

I kao sto rece Brmbrm: nemam takvu zelju, ali podrzavam

 

Ovo je poenta svega.

I mogu odmah da kažem ne samo da nemam želju, već ni ne razmišljam o tome, a evo i razlog zašto: Jednostavno, ja ne verujem da bih mogao da otresem 1k km u danu. Mnogo je to, brate, za jednog amatera vozača kao što sam ja. I kao što je 90% nas ovde. Sutra krećem na more, a čak ni to neću odvoziti u danu. Mnogo mi je. Ne vidim šta ima loše u tome priznati tako nešto...

 

Ja moje uživanje u vožnji (ukoliko idem sam) nalazim u tome, što posle sat vremena vožnje stanem, zapalim cigaretu, protegnem noge.... Posle stanem i nakog 20km ukoliko mi se nešto učini zanimljivo. Nikuda ne žurim, nije mi ultimatum preći što više km u danu. Neki će reći "penzionerska vožnja" i na svoj način su i u pravu. Ja se toga ne stidim :)

 

No, neko uživanje na 2 točka nalazi mnogo više u samoj vožnji nego u razgledanju okoliša.... Ne razumem takvo razmišljanje, jer je moje potpuno suprotno, ali ne vidim razloga što ga ne bih odobravao?! Pa ljudi, eto, baš vole i žele da odvozaju 1000 km u danu. Vide izazov u tome. Odvozaju planiranu rutu, postigli su svoj cilj i oni zadovoljni i srećni. ODLIČNO!

 

Mi nikada nećemo ići zajedno na jednu ovakvu vožnju, jer mene to lično ne privlači. Ali, moram odati priznanje momcima na ovoj odvozanoj turi.  ČESTITAM!

 

1000 km u jednom danu je, PODVIG. Momci, svaka vam čast! Ko misli "ma, nije to ništa", neka proba sam isti test izdržljivosti i iskreno nam ovde ostavi svoje utiske ... Ja sam posle 500km bio mrtav umoran...

 

 

A KAM GI SLIKE?! ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

. Međutim kad sam pročitao deo :

 

Važno: na ovoj turi nema mnogo vremena, tako da unapred svi prihvatamo da solidarnost u nevolji ograničavamo na 30minuta. Nakon toga tura ide dalje. To su pravila igre

 

 

 

 

 

 

 

Zbog ovoga sam ljut, mozda mi je i sujeta povredjena , i revoltiran, ... Ovako nesto da napise AMS organizator, da to isto podrzavaju AMS Redari,...

 

Pa nikad me necete ni videti na voznjama, Vasim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Stanimire, svaka cast i za ideju i za realizaciju. Da sam bio tu, isao bih obavezno sa vama, mada bih ja tada imao 1160km za dan :) Vazi li se ako ja ovo predjem naknadno, sam? :)

 

Lale, a tvoja kolena? ;)

 

@ TT evo suzu ispustamo sto neces s nama na voznje :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

. Međutim kad sam pročitao deo :

 

Važno: na ovoj turi nema mnogo vremena, tako da unapred svi prihvatamo da solidarnost u nevolji ograničavamo na 30minuta. Nakon toga tura ide dalje. To su pravila igre

Zbog ovoga sam ljut, mozda mi je i sujeta povredjena , i revoltiran, ... Ovako nesto da napise AMS organizator, da to isto podrzavaju AMS Redari,...

 

Pa nikad me necete ni videti na voznjama, Vasim !

 

Eeeeejjj... polako.

Kao prvo, ovo NIJE BILA ZVANIČNA BJB VOŽNJA, te u ovom konkretnom slučaju nema nikakve veze što su postavljena takva pravila igre. Možeš i ti da predložiš vožnju kakvu god želiš ovde svima na forumu. Ko se nadje u tome, ide sa tobom. Pravila postavljaš TI i niko više. Severian je sva pravila postavio ovde JAVNO I UNAPRED. Ko nije spreman da na ovoj vožnji, zbog kvara na motoru ostane sam, taj ne treba ni da ide. Ne vidim šta je tu nejasno ili nekolegijalno... Da se desio neki, ne daj Bože udes, šta misliš da bi vožnja bila prioritet?! Mislim, svašta.

 

Evo, ja sutra krećem sam sa ženom na more. I šta sad ako mi NE DAJ BOŽE stane motor?? Ništa. Snalazim se kako znam i umem...

 

 

Da rezimiramo, ni na jednoj zvaničnoj BJB vožnji se neće desiti da bilo ko, ko ostane u kvaru, bude napušten. Na Reliju je išla kompletna mobilna ekipa servisera sa sve prikolicom za šlepanje pokvarenih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Svaka cast na ideji !

Veoma zahtevna tura i zahteva spremne vozace ( sve sam to prosao kamionom )  i nisam siguran da ce se moci odvozati u danu - ako donekle postujete saobracajne propise, a za neko jurcanje veoma su teske deonice VA- CA - KV - KS - PK - NI - PI - ZA - SD te relacije traze iskustvo

Razmislite jos jednom

 

Sretan put

 

Ajd onda objasni ovaj tvoj prvi komentar. Mozda nisi procitao dobro onda kada si rekao "svaka cast na ideji" ?

 

drugo, nije fer da citiras tako sto ces izmeniti smisao onoga sto je pisac napisao, jer onda to ispada da inputiras da ne kazem da podmeces

 

. Međutim kad sam pročitao deo :

 

Važno: na ovoj turi nema mnogo vremena, tako da unapred svi prihvatamo da solidarnost u nevolji ograničavamo na 30minuta. Nakon toga tura ide dalje. To su pravila igre

 

 

 

Zbog ovoga sam ljut, mozda mi je i sujeta povredjena , i revoltiran, ... Ovako nesto da napise AMS organizator, da to isto podrzavaju AMS Redari,...

 

Pa nikad me necete ni videti na voznjama, Vasim !

 

jel si ovo dole sto je boldovano namerno izostavio ili ?

 

 

Važno: na ovoj turi nema mnogo vremena, tako da unapred svi prihvatamo da solidarnost u nevolji ograničavamo na 30minuta. Nakon toga tura ide dalje. To su pravila igre ;) (naravno, ovo ne važi u slučaju - ne daj Bože - većih problema). Ideja je da tura ipak bude javno dostupna, ali i da svi prihvatimo da u slučaju svog tehničkog problema, tura za 30min ode dalje... ;)

 

 

Ne znam da li si nekada ucestvovao na voznjama koje organizuje BJB a koje pretpostavljam da ti nazivas "nasim" voznjama. Pretpostavljam da nisi zbog nacina na koji pises o tome pa ti ipak predlazem da se jednom prikljucis. Ili na kraju krajeva procitaj utiske onih koji su bili pa onda sudi o njima i o nama.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Citirao sam ono sto me je isprovociralo, a nista nisam namerno izostavio

 

OK i to smo razjasnili. Onda predlazem da prekinemo sa diskusijum i da ostavimo mesta ljudima da postave putopis ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

. Međutim kad sam pročitao deo :

 

Važno: na ovoj turi nema mnogo vremena, tako da unapred svi prihvatamo da solidarnost u nevolji ograničavamo na 30minuta. Nakon toga tura ide dalje. To su pravila igre

 

Zbog ovoga sam ljut, mozda mi je i sujeta povredjena , i revoltiran, ... Ovako nesto da napise AMS organizator, da to isto podrzavaju AMS Redari,...

 

Pa nikad me necete ni videti na voznjama, Vasim !

 

Mladiću, vidi ovako:

AMS organizacija se sastoji od raznih ljudi i raznih ćudi i funkcioniše jer se poštuju i ljudi i ćudi.

AMS redar nije robot, nije rob, nije podanik, nije poslušnik nije... dakle to su takođe ljudi sa svojim ćudima, afinitetima, radostima i ostalim karateristikama odraslih jedinki.

 

To što član AMS organizacije voli da utrne na motoru za svoj groš je njegov problem i njegova radost. Lepo je čovek rekao da to nije bila organizovana AMS ili BJB vožnja te samim tim nema razloga da se on lično pridržava pravila AMS/BJB organizovane vožnje. Pozvao je ko hoće nek izvoli i tu se priča završava. To što jedan, dva, tri, više AMS redara podržava njegovu ideju i radost opet nema veze sa AMS ili BJB organizovanim vožnjama. Kao što rekoh, to su odrasli ljudi, ponudili su turu, predložili pravila i nikoga time nisu ugrozili. Svako je kovač svoje sreće (samo je Mišo pevač) i svako na sebe preuzima lični rizik u pristajanju na predložena pravila.

 

Ne pada mi na kraj pameti da pravdam Severiana jer nema razloga i nema pred kim. Čovek je uradio za svoj groš ono što je naumio i opet, kraj priče. Ko ga podržava ima pravo na to, ko ga ne podržava ima pravo na to ali niko nema pravo da ga proziva za nešto što je uradio za svoj groš. Kad se vozi organizovana AMS ili BJB vožnja, Severian se i te kako drži pravila i tu mu se ne može zameriti ništa.

 

A to što ti nećeš da se voziš sa nama, to je tvoj problem i tvoja radost. Kad se bude vozila organizovana vožnja, ići će oni koji hoće. Oni koji neće, ne moraju. Nemaš pravo da prozivaš bilo koga jer je išao ili ne išao na organizovanu vožnju kao što nemaš pravo da prozivaš nekoga ko je otišao i izvozao nešto za svoj groš. Niko te nije terao na tu vožnju i niko te neće terati na bilo koju vožnju. Sve je stvar ličnog izbora kao i prisustvo na ovom forumu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ja nisam išao samo zato što mi je to kratka tura ( ispod dva soma ne palim ) i limitirano vrjeme od 30 min za popravke i pomoc je predugo, trba ga smanjiti na dvadeset sekundi ( zastaneš i kažeš kolegi - je.i se žurim ) ako bi tteac to organizirao prijavljujem se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Citirao sam ono sto me je isprovociralo, a nista nisam namerno izostavio

 

OK i to smo razjasnili. Onda predlazem da prekinemo sa diskusijum i da ostavimo mesta ljudima da postave putopis ;)

 

Ok, slazem se

 

A Scuba ima pice, kad se negde slucajno sretnemo, za ono @ Mladicu @  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

šta bi mu tek ja platio da mi kaže mladicu. usput volim kada se ovako završe neke paljevine, pozivom na pice.

 

A Scuba ima pice, kad se negde slucajno sretnemo, za ono @ Mladicu @   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd

Svaka cast na 1000+

zanima me samo da li ste osecali ista posle tog puta?

Srce i dusa se ne racunaju! Mislim na noge i ruke  ;)

 

Puno pozdrava i cekamo slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Za ovakve stvari nikad ne bih postavila pitanje zasto je to neko uradio, nego kako je to uradio.

 

 

 

 

 

 

(A na pitanja "Zasto..." uvek mi je prva asocijacija na scenu ne-mogu-se setiti-odakle, kad neko pita: "Why would you put a jet engine in a motorcycle?", i dobije odgovor: "Because you can!")  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

(A na pitanja "Zasto..." uvek mi je prva asocijacija na scenu ne-mogu-se setiti-odakle, kad neko pita: "Why would you put a jet engine in a motorcycle?", i dobije odgovor: "Because you can!")  ;D

Dzingl sa diskaverija. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Jbt... kakva kontraverza nastade od teme :D.

 

Sasvim kratko: voznja je vozena jer volim(o) da vozim(o) - verovali ili ne. Znam jos najmanje dva takva: sa jednim sam vozio juce, a sa drugim do malopre. Siguran sam da ih ima jos. Zato je i postavljena tema, kao prilika onima koje vole iste/slicne stvari da voze zajedno. Uostalom, BAS kao i svaki drugi predlog voznje u ovoj konferenciji. Da povecamo drustvo koje voli iste/slicne stvari.

 

Steeler je fantasticno opisao sta smo osecali i ja tu nista ne bih dodao: uzivanje u svakom kilometru (mada izgleda neki bolje znaju sta smo mi osecali od nas samih). Strom je udoban motor - zaista dupe ne trne ni posle 1k. Posle 850-900km pocela su da bole ledja. Nista strasno. Uostalom, danas sam ponovo ceo dan bio na motoru. Znaci sigurno nije mucenje i neko dokazivanje (pa cak ni samome sebi).

 

Ne bih da polemisem dalje. Vozeno je jer nam se vozilo, a trenutno imamo priliku. I uostalom, zar treba od nekoga da trazimo dozvolu i priznanje da je razlog opravdan, da bi mogli da javno pozovemo jos nekog istomisljenika ovde?

 

Apsolutno nije podvig, niti je ono sto mi volimo univerzalno ispravno. Neko voli nesto drugo i to je isto ok. Velik je i saren ovaj svet - neko voli crno, a neko belo (u eurokremu ;)).

 

A za one koji misle da je ovo uradjeno da bi pisali po forumu - neka misle i dalje: i to je ok... :D. Evo sledeci put necu nikoga da zovem, niti o tome da pisem(o), pa ce valja biti cool. Dogovoreno? ;)

 

EDIT: i da ipak odgovorim i na ovu tezu o nedostatku solidarnosti. Kocha je lepo primetio - potpuno je jasno bilo navedeno da se radi samo o tehnickim kvarovima. Drugim recima, ideja je bila da krenu ispravni motori (a da se to kaze na fin nacin ;)). Inace, nema 7 dana, kada je isla organizovana BJB voznja, zbog jednog tehnickog problema NISAM zeleo da ostavimo ucesnika i zaustavili smo celu voznju na 3h, promenili sve planove za taj dan, ali smo nastavili kompletni. Mislim, svaasta mi se moze zameriti, ali nedostatak solidarnosti nije bas jedna od inace brojnih mana koje imam ;). U tom smislu je komentar bio bas onako bezveze...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čitam gomilu zluradih komentara i prosto ne mogu da verujem, pogotovo od ljudi za koje znam da vole motor, vožnju i da svaki slobodan trenutak koriste za uživanje na 2 točka. To mi sve liči na onupriču o  bari punoj mulja i svakog onog koji malo izviri napolje odmah povuku dole, u blato :D

 

Ovakvo nipodaštavanje entuzijazma doživljavam kao pljuvanje i po podvigu Kome i Daneta, Matijaka, Orokua i Bobsa, ove dvojice akcijaša što su trenutno u Americi....nemiran duh, vera u sebe, doza bezobrazluka :D uvek pomeraju granice. Ovih 1K km nije neki podvig, realno gledano, ali nam je odličan putokaz da se sve može kad se hoće i da u nekim situacijama možemo planirati tako nešto.

 

A vezivati neku "poziciju" u AMS-BJB organizaciji sa ovakvom ličnom ad-hoc vožnjom koja nema veze sa uređenim i organizovanim BJB vožnjama u najmanju ruku je maliciozno i, izvinićete, već mnogo puta viđeno na drugim forumima i mislim da smo to prevazišli.

 

Na kraju, Bravo Momci, ništa nije teško kad postoji volja! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

volim izazove, a ovo mi lici na to. tako da... Svaka cast!

Ako toliko volis izazove cik provozaj se do mene neki dan?! ;D ;)

Svaka cast momci za voznju,dajte slike ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja