Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

E ljudi, samo da se prijavim i ja sam od juče vlasnik jednog lepog ER6N-a :D

 

post-4198-0-63893500-1403010752_thumb.jpg

 

 

Dobrodosao. Fin primerak. Da te lepo sluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs Madass 125cc (2008), ER-6N (2014)

E ljudi, samo da se prijavim i ja sam od juče vlasnik jednog lepog ER6N-a :D

 

post-4198-0-63893500-1403010752_thumb.jpg

 

 

Čestitam druže!! u zdravlju da ga voziš 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Cestitam, samo da te (i nas sve generalno) malo bolje posluzi ovo blesavo vreme. Imam utisak da sam izabrao najgoru godinu za kupovinu motora... Ne znam da li je ovako bilo i godinama unazad, ali imam utisak da svako leto pocne od juna i to onaj standardni pakao, a sada samo kisa svaki cas... :neznam:

 

Elem, stavio nove retrovizore i dao se u voznju, mislim da je ovaj upgrade odlicno prosao, jer mi se cini da mi vise ne zuji neka plastika kad pridjem 5k obrtaja kao ranije. Izgleda da su bili retrovizori, a ja tipovao na one plastike na prednjem blatobranu sto drze kociona creva. Nekako mi deluju one zabice kao da landaraju, ali izgleda da nije to :moto3:

 

novi_retrovizori_1_zpsb54ce73c.jpg

novi_retrovizori_2_zps48619b1a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs Madass 125cc (2008), ER-6N (2014)

Neverovatno kako sitni detalji utiču na izgled motora! super izgleda sa novim retrovizorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

@paya Hvala! Uvek je tajna u detaljima! :) Sto se mene tice, zavrsio sam sa izmenama, sada je savrsen :jee:

 

Elem, jedno pitanje, kakva je procedura kada motor (i vozac) pokisnu na kompletnom pljusku?

 

Uhvatio me uzasan pljusak, sebe sam jos na vreme i sklonio, ali moj nesretni bajk sam ostavio na pljusku... Osecam se kao da sam ga nekako izneverio... :jok: Ne mogu da verujem da sam se ovoliko emotivno vezao za gomilu metala i plastike u tako kratkom roku :lud: Jesam li nenormalan?

 

Pretpostavljam da modernim motorima ne moze da bude nista, ali ima li nesto sto treba da znam?

 

er6n_kisa_zps13387f6c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs Madass 125cc (2008), ER-6N (2014)

Ja imam maničnu potrebu da ga briskam kad god pokisnem...ali to verovatno sem što nije normalno, nije ni potrebno 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

MA nista strasno ako si pokiso. JA motor kada sam ga uzeo od bg-a do nisa vozio na debeo - , snegu i kisi :D nista mu nije falilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki

Kako mislis da ga operes da se sija I bude stalno cist? Ovo samo malo kise mu nista ne znaci, moras lepo peracem pod pritiskom, pa deterdzent, pa cista voda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Moras da kaznis sebe, 10 udaraca bicem! :)

 

Ma sta ce mu biti, jedino sto coveku bude zao pa uvek gleda da ga negdje skloni :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Znaci, 10 udaraca bicem, da se spremim da kisnem sa njim i podmazivanje lanca... Zvuci sasvim fer :)

Danas cu da sredim lanac, a ovo ostalo nekom drugom prilikom :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Dosli lepi dana, nigdje nikoga ovde a vala tako i treba :D

 

Pala danas lepa voznja, 350 km... kawa kao avion, sipaj i gas! Malo je smor jer je dio puta los i bilo je mnogo klizista, ali to u svakom slucaju nije pokvarilo dan.

 

 

drina.jpg

 

 

Btw. Respect za bracu bajkere, prvo me covek zvao na kafu kada sam trazio pravi put, kaze bajker ali trenutrno bez motora a u povratku sam seo da pojedem cokoladicu i zapalim, 2 momka su prosla, okrenula si i vratila da vide jel sve u redu jer su me videli da sedim, pa su kontali da mi je bilo lose! :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Malopre zamalo da izginem.... Ulicna svetla nigde, krater po sred moje trake mozda 30cm dubok, nisam ga ni video i to sam iso 40ak km/h, samo sam u jednom trenutku bas jako tresnuo i nekako se izvuko ne padnem .Srecom nista ni meni ni motoru ( sem sto poceo far da mi skripi ali to cu sutra srediti -.-') . Pazite se ovi kod nas nit obelezavaju rupe nit ista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Cao drustvo, od kada sam uzeo motor patim se za zujanjem koje mi se javlja na oko 4100 obrtaja. Kako sam uzasna picajzla kada su te stvari u pitanju, prevrnuo sam net u potrazi za resenjem. Sto je najgore vidim da ima puno ljudi sa slicnim ili istim problemom, a resenja su varirala od neke bocne plastike, pa se islo do toga da je lik rastavljao cilindar za kljuc :staa2:

 

Ja sam proveravao bocne plastike, promenio retrovizore (mislim hteo sam da ih menjam, ali sam se nadao da ce to mozda resiti i problem vibracija), proveravao far, lanac i jos puno toga, ali se na kraju sve svelo na glupi obrtomer. Da, obrtomer 1hmm.gif

 

 

Problem je u nekoliko stvari vezano za njegov dizajn. Pre svega, poklopac je supalj i ima puno prostora odlicnog da pojaca i najmanju vibraciju, jer se sustinski ponasa kao rezonantna kutija. Kawasaki je mislio da ce problem da resi time sto se sat montira na gumene suspenzore, ali se guma vremenom susi i postaje daleko "plasticnija" da tako kazem. Unutar samog sata ne postoji apsolutno nista sto bi smanjilo vibracije, tako da je rezultat jasasn - unutra i najmanji kontakt izmedju dve plastike rezultuje iritantnom vibracijom...

 

Evo kako sam to resio, a kontam da neko moze da se posluzi mojom idejom. Pre svega, skinuo sam poklopac i demontirao sat. Sve gume i spojeve sam naprskao sa PTFE (teflon) mascu u spreju. Razlog za to je cinjenica da se PTFE mast zgusne i dugo traje za razliku od klasicnog silikonskog spreja. Ovo je osvezilo gumice i trajace verovatno koliko i sam motor. Prsnuo sam cak malo i na konektor sa spoljne strane kako ne bi zapekao.

 

obrtomer_007_zpsc9ebbd5e.jpg

 

obrtomer_002_zpsb8532820.jpg

 

Drugi deo je rasklapanje sata i postavljanje odbojnika od sundjera u svakoj tacki kroz koju prolaze srafovi, a kojih ima oko 8. Na taj nacin nema kontakta koji izmedju plastika koji je neposredan sto eliminise i potencijalne probleme vibracija.

 

obrtomer_003_zps1db3ad2b.jpg

 

obrtomer_006_zps937a7691.jpg

 

Na kraju, napravio sam smotuljak od sundjera i ubacio ga u poklopac smanjujući efektivnu zapreminu i sada cak i usled javljanja neke vibracije, kuciste sata ga ne bi pojacalo do te mere da moze da se cuje dok imam kacigu na glavi.

 

obrtomer_001_zps3ac2323b.jpg

 

Rezultat je odlican, omrazena 4K vibracija i iritantan zvuk ne postoje. Vozio sam bez kacige kako bih se uverio da je potpuno eliminisana. Sve u svemu, resih se bede konacno, jer stvarno mrzim kad bilo sta vibrira, zvecka, cvili bilo na kolima ili na motoru. :moto3:

 

Nadam se da sam usput i nekom uspeo da pomognem :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Ja imam problem s brzinometrom, sve radi, mogu da menjam mod da vidim kolko je sati,kolko sam preso, i ono trip 1 trip 2,al ne radi dugme za reset,ne znam zasto, ne mogu da navijem sat,i resetujem kilometrazu :/ ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Moj predlog je da probas da nadjes kontakt sprej i ocistis taster. Ja imam neki Valvoline Contact sprej koji sam jako davno nabavio i nedavno sam cistio taster na daljincu od caletovog alarma. Taster je bio mrtav potpuno, a nakon ciscenja sve radilo sjajno. Jbg, malo oksidira bakar koji se obicno nalazi u tim prekidacima i eto problema... 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Evo i slike, mozda ti pomogne, moraces malo detaljnije da rastavis nego ja, ali u principu mozda ti se i nesto poremetilo unutra, pa samo treba da se vrati kako treba na mesto.

 

obrtomer_005_zpsd26205a5.jpg

 

Ovde imas i kontakt sprej, Motipov kontam da je ok :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Kakva je satnica? Radim u subotu pa da vidim mogu li da se uklopim nekako.

I jel bio neko na skupu u Sarajevu?

 

Pa ne znam brate kad tacno pocinje, polazak iz Pirota je u 10 ujutru, pa racunaj :D inace je subota spavanje(obezbedjeno u balon hali),i u nedelju nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja