Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

http://www.pjsparts.com/catalog/images/5%20-%20Universal%20Other%20Parts/Mirrors%20&%20Mirror%20Hole%20Caps/BS770Bxx.jpg

ukratko ovako ce da mi izgleda korman kada zavrsim :D samo crno sve. Vizir brate treba, meni pogotovo ja sa 190+ umirem od vetra ... Nizima ne smeta ali meni, nekako far nabija pravo pod kacigu jer uglavnom nosim Jet po gradu. Razmisljam da mi ivan odradi jedan, ali on mora da ima primerak i da ga iskopira 20-30 e bi kostalo sto nije skupo uopste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Ove sezone nista necu menjati ali zato kad dodje zimski san ... :jee:

Imam u planu da stavim nizi korman, retrovizore neka sitnija popravljanja farbe. Srecom imam par drugara koji voze Ducati-je a oni su uvek raspolozeni za neko cackanje i sminkanje mopeda, al sto je bitnije imaju znanje i iskustvo. To ce biti u stilu - spremi pivo i WiFi pa da radimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Dzony ne preporucujem ti Ivana, drugar je radio na tmax-u vizir kod njega ispalo je katastrofalno. a da ti ne pricam sto ga je zajebavao 5 dana i svaki put kad je dosao kod njega rekao da nema vremena da radi, pritom mu je on svaki put rekao vreme kad da dodje. Ja sam jedan dan bio sa njim i covek je bio krajnje nekulturan i bezobrazan. 1hmm.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Bas me cudi, citao sam i ja malo da je nezgodan i da ne voli da mu se mesaju dok radi, ali da ispadne korektan na kraju. A za skuter je dosta nezgodno da se radi vizir, jer je povrsina ogromna za skuter imora da se pazi gde ce sta da upadne. Kod nas naso sam jedan ne izgleda preterano tezak da se odradi pa ako ne ispadne kako treba tu je uvek fiberglas :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Jutros na Navaku pri prvom izlasku u mojoj grupi proklizao jedan er6 n,srebrni,vidim da ga je decko odgurao i nisam ga video vise na stazi,bas me zanima sta se desilo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Nikola pa na sta lici taj vizir? Bolje kupi neki kineski skuter od 125cm,omda dobijes takvo sranje cigansko,ja ovo ne bi na tomos stavio...nista licno brate al ti znas da ja potenciram sto manje gluposti na motoru ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Vizir je 1lud.gif1lud.gif1lud.gif... Stvarno odvratno, ovako nesto na motor nikad ne bih stavio! Ja sam pre 4 godine kupio puigov vizir, tad sam platio 100e. Da pravim nesto za 30-40e da se ciganisem da mi ispadne nesto ovako, 1bljak.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

DE bre da staivm ovo :D ovo vece od fara haha. Cekam jedan kaze mnogo bolje izgleda. Inace ja planiram nesto vako , tj kao fabricki kawasakijev vizir.

post-16583-0-51279900-1405887787_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Doro realno ne izgleda lose na ovim slikama. Kako vec izgleda spreda pitanje je, a sigurno radi poso bolje od onih sa prenaduvanom cenom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Sto mislis da je prenaduvana cena? Kvalitet je kvalitet i to se placa, i uvek bi dao za neki puig-ov ili mra vizr pare neko da mi sklapa neko tamo1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Brate sve se svodi na parce pleksiglasa koji se savija na isti nacin. A verujem da ni ovaj ne zaostaje mnogo za njima ( sem izgled ), daj mu puig-ov i napravice isti :D

Inace videcu sad, kacigu novu moram da uzmem i vizir za drugu pa da teram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Kakva sugava sezona,sada imam sve ali nemam vremena da vozim...Za sada sam jedva presao oko 200km sa Kawom i to sve do posla i nazad...

 

Nije mi se jos ni lampica za rezervu upalila,eeejjj covece nisam izduvao ni ceo rezervoar!!!

 

Malo sam ga probao i skontao da mi brzine preko 115 km/h nikako ne odgovaraju,vetar ubija,nije prijatno ni malo....

 

Kada smo vec kod vizira,razmisljam za sledecu sezonu ovaj da stavim,ove mi verovatno nece trebati posto necu daleko da stignem...

 

Kod nas je cena 99e,mislim da mu ovaj lepo stoji,pomalo je agresivan,a nadam se i da radi radnju za sta je i namenjen...

 

03802736078317352358.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs Madass 125cc (2008), ER-6N (2014)

potreban mi je savet stručnjaka, pitanje je sledeće:

Uzeo sam par bobbina (spools što be Ameri rekli) ono sranjce sto ide na zadnju viljušku da bi mogao štender da se koristi.

e sad, dali su mi prečnik 10mm navoj 1.25mm. probao sam prvo rukom da krenem lagano, on malo uhvati, trudim se ravno da ubacim, ali kako krenem da koristim alat, gulim farbu u navoju...brzo sam se zaustavio, da ne upropastim navoj, ali prema svim podacima koje sam mogao da pronađem baš je ta veličina za Kawasaki (er6n).postoji još i verzija prečnika takođe 10mm ali sa navojem od 1.5mm...ne znam da li je taj pravi...Da li neko od vas zna (da je stavljao iste)?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs Madass 125cc (2008), ER-6N (2014)

ne znam gde da nadjem taj podatak...da li je to prava veličina...u servisu su mi normalno ušrafili, tj, ništa nisu sjebali, a ja kako krenem sa ovim režem nov navoj...ili sam ja totalno nenormalan ili je na ER6N-u novom nešto drugačije nego na ostalim Kawasaki-ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Da se javim posle 100 godina, za dve nedelje stižu angel GT :).

@nelle imao sam taj vizir na mom motoru, ali mislim da si previše osetljiv na vetar, meni je 120 bez vizira ok za dužu vožnju, vizir će ti pomoći do oko 135-140, posle jbg, naked je naked, navikni se ;)

@paya ja sam te špulne uzeo u bg u motomaniji za neke sitne novce, samo kažeš za koji ti motor treba i nadju ti u katalogu bez previše filozofije.

 

A za drugare iz niša, 99% dolazim u niš u petak uveče pa posle palim do soluna rano izjutra, ali ne kawasakijem nego beverlijem, nisu stigle gume na vreme, pa ako ste za neku bleju javite se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

JA za petak izjutra mozda podjem za bovan, ili za bg, juce cuo da mi drug ima karcinom pa ne znam da li idem po drustvo ili direktno tamo. Ako ne podjem tad javljam ti na pm da se iznalazimo negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Planiram vizir i to samo kada se ide u neku voznju od par stotina km van grada. Kada se vozim po gradu, sto je uglavnom, vizir cu skidati. Skoro je pala voznja van grada i u nekim momentima je bilo jooooj. Tri zujalice i moja malenkost. Visok sam 176-7 cm i brzina do 120 je ok, preko toga krece linearna borba sa linearnim povecanjem brzine. Jednog momenta je bilo i 200km na sat, pa to je ludnica. Jakna se nadula ko zaba, vizir kacige je poceo da mi krivi nos, znaci opsti haos. A borba da ostanem na motoru me umorila vise nego celodnevna voznja. Jeste naked, ali i ovi na zujalicama nisu nesto posebno zasticeni. Imaju to malo vizira sto je dovoljno da pri vecim brzinama sakriju sebe koliko toliko, taman da se vetar prebaci preko. Tako da ce pasti vizir kakav takav.

 

Video sam na dve kawe blatobran u BGu, ali ljude ne poznajem jbg. I ja bih pazario ali 100e je puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja