Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

ako nekom treba:

clutch springs - opruge kvachila https://www.louis.de...6&typ_id=ER650C ,

desno krilo crna boja - nefarbano (za 2009... god),

plastika ispod brzinomer sata,

lanac crveni,

shpulne carbon black,

slajderi,

shtender,

i rucice kocnice prednje i kvacila https://www.louis.de...0&typ_id=ER650C ova zlatno crna kombinacija,

filer ulja HF303 http://motovitrina.r...ctures/412b.jpg,

fork seals semerinzi za viljusku

sve novo......

stock auspuh polovan presao 7-8.000 km....

two way alarm SPY 5000M >>> http://www.youtube.c...y=KAW+SPY+5000M

 

Poz.

 

shpulne carbon black - Otishle........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Menjao sam kociono ulje ali na maxi skuterima . Ali bolje ipak da odradis to kod majstora u sustini trebas da nadjes malu flasicu i crevce. Na kocionim klestima imas jedan da nazovem pipak sa poklopcicem. Njega skines i stavis crevo i sprovedes to crevce u flasu. Pritiskas kocnicu da izbaci svo ulje, zatim dolijes u posudicu gore. PRitiskas kocnicu dok u crevu vise nema mehurica vazduha. Zatim zatvoris daj pipak kada skines crevo i pritiskas kocnicu i to je to. MAda ima i jos jedna fora, sa spricem i crevom. Spricem ubrizgavas ulje direktno u posudu kroz creva, i kocnica je odmah tvrda, ali bolja je prva metoda jer tako izbacis neke necistoce ukoliko ih ima.

 

Filter vazduha nisi morao da kupis, uzmes deterdzent sa sudje i operes par puta :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Ma nisam jos nista uzeo,sada sam u fazi nabavljanja...Kada sve odradim onda videcu da ga oteram kod nekoga ko zna da mi zameni ulje u kocnicama...

 

Nego ne rekoste mi gde da nadjem uticnicu od 12v?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

E i ja sam cuo od druga ali nista zvanicno ne znam. Ako bude nesto i dolazite javite mi ovde obavezno ili pitajte za broj na pm da se nadjemo i popijemo neko pivce 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Ja sam mislio da dodjem.do Nisa ali nemogu ovaj put. Nemam.slobodnih dana na poslu a drustvo me nagovara da idem sa njima na skup u Sarajevo. Za to mi treba dva-tri dana.

 

Послато са XT615 користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

I tako ja jos prosle god uplatio za A,ispao glup i resio da ne polazem odmah tada jer tada motor nije bio na vidiku,skola izgubila dozvolu za rad i ja ostao sa kitom u jednoj ruci i potvrdom da sam sve zavrsio u drugoj (teorija,voznja,sve) da polazem u drugoj skoli.

 

Osim bicikle i skutera nisam vozio nista na 2 tocka,prvi susret sa motorom sam imao upravo kada sam ga kombijem doterao kuci.Seo na njega,upalio,naglo pustio kvacilo,zabo gas kao sto sam radio na skuteru i ojhaaaa...Ruke iz ramena da mi iscupa,usrao se kao nikad,50m kasnije stajem,gasim motor i guram ga do kuce...Tako je stajao jedno mesec dana jer nisam imao hrabrosti da sednem na njega.

 

Youtube (begginers lessons,how to shift gears,how to break,how to go really slow) i ja pocinjem pomalo da se vozikam po ulici ali posto ima dece gledam to da radim rano ujutru,a to sto budim komsije...e jbg sada...

 

Oterao sam motor pred polaganje voznje u selo i sada cepam malo zemljanim malo asfaltnim putevima,dobro mi ide mada mi je kontrola gasa najveci problem.Bas malo treba da pipnes i o vec leti,pokusavam da linearno ubrzavam a ne da seckam i da se iznenadjujem svaki put kada dam gas....

 

Brzina me plasi,ubacim u trecu i pederiram na 1500 obrt (nece na manje,stuca)...

 

Neki savet sto se tice voznje i samoobuke?

 

Evo jedne umetnicke slike sa samoobuke...

 

 

w7d094p9ryo02i4bvrw.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Motor ce uvek malo da cima, takva je masina. To mozes da resis delimicno IAP modom ( 3 crevca, t racva ako te nesto zanima kako da odradis pitaj) . Evo ti par nekih saveta. Ako hoces da se menjac sto manje cuje i lakse upadne u brzinu, pre nego sto pritines kvacilo blago nogom nategni nozicu menjaca dok ne osetis da joj malo treba da upadne u brzinu, pa tada kvacilo.

Nemoj da se plasis previse brzine, neces da ides 100tku odma ali slobodno idi u 3-4 brzinu ( ja nekad cak ubacim motor u 6 brzinu a idem 60ak km/h ) znaci skroz opusteno, trebace ti malo vremena da naviknes ali ne previse.

Nego sto za pocetak ne nadjes neki zatovreni stari put ili poligon pa vezbaj lagano tamo, stavi neke flase ako nemas cunjeve pa slalom, osmicu i slicno da vezbas isto zaustavnu, saltanje i slicno? E da i vidi nanetu kako da radis ,,counter steerin``

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mladiću, lepo je što ti učiš da održava ravnotežu na motoru ali to nije ni početak početka. Bolje nadji instruktora/kolegu motoristu koji će te nauci da vozis motor kako treba. Od upravljanja motorom do učestvovanja sa istim i saobraćaju. Od takvih obuka može da se nastrada.

 

Sem ako nije neka šala u pitanju?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Nego sto za pocetak ne nadjes neki zatovreni stari put ili poligon pa vezbaj lagano tamo, stavi neke flase ako nemas cunjeve pa slalom, osmicu i slicno da vezbas isto zaustavnu, saltanje i slicno? E da i vidi nanetu kako da radis ,,counter steerin``
Kako će da vežba osmicu kad on ne ume ni pravo da vozi? Kreni prvo od 100m pravine, 1 brzina, druga, kocnica na liniju. Posle toga okret 90 stepeni pa 180 stepeni. Pa neka nauci da vozi korakom > 6 kmh ali pravolinijski. Neka nauci posle toga oštro kočenje, sa 50 kmh u 10m da zakoči na liniju. Onda neka krene na ozbiljnije vežbe. A da, prva vežba, dizanje i spuštanje motora sa padocka kao i guranje motora pored sebe. I to su sve ozbiljne stvari koje neko treba da mu objasni, da ga gleda i ispravlja inače će se pokrši posle prvog skretanja na 90 stepeni. Može sebe da povredi i da svoj motor srga. Nadam se bar da ima kompletnu opremu i da ne vežba u sorcu i papučama :) posle svega toga moze da kaze da ume koliko toliko da manevrise motorom i da je sprwman da krene da vozi i ucestvuje u saobracaju. Tad ce mu tek trwbati countersteering. Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

@ savan

 

Ovde ovih dana nije najbolje vreme pa moram u sorcu i papucama da vozim inace bih u gacama.

 

Nisam bas toliki tutuban.

 

Inace za ovih par dana sam napravio nekih 400-500km,ne prelazim 55 km/h,vezbam na jednom asfaltiranom napustenom putu koji je pun rupa tako da sve isprobavam od naglog kocenja,saltanja,skretanja,okretanja,izbegavanja itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kao prvo- greska sto nisi pre nista vozio sa menjacem. Zato si se i iznenadio. Nemoj da izlazis u saobracaj ako se plasis voznje i ne znas sta radis! Nema gore kombinacije. Nadji neki poligon ili put sa minimalnim saobracajem i polako. Sto se tice voznje na 1500 obrt, pa toliko mu je ler gas.

Ne znam kako on to leti kada pipnes gas, koliko znam ima oko 70ks. Bice da ti ipak naglo dodajes gas ili brzo pustas kvacilo pa ti trza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Kao prvo- greska sto nisi pre nista vozio sa menjacem. Zato si se i iznenadio. Nemoj da izlazis u saobracaj ako se plasis voznje i ne znas sta radis! Nema gore kombinacije. Nadji neki poligon ili put sa minimalnim saobracajem i polako. Sto se tice voznje na 1500 obrt, pa toliko mu je ler gas.

Ne znam kako on to leti kada pipnes gas, koliko znam ima oko 70ks. Bice da ti ipak naglo dodajes gas ili brzo pustas kvacilo pa ti trza.

 

 

Jbg,nisam i znam da je to greska.

 

Sad citam ovaj moj post i ne znam kako zakljucujes da se plasim voznje?U postu sve ide hronoloski...

 

U saobracaj naravno ne izlazim jer nemam dozvolu.

 

Prvih 100km kojih sam presao sam i presao bez gasa,pustim kvacilo i on ide.

 

Kada kazem da motor leti,to mu vise dodje kao neka metafora,ne dajem gas naglo vec sto dzoni kaze izgleda da je motor takav da mora malo da cimne jbm li ga...A kvacilo sam uvezbao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Kao prvo- greska sto nisi pre nista vozio sa menjacem. Zato si se i iznenadio. Nemoj da izlazis u saobracaj ako se plasis voznje i ne znas sta radis! Nema gore kombinacije. Nadji neki poligon ili put sa minimalnim saobracajem i polako. Sto se tice voznje na 1500 obrt, pa toliko mu je ler gas.

Ne znam kako on to leti kada pipnes gas, koliko znam ima oko 70ks. Bice da ti ipak naglo dodajes gas ili brzo pustas kvacilo pa ti trza.

 

 

Jbg,nisam i znam da je to greska.

 

Sad citam ovaj moj post i ne znam kako zakljucujes da se plasim voznje?U postu sve ide hronoloski...

 

U saobracaj naravno ne izlazim jer nemam dozvolu.

 

Prvih 100km kojih sam presao sam i presao bez gasa,pustim kvacilo i on ide.

 

Kada kazem da motor leti,to mu vise dodje kao neka metafora,ne dajem gas naglo vec sto dzoni kaze izgleda da je motor takav da mora malo da cimne jbm li ga...A kvacilo sam uvezbao...

 

Ruke iz ramena da mi iscupa,usrao se kao nikad,50m kasnije stajem,gasim motor i guram ga do kuce...Tako je stajao jedno mesec dana jer nisam imao hrabrosti da sednem na njega.

:jee:

Samo polako i vezba i doci ce na svoje. Na koliko obrtaja ces voziti zavisi od motora. Npr. ja svoj uglavnom vozim na oko 5-5.5 hiljada. Nemoj da vozis na 1500, pogotovo da ulazis tako u krivinu jer ne znam kakvu kontrolu imas nad njim sa 1500 obrtaja :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa to je to, ne ulazi se u krivinu bez gasa, i to je jedna 'sitnica'. I pravilo je da uvek gledas kuda vozis, a ne ispred sebe. Ako ti u sred skretanja neka u minicu skrene pogled - racunaj da si zalivadio a nista nisi radio :D

Kad izadjes u saobracaj primetices da kad budes gledao preko ramena, da ce ruka automatski da ti pusti gas-instiktivni refleks. Na maloj brzini nije problem, ali na autoputu si zacas spao sa 120 na 80. Ako iza tebe neko ne racuna na to..

 

Najbolje ti otvori svoj novi topic, ako si vec resio da virtuelno uci da vozis motor i kupi kamericu plus stalak pa snimaj sebe i na kraju okacis ovde. Sad trenutno pisemo u topicu o doticnom motoru a ovo nema bas neke veze sa istim.

 

Naravno da nisam mislio da si tutuban, ali niko se nije rodio naucen. Pozitivno je sto pitas, znaci nepoznavajuci te, i tu si odskocio od tutubana, ako nista drugo.

 

A to trzanje, ako si dosad vozio skutere od 50ccm..ovo je ipak ozbiljnija masina kojoj se dozira gas. Polazeci od toga da je sve u redu sa motorom i da nije u kvaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

ako nekom treba:

clutch springs - opruge kvachila https://www.louis.de...6&typ_id=ER650C ,

desno krilo crna boja - nefarbano (za 2009... god),

plastika ispod brzinomer sata,

lanac crveni,

shpulne carbon black,

slajderi,

shtender,

i rucice kocnice prednje i kvacila https://www.louis.de...0&typ_id=ER650C ova zlatno crna kombinacija,

filer ulja HF303 http://motovitrina.r...ctures/412b.jpg,

fork seals semerinzi za viljusku

sve novo......

stock auspuh polovan presao 7-8.000 km....

two way alarm SPY 5000M >>> http://www.youtube.c...y=KAW+SPY+5000M

 

 

shpulne otisle a i

ulje + filter za ulje i

shteneder

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ako ne nauci da vozi osmoicu, kako ce da nauci malo brze da skrece 0stabre.gif . NE verujem da je decko tolki tupan da ne zna pravo da vozi, moja devojka sto nikad nije sela na motor, pogotovo ne sa menjacem naucila za sat vremena da vozi pravo i salta 1lol.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Ja danas konacno polozio, bez ijedne greske, od sutra konacno pocinje zujanje na Kawi po celom gradu, a ne samo po kraju :moto3:

 

Mada ce mi nedostajati malo onaj BMW F800R iz auto skole, bio je fenomenalan....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja