Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa bahatim/nesavesnim pesacima...

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pitam se da li ovo čita bilo koji pešak? Ne mislim na nas kad ne sedimo na motoru ili u kolima. Davno sam od ćaleta naučio pravilo "žene uvek staju i vraćaju se unazad ako vide auto ili motor koji ide ka njima". I matori je bio u pravu još pre 35 godina. Proverite, obratite pažnju. videćete i sami. Nemam naviku da stajem pred pešačkim i propuštam pešake. To to ja pretrčavam tamo gde mi je zgodno samo onda kad ne ugrožavam sebe i druge, nema nikakve veze. To sam ja. Ostali su moroni bez saobraćajne kulture što se jasno vidi svai bogovetni dan na ulicama.

 

Mi, ovde na forumu, smo okupljeni samo oko jedne činjenice, a to je saobraćaj i saobraćajna kultura. Mi je imamo više nego svi isključivi pešaci zajedno. Mi se ponašamo kako se ponašamo ali je to daleko iznad nivoa svesti morona na dve noge. I kad idemo peške, idemo u skladu sa naučenim pravilima i svešću o saobraćaju. Džabe mi između sebe pričamo. Možemo samo da plačemo jedni drugima na ramenima dok nam se ne skupi rukav od suza. Ovo ne čitaju pešaci i ne čitaju oni koji se voze samo kolima.

 

Na žalost, nisam dovoljno mudar da dam bilo kakav recept. Sumnjam da je to uopšte moguće. Ostaje nam samo pamet u glavu i bulja uza zid. Popsy svira, ja sviram i psujem (flip up kaciga rulez!) moj kum daje gas da zagrmi nebo i zemlja (kamionu ne treba sVirena) i tako tečemo svoje dane kao definitivno ugrožena vrsta. Krećemo se i živimo u okruženju u kome saobraćajna kultura ne postoji. Dokaz je svakodnevica na ulicama i debilni zobs koji linijom manjeg otpora puni državnu kasu. Majmunu daš mitraljez i videćeš dokle češ trajati. Pešacima daj pravo i videćeš dokle ćeš trajati. Pravo se ne daje nekome ko nema svesti i kulture da to pravo koristi. A zobs je upravo to uradio. Zobs čitamo mi i panduri s tim da panduri spadaju u kategoriju onih sa mitraljezom i koriste zobs samo koliko treba da ti uzmu pare.

 

Do skora je bila akcija kažnjavanja pešaka kod Vuka. I? Ništa. I dalje je ista situacija samo nema pandura da ih globe. Gledao sam kako je riba platila kaznu za pretrčavanje, uzela ličnu kartu od pandura i ladno pretrčala Bulevar preko lanca kod spomenika. I šta više ima tu da se priča?

 

Dosta sam palamudio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

cale moj ima jednu kratku, mudru, koja sve govori, a meni vrlo cesto odzvanja u usima kad se primicem nepreglednoj raskrsnici

-OVDE LEZI ONAJ SA PRVENSTVOM PROLAZA-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

 

ako je pesak toliko zasticen,

nema mi druge nego da se doro obucem u neke stitnike pa pravac bacanje pod kola na pesackom

 

neko ce me vec pokupiti, i onda pravac osiguranje pa da im naplatim 15 godina sportskih povreda

 

Pa to je jedno vreme bila glavna fora u nekim zatupljenim zemljama, uglavnom momci koji su fizicki spremni i znaju kako, skoce na haubu na pesackom i posle glume silne povrede i od vozaca odmah gledaju da izvuku lovu da ne bi zvali policiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Cisto da vas podsetim da kada autobus stane da istovari/utovari putnike na kolovozu (NE NA PROSIRENJU) iako je isprekidana linija tu ne smete da preticete autobus bas zbog opasnosti da neku obidje autobus sa prednje strane i krene da pretrcava. Ovo se obicno desava u selima gde nema nacrtane signalizacije na asvaltu (pesacki, linija itd itd)

 

Znaci morate da cekate iza busa ko za semafor  :-\

 

 

EDIT: Ovo je po NOVOM zakonu po starom nije bilo tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1016 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

u svakom smo slucaju nahebali,sta god da vozimo,i po novom i po starom a bogami i po buducem zakonu!! nema druge vec ugrađivati radar,unajmiti proročicu,hodžu,popa....,da ne bi zgazili nekakvog nesmotrenog pješaka...,da ga tako nježno nazovem!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

slobodno upotrebi tezi izraz, obzirom da mnogi zbog kretena robijaju, dok ih proklinju njihovi najblizi, a sve zbog toga sto kreten nije pogledao u tvrdje i teze od sebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1367 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Citajuci sve ovo, stekao sam utisak da svakodnevno gazite bahate pesake. Takođe, stekao sam utisak da u redovnu opremu vozila treba staviti brisace/skidace bahatih pesaka koje u proseku gazimo na svakih par sekundi. Sve je to banda jedna bahata  ;D

 

A, stekao sam i utisak da je ova tema nastala kao neko pravdanje zbog ove strasne nesrece koja se dogodila. Moje misljenje je da za tim nije bilo potrebe jer je prilicno sve "neukusno" ispalo s obzirom na tajming i uzroke te nedavne nesrece.

 

Generalno ovde (prisutni) postujemo manje više pravila i pazimo kako vozimo. Manje ili vise podrzavamo i agresivniju voznju jer i sami tako vozimo. Ne volimo da nam neko ogranicava slobodu kretanja i samoodlucivanja. Moze se reci da cak i volimo da kontriramo. Pored svega toga, uglavnom sebe vidimo kao zrtve. Kad se sve to skupno procita, ispada da stalno menjamo misljenje u zavisnosti od toga kako situacija utice na nas licno. Ustvari, nismo uopste objektivni vec smo agresivno subjektivni.

Zbog svega toga vazilo bi ono sto se obicno kaze : prvo da pocistimo u svom dvoristu...

 

A i "tih" pesaka na ovom forumu nema, pa dzaba diskutujete. Al ako vam je tako lakse onda OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Vezano za temu. Bio sam ovog leta 10 dana u Nemačkoj i iznenadio se koliko su ljudi u saobraćaju opušteni. Biciklom idem gradom i niko mi se ne nabija u dupe. Podignem levu ruku, auto uredno sačeka da se prestrojim. Kola iza auta koji me propušta ne trube i ne nabijaju mu se u dupe. Prijatelj koji tamo živi kaže da i u slučaju sudara ljudi kulturno razmene polise i nema problema.

Kada ideš peške i približiš se prelazu, polako uspore i strpljivo sačekaju da prođeš. Nema nervoze, svađanja, truba.

 

Kod nas, u startu znam da ako se bilo šta desi, moram da pazim kako će me drugi učesnik zajebati, u policiju i pravni sistem sam davno izgubio poverenja da pokušavaju isterati neku pravdu, već idu linijom manjeg otpora i obično najebe čovek koji je manje lukav. Na tom mestu gde je dete na rolerima ubijeno, lično se plašim stati. Uvek neko iz susedne trake projuri, ili me za malo "naguzi" (iako NE stajem naglo). Pogotovo ne shvatam likove koji ne propuste tu pešaka, a na semaforu ispred je crveno i znaju da će opet stati 50 metara dalje. Kod nas je divlji zapad.

 

Bezobrazluk je ne propustiti pešaka na pešačkom. Sa druge strane, suludo je očekivati u Srbiji da će auto stati.

 

Što se tiče ovog pljuvanja po Sszgrou: decu i ljude na rolerima, zbog kretanja cik-cak i težeg kočenja, najmanje volim videti na putu i biciklističkoj. Opasni su po sebe i druge, većina njih. Kapiram šta čovek priča. Mada to ne opravdava divljaka na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

deca su totalno druga kategorija

nisu pismeno ni prohodali, tako da se od njih ne ocekuje neka preterana svest o odvijanju saobracaja i na njih svakako treba obracati paznju

uvek usporim kada naidjem na dete da pesaci pored puta ili namerava da predje, bez obzira da li ima pratnju starijeg od sebe

isto tako uvek lepo usporim i propustim pesaka koji me je video na 20 metara i krocio na zebru

 

sav moj gnev je upucen na pesake koji drsko naskacu na pesacke prelaze, kojima je tesko da zastanu 2 sekunde jer iza mene nema ni jedno vozilo, koji prelaze van pesackog i ocekuju da ih propustis, , na zene koje potrce na pesacki, pa onda krenu nogu pred nogu ili su se lagano u stiklicama setkale trotorarom i onda bezmalo bez gledanja nastavile setnjicu i preko pesackog prelaza...

 

ne gazim ih svaki dan, ali je situacija sa pesacima bilo mnogo mnogo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Mnogi peshaci su izuzetno bezobrazni i ne gazim ih samo da ne bi isho na robiju.

 

@Slaninar

Generalno kultura saobracaja kod nas je na niskom nivou, da je i kod peshaka i kod vozacha veca svi bi bili opushteniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pomalo o svemu. I po starom zakonu je bilo zabranjeno obilaziti autobus dok  prima putnike osim ako nije u posebno izdvojenom stajalištu. Devedesetih nije moglo da se živi od Policije i kažnjavanja za to, bio je to hit.

 

Migavac dajem uvek, po automatizmu, čak i dok čekam na semaforu, pre predstrojavanja, kad krećem da se isparkiravam, zašto, zato što nisam vidovit da vidim apsolutno sve oko sebe, uvek može postojati neko koga ja ne vidim a informacija o mojoj nameri mu znači. Žmiganje ne košta ništa.

 

Ustupanje  prednosti je individualan čin dobre volje  i onaj ko je iza mora to poštovati bez pogovora, makar propuštao bahate pešake van pešačkog.

 

U Nemačkoj su zaštićeni ko beli medved, dete, pešak, bicikl i motor. Pošto nisu ravnopravni u odnosu na 4 točka, zakon im daje početnu prednost apsolutnom zaštitom i prvenstvom prolaza jer u slučaju kontakta uvek izvlače lošiji kraj što na indirektan način i košta državu i to sve sprečavaju tako. I naše saobraćajno zakonodavstvo će se kretati u tom pravcu i  moramo računati na to. Prijatelj je platio kaznu iako mu je pešak ustupio pravo prolaska.

 

Ko klinac u osnovnoj školi, imali smo predavanja uz demonstraciju saobraćaja, zebra, semafor, bicikli, pešaci, saobraćajci u belim nadlakticama...jednostavno smo se učili bezbednosti i kulturi i utkali u kasnije ponašanje i ko pešaci i ko vozači. Danas toga nema. Moje dete mora da ide do škole kolovozom jer u urbanom naselju nema trotara. Na žalbu gradskoj skupštini dobio sam odgovor da zbog imovinsko pravnih...ne mogu da izgrade trotoar što je ordinarna neistina jer su sve stambene zgrade, mislim nisu privatne kuće i lako je zaista ih napraviti. Drugom ulicom, isto do škole, na trotoaru su parkirana vozila i deca moraju da silaze na kolovoz i tim činom su već stekla drsku naviku da prkose automobilima i kasnije će se tako ponašati na svakom ćošku. O obuci u školi ni minut a dvoje dece imam.

 

Splavar sam na Adi, imamo našu pešačku stazu duž obale široku osamdesetak santimetara koju smo sami nekad pravili. Danas je to biciklistička staza a često tuda idu oni sa iznajmljenom biciklom i dvosednom prikolicom pozadi ne obazirući se na pešake i decu. Naravno, voze se i motori, i ja vozim, polako jer put po dami je ko poligon za tenkove.

 

Saobraćaj na Adi je pravi odraz sveopšteg dešavanja u saobraćaju. Kao prvo, Ada  nije označena kao zona 30 na sat što očigledno jeste. Kod ulazne  kućice na rampi ima kiosk, i neka prostorija i stepenice tik ispred dela gde se prolazi motorom i par puta su mi ispali pred skuter ko s neba jer se ne vide dok ne kroče ispred. Dalje, ima par klupa uz sam put i praktično noge se moraju oslanjati na kolovoz što je suludo. Na biciklističkoj stazi su poodpadali znakovi stop na nailasku na auto. Kad se prođe golf teren, na prilazni put koji postoji od pamtiveka, neko je dodao biciklističku stazu pomerivši je celu uz jednu stranu, tako da su se izmešali auti koji tuda prolaze od same izgradnje Ade Ciganlije, pešaci, deca, biciklisti, roleri, motoristi, kerovi sa gospodarima...jednom rečju ludnica u kojoj se sve može očekivati i to je preslikavanje saobraćaja sa ulica grada. Zanimljivo je kako protestvuju, naročito majke, što prolazimo tuda, a to radimo bar 50 godina, ja naravno manje. Slušao sam nedavno (malo) umnika iz gradske uprave koji zagovara tezu da se pešački i kolski saobraćaj treba spustiti u isti nivo ko u Holandiji tako da pešaci postaju sve osioniji i sve više preko opravdane i bezbedonosne mere. Naročito me nerviraju oni koji idu kolovozom a imaju trotoar na raspolaganju, al to je ona seljkačka ( u pogrdnom smislu) potreba da se đilkoše. Takođe me i nervira i čudi i zabrinjava u isto vreme što majke s decom u kolicima se ponašaju isto a sve zato što su sve lenjije i neće da se penju na trotoar na ćoškovima. Davno sam svirao jednoj babi sa unučetom koja je mrtva ladna vozila kolica pored skroz praznog trotoara, tražila me da se žali ko da ima prava. Poštujem pešake al zaista ima trenutaka kad sve pravizilazi svaku meru al vrag odneo šalu, pazim na njih i čim ih vidim sa strane bežim u levo da bih dao sebi vremena ako im padne na pamet da naskoče.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

To za Nemačku sam se oduševio kada mi je ortak pričao.

Eno ga tamo već par meseci, kaže "biciklistu ne daj Bože da ne propustiš ili mu bilo šta uradiš", a tamo vozi vespicu i kaže da nema apsolutno nikakvih problema, saobraćaj je jednostavno uređen.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12828 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Mene u Berlinu dok sam bio na biciklu udario čiča skrećući u desno uprkos mom negodovanju.

Jebo sam mu kevu. Ulubio sam mu krov od auta. Samo je nastavio - 100% je mislio da sam

Turčin pošto smo bili u Kreuzbergu.

  Inače su tamo biciklisti nasilnici. Voze noću bez svetala što je njihov problem sem kad,

kao u po bela dana, prelaze ulicu u ponom zaletu a ti hoćeš baš tu da skreneš. A crna odeća uvek u modi...

treba ti night vision da ne bi bio u panici.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Šta me još nervira, kad ide ili idu,  razbarkarivši se po kolovozu ko da niko osim njih tuda ne može da prođe, svirnem, a oni se prvo okrenu da vide koji im to drznik "traži" prolaz odnosno da se pomere u stranu, pa tek onda se lenjo sklanjaju. Tipočno ono seljačko ponašanje primereno svojoj njivi.

 

Ada, dobila znak 30 al ko na običnoj ulici umesto da bude velika tabla sa upozorenjem i pozivom na kulturu u saobraćaju.

 

A danas je lik prelazio ulicu u koju sam ja hteo da skrenem desno, uopšte nije ni pogledo, išo ko sa amovima u kasu. Ja mu dobacim da treba da pogleda jer  ima svakakvih koji mogu da ga zgaze. Neverovatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Heh, necu da pametujem, pogotovo sto sam medju najsvezijima ovde, ali bas zato - sveze mi je iz dana dok sam ucio da vozim (motor, auto...) ostalo iskustvo da kad drzim kvacilo i dam previse gasa (usled neiskistva), poplasim i goste obliznjih kafica, a da ne spominjem onog sto sam video da se zalece na pesacki... e sada, kada vec znam sta radim, ponavljam isto to i neka me okarakterisu kao kretena ili pocetnika - bar ostaju gde su i ne izlecu pred "manijaka" i "ubicu"... bez izuzetka :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR 2004

Sto se mene tice, jedino mi smeta sto policajci recimo stoje (su stojali) kod pesackog prelaza na Cvetkovoj pijaci (BGD-Zvezdara) i slikaju automobile/motore koje ne propuste pesake na tom mestu, i to je mozda i ok, ali zasto onda isti ti policajci ne stanu 30 metra blize semaforu (tj bas na semafor od cvetkove pijace) i da slikaju pesake koji prelaze pesacki na semaforu i kad im se upali crveno svetlo!!!! I tada jos krecu pesaci u galop i trk preko semafora... i u tom slucaju automobili/motori koji idu iz Velizara Kosanovica i skrecu desno u bulevar da prodju pored pijace, mogu da se provuku samo 2 ili 3 komada maksimalno dok se ne upali zeleno svetlo ponovo. Ne razumem zasto se to ne kaznjava?!?!??! Koja je razlika!??! Prelazak preko semafora kad si pesak i imas crvenog pesaka se ne kaznjava, a nedaj-Boze prelazak preko semafora u automobiliu/motoru kroz crveno - ode dozvola/zatvor/oduzimaju ti kucu itd... eto to meni smeta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Opi, ne kapiraš. Treba svi da idemo peške i onda neće biti potrebe da se bilo ko kažnjava. Zapadu se ne sviđa da se toliko vozimo i hoće da nas natera da idemo peške kako ne bi trošili gorivo koje njima treba više nego nama. Zato je najbolje i najlakše da drpaju pare od vozača jer tako pune državnu kasu i smanjuju broj vozila na ulicama. Prosto ko pasulj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Opi, ne kapiraš. Treba svi da idemo peške i onda neće biti potrebe da se bilo ko kažnjava. Zapadu se ne sviđa da se toliko vozimo i hoće da nas natera da idemo peške kako ne bi trošili gorivo koje njima treba više nego nama. Zato je najbolje i najlakše da drpaju pare od vozača jer tako pune državnu kasu i smanjuju broj vozila na ulicama. Prosto ko pasulj.

 

Ja slušo nekog gradskih "otaca" koji se zalaže za odvraćanje vozača da idu kolima u grad tako da je dejstvo Policije u tom skladu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Odvratim mu ga ja mami. A on će i dalje da se vozi jer je član gradske vlade. Takvi prvi ne bi smeli da se vide u kolima. Ali ne, ovo je Srbija. Sve naopako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odvratim mu ga ja mami. A on će i dalje da se vozi jer je član gradske vlade. Takvi prvi ne bi smeli da se vide u kolima. Ali ne, ovo je Srbija. Sve naopako.

 

 

Od kad znam za sebe, uvek se sa Brankovog mosta skretalo u Pop Lukinu i iz Narodnog Fronta se moglo na Brankov most, e sad to ne može. Strašno je što ti dođoši misle da imaju pravo da nas nauče kuda i kako treba da živimo i krećemo se u svom rođenom gradu. Jedan od ataka je uvođenje vremenskog ograničenja parkiranja i naplata parkiranja bez garantovanog mesta ispred staništa.

 

A još gore, što sam opet iz gradske uprave čuo, kaže, zbog gužvi, treba sve više da se prelazi u podzemlje, da bi oni prenatrpavali ulice svojim nakaznim građevinama i kojekakvim nadogradnjama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Kad sam svojevremeno izjavio da bi dođoše vratio kući jer neću da me čobani uče kako da vozim po gradu, umalo nisam banovan. A to je isto kao kad bi ja otišao na Staru planinu i tamo učio nekoga kako se čuvaju ovce. Onaj sa planine ne zna kako se živi u gradu pa makar završio tri fakulteta isto kao što ja ne bi mogao da čuvam ovce pa makar imao pet kuća na vr' Stare planine. A upravo će nam ti dođoši doći glave jer se petljaju tamo gde im nije mesto.

 

p.s. zabole me šta ko misli, mogu slobodno da me banuju kolko oće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

A kako  dođe nova "svita" Balkanskom, tako se okreću smerovi ulica, svako pravi sebi putić kako mu se sviđa. Uglavnom bahati i nesavesni pešaci su tog porekla ili njihova deca jer misle da su na svojoj njivi i da mogu da se kreću kako im ćef. Ono što sam pričao o okretanju prvo pa sklanjanju kad ih se opomene da se skrajnu, je tipično seljačko bahato ponašanje ne naučeno i ne naviklo na urbane uslove. Imam sad bivšeg drugara, doselio se iz Valjeva pre 3 godine, ima auto i kad je pauk raznosio ne adekvatno parkirana kola, žestoko se ljutio. Ja mu reko, pa ne možeš svoj problem ( parkiranja) da prebaciš drugom i parkiraš se po trotaru, a on, pa ko još danas ide trotoaro, reko, moja deca, kad idu u prodavnicu. On uvek ide bahato kolovozom pešice i prelazi ulicu u kraju mimo semafora i to laganini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

Kad sam svojevremeno izjavio da bi dođoše vratio kući jer neću da me čobani uče kako da vozim po gradu, umalo nisam banovan. A to je isto kao kad bi ja otišao na Staru planinu i tamo učio nekoga kako se čuvaju ovce. Onaj sa planine ne zna kako se živi u gradu pa makar završio tri fakulteta isto kao što ja ne bi mogao da čuvam ovce pa makar imao pet kuća na vr' Stare planine. A upravo će nam ti dođoši doći glave jer se petljaju tamo gde im nije mesto.

 

p.s. zabole me šta ko misli, mogu slobodno da me banuju kolko oće

imas pravo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja