Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ZL serija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6827 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hej ekipo...

 

Nesto sam se zalozio za Eliminatora 250, mnogo mi se svidja pa sam gledao tu seriju i provalio da je to velika porodica motocikala. Prosto su mi neodiljivi, izledaju zlo i jako mi se svidjaju. Voleo bih recimo da nadjem ZL 400, ali ih nikada nisam video ni na jednom moto skupu niti se iko pohvalio da ima taj motor. Ne samo ZL 400, vec i ZL 600 i 900. Zbog cega su ovako retki? Ja bih bas voleo da imam jedan.

Eliminator1.jpg

zl900_carillo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

odlican je pratim da vidim hoce li stogod neko napisati!! bas dobro izgleda!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Nedavno sam na naylon pijaci u novom sadu,video jedan zl 250,covek je hteo da proda,ne znam da li je,bio je solidno ocuvan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ovo su totalno mad max kruzeri i odprilike jedini koje bih voleo da vozim. Ovi 600, 900 i 1000 su 4cilindricni motori iz kawinih sportskih modela u to doba. To veze s kruzerom nema i ide kao djavo. Ovde su jako retki. Ovih od 250 i 2 paralelna cilindra jos i ima. Decko pod nadimkom Vule Tigar na forumu, ima jednog. Jako lep motor, a on licno znam da je prezadovoljan sa istim.

Evo jednog lučeta od 1000 kubika

post-396-12879083786907_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa dobro nisu Kruzeri al jesu Customi :)

Ja bih BAS voleo jednog od 600 :)

Ja sam vozio tog EL 250 i stvarno je najbolji Custom u toj klasi. 33KS isao kao metak. Jedino sto zbog koncepcije agregata e morao da se "navrti"

 

Al se zato vrteo do 16 000rpm... LUDILO :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7079 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ovi motori prosto nisu bili namenjeni za Evropsko trziste, zato ih treba izbegavati zbog delova jer su o ipak starije masine, e onaj maleni EL 250 je jedini kojeg moz vidit kod nas a bas stvarno mocno izgleda, jedan od najlepsih :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Pa dobro nisu Kruzeri al jesu Customi :)

Ja bih BAS voleo jednog od 600 :)

Ja sam vozio tog EL 250 i stvarno je najbolji Custom u toj klasi. 33KS isao kao metak. Jedino sto zbog koncepcije agregata e morao da se "navrti"

 

Al se zato vrteo do 16 000rpm... LUDILO :o

razvija 27 ks na 11700 ok. max.ide do 12000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Moj je imao 33KS a obrtaljka ide do 16 000 e sad dokle moze da se zavrti to ne znam, moj licno nije imao obrtaljku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Off je jbg, ali kad vec pominjete kastom (custom)... Sta je to u stvari? Po engleskom znacenju reci custom, to bi bio bilo koji motor, preradjen po zeljama i afinitetima vlasnika (customized). Aj znam sta je coper, a sta kruzer, a za kastom nisam bas siguran sta podrazumevate pod tiim. Znam da se kastom uglavnom koristi za motore koje bih ja nazvao coperima ili kruzerima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa kruzer se podrazumeva da ima malo izbacenu viljusku vise. Dok Custom to i ne mora da ima. Lici na Kruzera(copera) ali nema tolko izbacenu viljusku.

 

EL250 je u sustini naked, ono sto ga cini customom (po meni) je samo maaaaalko izbacena viljuska, rezervoar "suza" i lepo mu stoje bisage koje inace idu na kruzere/copere :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Off je jbg, ali kad vec pominjete kastom (custom)... Sta je to u stvari? Po engleskom znacenju reci custom, to bi bio bilo koji motor, preradjen po zeljama i afinitetima vlasnika (customized). Aj znam sta je coper, a sta kruzer, a za kastom nisam bas siguran sta podrazumevate pod tiim. Znam da se kastom uglavnom koristi za motore koje bih ja nazvao coperima ili kruzerima.

 

Custom je posebna kategorija. Tu spada i ona Lencugina litra, a nema izbacenu viljusku.

Kod nas se pak sve izvrne, pa tako i "kastom", a najvjerovatnije zbog onih raznih majstora sa disko-verija, koji su uglavnom sklapali chopere/kruzere, a svaka druga im je "custom this, custom that "... ;D

 

Slicna situacija je i sa "gedorama", "maritnkama", "hanzaplastom" itd... 8)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ok, jasno. Dakle custom je upravo ono sto mu i ime kaze  :D, nestandardni motor, nebitno kog tipa, prilagodjen individualnom kupcu,.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa dobro nisu Kruzeri al jesu Customi :)

Ja bih BAS voleo jednog od 600 :)

Ja sam vozio tog EL 250 i stvarno je najbolji Custom u toj klasi. 33KS isao kao metak. Jedino sto zbog koncepcije agregata e morao da se "navrti"

 

Al se zato vrteo do 16 000rpm... LUDILO :o

 

ma zamisli kruzera da moras zavrteti u obrtaje.. pa taj motor je predvidjen za drugaciju voznju a i zvuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

125-250 moras da zavrtis da bi isao kako goda da okrenes. 125-ice pri 80 na sat se vrte oko 7-8K nebitno dal je V twin ili paralel... Samo sto se V twin vrti za 1000 manje od paralela :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja