Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motor hitno ne znam koji da uznem, pomozite molim vas !!!!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Auuu Cvele nisi ni kupio motocikl a ocekujes da ide 165?????????????  Mani se tolikih krajnjih brzina da ne bi zavrsio kao kolega koji je Huskvarnu ( ako se ne varam ) drzao pun gas po pola sata dog se nije raspala......ni jedan motor se ne vozi pun gas sem mozda da probas...takva ucestala voznja bi ga brzo dovela do kraha.......

 

A 165 je veoma ozbiljna brzina koja uopste nije za potceniti.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

ma nema veze sto si of sa teme :D,ma necu ja toliko da vozim nego kazem da sam video to, koja je razlika izmedju dt i tdr jel imaju oba r ventil jel moze da se steluje, koja je potrosnja i to :)) i kolko bolje ide :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

       Imao sam tdr. Stvarno ide 150km/h bez problema ali... nije preporucljivo  :). Taj motor je prilicno veliki i visok a lak za tu velicinu pa na velikim brzinama vetar moze da te baca levo desno kako hoces. Za van asfalta bolji su ti drugi koje si nabrojao.

      Vazniji podatak ti je da ja na motoru nisam imao da radim nista godinu ipo dana. Nema sta da se pokvari.Na leru je bio skoro necujan. Do sada nisam cuo tisi motor bilo 2t bilo 4t. Ima 6 brzina pa mu to pomaze kod krajnje brzine.

      Razlike izmedju novijih i starijih mislim da nema ali imas dva modela, japanski i italijanski. Japanski je sa deltabox ramom i kazu da je mnogo bolji od italijanskog modela (belgrada ili belgarda, tako nekako).

 

    Ostale nabrojane modele nisam vozio pa ne mogu da uporedim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

hvala puno, a koji si vozio stariji ili noviji, cini mi se da je stariji manjih gabarita, jel imaju neke blokade, a ovaj motor sto je bolji od africe, jel to yamaha xtz 750 super tenere :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Cvele nemoj se zezati Afrika je najbolji motocikl svih vremena i tako nesto dobro se nikada vise nece praviti....zato i traze po 4000 za Afriku staru 20 godina hahahaha skoro ko TDM 900 star 5 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Cvele moj je bio 98god. Nisam primetio da su neki veci a neki manji. NIje imao nikakve blokade, takvog sam ga kupio. U saobracajnoj je pisalo da ima da li bese 7 ili 10 kw. Znaci da je imao blokadu posto je uvezen iz Svajcarske ali je skinuta ovde. Kako i gde- ne znam.

Za moj potpis si pogodio koji je motor bolji od AT  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stevan Husqvarna

Auuu Cvele nisi ni kupio motocikl a ocekujes da ide 165?????????????  Mani se tolikih krajnjih brzina da ne bi zavrsio kao kolega koji je Huskvarnu ( ako se ne varam ) drzao pun gas po pola sata dog se nije raspala......ni jedan motor se ne vozi pun gas sem mozda da probas...takva ucestala voznja bi ga brzo dovela do kraha.......

 

A 165 je veoma ozbiljna brzina koja uopste nije za potceniti.......

 

Ja sam taj. :D ne moze cvaja da se drzi mnogo na punom gasu, ona je vise za ono daj gas, pusti gas, daj gas, pusti gas... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jeste eto ga covek, koji je spalio masinu velikim obrtajima na punom gasu.....jbg. kada jos nesto budzite na 2T motoru i nabrijes ga da ide vise nego sto je fabrika predvidela taj kapacitet se samo povremeno koristi u datim trenutcima.....ja sam turpijao Tomose kao klinac i idu kao ludi ali ja ih nisam vozio brze od 40 znaci polako a onda kada treba da se poderem sa nekim dam pun gas i posle pobede se vratim u male obrtaje i cuvam masinu jer bi se brzo raspala...hehehhe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

hehheh da volim i ja tomose vozio sam razne ali nisam nikad imao svoji ,ti motori su legende, a sad ne znam da se odlucim izmedju xtz i at , oba su dobra,jel zna neko ovo za ovaj r ventil na dt i tdr :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jbg. ja sam i postao automehanicar zato sto sam samo tomose po ceo dan srafio......ih najbolje je kad naturpijanog automatika zavrnes a obrtajima nikad kraja.......onda imas problem da zakocis sa onim malim dobosima koji ionako lose koce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

jel si gledao cene ovih motora...??

yamaha ja mislim da ima najrealnije cene......izostavljam one koji napumpaju cene pa 125 kosta kao 600 kubika a priblizno su godiste....

aprilie su relativno skupe ali su najace 125,kawasaki mozes da nadjes i po jeftinoj ceni al neko rece na forumu da su kawasakii kod nas istroseni mnogo,

suzukia relativno drzi cenu i dobri su motori (suzuki tsr 125,mnogo lep model a moze da se nadje za pristojne novce)......  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

pa jesam,yamaha dt ima za 1000 evra, tdr za 900, aprilia tuareg isto za 900, kmx za 950, a suzuki neki dobar tsr za oko 1250 evra, ja se razmiljsam za tdr zato sto mnogo dobro ide msm idu i ostali ali on mi se nekako svidja, e sad moze i dt i tuareg, samo sto tuareg ima nekako cudan zvu ko apenac ponekad ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

pa onda uzmi TDR  ;D

a ovo za tuarega nema veze....mislim sto ti je rekao -bopk- njegova tdr se nije cula dok je radila na leru.....

dok neki motori koji imaju sve povaceno iz auspuha ili im je takav auspuh vriste i dok su na leru  ;) nema to veze sa zvukom...bitno je kako motor ide!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: xt1200ze

Jbg. ja sam i postao automehanicar zato sto sam samo tomose po ceo dan srafio......ih najbolje je kad naturpijanog automatika zavrnes a obrtajima nikad kraja.......onda imas problem da zakocis sa onim malim dobosima koji ionako lose koce...

 

evo kako se turpija tomos :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

koliko ja znam, ne treba se igrati sa auspusima na cvajama, zaboravi na to. ja sam imao gileru rc 30 konja, 100 kila..nikad nisam vozio drugu cvaju ali sam ubedjen da bi ih ostavio  ;D za tu kubikazu je isla odlicno ali iskreno, uzmi 4t od 350cc..

ali iskreno sta??!! Covek napise da hoce cvaju a ti mu kazes uzmi 4t...ne razumem poentu.

pa poenta je da uzme 4t motor umesto cvaje od 125cc. šta nisi razumeo..? razlog: zato što odrađuje isti posao kao i cvaja samo što može još malo više. prosto. i te fore koliko može..120, 130, 140kmh su gluposti. ti na takvim motorima nemaš zaštitu od vetra, na 120 vibriraju i vrište  i 120 je gornja granica kojom možeš da ideš u kontinuitetu, mada je zapravo stotka idealna. nije za put, znači možeš samo u gradu da spičiš 130 ako te to zanima pa posle da te skupljaju. uz sve to potrošnja je kao da voziš motor od 650cc..ako već uzimaš, eto moja gilera je išla žestoko, troši više od japanaca i kao i svi italijani, ide bolje od japanaca za tu klasu. troši više, kvari se više (tako kažu barem) i bolje ide. eto.

nisam pitao u cemu je poenta kupiti 4T motor vec u cemu je poenta nuditi i savetovati coveka  da uzme 4T motor kad je rekao da zeli cvaju. Covek postavi jednostavno pitanje koji 2T motor da kupi a ti mu odgovaras nesto peto. Da je otvorio temu oa dilemi izmedju 2T i 4T motora tvoj post bi bio ok ali ovako je totalni off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

kasnim

neko reče staviš na 2t auspuh i nešto i nabudžiš ga i ide kao 4t 250.

??

 

e sad. tuareg ti je mnogo star, mislim da se proizvodio samo do 89 god. vozio sam ga, nije loš

ni pegasu ništa ne fali, nema gde ne može da izađe a zadnja guma mi je ispolirana. od jamaha dt i tzr sam bio brži a karburtor mi je 24 (najmanji), a ima do 34.

ovaj ima 150 kila i stabilan je a dt ti je ipak lak ako ćeš baš da ga ganjaš. na dt-u se ništa osim kočnica nije promenilo od 80 i neke, pete šeste. sve je baš isto, oni satovi su jadni

ali tdr nije loš

od onih koje si nabrojao po meni su najbolji pegaso i tdr, može i tuareg ali ćeš teže u dobrom stanu da nadješ aprilije nego tdr pošto su stariji.

ali aprilia je 90ih bila 10 godina ispred jamahe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Covek postavi jednostavno pitanje koji 2T motor da kupi a ti mu odgovaras nesto peto. Da je otvorio temu oa dilemi izmedju 2T i 4T motora tvoj post bi bio ok ali ovako je totalni off.

Evo jos jednog totalnog offa:

Pa zar moze covek da ocekuje neki pametan odgovor na ovakvo pitanje "Kupujem motor hitno, ne znam koji da uznem". Sve sto mu bilo ko napise na ovu temu, dobro je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

DT ima 26 mm karb......a najveci fabriski mu je 28mm i to koriste ovi noviji..... jbg stalno odem u off....

ne bitno dal to bio pegaso,tdr,tuareg ili koji vec motor....vidim da si se odlucio za njih......svi oni idu otprilike isto....

vec su ti rekli da nije pogodno da se sa takvim lakim motorima ostvaruju neke besne brzine......

nije vazno koj motor vozis nego kako ga vozis!!

ovo sam ,,ukrao" od jednog clana foruma  ;D  ;)

al istina je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja