Jump to content

Moto Zajednica

07.April 07: STROM DAY BG-Tara-Mokra Gora-Zlatibor/Mackat-BG

Recommended Posts

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Dakle,

 

danas je STROM sekta sa malobrojnim, ali odabranim prikljucenim clanovima obrnula opusteni krug od cca 500+km.

 

Putovali su i druzili se sledeci sektasi:

Smajser sa suprugom, Djura, AndrejP, YOman sa devojkom, Dr.Chala (dosao na Mokru Goru), Koma (pravac Kragujevac!)

 

Ekipa koja jos nije "primila strom veru", ali je na putu pa je stoga isla ili se susrela sa stromerima:

Mikka, Mina, Dane, Veci Crnogorac

 

Posto ce da uslede fotografije i pisanija, samo da ukratko napravim rezime:

 

Vise od 500km po sjajnom danu za voznju

Fenomenalna ekipa ljudi

Odlican (mestimicno dobar do korektan) asfalt, lep put i ruta

Jedan incident koji je imala Mina ali se srecom sve (relativno) OK zavrsilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
lep put i ruta' date=' uz jedan incident koji je imala Mina, ali se srecom sve (relativno) OK zavrsilo.[/quote']

Sta se desilo?! jer Mina OK?! :shock:

 

 

Sta bi bre sa Minom

 

Nagnjechila koleno [levo] ' date=' rame [levo'], nagnjechila glavu [shta god to lekarima znachilo] , potres mozga...Ziva zdrava i relativno pokretna - copam za sve pare !

 

U levoj krivini sam naletela na rizlu i zadnji tochak me je prestigao... Malo klizala, udarila u bankinu i zaustavila se...brzina oko 40-50km/h ... Sve u svemu luda sretja....

 

Andrej je sve to slikao...predpostavljam da tje okachiti slike...

 

 

Motor koji sam vozila je zephyr 550...iskrivljene viljushke... i josh neke stvari ali ja ne znam poshto nisam zagledala motor....

 

Ah da... hvala svima na pomotji oko mene i oko prevoza motora ! Znam da sam vam skratila zivot... sorry !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

da li je ovo "koincidencija slucaja" ali Mina,sinoc nisam imao sta da radim pa citao tako redom neke teme i bas sam procitao celu temu o tvom proslom padu,kad ono danas opet. :roll: Strasno!!!Dobro da si ti OK i da se sve zavrsilo kako treba.Ajde kacite slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

E ljudi, ja sam se proveo za sve pare....od trenutka kada sam shvatio da je Mina ziva i da je sva steta - kriva prednja viljuska. Pu,pu,pu....kada sam je video da kako lezi......bio sam je vec prezalio....ali, "tvrd je orah vocka cudnovata... :) "

 

Kada smo svi dosli sebi, zbrinuli Minu i motor...nastavili smo voznju. Mislio sam nista od svega. Malo cemo da djirnemo okolo pa u Beograd....medjutim, samo sto sam seo na motor, zove Chala...krenuo iz Sarajeva ka Gashi, ali preko Mokre Gore. Odemo svi tamo....prvi ja, jer su Mika i Andrej pravili drustvo Smajseru u "turistickoj" voznji. Sa Ksenjom i Chalom sam se nasao kod Kusturice. Taman stigla boza, eto ga Smajser...pa odjednom Koma, Dane i Ivan (Veci)...pa Mika...pa Andrej. Jebote, da smo se gadjali bolje ne bi ispalo.....

 

Malo sam umoran da bih sada pisao gde smo sve bili, kako smo se proveli....osim poslednjih 150km po mrklom mraku Ibarskom magistralom kada mi se smrzlo govno (i pantalone i jaknu sam poneo bez postave)....bilo je DO JAJA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ovako: posto sam ja poznat da pisem kratko i koncizno, trudicu se da ne napisem vise od 5 A4 strana, hehehe… no, krenimo redom

 

Kako to obicno biva, sekta se “spontano” dogovorila da se obrne jedna tura ka Tar ii Mokroj Gori… Krenuli su po dogovoru Smajser sa suprugom, Djura, ja, YOman sa devojkom, Mina na zlosrecnom Zephyru i Mikka na bendzolaji, cisto da nam ubaci crv te da se pokrene procedura smene zvanicnog “konjica” sekte i da umesto Stroma uvedemo BMW GS1200 (po mogucstvu Adventure varijantu) kao sluzbeno vozilo… sto ce se najverovatnije i desiti (niko nista nije cuo!)

 

pI8Q7_stromdayw01polazakvy7.th.jpg

 

Okupljanje 9a.m. na beogradskoj Topciderskoj Zvezdi, polazak ka Tari…

 

Krenuli smo po planu, 09:15… preko Kosutnjaka na Ibarsku, pravac Ljig… rutinska, prilicno dosadna deonica, i stajemo da doruckujemo na OMV pumpi kod Celija… vreme koje je na polasku bilo gotovo savrseno pocinje da se menja i pojavljuju se oblaci, a ja pomisljam kako ce kisa da nam ukaki dan… na srecu nije, ali kamo srece da jeste a da se nista gore nije desilo… no doci cu i do toga.

 

404.jpg

 

Prvi pitstop na OMV pumpi u Celijama, kod skretanja za Valjevo… s obzirom da mu je zena saputnica, ostaje misterija kome to Smajser salje SMS?...

 

r9uA3_stromdayw03pitstopomvhj1.th.jpg

 

Dok Smajsa pise, YO objasnjava napredne tehnike bajkerskog zivota, odnosno kako jesti i piti u skladu sa prihvacenom maksimom “pola pije pola Sarcu daje”

 

Elem, na YOmanov predlog odlucujemo da batalimo Ibarsku magistralu i da skrenemo desno kod Albukerkija, odnosno da skrenemo desno ka Valjevu i Debelom Brdu. Tako i radimo, medjutim u Valjevu nas zaustavlja (bar one koji su stali, ovaj…) policija zbog prekoracenja brzine… nekom diplomatskom vestinom i uz par propovednickih beseda, sektasi ipak uspevaju da ubede polismene da je sve u redu i nastavljamo dalje ka Debelom Brdu vise Valjeva

 

D7dGG_stromdayw04padminaei9.th.jpg

 

Nakon 10km iznad Valjeva, incident… Mina gubi kontrolu u ovoj krivini i pada, ekipa se momentalno zaustavlja, zove Hitnu Pomoc i AMSS

 

Elem, oko 10km posle Valjeva desava se pomenuti incident i Mina se srece sa asfaltom. E sada, ona vam je napisala sta ona misli da je razlog pada i rizla je svakako uticala na to, ali verovatno su i drugi faktori uzrokovali pad.. umesto da ih izlazem, reci cu ono sto smo svi zakljucili kao neku pouku za sve koji voze motor i citaju ovaj post i forum uopste:

 

- Duze ture vozite obavezno u drustvu – ako se nesto desi, neko moze da pomogne

- Kada se vozi u grupi, vozite defanzivno – ne remetite uspostavljeni redosled

- Vozi u skladu sa realnim mogucnostima sebe, motora i puta

 

Ja samo mogu da dodam da sam se SLEDIO kada sam posle krivine ugledao zaustavljena dva automobila, oboren motor i Minu, koja lezi NEPOKRETNO na sred puta! Prvo sam pomislio da ju je udario auto, a takodje sam video i deo ekipe ispred mene kako stoji i neki se drze za glavu… verujte, pozlilo mi je u momentu.

 

5SjyI_stromdayw05padminajr3.th.jpg

 

Nakon minimalnih 25 minuta, “hitna” pomoc (sto li je u Valjevu tako zovu?) ipak stize, srecom samo da preveze Minu na pregled

 

Kako god bilo, porazna cinjenica je da je Hitna Pomoc dosla posle vise od 20 minuta. Da se desilo ne daj Boze nesto gore, dzaba bi dolazili, a od Valjeva ima samo 8 km. Sta reci, jos jedan argument da se otvore cetvore oci dok se vozi, ali STVARNO. Srecom, kako je vec napisala Mina, relativno joj nije nista i prosla je izuzetno “jeftino”, da je ziva i zdrava.

 

404.jpg

 

Mina je uglavnom ugruvana i sa malim nagnjecenjima, nista slomljeno, nista iskidano… imala je puno srece

 

4m7px_stromdayw07padminaju6.th.jpg

 

Nakon 40 minuta dolazi slep sluzba AMSSa i tovarimo ulupani motor koji je vozila Mina na kamion, pravac Valjevo… YO odlazi sa njim do Valjeva po devojku koja je otisla sa Hitnom i Minom, a ostatak ekipe lagano nastavlja preko Debelog Brda ka Tari…

 

Ono sto bih da dodam je da smo imali srece da je AMSS relativno brzo odgovorio na poziv, i spakovali smo osteceni bajk na kamionet, pravac Valjevo. Brzi pregled motora kaze da su iskrivljeni stapovi, odvaljen vetrobran, cini mi se da je od pada i ulubljen tank (ili se varam), tocak je sabijen malo ka izduvnoj grani, odvaljen plasticni blatobran i jos par sitnica… da stete ima – ima, ali opet ni motor nije totalno unisten…

 

OK, sad sta je tu je…

 

Nastavljamo dalje. Put preko Debelog Brda je po mom ukusu, penje se nizom vezanih krivina razlicitog nagiba i ostrine. Asfalt je dobar (preciznije, nema rupa ali ima dosta krpljenja), mestimicno ima rizle i blata ali nista strasno. Po meni, ko god hoce na Taru a voli da vozi zanimljive rute ovo treba dam u bude izbor mesto varijante preko Ibarske. Dodao bih da je saobracaj bio relativno niskog intenziteta, ne znam da li je i inace tako na ovaj deonici ili je to zbog Uskrsa? Kada se prodje Brdo, silazi se do Bajine Baste, odale put vodi jos 15ak kiometara uzbrdo do Tare, a odmah 10km dalje je i Mokra Gora.

 

Bitan detalj: pre same Mokre Gore postoji 4km obilaznice sa glavnog puta, posto su u toku neki radovi. Obilaznica ima sljunka i nekoliko solidnih rupa (cinilo mi se da cu da poletim do Marsa kada sam naboo jednu!), dakle preporuka sve koji krecu tim putem da budu obazrivi i da taj deo odvozaju sa povecanom paznjom!

 

E sada, tu smo se malo rasuli: YOman se vec ranije vratio u Valjevo da vidi sta je sa Minom i da pokupi devojku, Djura je odpeglao pre svih “da saceka Doktora Chalu” (Djuro izgovor ti je bulja!) a Mikka i ja smo krenuli perfektnim tempom pri cemu smo stali na Tari da sacekamo Smajsera, koji nas je volsebno obisao (?!) dok smo se mi vrteli gore pitajuci lokalne cobane i hotelijere da li smo na pravom putu. Sve u svemu, konacno smo se oko 15h iskupili u Drvengradu na Mokroj Gori.

 

BG3Ux_stromdayw08sektaqm9.th.jpg

 

Posle duze voznje, ekipa dolazi na Mokru Goru u Kustin Drvengrad.. i naravno, Sekta se parkira jedan uz drugog… zbijmo redova, neprijatelj je svuda oko nas…

 

Taman kad smo seli, eto i Daneta, Kome i Veceg Crnogorca koji su jos juce otisli da krivinare po Srbiji… Stigao je naravno i Dr.Chala sa lepsom polovinom, tako da smo se okupili u prilicnom broju i instant postali atrakcija br.1 Drvengrada. Za one koji nisu jos bili, moj utisak je povoljan, mislim da je Kusta sa svojim etno selom napravio vrlo lepu turisticku atrakciju i kamo srece da ih je takvih vise. Mrzi me sada da pisem o tome, kada sledeci put budem isao slikacu detaljno sve i napisacu reportazu. Takodje, da pomenem da su svi ljudi koji su se okupili prva liga momci (i devojke).

 

 

MFNgD_stromdayw09sektahl0.th.jpg

 

Sektasi… no comment

 

FNMMH_stromdayw10drvengradwj1.th.jpg

 

Odmor… pije se sok od sumskih jagoda, Smajsa svojim kacketom potvrdjuje za koga radi..

 

3EG8C_stromdayw11drvengradhc9.th.jpg

 

Veci Crnogorac pomno prati naucno izlaganje tj propoved jednog od gurua Sekte, i lagano shvata da mora da promeni svoj skejtbord marke Kawasaki Z750, i kupi pravi motor, Strom…

 

404.jpg

 

A propoved drzi Dr.Chala licno, zivo masuci rukama i obecavajuci da ce svako ko prihvati Stroma videti Svetlost

 

404.jpg

 

Cela ekipa na okupu

 

U povratku, resili smo da jedemo u mackatu, dakle restoran na putu od Zlatibora ka Uzicu. Ja sam uspeo da promasim restoran trazeci pumpu gde da tankujem gorivo, pa se Mikka stustio zamnom i na vreme me uhvatio da ne stignem do Beograda bez rucka

 

Sto se tice restorana – PREPORUCUJEMO. Klopa izvrsna, cijene prava sitnica, ambijent odlican, parking, sve u fullu. Takodje da se javno zahvalim u ime svih Djuri koji je bio smeker (a kad nije?) i platio rucak za sve, ne dozvoljavajuci da niko drugi da dinara. Respect.

 

404.jpg

 

Poslednja stajanka na OMVu posle Cacka, odakle deo ekipe (Dane, Koma i Veci) produzavaju za Kragujevac, a ostali peglaju do Beograda

 

U povratku, a to je bilo vec pola 7, mrak je vec krenuo da pada i u sustini bili smo primorani da vozimo u sumrak i noc. Nije poseban problem, sem jedne stvari: na ibarskoj je, zbo izgradnje vijadukta i tunela, deo od Lucana zatvoren za saobracaj, tako da se ide obilaznicom. Tokom dana, ona nije posebno zahteva, medjutim nocu je zbog jako puno sodera i gustog saobracaja prilicno umarajuca. Ovde zelim da istaknem Smajsera koji je stvarno herojski sa 650ccm i suvozacem uspeo da korektno i bez problema odvoza ovu nezgodnu rutu.

 

Poslednja stajanka je bila na OMV pumpi posle Cacka. Odatle, ekipa se izpozdravljala (Chala je direktno sa Mokre Gore produzio za CG, veliki pozdrav za njega i lepsu polovinu!) i Koma, Dane i Veci su otisli za KG, a Djura, Smajser, Mikka i ja nastavili za Beograd. Poslednji deo puta od oko 150km smo vozili po noci i, kako je Djura vec primetio, temperature se prilicno spustila tako da smo gledali samo da odvozamo i sto pre stignemo.

 

Za kraj, zelim da kazem da je tura bila fenomenalna. Ekipa koja se vozila i druzila je numero uno! Dr.Chala, Dane, Koma – ljudi voze za medalju, respect! Vidimo se uskoro na sledecoj voznji!

 

PS Mikko, Dane, kacite te slike, ljudi ce da popizde od mog pisanija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER 6F

Jbg desava se...

 

Minu ne znam dugo ali ono sto sam do sada video i koliko sam je upoznao govori mi da ce brzo sve opet biti kao sto je i pre dva dana bilo..Odmorna i spremna za dalje :)

 

Brzi i jos brzi oporavak...

 

A za turu celu vidim da je super bilo, BRAVO i pomalo mi je zao sto nisam mogao biti na dva mesta odjednom, ali bice, mada ne znam kako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

sta da kazem...to je ekipa s kojom sam se vozio prosli vikend,Mina koliko nije imala srece,toliko je ipak imala jer je dobro prosla,odlicna tura i slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Evo i mene ! malo posle Valjeva ja malo popeglam sam (kad vec nije bilo zooo-a) i pobegnem par minuta, iskrivinarim i nadjem dobar pogled da sacekam ekipu i napravim koju fotku kako izlaze iz krivine !

evo ga test svetla !

 

z0NRR_mg1287pk6.jpg

 

cekam da se pojave, minut, dva, pet, palim cigaru, popusim cigaru i nesto mi ne da mira ! krenem nazad, i naravno vidim opisan dogadjaj , da sad i ja ne objasnjavam !!! uhhhh !!!

E, Mina, danas si imalo mnogo srece !!!:D

 

evo rute !

 

mokragorafp1.png

 

404.jpg

 

Negde !

 

404.jpg

 

yYTYG_mg1297nv1.jpg

 

Smajser i lepsa polovina

 

CJOjL_mg1300of8.jpg

 

cOKnr_mg1302jq3.jpg

 

Cuveni sTrom !!! :mrgreen:

 

TVaBz_mg1306qy0.jpg

 

404.jpg

 

Cekajuci Smajsera !

 

mqexI_mg1315tz2.jpg

 

Mokra gora !

 

d0LRi_mg1319dg1.jpg

 

Dr Chala nam pokazuje mogucnosti Garmina !!! :mrgreen:

 

s6Q9x_mg1327si3.jpg

 

OMV Cacak, rastanak sa Vecim, Komom i Danetom

 

8oG3L_mg1332wc2.jpg

 

Nesto mi se nije slikalo danas zbog nemilog dogadjaja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Uh, Mina, dobro je, nisi ništa slomila, opraviæe se zefiroviæ, nek si nam živa i zdrava... a ostatak bande vidim da je uživao na nivou, sekta neopevana

:D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Uhhhhhhh !!! :(:(:(

jos sam bezveze zbog Mininog peha ! mada, ostatak dana je lepo protekao, upoznah Dr Chalu i Veceg (ebote ! al' ti trpas onaj tvoj skateboard ZZR-nesto ! :D ) odlicna ekipa ! sjajna tura ! blejaz na Mokroj ! ODLICNA klopa negde :oops: (ja sam lost in space always, samo da sednem na bike i...) i SJAJNO krivinarenje sa Danetom, Komom, Djurom i naravno Vecim !!! :D:D:D Zooo, nedosatajao si nam ! :mrgreen: Veci mi je objasnio "ono" kontrolisano proklizavanje i contra steering !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jednom recju, da Mina nije imala NEkontrolisano proklizavanje ovo bi bio perfektan dan i voznja !!! ali...

BTW: Motor je divna sprava i pruza izuzetno zadovoljstvo ! ali ne oprasta greske !!! THINK !!!

Al' sam se prosra.... !!! :D

 

Dane BRE ! daj slike, dokle ce te da pijancite i pustite Veceg da odmori, kako ce kuci !!!

 

 

BTW 2: Ovi sTrom-ashi ozbiljno razmatraju de postanu GS-ashi :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
Uhh

 

 

Ovi sTrom-ashi ozbiljno razmatraju de postanu GS-ashi :mrgreen:

Polako, korak po korak...bez naglih prelaza, kad jednom osete cari velikog GS-a bice zadovoljni dok god ne sednu na Afriku :mrgreen: covek tezi savrsenstvu dok je ziv!

Prelepa tura...svaka cast za voznju a Mini brz oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Momci alal vera na turi a narocito nasem doajenu putopiscu i istoricaru AndrejuPorforogenitu (da ga nema ne bi bilo ni azbuke),

 

a Mikku sam napokon provalio za bravurozne slike:

 

Podeksponiras tj meris svetlo prema nebu pa malo jos otvoris blendu zbog zivljih boja, a slikas sirokougaonom objektivom, zato ono malo deformacije pri ivicama...jel jel aaa/ prosvetli me????? :D:):P :?: :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Super slike i ochigledno lep provod! :D

Koliko mi je drago shto je Mina koliko-toliko OKeY, to mi je zzao shto nisam nastavio dalje(..i propustio zakusku mecavnik :crybaby: ) Ali bice prilika!

 

 

ps. Osvrnuo bih se samo sa jedne druge strane,ne tako bash "leprshave" kao ovo do sada...Naime,ekipa koja se juche sastala u tom sastavu nije se vozila nikada do tada a i postoji mogucnost i nece vishe nikada...

 

Necu biti ne realan ako kazzem da je sve to i preudiciralo neke dogadjaje u nastavku..

 

U stvari problemi su nastali ,pogodicete, na samom pochetku..! :idea:

Sa Topchiderske zvezde,gde je bilo nalazzenje i start, na neku foru smo uspeli da se pogubimo.... zaostao je Shmajser sa suprugom,i dok sam ja pokushavao da ga "snimim" u retrovizoru ostatak grupe je zapalio...tako da sam se nashao na raskrsnici kod Filmskog grada i nisa znao da li da idem levo ili desno!

 

Sve se ovo deshavalo,samo drastichnije i na Ibarkoj magistarli...ustvari posle jednog sachekivanja u Meljaku(jedva sam zaustavio Djuru dimnim signalima) usledio je dogovor da "strpamo" Andrejp-a(u pratnji) i Shmajsera,koji su kasnili, u sredinu i tako pokushamo da vozimo i odrzzimo kakav-takav poredak...ali taj plan je otishao u qrac za 2 min(bukvalno)... Djura vozi ko na Alpima i ko da je sam na ovom svetu,Mikka za njim ko da voze u opkladu a Mina za Mikkom itd.. ja sam zavrshio u sredini balansirajuci izmedju "galopirajucih" i "ziherasha"...u tim trenutcima sam vishe,chini mi se gledao u retrovizore nego ispred sebe...

 

 

Pa dobro ljudi,da li znate shta znachi vozznja u grupi,princip najslabije karike i da se grupa UVEK krece brzinom najslabijeg u lancu???

Bilo je i do sada mnogo primera lepo organizovane grupne vozznje,bez ikakvog gubljenja ili ne daj bozze incidenta...ono juche je bilo krajnje ne odgovorno,da ne upotrebim grublji izraz,a mogao bi... :evil:

 

 

Ako imash problem sa neobuzdanim egom i zzeljom za dokazivanjem,brate,nemoj ni da se pakujesh u grupnu vozznju!

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ovo su jako ozbiljne stvari, a cenim da je Mina sa sve visemesecnom pauzom jurila nekoga ispred sebe kako se ne bi zagubila..morate malo i na druge da mislite.... nisam bio, i necu da komentarisem, ali naslucujem da je Yoman s pravom odreagovao..grupa se formira ako moze da se odrzi, ako ne moze, nakon sastanka svi na svoju stranu. Kao sto vidite, kazem opet nisam bio, vec u startu sam pomislio da je Mina izletela zbog toga sto neki ispred nije razmisljao o cinjenici da nije bila na mororu godinu dana pa se evo i potvrdilo...

 

Nas primer je bio iako sa pocetnickim greskama reprezentativan...mislim na put u Deliblatsku Pescaru proslog vikenda.... :P.

 

Iako svi u zivotu vozimo razlicitim tempom, imamo razlicitu narav, svi smo bili kompaktni, Mikka je spavao na Bembari ali je ipak bio sa nama..ko je hteo da se malo kurci, proleteo je prvog, ukljucujuci i mene, i Cureta i Mikku i SpaVeta i Gorana i Duka i ostale i nakon izduvavanja malo zastao i sacekao ostatak grupe.

 

Zajedno smo krenuli i zajedno se vratili, osim ako nismo zastali i neko se javno i ljubavno izdvojio, kao sto je npr deo grupe kada smo zastali u Pancevu otisao za BGD a ostali u Pa da jure sojke tice :)

 

Mnogo sam se iskenjao, a nisam bio, izvinjavam se, ali sam slicnu situaciju imao u putu za NS prosle godine sa BJB ekipom. Pritom mi je i karbon stucao, mislio sam da cu da ostanem sam na sred autoputa izmedju NS i BGi samo je DKK ostao samnom....

 

Nema potrebe da se formira grupa ako ce se rasturiti.....;0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Da ne bude previse off-a,ja sam retko vozio u grupi,uglavnom sa burazerom dok je imao bike.Pre neki dan sam isao sa dva drugara i to poslednji ali je na kraju ispalo da sam im odrzavao tempo.Ispostovali ljudi moje neiskustvo u grupnoj voznji(i voznji uopste) pa smo se lepo vozili.

 

Iskreno,na slikama ne deluje tako ali ako se niste vozali u grupi,porazgovarajte malo ali ako moze kada se nadjete uzivo,nemojte ovde,neko ce steci pogresan utisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Malo da vam kenjam: Napravite precizan plan puta, pa ko želi da malo produva mašinu, dogovorite deonicu izdvojte se i izdivljajte bez gledanja u retrovizor. Posle se nadjite u kafani popijte po kafu pa nastavite bez da se gubite, jurite, padate i sl...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja sam inspirisan naknadnom kritikom, odreagovao generalno, ponavljam nisam bio, i ne zelim da se mesam, niti sam na pomenutu grupu mislio.

 

Minche brz oporavak zelim :P

 

Zivi bili:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Svaka vam èast lep provod dobre slike :lol:

 

Mina zao mi je sto ti se desilo :cry: najbitnije da si ti dobro,želim ti brz oporavak i da se to nikad vise ne desi,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Super slike i ochigledno lep provod! :D

Koliko mi je drago shto je Mina koliko-toliko OKeY' date=' to mi je zzao shto nisam nastavio dalje(..i propustio zakusku mecavnik :crybaby: ) Ali bice prilika!

 

 

ps. Osvrnuo bih se samo sa jedne druge strane,ne tako bash "leprshave" kao ovo do sada...Naime,ekipa koja se juche sastala u tom sastavu nije se vozila nikada do tada a i postoji mogucnost i nece vishe nikada...

 

Necu biti ne realan ako kazzem da je sve to i preudiciralo neke dogadjaje u nastavku..

 

U stvari problemi su nastali ,pogodicete, na samom pochetku..! :idea:

Sa Topchiderske zvezde,gde je bilo nalazzenje i start, na neku foru smo uspeli da se pogubimo.... zaostao je Shmajser sa suprugom,i dok sam ja pokushavao da ga "snimim" u retrovizoru ostatak grupe je zapalio...tako da sam se nashao na raskrsnici kod Filmskog grada i nisa znao da li da idem levo ili desno!

 

Sve se ovo deshavalo,samo drastichnije i na Ibarkoj magistarli...ustvari posle jednog sachekivanja u Meljaku(jedva sam zaustavio Djuru dimnim signalima) usledio je dogovor da "strpamo" Andrejp-a(u pratnji) i Shmajsera,koji su kasnili, u sredinu i tako pokushamo da vozimo i odrzzimo kakav-takav poredak...ali taj plan je otishao u qrac za 2 min(bukvalno)... Djura vozi ko na Alpima i ko da je sam na ovom svetu,Mikka za njim ko da voze u opkladu a Mina za Mikkom itd.. ja sam zavrshio u sredini balansirajuci izmedju "galopirajucih" i "ziherasha"...u tim trenutcima sam vishe,chini mi se gledao u retrovizore nego ispred sebe...

 

 

Pa dobro ljudi,da li znate shta znachi vozznja u grupi,princip najslabije karike i da se grupa [b']UVEK[/b] krece brzinom najslabijeg u lancu???

Bilo je i do sada mnogo primera lepo organizovane grupne vozznje,bez ikakvog gubljenja ili ne daj bozze incidenta...ono juche je bilo krajnje ne odgovorno,da ne upotrebim grublji izraz,a mogao bi... :evil:

 

 

Ako imash problem sa neobuzdanim egom i zzeljom za dokazivanjem,brate,nemoj ni da se pakujesh u grupnu vozznju!

 

 

Pozdrav

 

Ima dosta istine...preuzimam svoj deo krivice....ali gde nadje "Mika za njim" :)

Da razjasnim i Endurcu-Mina je pala sama, nikog nije jurila. U trenutku kada je pala, ja sam bio bar 2min iza nje (cekao sam Smajsera) a Andrej bar kilometar iza a jedno pola ispred mene.

Vozilli smo se malo kao raspustena banda...i ja sam se u jednom trenutku odvojio jer je Chala bio sam kod Kuste pa nisam hteo da ga pustim da ceka....duze od sat vremena.

 

Povratak je bio jos ludji....ona tri Valentina + ovaj cetvrti (Mika) koji je samo cekao da nam se konacno pridruzi neko sa kim bi mogao da obara rekorde. Momci svaka cast...respekt!

 

Iz iskustva, tako je uvek kada se vozi u grupi. Kad god sam pravio izlete sa jos jednim ili max dvoje, bilo je do jaja. Mentalitet mase je cudna stvar....evo pitajte Minu :)

 

I jos nesto - KAKO DANE TERA AFRIKU SA GUMAMA SA CHEPOVIMA..... :shock: :shock: :shock: :shock: MAJKO MILA!!! Nadam se da ovo nece da procita, da se ne istripuje nesto :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja