Jump to content

Moto Zajednica

07.April 07: STROM DAY BG-Tara-Mokra Gora-Zlatibor/Mackat-BG

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

sve u svemu super...slikice su lepe,dozivljaj jois bolji...ali na mene je najaci utisak ostavila bembara...brutalan motor... :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
ali da ne poverujes kako smo se ispronalazili juce! Kao da je na Mokroj Gori bio magnet a nama neko dzepove napunio gvozdjem...

Pa jos i po onom mraku smo se u povratku nasli na OMV....ja krenem da telefoniram i naletim na Smajsera koji izlece iz mrklog mraka...

 

Šmajser je tako konfigurisan da se i ne vidi u mraku, i ja mu zavidim na tome, pre godinu dana kada sam prvi put upoznao neke ljude sa foruma, i vozio KLR, želeo sam da ga ofrabam u crno i da imam svu crnu opremu, njihova reakcija je bila "Ma imamo mi jednog takvog, uh..." Neka ste vozili kako ste vozili, samo da ste nam se svi živi vratili.

 

Mikko, ne znam odakle ti ideja da bi ti, ili bilo ko mogao da budeš kriv za Minin pad. Za Minin pad može da bude kriva samo Mina, i to zbog loše procene uslova kolovoza, a i onaj Zephyr ima tako uzak korman... Nisi je gurnuo pa da budeš kriv. Vozili ste deonicu koja trpi mnogo posipanja rizle preko zime, i mnogo je ostataka kamenja, poèetak je sezone. To je moglo da se desi bilo kome, kakve sam kurate sreæe, verovatno bi ja pao. Najbitnije je da je Mina prošla dobro.

 

Jadni jagnjiæi...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR
Oooo' date=' stigli i seljaci :)

 

Kako je bilo momci? Jel sam propustio nesto?

 

Veci, javi se kad stignes, da znamo da je sve OK. Navoza se ti ovih dana kao mator![/quote']

 

e moj Gazda Djuro, sto ti rece nedje... da smo se dogovarali nebismo se ovak povatali. sretoh Chalu na izlaz iz Mojkovca i nastavismo za pg zajedno pa se ubila monotonija koja me pocela opasno vatat taman u toj dionici nedje...

Mina, sledili smo se bili kad smo culi sto se desilo... Andrej ti je napisao dosta dobre 3 stavke ali vaze za sve nas, i valjalo bi se toga pridrzavat.

O grupnoj voznji... pa necu nista rec novo sto vec nije receno, a slazem se za ova 2 nesrecnika(Dane i Koma) totalno. mislim da u povratku niko nije ostao sam jer su se nekako izdvojile brza i sporija grupa..

mislim da kad je veca grupa i pitanju treba svako svoj redosled da zna u njoj, i da se zna dje se grupe cekaju(pumpa ili bilo koje mjesto).

I ovdje da napomenem, ljudi.. bilo mi je neopisivo zadovojstvo vozit se i druzit sa vama. to be continued nadam se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Mikko, ne znam odakle ti ideja da bi ti, ili bilo ko mogao da budeš kriv za Minin pad. Za Minin pad može da bude kriva samo Mina, i to zbog loše procene uslova kolovoza, a i onaj Zephyr ima tako uzak korman... Nisi je gurnuo pa da budeš kriv. Vozili ste deonicu koja trpi mnogo posipanja rizle preko zime, i mnogo je ostataka kamenja, poèetak je sezone. To je moglo da se desi bilo kome, kakve sam kurate sreæe, verovatno bi ja pao. Najbitnije je da je Mina prošla dobro.

 

Mudri Najzli, kao i uvek!

Mikko, sta bre pricas, niko zivi ne misli da si ti kriv :shock: za Minin pad?

Super smo se vozili, kako ka Mokroj Gori tako i u povratku - je li tako Djuro?

ajd ne zajebaj' :wink: :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Evo i ja da se oglasim...poshto se Mikka nashao prozvanim posle moga posta.

Ne,Mikko, ne smatram da si ti kriv za Minin pad(u ovo budi siguran),jer je za pad odgovorna Mina,samo Mina...mozzda rizla,losh asfalt,krsh Zefir,ali opet Mina!

E sad,ono shto svi ignorishete(osim Djure) a to je ne odgovorno ponashanje prema grupi --> a to onda povlachi jurcanje --> a to onda mozze da se pretvori u njeSra.. :?

 

Evo jedno pitanje za sve!

 

Zashto se nismo dogovorili da se u odredjeno vreme, nadjemo na Mokroj Gori pa onda te boli q dal ovaj ide preko Valjeva ili Uzzica...ili chak dolazi iz Bosne!?

 

 

Zakljuchak: Ako hocesh da "peglash" i boli te djoka za onog iza tebe _____________________________! (dovrshiti rechenicu) :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Kao sto rekoh:

Ja vozim motor zbog sebe i svog uzitka a ne da bi se qrcio !!!

NE obaram nikakve rekorde vec uzivam u masini i prokleto dobrim krivinama !!! U grupnoj voznji' date=' svako ima svoj tempo i nacin voznje, ja nikad ne diktiram tempo niti pozurujem ostatak ekipe ! ako naleti po meni relativno sigurna i dobra deonica za malo jacu voznju, ja cu da je popeglam ali uvek sacekam ostatak i UVEK proveravam dali su svi na broju !!![/quote']

Kad je Minu je uhvatio semafor u valjevu, sacekao sam je, Andrej je promasio skretanje pa sam jurio za njim 5-6km da ga vratim, ako to nije dovoljna paznja prema saborcima u voznji onda ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

E ljudi dosta prepucavanja...NIKO nije kriv za moj pad sem mene same... Uzbrdo sam peglala brzo i prestigla sve, nizbrdo sam usporila, ali jbg nisam imala srece naletela sam na rizlu...

 

Shto se tiche voznje u gurpi.... Nismo bash poshtovali to ... razvukli smo se ko gliste po onom putu...

I jeste tu na momente bilo chekanja i sachekivanja itd....

Npr mene je Mikka sachekao posle Valjeva.... itd ima josh primera...

 

Jbg to je trebao da bude lepo dan i lepa voznja..i blo je do tog trenutka...

 

Nema potrebe da sad okrivljujemo nekoga...

 

Pala sam zbog - kako je to pandur rekao na uvidjaju " Neprilagodjene brzine [50km/h] kretanja uslovima puta - i nezaobilazenja prepreke na putu [rizle] ! " i pala sam zbog Zefira koji je u polu ispravnom stanju itd...

Znachi JA SAM KRIVA i niko vishe !

 

Josh jednom HVALA svima sa kojima sam vozila i koji su mi pomogli !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Kad je Minu je uhvatio semafor u valjevu' date=' sacekao sam je, Andrej je promasio skretanje pa sam jurio za njim 5-6km da ga vratim, ako to nije dovoljna paznja prema saborcima u voznji onda ...[/quote']

 

ziva istina. Ne znam bas mnogo ljudi koji bi se izmedju opasnosti da im oni izgladneli brdjani sa Jarma pojedu svu jagnjetinu i junjave za Andrejom, odlucili za ovo drugo. Svaka tebi tu cast.

 

Takodje i Yo ima poentu. Resenje je - sledeci put napravimo punktove za cekanje i mirna Bosna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Andrej je promasio skretanje pa sam jurio za njim 5-6km da ga vratim

potpuno tacno, vec sam rekao - Mikko respect za cojstvo UND junastvo

 

Uzbrdo sam peglala brzo i prestigla sve, nizbrdo sam usporila, ali jbg nisam imala srece naletela sam na rizlu...

Gde na onoj krivini ima nizbrdo? Koliko se ja secam a i slika pokazuje, samo uzbrdo. A da si isla brzo i prestigla sve, to stoji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV
Ne znam bas mnogo ljudi koji bi se izmedju opasnosti da im oni izgladneli brdjani sa Jarma pojedu svu jagnjetinu i junjave za Andrejom' date=' odlucili za ovo drugo. Svaka tebi tu cast.[/quote']

 

Ahahahahahaah ! Pa Andrej-goldi je bitan clan nase zajednice ! :mrgreen:

 

Takodje i Yo ima poentu. Resenje je - sledeci put napravimo punktove za cekanje i mirna Bosna

 

Slazem se !!!

 

potpuno tacno' date=' vec sam rekao - Mikko respect za cojstvo UND junastvo[/quote']

 

Goldi ! Uvek ! :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Gde na onoj krivini ima nizbrdo? Koliko se ja secam a i slika pokazuje' date=' samo uzbrdo. A da si isla brzo i prestigla sve, to stoji[/quote']

 

Andrej nemoj da me terash da kad uzmem kawu da opet odem tamo i slikam ti prvo 2 kivine na nizbrdo pa onda tu tretju u kojoj sam pala a koja je na nekoj zaravni pa onda posle nje opet ide uzbrdo...

 

A ako tjemo do detalja... U Valjevu ste me svi ostavili, Mikka me sachekao i to van Valjeva...peglali smo on i ja za vama...i stigli Shmajsera koga je Mikka odmah prestigao a onda i sve ostale...Ja sam ostala iza Shmajsera malo, smorila se, prestigla ga, pa iza tebe malo...pa i tebe prestigla...kad sam doshla do Djure - on mi je mahnuo rukom da prodjem, i njega sam onda prestigla, i na kraju Yomana... i onda u jednom trenutku put ide na nizbrdo, tj 2 krivine ... tad sam usporla, 2 brzine nize ... i posle toga je ona krivina i rizla itd...

 

To ti je do detalja moja voznja... Djura i Yoman su mi sinotj rekli da je motor bio u 3 brzini posle pada... shto potvrdjuje moje rechi da sam usporila voznju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Andrej nemoj da me terash da kad uzmem kawu da opet odem tamo i slikam ti prvo 2 kivine na nizbrdo pa onda tu tretju u kojoj sam pala a koja je na nekoj zaravni pa onda posle nje opet ide uzbrdo...

A ako tjemo do detalja... U Valjevu ste me svi ostavili, Mikka me sachekao i to van Valjeva...peglali smo on i ja za vama...i stigli Shmajsera koga je Mikka odmah prestigao a onda i sve ostale...Ja sam ostala iza Shmajsera malo, smorila se, prestigla ga, pa iza tebe malo...pa i tebe prestigla...kad sam doshla do Djure - on mi je mahnuo rukom da prodjem, i njega sam onda prestigla, i na kraju Yomana... i onda u jednom trenutku put ide na nizbrdo, tj 2 krivine ... tad sam usporla, 2 brzine nize ... i posle toga je ona krivina i rizla itd...

To ti je do detalja moja voznja... Djura i Yoman su mi sinotj rekli da je motor bio u 3 brzini posle pada... shto potvrdjuje moje rechi da sam usporila voznju...

 

OK, na kraju krajeva nije ni bitno, bitno je samo to da se nisi povredila, sve ostalo je manje vazno!

Da si nam ti ziva i zdrava! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

 

OK' date=' na kraju krajeva nije ni bitno, bitno je samo to da se nisi povredila, sve ostalo je manje vazno - da si nam ziva i zdrava! :)[/quote']

 

Tako je ! Samo josh glavobolja da me prodje i :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
Kao sto rekoh:
Ja vozim motor zbog sebe i svog uzitka a ne da bi se qrcio !!!

NE obaram nikakve rekorde vec uzivam u masini i prokleto dobrim krivinama !!! U grupnoj voznji' date=' svako ima svoj tempo i nacin voznje, ja nikad ne diktiram tempo niti pozurujem ostatak ekipe ! ako naleti po meni relativno sigurna i dobra deonica za malo jacu voznju, ja cu da je popeglam ali uvek sacekam ostatak i UVEK proveravam dali su svi na broju !!![/quote']

Kad je Minu je uhvatio semafor u valjevu, sacekao sam je, Andrej je promasio skretanje pa sam jurio za njim 5-6km da ga vratim, ako to nije dovoljna paznja prema saborcima u voznji onda ...

 

 

 

Vecinu ovde znam samo iz priche, pa tako i tebe Mikka, nego nedaj se...oni tebe uhvatili u shemu zato sto nemash motor koji je dorastao stromu, pa lako je njima da se zezaju sa slabijima i onima u manjini....evo da nebudes sam ja cu se kao "Duhovni Poglavar Sekte" kako me neko u nekim ranijim postovima nazva, a meni se svidelo i prija, zrtvovati i zarad sportskog duha i mira u kuchi sam odluchio da sa ove mochne masine predjem na ovu kantu zbog koje te i zezaju....u subotu kod dealera i ode stroma a dodje bembara....eto pa ce u garazi jedno vreme da se malo druze njih dvoica....eto teshka srca.....ali moram vidim covek tu sam medju divovima pa moram da pomognem :lol:

a mozda je razlog za promenu i chinjenica da nikad nechu moci da sklopim paletu boja koja ce da nadmashi zlacana :baeh:

sorry A.

 

nego momci prava voznja...super slike kao i uvek ,,, Mini naravno brz prestanak bola u glavi....a sekti uz pesmu "a sad adio" pozdrav od.....

Duhovnog Poglavara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

U grupnoj voznji' date=' svako ima svoj tempo i nacin voznje, ja nikad ne diktiram tempo niti pozurujem ostatak ekipe ! [/quote']

 

 

U svakoj grupi tempo odredjuje GRUPA kao celina valjda se zato tako i zove a ne pojedinac i u naj vecem broju slucajeva prati se naj sporiji . Mene su tako ucili i ja se toga drzim zato sto se pokazalo kao ispravno :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
oni tebe uhvatili u shemu zato sto nemash motor koji je dorastao stromu, pa lako je njima da se zezaju sa slabijima i onima u manjini....evo da nebudes sam ja cu se kao "Duhovni Poglavar Sekte" kako me neko u nekim ranijim postovima nazva, a meni se svidelo i prija, zrtvovati i zarad sportskog duha i mira u kuchi sam odluchio da sa ove mochne masine predjem na ovu kantu zbog koje te i zezaju....u subotu kod dealera i ode stroma a dodje bembara....eto pa ce u garazi jedno vreme da se malo druze njih dvoica....eto teshka srca.....ali moram vidim covek tu sam medju divovima pa moram da pomognem... a mozda je razlog za promenu i chinjenica da nikad nechu moci da sklopim paletu boja koja ce da nadmashi zlacana

 

tako to uvek biva... izdaja ideala i svega zasto smo se borili uvek krece sa vrha... znao sam ja da ce Svaba da podlegne carima GSa. Ali, kako smo znali sta se sprema, Sekta se neformalno dogovorila da se sledece godine raspise tender za novo sluzbeno vozilo Sekte... a tender, kao i svaki drugi u Srbiji, bice "transparentan i nenamesten" tako da niko ne zna da cemo svi djuture preci na GS1200 Adventure, hehehe

 

PS kad kupis tu kantu, javi se da ti osmislim neku finu kolor shemu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator
oni tebe uhvatili u shemu zato sto nemash motor koji je dorastao stromu
:vom:

 

beemve je ipak beemve i nemojte tako.

Da ne idem previse u off ali da li Mina planira da sredjuje ovaj ili nabavlja neki pouzdaniji motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
da li Mina planira da sredjuje ovaj ili nabavlja neki pouzdaniji motor?

 

Motor sa kog sam pala nije moj... I sreditjemo ga naravno...

 

Moj motor je kawasaki gpz 500 s , koji josh od zime cheka da bude popravljen...i evo ovih dana treba da ugleda svetlost dana... Ostalo je da se poveze struja, i da se pokache svi prekidachi na guvernali...sitnice...

Plastike i rezervoar su ofarbani, neshto je vetj nakacheno na motor...

Bitje slika uskoro, kad mu i te sitnice zavrshimo...

 

Ali definitivno ne planiram da vozim ovih narednih par dana, dok mi ne prodju glavobolja i vrtoglavice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
oni tebe uhvatili u shemu zato sto nemash motor koji je dorastao stromu' date=' pa lako je njima da se zezaju sa slabijima i onima u manjini....evo da nebudes sam ja cu se kao "Duhovni Poglavar Sekte" kako me neko u nekim ranijim postovima nazva, a meni se svidelo i prija, zrtvovati i zarad sportskog duha i mira u kuchi sam odluchio da sa ove mochne masine predjem na ovu kantu zbog koje te i zezaju....u subotu kod dealera i ode stroma a dodje bembara....eto pa ce u garazi jedno vreme da se malo druze njih dvoica....eto teshka srca.....ali moram vidim covek tu sam medju divovima pa moram da pomognem... a mozda je razlog za promenu i chinjenica da nikad nechu moci da sklopim paletu boja koja ce da nadmashi zlacana[/quote']

 

tako to uvek biva... izdaja ideala i svega zasto smo se borili uvek krece sa vrha... znao sam ja da ce Svaba da podlegne carima GSa. Ali, kako smo znali sta se sprema, Sekta se neformalno dogovorila da se sledece godine raspise tender za novo sluzbeno vozilo Sekte... a tender, kao i svaki drugi u Srbiji, bice "transparentan i nenamesten" tako da niko ne zna da cemo svi djuture preci na GS1200 Adventure, hehehe

 

PS kad kupis tu kantu, javi se da ti osmislim neku finu kolor shemu ;)

 

Ma neche ovi iz BMW-a ni da chuju za mene i kupovinu dok im ne donesem idejno resenje za 2008 i moj da naprave kao prvi-demo, chuli ljudi odakle sam i da u tim krajevima rastu najvechi umovi estetike pa me sad ucenjuju.....

 

tako da mi od tebe i color sheme sve zavisi....a ja mislio u usa ono dodjes sa djengom i kao izvolite.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Ma neche ovi iz BMW-a ni da chuju za mene i kupovinu dok im ne donesem idejno resenje za 2008 i moj da naprave kao prvi-demo, chuli ljudi odakle sam i da u tim krajevima rastu najvechi umovi estetike pa me sad ucenjuju.....

tako da mi od tebe i color sheme sve zavisi....a ja mislio u usa ono dodjes sa djengom i kao izvolite.....

Pa trebao si lepo da pitas, rekao bih ti ja :wink: :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
Ma neche ovi iz BMW-a ni da chuju za mene i kupovinu dok im ne donesem idejno resenje za 2008 i moj da naprave kao prvi-demo' date=' chuli ljudi odakle sam i da u tim krajevima rastu najvechi umovi estetike pa me sad ucenjuju.....

tako da mi od tebe i color sheme sve zavisi....a ja mislio u usa ono dodjes sa djengom i kao izvolite.....[/quote']

Pa trebao si lepo da pitas, rekao bih ti ja :wink: :mrgreen:

 

Ma ja rekoh, de ce on to da zna ni sa ovim Stromom se ne snalazi a kamoli.....

ali izvinjavam se na podcenjivanju...necu vise....

 

nego iz offovali se mi ovde...do mile volje...ali kao ti si zapoceo temu pa ...uredu je..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja