Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

ma malo mi je bilo dosadno,ovo lose vreme a nemam sta drugo da radim,pa ajde nesto da pokvarim,imam vec jedan sto se cuje pa ne mora i drugi jer ce se voziti mnogo vise nego ovaj sto se cuje kako sttvari stoje

 

Ako ti je dosadno, štancuj one rolne za lanac  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

odneo repromaterijal,stavio mu bukvalno pod nos a on samo klima glavom u fazonu nije hitno....hahahaha

 

E tako ti je kad si dobar sa majstorima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

E, ja ugradio nove maglenke sa AliExpress-a. i stavio i merač voltaže i temperature kao indikator merenja na akumulatoru.

 

Hvala Arakisu na pomoći i strpljenju, vala se jesmo namučili oko naizgled proste stvari.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/gallery/album/1390-maglenke-i-mera%C4%8D-volta%C5%BEe/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Ljubuski
  • Motocikl: Bmw F650St

 

slazem se....

a sa drugim ili cackanjem po tvornickom bojim se da se gubi i okretni moment.... 

 

šta znači gubi obrtni momenat ???

 

pa mislim da bi se u principu smanjio okretni moment sa stavljanjem otvorenog topa bez pregrada,a da se ne stavi i otvoreni filter zraka i sve to skupa lijepo nasteluje...

bar mi se to dogadjalo na chopperu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Valjevo

 

 

slazem se....

a sa drugim ili cackanjem po tvornickom bojim se da se gubi i okretni moment.... 

 

šta znači gubi obrtni momenat ???

 

pa mislim da bi se u principu smanjio okretni moment sa stavljanjem otvorenog topa bez pregrada,a da se ne stavi i otvoreni filter zraka i sve to skupa lijepo nasteluje...

bar mi se to dogadjalo na chopperu...

 

 

Pitam zato što celu prošlu a i početkom ove sezone imam problem sa obrtajima i brzinom . Postavio sam i posebnu temu na forumu ... 

Ko vozi F650 zna da on u 5. brzini na 5000 obrtaja ide oko 120 km/ha. U 4. na 5000 oko 100 km/ha itd...

Kod mene u vožnji  obrtomer i kilometar sat stvarno tako i pokazuju , ali je više nego očigledno da to nije tačno .... Proveravajući kada vozim u grupi ili preko GPS-a vidim da u stvari u 5. brzinini na 5000 ide oko 100 km/ha . Tek oko 6000 dolazi na 120 ( a kilometar sat tada pokazuje 140-150 , koliko verovatno i treba da bude ) ... Znam da fabrički pokazuje malo više , ali nemoguće baš toliko ...

Najviše pravi problem kada sam na autoputu . Da bi držao pravih 120 km/ha treba mi 6000 obrtaja , a crveno na 7500 ...

Tako , još uvek pokušavam da dokučim ovu zavrzlamu ...   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

 

 

 

slazem se....

a sa drugim ili cackanjem po tvornickom bojim se da se gubi i okretni moment.... 

 

šta znači gubi obrtni momenat ???

 

pa mislim da bi se u principu smanjio okretni moment sa stavljanjem otvorenog topa bez pregrada,a da se ne stavi i otvoreni filter zraka i sve to skupa lijepo nasteluje...

bar mi se to dogadjalo na chopperu...

 

 

Pitam zato što celu prošlu a i početkom ove sezone imam problem sa obrtajima i brzinom . Postavio sam i posebnu temu na forumu ... 

Ko vozi F650 zna da on u 5. brzini na 5000 obrtaja ide oko 120 km/ha. U 4. na 5000 oko 100 km/ha itd...

Kod mene u vožnji  obrtomer i kilometar sat stvarno tako i pokazuju , ali je više nego očigledno da to nije tačno .... Proveravajući kada vozim u grupi ili preko GPS-a vidim da u stvari u 5. brzinini na 5000 ide oko 100 km/ha . Tek oko 6000 dolazi na 120 ( a kilometar sat tada pokazuje 140-150 , koliko verovatno i treba da bude ) ... Znam da fabrički pokazuje malo više , ali nemoguće baš toliko ...

Najviše pravi problem kada sam na autoputu . Da bi držao pravih 120 km/ha treba mi 6000 obrtaja , a crveno na 7500 ...

Tako , još uvek pokušavam da dokučim ovu zavrzlamu ...   

 

 

Možda rizikujem da se ponovim, sećam se tvog problema. Ajde ti prebroj broj zubaca na prednjem i zadnjem lančaniku. Pa uporedi sa onim što je BMW propisao. To je odnos 16/47. 16 komada na malom prednjem i 47 na velikom zadnjem. Takođe lanac treba da ti bude serije 520,ako se ne varam 110 segmenata za BMW F50 Funduro i ST, a za BMW F650 GS i Dakar ide 112 segmenata. Takođe proveri koje ti je veličine prednji točak 19" ili nešto drugo ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

ma vec gotovo,slaba vajda ovde postaviti pitanje cini mi se

 

Eto taman da onda podeliš sa nama gde si i šta i kako uradio...

 

Da ja kad budem tražio nađem odmah ovde rešenje. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

BigDaddy i Tiamat funduro video. Mala ekskurzija od Zemuna, preko Novog Slankamena, Starih i Novih Banovaca, Krčedina, Beška ka restoranu sidro.

 

 

 

Idemo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: beograd

odem u kod bobana sajle,stanem na salter za prijem.....///DOBAR DAN!..... DOBAR DAN IZVOLITE/// cujem poznat glas i ispred mene se pojavljuje niko drugi nego moj drugar za koga nisam imao pojma da tu radi....dalje je sve poznato,dobio sam na kucnu adresu nakon radnog vremena i dozivotnu garanciju...od tada prodje evo vec dva dana i oko 600 km juce i danas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

odem u kod bobana sajle,stanem na salter za prijem.....///DOBAR DAN!..... DOBAR DAN IZVOLITE/// cujem poznat glas i ispred mene se pojavljuje niko drugi nego moj drugar za koga nisam imao pojma da tu radi....dalje je sve poznato,dobio sam na kucnu adresu nakon radnog vremena i dozivotnu garanciju...od tada prodje evo vec dva dana i oko 600 km juce i danas

 

Hhahah SJAJNO  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Jel ima bban sajle mere, da ga pozovem, kazem treba mi sajla gasa i kvacila za f650 i da on kaze ok? I kolika je cena :-) hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Jel ima bban sajle mere, da ga pozovem, kazem treba mi sajla gasa i kvacila za f650 i da on kaze ok? I kolika je cena :-) hvala

Cena je dva dana I oko 600 km

 

Hahahahaha :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

odem u kod bobana sajle,stanem na salter za prijem.....///DOBAR DAN!..... DOBAR DAN IZVOLITE/// cujem poznat glas i ispred mene se pojavljuje niko drugi nego moj drugar za koga nisam imao pojma da tu radi....dalje je sve poznato,dobio sam na kucnu adresu nakon radnog vremena i dozivotnu garanciju...od tada prodje evo vec dva dana i oko 600 km juce i danas

Karl....reci nam neke cifre u rsd ili eur. Cisto da imamo orijentir ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Ljubuski
  • Motocikl: Bmw F650St

lijep djir,iako nisam ljubitelj *sici sa ceste*,ali za ovaj restoran i malo meraka uz muziku :-)

 

ja sam jucer djirno po poluotoku Peljescu ali sa chopperom...

 

pa da ne kvarim temu necu nista objavljivati... :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Ja sam u Guevarri nabavio zadnji disk, menjao sam krajem prosle sezone, pogledaj ovde u temi, mislim da sam i cenu napisao =)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja