Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

 

Ради се о оном малом гумено-пластичном чепу позади.

 

Cenim da moze da se vozi i bez toga ? Tj da se nesto nabudzi ?

 

Ako moze... Oces ja da ti pozajmim moj cep pa da ga koristis kao uzorak po radnjama za Lade i ostala ruska/domaca vozila gde sam siguran da ima neka cantra koja odgovara ? Ali da mi vratis u nekom normalnom roku a ne evo prodje 3 godine jos uvek jurim :) heheh par nedelja moze slobodno ucinio bih to za svog Djenerala :)

 

A kao drugo malo skuplje resenje imas na oglasima onog lika sto prodaje u delove Apriliju Pegazo... e sad dal bi ti prodao za neke male pare samo taj cep... pitaj...

 

ps. Si jeo burek u Palmi dole ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Људи, изгубио сам поклопац хладњака 1hmm.gif ако неко зна где има, или алтернативу плаћам му пиво (упућивање на Радуловића се не рачуна то знам и ја) значи нешто свратим и купим . . .

Хвала...

 

Ради се о оном малом гумено-пластичном чепу позади.

 

 

Ja kad sam uzeo motor pre nekoliko godina nisam imao taj cep nego cep od obicne flase vode (mislim da je voda vrnjci u pitanju :)). Dan dansa vozim sa tim i nemam problema. Ako nadjes negde, javi gde si nasao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ради се о оном малом гумено-пластичном чепу позади.

 

Cenim da moze da se vozi i bez toga ? Tj da se nesto nabudzi ?

 

Ako moze... Oces ja da ti pozajmim moj cep pa da ga koristis kao uzorak po radnjama za Lade i ostala ruska/domaca vozila gde sam siguran da ima neka cantra koja odgovara ? Ali da mi vratis u nekom normalnom roku a ne evo prodje 3 godine jos uvek jurim :) heheh par nedelja moze slobodno ucinio bih to za svog Djenerala :)

 

A kao drugo malo skuplje resenje imas na oglasima onog lika sto prodaje u delove Apriliju Pegazo... e sad dal bi ti prodao za neke male pare samo taj cep... pitaj...

 

ps. Si jeo burek u Palmi dole ?

 

Јес, оно, шта ће теби тај чеп кад и овако не возиш 1zvizduk.gif

 

 

 

(нисам јео, оставио сам то за следећи пут....али сам одрао фузастере 1nanana.gif )

 

Људи, изгубио сам поклопац хладњака 1hmm.gif ако неко зна где има, или алтернативу плаћам му пиво (упућивање на Радуловића се не рачуна то знам и ја) значи нешто свратим и купим . . .

Хвала...

 

Ради се о оном малом гумено-пластичном чепу позади.

 

 

Ja kad sam uzeo motor pre nekoliko godina nisam imao taj cep nego cep od obicne flase vode (mislim da je voda vrnjci u pitanju :)). Dan dansa vozim sa tim i nemam problema. Ako nadjes negde, javi gde si nasao.

 

Ова информација ми је требала, ХВАЛА!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

pozdrav ima li ko da prodaje bmw f650 94-2000god. rashodovan ili da ima nesto djelova od tog motor , konkretno me zanima citava masina , ako neko ima ili zna nekog ko prodaje nek mi javi , hvala u naprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

pozdrav ima li ko da prodaje bmw f650 94-2000god. rashodovan ili da ima nesto djelova od tog motor , konkretno me zanima citava masina , ako neko ima ili zna nekog ko prodaje nek mi javi , hvala u naprijed

 

А шта ти је са машином?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Jel ima ko živ? Više smo postovali u januaru...

Danas sam bar 5 puta proklizavao prilikom kočenja motorom. Asvalt je bio prevruć. Jel imao neko slično iskustvo? :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Jel ima ko živ? Više smo postovali u januaru...

Danas sam bar 5 puta proklizavao prilikom kočenja motorom. Asvalt je bio prevruć. Jel imao neko slično iskustvo? :zdravo:

 

немам слично искуство, вероватно зато што и не возим 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Imam jedno pitanje:

 

- Kako se na ovom modelu "po knjizi" proverava nivo ulja na "prozorcetu"? (Na centralnom, na copavoj, hladnom, vrucem agregatu .. ) U pitanju je F650GS 2000. godishte ..

 

Hvala unapred 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Vruć agregat, ugašen 5 minuta da se "višak" ulja slegne u karter. Ja ga proveravam na centralnom (ne znam dal' ima neke veze).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

au :moto3: bre, retrovizor za furunce -60jevropejskih,a prekidac za kocnicu samo 40, pih , sitnicaa :staa2: :staa2: ahahhaha,ima li ih dge naci polovne kod nas? prodaje li ko rashodovanog kako pita gostrider?

:moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Podgorica

Da li neko zna gdje se moze kupiti komplet motor od F650?

 

Potrebno je vise djelova, radilica, lezajevi, frajlaufa, anlaser... Mislim da je jeftinije kupiti komplet motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS

Pozdrav drugari, za F 650 GS mi dosta hitno treba stator alternatora.

Hvala unapred svaka informacija je dobro došla.

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd, Dorcol
  • Motocikl: bmw f650gs

Pozdrav drugari!

Krenuo sam pre dvadesetak dana na put do Barse (sa f650gs, 2001. godiste) ali mi se umesto predvidjenih 2000km na jednu i 2000km na drugu stranu, avantura pretvorila u skoro 5000km do Spanije. :moto3:

Na putu su mi otisle zadnje kocione plocice. Danas sam pronasao nove plocice (inace, ako nekom zatreba, kocione plocice se na spanskom kazu - pastilas de freno).

Vikend krenuo, majstori ne rade do ponedeljka, a ja bih sutra da idem na dalju voznju.

 

Da li na nesto treba posebno paziti tokom zamene plocica, ili samo izvucem osovinu zadnjeg tocka, oslobodim kandzu, izvucem stare, ubacim nove plocice?

Pokusao sam da trazim medju starim temama da li je neko vec pisao o ovome, ali nisam pronaso. :neznam:

 

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Pozdrav drugari!

Krenuo sam pre dvadesetak dana na put do Barse (sa f650gs, 2001. godiste) ali mi se umesto predvidjenih 2000km na jednu i 2000km na drugu stranu, avantura pretvorila u skoro 5000km do Spanije. :moto3:

Na putu su mi otisle zadnje kocione plocice. Danas sam pronasao nove plocice (inace, ako nekom zatreba, kocione plocice se na spanskom kazu - pastilas de freno).

Vikend krenuo, majstori ne rade do ponedeljka, a ja bih sutra da idem na dalju voznju.

 

Da li na nesto treba posebno paziti tokom zamene plocica, ili samo izvucem osovinu zadnjeg tocka, oslobodim kandzu, izvucem stare, ubacim nove plocice?

Pokusao sam da trazim medju starim temama da li je neko vec pisao o ovome, ali nisam pronaso. :neznam:

 

 

Hvala unapred!

 

Ako me secjanje sluzhi, ne morash vaditi zadnji tochak. Zadnja kochiona kljeshta se drzhe sa 2 shrafa na nosachu kroz koji prolazi osovina.

 

Oslobodish 2 vijka, svuchesh kljeshta sa diska (uz malo pomocji shrafcigera).

 

Nove plochice su sigurno deblje od starih, stoga cilindar mora malo da se vrati kako bi se napravilo mesta i sve to spakovalo nazad na disk. "vishak" ulja mora negde, pa cje to oticji nazad u chantricu. Ako imash previshe ulja u chantri, onda mora malo da iscuri, tj. malo da izvadish. Ako pak nemash vishka ulja, onda samo otvori chepicj da oslobodish pritisak.

 

Jbg, sad ovako shturo, po secjanju. Ajd sretno.

 

Edit: Ja bih izbegao skidanje tochka, zadnja osovina se stezhe na 100Nm, iliti po narodski, na 10kila. To ne znam kako bi precizno, bez moment kljucha tj. kilo kljucha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdarav.

 

Malo sa zakasnjenjem. Zadnji tocak mora da se skine jer osovina prolazi kroz nosac kljesta. Za stezanje osovine, samo stegni skoro najjace sto mozes. U viljusci postoje odbojnici tako da je neces sigurno spljeskati (nemoj bas preterivati da izlomis srafove :) ).

 

Sto se tice zamene, evo video tutorijal:

Ako si u mogucnosti pogledaj i sve ce ti biti jasno. Nikakva umetnost ako imas bilo kakvog alata.

 

Vodi racuna da ne pretegnes lanac kada budes vracao tocak i da kljesta vratis dobro u falc na viljusci. Vodi racuna kako je sve stajalo kad si skidao (slikaj ako sumnjas u sebe). Srafove za stelovanje lanca ne diraj kada skines tocak, a kada budes vracao samo nabij tocak koliko moze ka napred. Kada stegnes osovinu dotegni te srafove za stelovanje lanca, od pozadi na viljusci, da ti ne bi ispalo to sve negde usput.

 

To je to, ako zapne negde pisi, videce neko valjda :)

 

A imas i video za skidanje tocka:

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Imam ja neke retrovizore,koji ti treba ?

za ne poverovati ali mi trebaju oba :zvizduk: , verovano se dečurlija igrala :stabre: , levi polomljen na kugli pa je staklo ispalo, stavljeno drugo ali je bolje bez njega :moto3: :moto3: a drugi je prosto zreo za zamenu .Narucio sam i z Louisa one univerzalne, orginalni su oko 6000 RSD po komadu, :staa2: .hvala dečače na ponudi, da li ih prodajes? pusti mi na pp :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

@dukarca Respect za turu. Malo sam radoznao, ali mozes da kazes kako je prosla tura, kako je sluzio bajk, koliko dana?

 

Sto se tice menjanja plocica menjaju se za 5 min, bez skidanja kljesa naravno, jedino sto bi trebalo posle ozraciti kocnice ako se uvukao vazduh.

 

Poz Milos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd, Dorcol
  • Motocikl: bmw f650gs

Tura jos nije prosla, tek treba da se vratimo kuci. :moto3:

 

Krenuli smo 23. juna i stigli 2. avgusta u Barsu, od prilike 200-500km dnevno.

Od cetvrtog do sedmog dana nisam mogao da stisnem pesnice zbog upale misica.

 

Sto se motora tice, pred polazak sam uradio servis, promenio gume i to je to, sa njim na kraj sveta. :jee:

Full natovaren (devojka, bocni koferi, zadnji kofer, ranac zavezan na bocni kofer, tank torba i ja) trosio je 4.6 - 4.8 l na 100km. Jedino mi je trosio 5.4 l od Kana do Marseja, jer sam morao da zurim zbog smestaja, pa sam izasao na auto put i zgazio ga na 140-150.

 

Kad sam stigao u Barsu, falilo mi je malo vise od pola litre ulja. Da li je to normalno?

 

Promenio sam plocice i provozao se stotinak km, sve je ok.

Plan je da krenemo u cetvrtak uz costa bravu, pa kad stignemo.. ako neko ima neki tip, sta ne bi trebalo promasiti, ili gde zabosti jevtin smestaj, sve sugestije su dobro dosle.

 

Pozdrav,

 

D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW f 650st

Potrebna mi je pomoc oko podizanja suspenzije na f 650 st iz 98 god.Ocito da na motoru imam kit za nize osobe.Samim tim motor je nizak za mene i imam manjih problema koje hocu da resim.

Dobio sam informaciju da promenom dela koji se zove TENSION STRUT kataloskog broja 33 53 2 316 761 u deo TENSION STRUTS WITH MOUNTING kataloskog broja 33 53 2 345 297 cu resiti probleme.

post-2019-0-59954000-1346173642_thumb.jpg

 

post-2019-0-11397600-1346173674_thumb.jpg

 

E sada nastaju problemi deo ide u paru i kosta 23.000 din.

 

 

Moja molba je - MOZE LI NEKO OD VLASNIKA F 650st I F650 DA IZMERI DUZINU POMENUTOG DELA KOJI SE VIDI NA SLIKAMA POD USLOVOM DA NEMAJU NISKO SEDENJE.

Duzina na mom motoru je 11cm.

 

Svaki komentar bi dobro dosao !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja