Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW f 650st

Potrebna mi je pomoc oko podizanja suspenzije na f 650 st iz 98 god.Ocito da na motoru imam kit za nize osobe.Samim tim motor je nizak za mene i imam manjih problema koje hocu da resim.

Dobio sam informaciju da promenom dela koji se zove TENSION STRUT kataloskog broja 33 53 2 316 761 u deo TENSION STRUTS WITH MOUNTING kataloskog broja 33 53 2 345 297 cu resiti probleme.

post-2019-0-59954000-1346173642_thumb.jpg

 

post-2019-0-11397600-1346173674_thumb.jpg

 

E sada nastaju problemi deo ide u paru i kosta 23.000 din.

 

 

Moja molba je - MOZE LI NEKO OD VLASNIKA F 650st I F650 DA IZMERI DUZINU POMENUTOG DELA KOJI SE VIDI NA SLIKAMA POD USLOVOM DA NEMAJU NISKO SEDENJE.

Duzina na mom motoru je 11cm.

 

Svaki komentar bi dobro dosao !

STVARNO MI JE OVO POTREBNO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Дођи до мене па мери колико год хоћеш, слике су превелике да бих и знао шта ти треба 1staa.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW f 650st

280820121520.jpg

 

Ja se izvinjavam sto nisam obratio paznju na velicinu slike iako mi je prijatelj skrenuo paznju na to.Nadao sam se da neko zna o cemu pricam pa nisam posvecivao toliko paznje o velicini.Sada sam to ispravio.

DzOks nisam bas u mogucnosti da dodjem iako bih voleo,pa te molim ako su ti sada slike jasnije da pogledas.

A resenje bi nasao u nekoj rasturenoj furuni.Samim tim ko zna da je ima negdee u delovima nek se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Cao ljudi,

 

jel neko od vas imao problema sa seger osiguracem koji drzi prednji lancanik na F650 Funduro ('94, '95, '96 god).

Sam princip da lancanik koji prenosi komplenu pogonsku silu na tocak drzi jedan mali seger osigurac (umesto matice kao na svim drugim motorima) meni bas ne uliva mnogo poverenja. :S

Juce sam menjao lanac i lancanike. Ispostavilo se da se JT prednji lancanik razlikuje od ESJOT u tome sto kod unutrasnjih zubaca za osovinu ima veci konus. Usled ovoga dolazi do toga da lancanik pritiska seger u samom vrhu i tako ga lomi. Rezultat je bio slomljeno "uvo" segera. Srecom, ostatak je ostao na mestu pa se nije desilo nista gore.

 

Stari lancanik je vrsio posao ok. Menjao sam ovaj seger preventivno, i delovalo je da radi posao. Medjutim, sada me malo hvata frka :S

 

Jel neko imao problema sa ovim stvarima i da li postoji neko univerzalno resenje ?

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Potrebna mi je pomoc oko podizanja suspenzije na f 650 st iz 98 god.Ocito da na motoru imam kit za nize osobe.Samim tim motor je nizak za mene i imam manjih problema koje hocu da resim.

Dobio sam informaciju da promenom dela koji se zove TENSION STRUT kataloskog broja 33 53 2 316 761 u deo TENSION STRUTS WITH MOUNTING kataloskog broja 33 53 2 345 297 cu resiti probleme.

post-2019-0-59954000-1346173642_thumb.jpg

 

post-2019-0-11397600-1346173674_thumb.jpg

 

E sada nastaju problemi deo ide u paru i kosta 23.000 din.

 

 

Moja molba je - MOZE LI NEKO OD VLASNIKA F 650st I F650 DA IZMERI DUZINU POMENUTOG DELA KOJI SE VIDI NA SLIKAMA POD USLOVOM DA NEMAJU NISKO SEDENJE.

Duzina na mom motoru je 11cm.

 

Svaki komentar bi dobro dosao !

Decak ,malko kasnim ,ali... kod mene je duzina tog dela 9cm, a od rupe do rupe 5cm , e sada nemam pojma da li je kod mene nisko sedenje, nisam imao prilliku da uporedim ni sa jednim drugim :moto3: .

 

Ne bih se ljutio da podignem furunu jos za koji santim , tako da ako neko ima ideju.... :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Kad smo vec kod sekte, ima li interesentata da u nedelju odemo na neki sektaski obred. Npr Avala ili malo duza varijanta recimo Iriski Venac. Bice lepo vreme, 20C, pa ce moci da se vozi dok bude sunca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ја у недељу оћу код Џигија

Gde Gde? :tras1: Jel si siguran? :blabla::D

 

Немој да Ранко види, испашће да си гора од оне његове 1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

 

Него могли би стварно неко спонтано окупљање да распалимо у недељу нако 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Него могли би стварно неко спонтано окупљање да распалимо у недељу нако 1moto3.gif

 

Npr oko 10h da krenemo. Dajte predloge, zavisno koliko imate vremena i benzina ;), lagana voznjica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Него могли би стварно неко спонтано окупљање да распалимо у недељу нако 1moto3.gif

 

Npr oko 10h da krenemo. Dajte predloge, zavisno koliko imate vremena i benzina ;), lagana voznjica.

 

Ја много времена немам, наручито не за вожњицу али можемо негде сести попити кафу и мало попричати, разменити мишљења....

као ономад 1zdravo.gif

post-4370-0-68922700-1350123503_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw F650gs twin

Kокин евентуално да ми даш оне прашињаре... 1zvizduk.gif

E da bas si brz :D , mislim da mi jos stoje u koferu (tamo je kao super-bili torbica, svasta moze da se nadje )

 

Btw recimo sutra kosutnjak ski staza picence (u 10h), a ako neko hoce da nastavi posle moze i voznjica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja