Jump to content

Moto Zajednica

Komunikacija između motorista na putu - PMR radio stanice?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 721 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ostavio sam gore link ka Louisovom sajtu gde sve dobijes u paketu, sa radio vezom za istu ceno po kojoj bi kupio samo brondi.

Nadogradnja tog sistema je albrecht AE600S ili slicni opet za istu cenu i sad je to vec ozbiljnija naprava.

Zanima me za korisnike koji su imali prilike da cuju za taj pojacan uredjaj na 2W (ne kazem da su koristili ili ucestvovali u toj ne dozvoljenoj radnji), koliko brze potrosi baterije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Pa eto taj konkretni brondi ima tu mogućnost , pa su je ljudi iskoristili, u trenutcima kada su shvatili da nemaju kvalitetnu komunikaciju, e sada zaista mislim da je pored svih ubica, lopova i ostale žgadije,ova nelegalna radnja zaista toliko benigna naročito kada se namenski upotrebljava, na putu dva motorcikla kojima je potrebna medjusobna komunikacija.da ću je evo najavljujem svaki put koristiti ako dodjem u posed konkretnih modela TW(na kraju krajev zato ga i preporučuju) pa kada se opet nadješ u ravnici gde nema okuka i "dolomitskih" stena da kvare prijem, ti samo vratiš na 0.5w :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

 

Zanima me za korisnike koji su imali prilike da cuju za taj pojacan uredjaj na 2W (ne kazem da su koristili ili ucestvovali u toj ne dozvoljenoj radnji), koliko brze potrosi baterije?

 

Znam ljude koji koriste modifikovani Brondi Dynamic. Imaš sve na prethosdnoj strani (i oko baterija).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ja imam taj iz louis-a, albrecht AE600S , to je ustvari midland-ov proizvod, prezadovoljan sam, možeš da zakačiš PMR, mob, navigaciju , mp3 i ima naravno fullduplex intercom između vozača i suvozača. Ima i integrisan radio.

 

Ukoliko ti zazvoni telefon muzika se smanjuje, a pri tom suvozač slabije ili čak mislim da ne čuje razgovor sa mobilnog.

 

Mogu slobodno da ga preporučim.

 

 

 

 

http://www.louis.de/...tnr_gr=10059309

 

Da li mozda ovaj AE600S ima u kompletu i taster za predaju za PMR koji moze da se montira na motor?

Razmisljam o tome da uzmem ovaj uredjaj i uz njega brondi FX Dinamic (koji nema taj taster u setu)ili Midland G5 (koji ima i PTT taster i set za ugradnju u kacige).

 

Da li ima samo odvojeno negde da se kupi PTT taster za motor? Ne bih da pravim kada postoje odlicni fabricki tasteri :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ja imam taj iz louis-a, albrecht AE600S , to je ustvari midland-ov proizvod, prezadovoljan sam, možeš da zakačiš PMR, mob, navigaciju , mp3 i ima naravno fullduplex intercom između vozača i suvozača. Ima i integrisan radio.

 

Ukoliko ti zazvoni telefon muzika se smanjuje, a pri tom suvozač slabije ili čak mislim da ne čuje razgovor sa mobilnog.

 

Mogu slobodno da ga preporučim.

 

 

 

 

http://www.louis.de/...tnr_gr=10059309

 

Da li mozda ovaj AE600S ima u kompletu i taster za predaju za PMR koji moze da se montira na motor?

Razmisljam o tome da uzmem ovaj uredjaj i uz njega brondi FX Dinamic (koji nema taj taster u setu)ili Midland G5 (koji ima i PTT taster i set za ugradnju u kacige).

 

Da li ima samo odvojeno negde da se kupi PTT taster za motor? Ne bih da pravim kada postoje odlicni fabricki tasteri :zvizduk:

 

dobija se i ptt dugme i kabl za PMR, mislim da je baš za taj midland

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

ALBRECHT Tectalk Pro, ALAN 443, ALAN 456 R, MIDLAND G6, G7, G8 oder G 12. Funkgeräte mit

2.5 mm Stereostecker, wie z.B. Tectalk FM +, Tectalk Smart, ALAN 777, ALAN K1, Midland G 5-R1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Procitao sam celu temu, i mislim da je veoma korisna stvar kada se vozi u grupi da se ima neka komunikacija, naravno moze i bez toga ali o.k. kako ko voli.

 

Posto vidim da je najveci problem sum pri vecim brzinama (preko 100km/h), iz iskustva Vaseg pitam, da li bi ovaj uredjaj zadovoljio potrebe za komunikaciju dva motora koji u max. idu brzinom do 100 km/h.

Posto je rec o Vespama i komunikaciji izmedju njih koje prosecno idu 70-ak km/h da li mislite da je dovoljno kupiti ovaj set i vrsiti aktivaciju glasom na tim brzinama a da razgovor bude razumljiv i da nikom emne smeta sustanje i slicno...

 

Pozdrav

 

Dejan

 

evo dole link ka Midlandovom proizvodu

 

http://www.ebay.com/itm/Midland-GXT1050VP4-pair-2-way-Radios-GXT1050-VP4-/220965388305?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D2197859356732539558%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D1%26sd%3D220965388305%26

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 721 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Sustanje i aktivacija glasom zavisi od: kacige, polozaja mikrofona, brzine kojom se kreces, zastite od vetra na motociklu...

Ne preporucuje se aktiviranje te opcije dok vozis motor. Naravno da je mozes aktivirati, pa ako radi kako zelis...

Nisam siguran da postavljeni link vodi ka PMR, tj da ti ne treba dozvola za to sto zelis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Mislim da je taster za aktiviranje PMR stanice, kada se govori bolje resenje. U tom slucaju ne bi bilo nezeljenog sustanja u slucaju samoaktivacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Evo ovako, ja licno koristim TOPCOM pmr radiolice, i moram reci da sam prezadovoljan, ima da se kupe u snajperu ili u ComTradeu u delti, cena im se krece od 10500-11500 par, model TopCom 9500(moj je airsoft edition)

 

topcom_twintalker_9500_airsoft_edition.jpg

 

415JsvEEGIL.jpg

 

 

topcom_twintalker_9500_airsoft_edition_05.jpg

 

Ja sam s njima prezadovoljan, i da, kada se ne vozim, koristim ih kao baby interphone :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

... i da, kada se ne vozim, koristim ih kao baby interphone :takoje:

 

Haha, znači nisam jedini :-) Ja sam PMR radio stanice primarno kupio zbog iste stvari, bebe.

Hvala drugaru koji me je uputio i rekao, inače bi kupio običan baby alarm, koji bi mi sada skupljao prašinu u nekoj kutiji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 721 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Svaki ce raditi. Gde bi to koristio? Na duzim putovanjima? Zanimace te trajanje baterija i da li je komplikovano punjenje.

Sto se kvaliteta tice vazi ono: koliko para toliko muzike. Super je fora sto nude PTT taster koji se jednostavno montira i ne zahteva neko budzenje.

Koliko para za ovo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Svaki ce raditi. Gde bi to koristio? Na duzim putovanjima? Zanimace te trajanje baterija i da li je komplikovano punjenje.

Sto se kvaliteta tice vazi ono: koliko para toliko muzike. Super je fora sto nude PTT taster koji se jednostavno montira i ne zahteva neko budzenje.

Koliko para za ovo?

 

Pretezno za duga putovanja... Ali mi se svidelo bas zbog tog tastera i sto se dobija jednostavni punjac 12v(na standardnu uticnicu) tako da moze non-stop biti nakacen na struju baterije su nepotrebne. Jedino sto je malo nezgodno ima mnogo kablova. A cena koju sam otprilike video je 35e po aparatu!

 

p.s.

Danas sam drzao u ruci ovaj aparat, poseduje ga jedan prijatelj deluje kvalitetno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Zanima me kako kacite PMR za motor? :stabre:

 

Neki nosac za korman?

Tank torba?

Dzep od jakne?

 

:neznam:

 

tank torba, imam kaish na levoj strani i samo ga zakachim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Kako vam se cini ovaj par toki-vokija, ima li ko iskustva sa njim? Cena je vise nego smesna, da nije takva i upotrebljivost? :stabre: Mada za ovu lovu bi trebalo da moze i da se proda ako nisi zadovoljan kupljenim...

 

http://www.ebay.de/itm/Motorola-Walkie-Talkies-TLKR-T3-Orange-bis-5-km-Reichweite-Aktions-Preis-/221192164847?pt=DE_Handys_Kommunikation_Funktechnik&hash=item33801495ef

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ovaj model nema podtonove, samo 8 otvorenih kanala tako da je slabo upotrebljiv u urbanim sredinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja