Jump to content

Moto Zajednica

Komunikacija između motorista na putu - PMR radio stanice?

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл
  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Ja imam slicnog kineza samo nosi oznaku UV-B6 i radi skroz korektno, dva banda, siroki opseg, 5/2W, mali i lagan, a kosta kod nas 50€. Bez problema moze da obavlja bilo koji zadatak.

Sto se tice samog koriscenja uredjaja, da se ne lazemo, ja znam puno lovaca koji koriste slicne uredjaje, a nemaju licence i dozvole za koriscenje. Niko ih ne dira zbog toga jer ni oni nikome ne smetaju. Koriste frekfencije koje su ispod ili iznad radio amaterskih, uglavnom su to kratke relacije pa stvarno niko nema potrebe da se bavi tim zakonskim prekrsajem. Problem moze nastati ako vam ovlasceno lice nadje u spontanom pretresu uredjaj, a vi nemate potrebna dokumenta, pa iz tog razloga ne preporucujem koriscenje takvih uredjaja bez licenci, a ako dobro krijete stvari, onda napred i navali :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Igram se par dana sa ovim UV-5R i odlicno rade, 45e komad, dobio sam da probam, baterija bas dugo traje, zvuk cist, sta znam...obzirom da zazirem od svega kineskog ovo je super :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Radi to skroz korektno, svakako da brendirani uredjaji u tom rangu rade jos bolje, ali oni kostaju visestruko vise i za moto potrebe nisu preko potrebni. Baterija traje baas dosta, a rezervna uopste nije skupa tako da...

Gledaj samo da dobijes bezuslovnu garanciju jer kinezu ko kinezu ume odjednom nesto da prestane raditi. Doduse, 5R se dosta prodaje i veoma mali broj reklamacija ima tako da ne bi trebalo da imas problema.

 

Jos ovo da se nabavi i vozi!

 

578728240_959.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Dodas gas na preko 130 i uvek mozes da se vadis na vetar :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

VAŽNO,!

 

Midland slušalice smo kupili negde kod plavog mosta, znaće kolege da upute. Možda ima ranije u temi , nisam čitao od početka.

 

Kako smatram da ovaj forum i služi za ove stvari i da ih ne treba prenebregavati, da napomenem da su u moto prodavnici kod Simpa na štajgi (valjda Motoring) Midland slušalice bile preko 5.000 RSD, tada na sniženju (april ove - 2014 godine) nešto preko 4.000, mislim oko 4200.

 

Te iste, ALI BAŠ U SLOVO ISTI MODEL, bile kod gore pomenutog trgovca ispod 2.000, mislim 1.700 i nešto RSD.

 

Ako su za moto opremu marže velike, - u redu ali ovo je ipak bahato vređanje inteligencije.

 

 

Valda se od našeg entuzijazma očekuje da pokriju i malo tržište, i slabu kupovnu moć i malo motora 0stabre.gif, ali ŠTO JE MNOGO - PREVIŠE JE .

Zajednica bi ovakve brilijantne komercijalne poteze trebala da sankcioniše rat3.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Firma moze biti:

Aluxom d.o.o.

Vojvode Bacevica 78

Medakovic

Beograd

 

Pominjali smo je ranije u temi. Nisam shvatio da su pominjali midland bluetooth slusalice. Mozda imaju i to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Midland bluetooth slusalice za te pare? Nek neko objasni koji je to prodavac kod plavog mosta.

 

Da Midland, ali ne bliuetooth.Mada može da se nakači na BT komunikaciju.

 

Poenta je da je apsolutno isti model u prodaji po višestruko višoj ceni. Pa bio BT ili ne, isti model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ja imam slicnog kineza samo nosi oznaku UV-B6 i radi skroz korektno, dva banda, siroki opseg, 5/2W, mali i lagan, a kosta kod nas 50€. Bez problema moze da obavlja bilo koji zadatak.

Sto se tice samog koriscenja uredjaja, da se ne lazemo, ja znam puno lovaca koji koriste slicne uredjaje, a nemaju licence i dozvole za koriscenje. Niko ih ne dira zbog toga jer ni oni nikome ne smetaju. Koriste frekfencije koje su ispod ili iznad radio amaterskih, uglavnom su to kratke relacije pa stvarno niko nema potrebe da se bavi tim zakonskim prekrsajem. Problem moze nastati ako vam ovlasceno lice nadje u spontanom pretresu uredjaj, a vi nemate potrebna dokumenta, pa iz tog razloga ne preporucujem koriscenje takvih uredjaja bez licenci, a ako dobro krijete stvari, onda napred i navali :zvizduk:

 

Поздрав, јел ми можеш рећи где га то има код нас?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Drugari,

 

zbavio sam neke PMR-ove da nam olaksaju predstojecu manifestaciju... E sad, na handsfree setu je ovaj konektor:

 

IMG_20140617_133426.jpg

 

Posto je PTT taster integrisan sa mikrofonom, nije bas najzgodniji za moto, pa me interesuje da li neko zna koji je ovo konektor, kako bi mogao nabaviti drugi set, sa odvojenim tasterom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To je tzv "klink" 3.5 mm četvoropolni konektor :) Koristi se na Topcom PMR stanicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

To je tzv "klink" 3.5 mm četvoropolni konektor :) Koristi se na Topcom PMR stanicama.

 

Hvala na pomoci, uputio si me na rjesenje. Jedna digresija, ovaj je 2.5mm, ali sam nasao 2.5 na 3.5 adapter i odgovarajuci handsfree sa izdvojenim dugmetom :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC (RC46)

Od skoro imam par Sencor SMR600,

u pitanju je PMR varijanta Brondi FX Dynamic, Voxtel mr 950, Binatone Action 950 itd.

 

Sada mi trebaju slusalice sa ptt tasterom.

Cackao sam malo na ebay-u i nasao ovo:

 

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Helmet-PTT-Headset-Earpiece-for-Ham-Radio-for-Motorola-Radio-2-5mm-/190897192563?pt=US_Radio_Comm_Headsets_Earpieces&hash=item2c725bfe73

 

Moje pitanje je da li ovaj Headset odgovara i za Brondi, ako ne sta da trazim?

Takodje mi treba shema za vezivanje slusalica, mikrofona i ptt tastera za brondi ako neko ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Enduro

Treba mi pomoc. Ako neko zna dali ove slusalice mogu da se povezu sa telefonom. One su mi od PMR-a.
Ali hteo bih da  ich povezem sa samsungom s3.
dali postoji neki Adapter  za ove prikljucke od 2.5mm i i 3.5mm da se svede u jedan od 3.5mm.
To je moja ideja. ne znam dali uopste to moze tako.
Ako neko zna neka mi javi.
Unapred hvala
http://www.ebay.de/itm/Motorrad-Offene-Helm-Ohrhorer-Kopfhorer-Kenwood-Funkgerat-TK-3312E-TK-3360E-/191286531350?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2c8990d516

post-34017-0-12182200-1427833746_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Može ali treba lemljenja. U kacigu se ugrađuju slušalice  mikrofon a treba napraviti poseban kabl od konektora koji izlazi iz kacige do telefona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Treba mi pomoc. Ako neko zna dali ove slusalice mogu da se povezu sa telefonom. One su mi od PMR-a.

Ali hteo bih da  ich povezem sa samsungom s3.

dali postoji neki Adapter  za ove prikljucke od 2.5mm i i 3.5mm da se svede u jedan od 3.5mm.

To je moja ideja. ne znam dali uopste to moze tako.

Ako neko zna neka mi javi.

Unapred hvala

http://www.ebay.de/itm/Motorrad-Offene-Helm-Ohrhorer-Kopfhorer-Kenwood-Funkgerat-TK-3312E-TK-3360E-/191286531350?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item2c8990d516

Ako sam dobro razumeo ,kupis ovo

http://www.ebay.it/itm/ADATTATORE-STEREO-3-5MM-MASCHIO-2-5MM-FEMMINA-informatica-pc-/400835637571?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item5d53aa7143

i ovo

http://www.ebay.it/itm/Jack-Auricolari-Splitter-Adattatore-Stereo-3-5mm-2x-3-5mm-UK-/351104830508?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item51bf7a8c2c

i resio si problem (moje misljenje).

E sad',da li se isplati platiti 30 i kusur evra za to-ostaje na tebi da odlucis .(iz licnog iskustva znam da za 70 E imas  ozbiljan bluetooth uredjaj)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Enduro

Može ali treba lemljenja. U kacigu se ugrađuju slušalice  mikrofon a treba napraviti poseban kabl od konektora koji izlazi iz kacige do telefona.

Uh tesko cu to ja sa lemljenjem. Ako ne nema drugo onda cu morati.

Hvala

Ako se setis jos neke ideje reci ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja