Jump to content

Moto Zajednica

Xciting vs. Beverly

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Pantheon

Imam jos jednu ponudu.

Honda Pantheon,2004,150cc 2T.Drugar mi je nudi, znam da je stvarno perfektno odrzavana.Presla oko 15000km.

Misljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6831 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imao je moj poznanik. Super je to skuter, ali pije. Mislim da bi mogao bolje i vise da se vozis sa necim vecim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

O Hondi Pantheon ima visoko mišljenje Ivan (koji radi vetrobrane, Marinkova Bara pored autoputa). Takođe, moj mehaničar vozi istu (Srđan, Mali Mokri Lug). Pominjao mi je razlike u kvalitetu prema godištu, ali nisam zapamtio - ali te zanima mogu da se raspitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Pretpostavljam da je najveća razlika u zadnjoj kočnici, model iz 2002. ima pozadi doboš, a noviji imaju disk. Ispraviće me iskusniji vozači, ali mi doboš kočnica deluje malo slabašno za skuter od 150kg. Opet, možda grešim - dosta starijih enduro mašina ima pozadi doboš, i ništa im ne fali.

 

Mašina je sa karburatorom, razvija 17 hp što je jako dobro za 150cc. Jedan momak na forumu kaže da je startniji od Runnera, a troši duplo manje (http://www.maxi-muppets.co.uk/phpBBInt/viewtopic.php?f=5&t=1442&p=19376&hilit=pantheon#p19376).

 

Sudeći po kvalitetu drugih hondinih skuter agregata, ja bi se pre brinuo o ostatku motora - pre svega plastikama (jer su stariji skuteri često dobrano razdrndani).

 

Ivan ga hvali kao pouzdan agregat i vrlo skroman potrošač, i rekao mi je da je nebitno što su mu točkovi 12", jer ima dobro vešanje i lepo podnosi neravnine. Vozio ga je i van grada, kaže da se lepo ponaša na otvorenom putu. Istina, kada je reč o agregatu, rekao mi je samo da je 150cc, ali ne da li je 2T ili 4T. (Moram da kažem da ja lično nisam fan dvotaktnih mašina, ali to je lični afinitet).

 

Ivan je okej tip (inače jako lepo radi custom vetrobrane), voljan da da drugarski savet, ako želiš više informacija - pozovi ga na 064 2847847.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6831 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jako mi je drago jer si postao skuteras i naravno zato sto imas svoja dva tocka. Uzivaj u voznji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Još jedan maxi-skuteraš!  ;D Lagano preuzimamo planetu...  :D

 

Srećno sa novom mašinom. Jel to dvotaktni agregat? Ajd kada stigneš, daj neke utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zajebant, 81 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: ducati streetfighter

drugari,iz prve ruke : imam excitinga od prosle godine,uzeo od dilera,njegov privatno,2007,dao mi garanciju godinu dana na sve,meni lova nije problem tako da sam birao glavom i srcem... mnogo vlasnika excitinga znam,i uvoznike i servisere,i malo ko je ikada imao problem sa 250,sto se ne moze reci za beverly,elektronika je uzas. ne hvalim svog konja,iznosim iskustva i iz testova i od drugih ljudi,licno,volim zabarski dizajn,ali...ja sam letos otisao na brach u hrvatskoj,vozio se tamo i vratio se preko cg,nije me dupe zabolelo ni sekunde za sve te kilometre,sve je bilo perfektno,sem sto fali koji konj...sto se tice servisa na 2000 km-budalastina,ali neophodna zbog garancije. udji malo dublje u temu,koji agregat,koji ram,porazgovaraj sa majstorima koji im maxi najmanje dolaze i reci ce ti. japanci ! honda ili jamaha, u medjuvremenu,glasam za kymca,posto sebi biram najbolje sto mislim,tako i tebi. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

:zbunjen: :zbunjen: :zbunjen:

Druže lepo od tebe što savetuješ ali pazar je u ovoj temi davno obavljen i nije bio ni Beverly ni Kymco... :neznam:

Živ bio !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ako neko bude hteo da vodi konstruktivnu raspravu sta je bolje od ova dva navedena u naslovu neka se javi na PP da otkljucam temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja