Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Snaci cu se vala ebacu ga nekako. Kada sam mogao na mom Mitsubishi Colt-u sam da uradim generalnu i postavim drugu glavu i uzupcim i upalim uz pomoc malo interneta vise rucica, vala odradicu i cvokocalo na 2 tocka :stabre::stabre:,

 

Ali svaciji mali savet meni mnooogo znaci..::):aha:

 

Hvala drugari :D:D

 

da ne bi učio na teži način... prvo sve radi u GMT (gornja mrtva tačka - imaš u uputstvu okretanjem radilice i tačke na zubčanicima bregaste) kad skineš stari lanac ne vadi ga nego na njega stavi novi da bi lakše provukao ;) i kada zanitnuješ novi proveri da nisi razubčio mašinu i proveri zazore ventila... :Mina:

 

e da... nikada ne radi sam nego sa drugarima,,, poželjno je da znaju nešto a i ako ne da ti pomažu, zajebavaju i zasmejavaju ;)

 

Popsy care hvala do neba.

 

Možda ti ovaj clip pomogne prilikom zamjene lanca bregaste:

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Dakle, kupio sam ovaj punjac akumulatora:http://www.dilershop...paign=shopmania

za automobil na nekoj akciji bas povoljno.Na njemu je naslikan motocikl pored auta, ,glisera,kamiona...sto znaci da bi trebalo da je punjac univerzalan?

Snaga punjenja je 12 A,ali na plocici pise da se mogu puniti akumulatori od 26 Ah do 200 ah.

E sad koji je to akumulator za motor od 26 Ah ako znamo da su oni u rasponu od 6 Ah do 14 Ah,kao sto je i akum. za nasu Yamahu 0stabre.gif

Smije li se puniti akumulator za motor od 14 Ah na ovom punjacu od 12 A i koliko dugo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Snaci cu se vala ebacu ga nekako. Kada sam mogao na mom Mitsubishi Colt-u sam da uradim generalnu i postavim drugu glavu i uzupcim i upalim uz pomoc malo interneta vise rucica, vala odradicu i cvokocalo na 2 tocka :stabre::stabre:,

 

Ali svaciji mali savet meni mnooogo znaci..::):aha:

 

Hvala drugari :D:D

 

da ne bi učio na teži način... prvo sve radi u GMT (gornja mrtva tačka - imaš u uputstvu okretanjem radilice i tačke na zubčanicima bregaste) kad skineš stari lanac ne vadi ga nego na njega stavi novi da bi lakše provukao ;) i kada zanitnuješ novi proveri da nisi razubčio mašinu i proveri zazore ventila... :Mina:

 

e da... nikada ne radi sam nego sa drugarima,,, poželjno je da znaju nešto a i ako ne da ti pomažu, zajebavaju i zasmejavaju ;)

MOZE I TAKO ALI JE TO POGRESAN NACIN..

I ZAMOLIO BIH TE DA NEUCIS COVEKA POGRESNOM NACINU RADA...

promenio sam neznam ni br lanaca bregaste na st i tdm, i tako se nemenja lanac..za nju dolazi sklopljen lanac i menja se sklopljen...i bar se taj motor zubi lako...

ceo lanac se skida i smacinje sa bregastih i radilice i ceo se lanac vrraca,kad je skinut poklopac ventila i bocna dekla preko uljne pumpe cela operaija traje 5minuta sa sve zupcenjem.....

I TAKO SE KAKO SI TI NAPISAO NEMENJA LANAC BREGASTE OSOVINE KOD SUPER TENERE :care:

tako se menja kod nekih drugih motorcikla..ako vec nisi menjao nemoj coveka uciti neispravnom NACINU MENJANJA LANCA...

i bre de je ADMIN :(da pobrise ono sto nije tacno i sto je neispravno...neko moze to ozbiljno da svati i zajebe radnju..

usput mu objasni bolje kako ce uzubiti usisnu bregastu koja ima 3 ventila po clindru pa napinje...

POPSY AKO NEZNAS CUTI NEMOJ PISAT NAOPAKO :moto3:... pusti /ima kad pita ko moze da mu objasni...

eto ima cak dole je milos st okacio link kako se menja na pravilan nacin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nisu bas 2 :nanana:

nije nego decko stvarno moz da pogresi,popsy nije nis zlonamerno napisao,al nije ni napisao tacno..tako nemoze i tacka...

u stvari...moze al moze i PRST U OKO ima mali problem... BOLI :lol:

Nece da omasi i tako samo ce malo da se pomuci :lol:

zato smo tu da se pomognemo ispravimo itd..

evo ja bi popsija odma kaznio sa kilo cevapa :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pusti ga..još je na kiwi dijeti :P

 

A dobro znam kako su sebi naštelovali motor.. nikako dok profesionalac nije stvar uzeo u ruke..

 

To je nešto kao klavir štimer..pa ne može to svako..

 

Nije sveto pismo..čak je i lako u odnosu na druge motore.. ali valja da imaš pravo znanje, adekvatnu pomoć u manualima i naravno pločice za štelovanje i sav potrebav alat i prostor..

 

Poslednji put kada sam sam menjao ulje izazvao sam ekološku katastrofu i umalo da me preklopi motor jer sam ga drmao na uzbrdici dok sam ležao dole jeli :D

 

Opuštenije mi ja da platim 200 din nekome ili neko pivo.. nego da sam umazan do guše jer nemam dizalicu ili kanal ili alat za to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Potpuno se slažem ,treba te malo komplikovanije zahvate ipak prepustiti profesionalcima !Uštediće se mnogo para a i živaca.

Iako sam postavio ovaj klip kako se mijenja lanac bregaste,ne usudjujem se i dalje da ga diram iako zveči toliko da je bučniji i od samog auspuha na mom motoru :)

 

 

Boki druže kad se malo vrijeme stabilizuje eto mene na motoru do tebe da odradiš sve ono kako smo se dogovarali još u septembru,da ti ne pričam koja je peripetija slati motor na popravku kamionom preko ove glupe granice (carinski papiri,privremeni izvoz/uvoz ,i sl.gluposti...)

 

Možeš li mi reći da li da punim moj akumulator od 14Ah sa ovim punjačem od 12A i koliko vremenski ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

MOZE I TAKO ALI JE TO POGRESAN NACIN..

I ZAMOLIO BIH TE DA NEUCIS COVEKA POGRESNOM NACINU RADA...

 

....

POPSY AKO NEZNAS CUTI NEMOJ PISAT NAOPAKO :moto3:... pusti /ima kad pita ko moze da mu objasni...

eto ima cak dole je milos st okacio link kako se menja na pravilan nacin...

 

Meni je Alja (Revolution) tako promenio tako da ako su lagali mene i ja lazem vas :P :P :P a kad dodje otvoren lanac, zar nije ovako lakše? Naravno da je na linku ispravan, al barem ovde mi volimo po neku krivinu da uhvatimo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

MOZE I TAKO ALI JE TO POGRESAN NACIN..

I ZAMOLIO BIH TE DA NEUCIS COVEKA POGRESNOM NACINU RADA...

 

....

POPSY AKO NEZNAS CUTI NEMOJ PISAT NAOPAKO :moto3:... pusti /ima kad pita ko moze da mu objasni...

eto ima cak dole je milos st okacio link kako se menja na pravilan nacin...

 

Meni je Alja (Revolution) tako promenio tako da ako su lagali mene i ja lazem vas :P :P :P a kad dodje otvoren lanac, zar nije ovako lakše? Naravno da je na linku ispravan, al barem ovde mi volimo po neku krivinu da uhvatimo ...

mozda jeste lakse..al i nije :nanana: za steneru ide atvoren lanac kad ga kupujes u originalu..moze ali nije pravilno,deli te 6 srafa ili 5 od dekle, i 3 od uljne pumpe i to ti jos 6minuta..

dodje mu pravilnije,mz da se rasturi i lanac ali..ja nebi..on decko nema alat za to,ako mu dodje rasturen olanac nema alat da ga pravilno sklopi i zanituje...

sto da to radi ako nemora,skine cas ono sa strane i resena stvar :takoje:

dobro..znaci 2 kila cevapa i resen problem :care: mislim kilo ja kilo ti i eto :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

dobro..znaci 2 kila cevapa i resen problem :care: mislim kilo ja kilo ti i eto :nanana:

 

prodato :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

A zasto samo 2 kg...... gde smo tu mi............... mada bi se ja drzao krompira........ cevapa ima gde os........ Vojislave davaj krompir u kamin i da se castimo ko ljudi...... a ova dvojica nek crtaju ovde cevape :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Jesi ih gledao uzivo, ili si samo uzivao gledajuci ih na kompu?! Hihihi... Vala bas ti zavidim... Imacu je za dvaes godina, hebo sam joj kevu... Hihi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

uzivo :takoje:motor je mmmm...sve sem govnaivog kardana..motor je ..uh,,,makar i za 2 godine imacu je..ovaj mislim 20 1hmm.gif

Ne vidim neku veliku manu kardanu. Mnogo je veci problem, reklo bi se u nasim uslovima nepremostiv, onih 15.000 i kusur evropljana koje treba iskesirati!0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

To sve si danas gledao u garazi ispred moje zgrade. 1moto3.gif. Jel Tako? a ispred te nove ST je onaj BMW skuter, a ispred BMW GS1150adv , a iza ST je ona kawa 250 ne znam koja a tu je i TDM.........

I jos 15-ak motora??1lol.gif1lol.gif

 

 

A Bokilicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja