Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@Carlo, pa kad pravis dog bones, nacimaj se sa ovim kolegom Tenere97, kad vec pravite obojica 1neznam.gif

 

Mislim da je Popsy pisao: 1cm na dog bones oko 3cm na visini nazad...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Beograd , 29 novembar
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750

Evo i moje mahine , kupio sam je pre 3 meseca ... pa je doso red i ovde da se upisem .. Pozdrav za vozace iste . 1zdravo.gif

 

Ćale Crni ti Beli? :jee:

 

Dobrodošao.. moju si tanjiraču probavao kod Vlade :D

 

Hvala , da da ... udobna "tanjiraca" bila , kad budem radio , isto cu tako da odradim sediste ... samo malo vise prostora za moju "zadnjicu" hahaha 1moto3.gif pozdrav druze 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Beograd , 29 novembar
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750

Jing Jang fazoni, ovo, ono.

 

Dobro ti nama došao.

 

Ako ti treba nešto, slobodno pitaj:

 

Popsy-a za mehaniku, pogotovu je dobar oko kočionog sistema.

 

Shumarz-a za elektriku, što on istera đavole i beli dim to ni vudu ne polazi za rukom.

 

Vlajka za tehniku vožnje, expert savladavanja krmače dok pada, samo pun gas do ibera pa šta bude.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Hvala druze , uglavnom ekipu iz smedereva sam zapamtio , a i ostatak cu vremenom .. od Popsya sam vec dobio film ( sa najludjim prevodom) i knjigu 1moto3.gif1moto3.gif

a za ostalo ako zatreba sad bar znam kome da se obratim , pozdrav 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Bavaniste
  • Motocikl: Suzuki GSX600F Katana

Nesto sam cackao po netu i naleteo na jednu jako zanimljivu stvar (sto cete se sloziti samnom svi koji voze ST ) koja nedostaje na nasim motorima a to je merac goriva!!!

 

evo i linka gde sam to pronasao

 

http://www.omgitalia.com/ita/prodotto.php?idprodotto=93&riferimento=3

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

@tenere, interesantno, nisam video ovakvu izvedbu meraca goriva do sad. Definitivno resava problem busenja ili budzenja kroz poklopac.

 

 

Nisam bas siguran da ce pomoci za teneru zbog specificnog oblika rezervoara. Sa druge strane bas ti taj oblik omogucuje dvostepenu rezervu :) posto imas dve slavine mozes da ispraznis jedan onaj mali deo od 2 litre pa jos jedan...Ja sam razvio sistem da sipam pun rezervoar i vozim 300-320km onda je pomazim po rezervoaru, zahvalim se i sipam opet do cepa 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

@tenere, interesantno, nisam video ovakvu izvedbu meraca goriva do sad. Definitivno resava problem busenja ili budzenja kroz poklopac.

 

 

Nisam bas siguran da ce pomoci za teneru zbog specificnog oblika rezervoara. Sa druge strane bas ti taj oblik omogucuje dvostepenu rezervu :) posto imas dve slavine mozes da ispraznis jedan onaj mali deo od 2 litre pa jos jedan...Ja sam razvio sistem da sipam pun rezervoar i vozim 300-320km onda je pomazim po rezervoaru, zahvalim se i sipam opet do cepa 1moto3.gif

 

Kad vozis kroz Albaniju, i nema pumpe da sipas ....oce i vise da predje, bez da nacnesh rezervu..... a onda je izljubis od auspuha do kormana :takoje::lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Stala mi tenera danas. Ugasila se u vožnji na onom pravcu između Boleča i kombinata. Mrkli mrak, ništa se ne vidi, kola jurcaju i ja začuđen. Pu majku mu, šta mu je, to nije motor koji je poznat po kvarovima :D U rezervoaru bućka, znači ima goriva. Al reko ajde da budem siguran, nađem pumpu metodama orijentacije Bera Grilsa, sipam 5 litara, i nazad po onom mraku, sipam i upali ladno? Nisam znao da može da nema goriva i kad bućka unutra :D Naravoučenije, koristiti rezervu obavezno :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ja sam razvio sistem da sipam pun rezervoar i vozim 300-320km onda je pomazim po rezervoaru, zahvalim se i sipam opet do cepa 1moto3.gif

 

I ja isto.. i ne vidim zašto ljudi hoće pouzdaniji način merenja? i to debelo da plate :stabre:

 

Jedino mi je bilo malo bezveze dok mi nije radilo kilometar sat.. inače sipaš do čepa..reset na 0 i vozi 200-300 km..

 

Ako se sipa na sitno zbog besparice.. tu je onda rezerva da pripomogne.. najbolje je u vožnji prebaciti kad osetiš da nestaje..pustiš gas i dok pristaje uspe i da povuče bez da posle dugo verglaš.. jer očigledno ne voli da ostane bez goriva.. :jee:

..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Drugari, da li ovo moze da produzi malo vek mom regleru s obzirom da je fabricki... negde sam citao da bi ovo moglo da bude od koristi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

SređeTo :zdravo:

 

Ali neće ti ovaj ventilator mnogo pomoći - suviše je zatvoren ispod sedišta a regleri ovog tipa se baš dosta greju. Još ako je neki kinez... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

ZaFaljujem..1zdravo.gif. Ne bi trebalo da je chajniz, ima neke oznake na sebi tipa yamaha i neke brojeve, je*es li ga... Pa i nije bas toliko zatvoren... Probao sam ispod leve plastike, ima original mesto za njega ali ne moze da se ugura lepo, fali mu koji milimetar da plastika legne lepo, ali mi tu deluje zatvorenije nego ispod sedista. Njemu je originalno mesto, tj dok ja nisam intervenisao, bio tik ispod sedista, pa sam ja napravio uz pomoc stapa i kanapa, super kul drzac i spustio ga malo ka dole i ubacio kuler, ne moz'da skodi 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Drugari, da li ovo moze da produzi malo vek mom regleru s obzirom da je fabricki... negde sam citao da bi ovo moglo da bude od koristi

 

 

Ne mrsi OO nego uzmi od Joške nov regler.. oko 50e i ne misliš više o tome.. svi smo to uradili jer su mu krtične godine i zreo je za zamenu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Drugari, da li ovo moze da produzi malo vek mom regleru s obzirom da je fabricki... negde sam citao da bi ovo moglo da bude od koristi

 

 

Ne mrsi OO nego uzmi od Joške nov regler.. oko 50e i ne misliš više o tome.. svi smo to uradili jer su mu krtične godine i zreo je za zamenu..

 

Ko svi? :zvizduk: ...neko ima i fabricki , koji radi kao sat :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Samo se ti teši.. da si se više vozio crkao bi odavno :P

 

I auspuh takođe ti je sledeća investicija :D

 

Izvini ako istina boli, ali bolje da te pripremim na vreme..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Sacekace malo regler, uzeo sam motor, pa i kofer, nosace za kofere, treba da stigne i elekt.automat migavca, tako da ce regler na prolece... Nego, bilo bi dobro kad bi mi neko pomogo oko paljenja, u principu motor lepo pali, lepo radi, ali kad ga turiram u mestu oce po nekad da izbaci plamicak (vozim vatreni motor), burazer ima TDM-a i kaze da se i to kod njega javljalo dok nije nastelovao paljenje... I rece mi da mi je kvacilo malo tvrdo, mada sam nalazio po forumu da tako i treba da bude, pa valjda smo mi tenerasi muskarcine... nismo mi neki ... tamo... Da ne off-ujem... Neka pise ko hoce, moze, zna 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

što se tiče plamena... dal se javlja kada navrneš gas ili ga smanjuješ posle dodavanja,.. mogu da budu karburatori a mogu i ventili... što se tiče kvačila trebala bi ručica da ima 1-2mm praznog hoda pa tek onda da odvaja... što se tiče same poluge na ST je uvek bila za jače momke, ali podmazivanjem sajle kvačila i boljim štelovanjem može da se namesti da bude ok ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja