Jump to content

Moto Zajednica

II HUMANITARNA USKRŠNJA AKCIJA- KULINA 2010

Recommended Posts

  • Integrisan, 8180 postova

Seta i radost i ponos i tuga i ljubav i sreca  i opet VELIKI PONOS!

 

Svi ste sjajni - cast mi je da vozim sa vama.

 

I ruka nepokretnog deteta koja se pruza da je pomazi jedna od nasih lepotica. Znate, dati ljubav i paznju onima koji ih imaju najmanje, a traze ih  bas kao i svako drugo zivo bice - mislim da zato radimo ove akcije.

 

I sto kaze Sale - nekako je postalo bas prisno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Zahvaljujem se svima vama koji ste mi omogućili da doživim ličnu satisfakciju učinivši nešto za druge.

 

 

 

Nažalost niko me nije slikao kao Supermena od Mačve sa mojim sega mega pončo kabanicom koja se raspala pre kiše  ;D ;D ;D

 

Nije bilo potrebe za fotografisanjem. Ima slika na guglu:

 

captain-chaos-14.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Godinama unazad nisam bio okružen sa ovolikim brojem pozitivnih ljudi na jednom mestu. Utisci su suviše veliki i jaki pa mogu samo da kažem HVALA. Bila mi je čast što sam danas bio sa vama. A daće Bog da ubuduće budem češće. Pozdrav svima od Dace i Žike (56). Vidim prošla je ponoć. Danas mi je rođendan. Juče sam dobio lep poklon od vas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tek kad sam dosao kuci i na miru u sebi prosao ponovo sve sto to sam video i doziveo u Kulini obuzelo me je neko osecanje.... ne znam ni sam kako da ga opisem. I tuga i radost i sreca i ponos sto sam bio tu sa vama, sve pomesano, toliko emocija se smenjuje da je to neverovatno. Prvi put sam se pridruzio ovakvoj akciji i ovo sto sam doziveo nije ni promil onoga kako sam to zamisljao. Pratio sam i prosle akcije preko foruma, ali gledati slike i citati utiske je totalno druga dimenzija od onog sto osetite kada ste tamo. Nisam imao hrabrosti da obidjem sve u domu sta sam mozda trebao, ali i ovo sto sam video je ostavilo dovoljan utisak.

 

Ta iskrena radost i ushicenje sto smo dosli, koja se vidi u ocima sticenika, je nesto sto se ne moze opisati recima. I sad znam sta pogoni sve ljude dobre volje na ovakve akcije. Video sam i jednu mnogo ozbiljniju i mnogo dublju pricu na delu koja se odvija iza kulisa foruma i koliko uprava BJB-a daje i ulaze sebe organizaciju i realizaciju ovakvih dogadjaja, da mi sad dodje smesno oko kakvih gluposti i naklapanja se mi raspravljamo na forumu (mislim uopste, na sve clanove). Definitivno me je ovaj dogadjaj promenio.

 

Slika nemam, ali evo jednog klipa, kako je izgledao nas prolazak kroz Paracin

 

http://www.youtube.com/watch?v=lSM5Q4KpFwY

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Drugari, bilo je velicanstveno. Danas smo pokazali mnogima kako se i u Srbiji moze biti kulturan, pazljiv, disciplinovan, organizovan, human, nesebican, odgovoran i pre svega toga pravi prijatelj prema ljudima oko sebe i prema deci koja nisu imala srece da se rode kao potpuno zdrava.

 

Hvala svima koji su danas bili u Kulini!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ziko srecan ti rodjendan. Ja ladno nisam shvatio da si i ti bio danas sa nama. Kad sam procitao da dolazis ovde u temi ocekivao sam danas nekog matorog cicu :) . Vidim nijedan stari nije bio i stvarno sam pomislio danas sto li nisi dosao  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ziko srecan ti rodjendan. Ja ladno nisam shvatio da si i ti bio danas sa nama. Kad sam procitao da dolazis ovde u temi ocekivao sam danas nekog matorog cicu :) . Vidim nijedan stari nije bio i stvarno sam pomislio danas sto li nisi dosao  :)

Bio ja. Nego se dobro kamufliram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Sta reci a sto nije receno..Ovi nasi stubovi bjb-a kad se raspisu..suze samo mogu da krenu..  :'(  A ko je video zna i neka bude srecan u zivotu sa onim sto ima

jer radost je u malim stvarima a mi imamamo i velike ;D ;D motore..

Lepih skoro 500 km voznje molo kisice cisto da dzabe nismo vadili kisobrane :D a evo malo i slicica..

post-6140-12879069932443_thumb.jpg

post-6140-12879069932745_thumb.jpg

post-6140-12879069933032_thumb.jpg

post-6140-12879069933325_thumb.jpg

post-6140-12879069936742_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Momci ponosni smo na vas.

 

[move]Posvećeno svim bajkerima učesnicima svih akcija "Nacrtajmo osmeh zaboravljenim"[/move]

 

 

Ne reci mi dvaput

Ne reci mi nikad

da slučajnosti na svetu ima.

 

Medalja za put, humanu ideju,

osmehe na licu  zaboravljenih, odbačenih.

 

Samotna sena Kulina, Sremčica, Izvora

i mnogih mesta,

mesta istine;

dece bez osmeha, čekaju zvuke motora,

tvrde momke i hrabre devojke, motoriste!

 

Dolaskom dobrote

sa zvukom prodornim i mirisom benzina,

rođena je nada u malim srcima,

prihvatanja, saosećanja.

 

Duga iznad ramena, zvuk motora,

tvrdi momci ka deci vođeni,

teskobom u duši pritisnuti.

 

Istina što iz srca šapuće,

Kada se zvuk motora,  Kulini, Sremčici začuje,

shvatimo svi

da susret i osmeh malenog, malene,

rađa spoznaju

da život nam je dao sve.

 

Oni žele da govorimo,

da ne veličam svoje probleme,

hoce da žive sećanjem s onim koga vole.

 

Gledaju u motoriste, dok misli blude,

govor srca  brujanje  probija

i svi se razumemo,

srca očima govore.

Jao Gospode, kako suzu skriti a osmeh nabaciti.

 

Ne žalosti se srce,

to su dve priče,

jedna drugoj neophodne,

razumljive.

 

Noć se bliži, predstava traje...

Trista i kusur  kilometara udaljena Kulina ostaje...

ali sećanje , srce je zabeležilo,

trenutke uzajamnog darovanja;

na rubovima sećanja osmehe,

oči pune nade,

divljenja i iščekivanja,

a tvrdi momci

i mi koji ih mislima pratimo,

spoznaju suštine života.

 

 

SrceAvgust09.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

:'( :'( :'(

 

PlaČko,plaČko,plaČko

 

Danas u Sremcici je bilo jos prisnije i toplije...i opet plaČko dok smo ulazili....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

  Uh, ne postizavam da se oglasim... ;D E da je ovako za stalno. Sad vec juce, Kuline, danas Zrenjanin... sreca, sreca, radost. Da mogu jos vise, jos bolje, jos cesce da se vozim, druzim i pomognem. Srce je puno. Zaista se osecam kao domaci u Kulini i svaki put sve srecniji kad dodjem jer nasi drugari, sticenici doma i domacini i zaposleni su mi sve vise prijatelji. Kao kad dodjes dragom prijatelju u kucu na veselje, a njemu drago sto si dosao, a tebi jos vise. Vec ih znam, a i oni mene poznaju, pa sve kipti od srece i zadovoljstva. Nekako kao da da nema teskoca i da ih nikada nije bilo.

 

  Lep dan, drustvo jos bolje i sve bolje i sve vece i sa svih strana. Provozasmo lepu kilometrazu, uradismo pravu stvar. Hvala svima sto ste to sto jeste. A pravi ste.

 

  Moram da se posebno zahvalim, cisto iz sektaskih pobuda ;D, mom blizancu po motoru, Pitu, sto je dosao, doveo drugare i naravno kolace. Naravno i da se izvinim Popsiju sto je vikao pa sam morao da zovem obezbedjenje, a oni su zvali miliciju, pa sam posle bio dobar ;D ;D I navukose mu super kabanicu, pa je bio dobar neko vreme, ali je morao da ukce, pa mu ta mera zastite nije dugo trajala.

 

  Djurdja, svaka cast na pisanoj reci. Ovo ce morati da se nekako objavi da sto vise ljudi procita, a ja sam je sacuvao i ponosno cu je citati svima.

 

  Ziko, srecan ti rodjendan i 100 godina da pozivis. Po dogovoru, obavezno dolazimo nekom prilikom namenski da ti rodjendan proslavimo, a i med i medovacu da probamo ;). Drago mi je da sam vas upoznao i podelio sa vama ovaj dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Djurdja, hvala na ovome!

 

  Djurdja, svaka cast na pisanoj reci. Ovo ce morati da se nekako objavi da sto vise ljudi procita, a ja sam je sacuvao i ponosno cu je citati svima.

 

Vaša akcija, slike, priče su me inspirisale. Doživljaji vašeg puta, susreta sa Kulinom  osećanja koja niste mogli skriti,

oživeli su u nama, onih koji čitaju, gledaju slike i vama se dive, emocije prema činu akcije koju ste odlično sproveli.

Eto da se ne zaboravi, jedno delanje koje odiše čojstvom,

jedna vožnja koja nije mala niti zanemarljiva... da akciju koju ste  zdušno srcem odradili,

emocije zatalasali, prihvatimoi mi koji verujemo u  plemenitost i zančajnost za ta bića i  bar mali deo ispunjenosti podelite sa nama.

[shadow=red,left]

Mislim  da najlepše od života čovek dobija darujući drugom,

pogotovu nekome kome je to potrebn.[/shadow]

 

Ljudi bike-smiley.gif bajkeri,

divim vam se.s005.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Taman da se nadovezem na djurdja5 -in prethodni post, ne tako lepo pisanim recju, ali jednom slikom na kojoj su samo deo ovih velikih ljudi, a ima nas jos mnogo...

 

post-3122-1287907011145_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12278 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prelepa slika, Nataša :D Asocira me na organizovanost, jedinstvo, dobru volju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Ja stvarno ne znam kako da opisem emocije koje su mnogo jake i nisu se jos slegle.

Iako sam dobio primedbu da se nisam pripremio za Kulinu, mislio sam da to mogu dobro da podnesem, ali sam jednostavno cutao u kuci prethodna dva dana i nista nisam jeo... :(

Zasto?

Najverovatnije sto sam bio ocaran prirodom, zbunjen videvsi korisnike zajednickog dela doma, iznenadjen zeljom za zivotom kod naprednijih korisnika, jako dirnut istrajnoscu zaposlenih u domu, i na kraju, pozitivnom energijom i sinergijom BJB zajednice i korisnika doma... Stvarno je bilo prijateljski i spontano....

Secam se da, kada sam izlazio na kapiji doma, mi je jedan korisnik od nekih 40ak godina rekao da mu pozdravim oca, majku i sestru i da ih zamolim da dodju po njega... :'(

 

Hvala vam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja