Jump to content

Moto Zajednica

Zastita poliranih delova (sredstvo za zastitu i pasta za odrzavanje sjaja)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Koliko sam upucen,a ko preprskash polirani deo lakom, matirace.

 

Nigde kod nas nisam uspeo da nadjem lak za polirane delove, a da se zadrzhi sjaj.Nalazio sam preko na inetrnetu, ali ne mozhe da se doturi ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Lak ako je sjajni kao akrilni klarlak za metalik boje imaće sjaja koliko ga vešto naneseš i delimično utiče sama podloga ali ne toliko da bi ispeskirani deo bio mat. Ako postoji lak za obojene metale, to je onda sigurno rešenje, samo da ne bude  za unutrašnju upotrebu i da ne trpi vodu. Aluminijum se relativno teško polira ne daje uvek pun sjsj, nekako uvek bude malo mat. Da napomenem, pri peskiranju postoje više vrsta granulata od čega zavisi finoća završne obrade ali mora da ima dodatno šmirglanje i poliranje. Ima negde na forumu čovek se bavi poliranjem i koliko sam video, felne izgledaju odlično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Jedno pitanje:

U radnji su mi preporucili bezbojmi lak za obojene metale. Sta mislite o tome? Ili, ako nemogu sa time da se zastite polirani delovi da li je neko probao da isperskari aluminiumski deo i zastiti ga takvim ili slicnim lakom? kako bi to izgledalo?

probaj pa ces videti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Koliko sam upucen,a ko preprskash polirani deo lakom, matirace.

 

Nigde kod nas nisam uspeo da nadjem lak za polirane delove, a da se zadrzhi sjaj.Nalazio sam preko na inetrnetu, ali ne mozhe da se doturi ovde.

pa to i ja kazem ali ne isplati se kupovati i treba ti dobar majstor da ti odradi posao inace bacene pare uzalud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

Lak ako je sjajni kao akrilni klarlak za metalik boje imaće sjaja koliko ga vešto naneseš i delimično utiče sama podloga ali ne toliko da bi ispeskirani deo bio mat. Ako postoji lak za obojene metale, to je onda sigurno rešenje, samo da ne bude  za unutrašnju upotrebu i da ne trpi vodu. Aluminijum se relativno teško polira ne daje uvek pun sjsj, nekako uvek bude malo mat. Da napomenem, pri peskiranju postoje više vrsta granulata od čega zavisi finoća završne obrade ali mora da ima dodatno šmirglanje i poliranje. Ima negde na forumu čovek se bavi poliranjem i koliko sam video, felne izgledaju odlično.

dodji da vidis kako se polira, svaki aluminijum mora da sija zavisi samo koliko si ga polirao i od kvaliteta pasti sa kojima radis  jedino magnezijumski aluminijum malo manje sija  od silicijumskog a inace za peskiranje aluminijumskih delova ,pripremljene za poliranje najbolji je stakleni pesak finije granulacije

post-5743-12879071592663_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sjajno ispolirano, nema šta. Pod teškim poliranjem aluminijuma mislio sam da ne može dati izgled ko hrom što bi mi želeli. Ono što sam gledao na forumu ranije, točkovi izgledaju boli glava, sad kako je u živo u poređenju sa hromom, ne znam, al svakako je ovako kako izgleda više nego savršeno. I normalno, treba  zaštitita. Nisam znao za "stakleni pesak", znam samo da se uobičajeno koriste kvarcni i čak obični u nekoliko gradacija, uglavnom grubi i donekle srednji. Da, od majstorluka i strpljenja zavisi rezultat svakako. A što se tiče pasti, znam da ih ima mnogo a na kraju talk, jel tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja