Jump to content

Moto Zajednica

Sta se desava kada se ventil polomi?

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Kawasaki gpz, polomio se ventil i upao u kompresioni prostor... evo kako izgleda klip posle toga:

Photo-0216_resize.jpg

 

a ovo je glava, potpuno neupotrebljiva...

Photo-0218_resize.jpg

 

pa kada bude skup, okrecite kazaljke do besvesti u crveno i usput "pucajte".....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Upravo to sto sam napisao, turiranje u crveno pa pucanje.... i to na motoru iz 87 cini mi se... Nije moj motor, na servisu je kod drugara, mora novi klip, klipnjaca, glava... jos nije rasturio blok da vidi sta je sa radilicom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

pa desi se to da ga klip sabije do kraja pa sjebes klipp i glavu imas stete bruku. glavu je jebeno uraditi jer je sic ventila ostecen a to je GPZ550

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
pa desi se to da ga klip sabije do kraja pa sjebes klipp i glavu imas stete bruku. glavu je jebeno uraditi jer je sic ventila ostecen a to je GPZ550

 

Ovde se konkretno desilo da je klip skroz izbusen, ne vidi se na slici, ali je gornja strana skroz pojedena, izgleda kao parce cevi! Oba su venita polomljenja, verovatno je ovaj jedan koji se polomio polomio i drugi, izbio je i svecicu (polomio) ostetio na glavi i navoj za istu, sicevi svi unisteni!

Postoji mogucnost da se i to popravi, ali je jeftinije kupiti drugu glavu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pih, pa kad ima samo dva ventila po cilindru. :D

 

delovi tog klipa su se verovatno prošetali malo po menjaèu i eventualno pumpi za ulje, tako da je i šteta verovatno veæa.

 

javi šta je bilo kad rasturite motor.

 

mislim da je cope da o taènu dijagnozu - agregat za otpad. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
uh...oni koji imaju spor internet bolje da ne cekaju da se slike otvore....neka slobodno pocnu odma da placu ! :lol:

 

 

P.S. ne daj boze nikome ! :)

 

Ima i onih koji bedni broadband placaju OHOHOO pa im radi svakog drugog suncanog utorka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Evo da dam mali epilog ovoj prici... Od dve glave je napravljena jedna, tacnije rasecene su dve glave na pola, na obe se slicno desilo ali na razlicitim cilindrima.. i dve zdrave polovine zavarene

 

Image47.jpg

 

Na slici se vidi var...

 

Image48.jpg

 

Sta mislite za ovu majstoriju???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Silvestre dali je bilo ludaka u tvojoj porodici???? Ja æu kao potpuni LAIK u ovoj temi da izrazim ZAPREPAŠÆENJE ako to bude leglo na radilicu i radilo... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Silvestre dali je bilo ludaka u tvojoj porodici????

:jecaj: :jecaj: :redflag:

 

Nisam napisao da je zavarena tako sto su one dve polovine montirane na blok, lepo zategnute moment kljucem, najnormalnije kao da je cela... i onda zavarena... Ovaj var jos nije obradjen a moze da se obradi tako da se nista ne vidi spolja i jos kad se ofarba a sve su te masine ofarbane u crno bice pitanje da li je crva ikada i bilo (nista i nista je nista, crva nikada nije ni bilo)...

Najvece je pitanje sta ce biti kada taj ili neki drugi motor sa takvim intervencijama bude neko kupio... i to naravno sa pricom, malo preso, masina nikad otvarana, sve fabricki unutra :lol::lol::lol: itd...

Za taj motori mi i trebaju karike (postavio sam post u rubrici kupujem) a te karike bi trebalo da pasuju i od nekog drugog 550ccm agregata. Inace taj se dugar razmisljao da stavi karike od skode (pasuju) sem mazajuce... a nije ni tu soluciju jos iskljucio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
Najvece je pitanje sta ce biti kada taj ili neki drugi motor sa takvim intervencijama bude neko kupio...

ako je uradjeno valjano, i radi, ne vidim problem. na kraju krajeva, sve je to neko vec 'napravio'.

u svakom slucaju moje cestitke na potezima koji su velikoj vecini van pameti. :wink:

(naravno, ne cestitam na onom delu o buducem oglasu :roll: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

..."Ne moze on da bude pametniji od nas"...to je definitivno parola koja vas je vodila do uspeha..:)..Mislim da ce ovo da radi bolje nego novo..:)..

Svaka cast..

P.S. SSTRUJU za urednika GARAZE..:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
dve polovine montirane na blok, lepo zategnute moment kljucem, najnormalnije kao da je cela... i onda zavarena...

VEEEELIKA GRESKA ko ti garantuje da si obezbedio saosnost lezajeva bregastih vratila

niko ti ne garantuje da su rastojanja od povrsine kojom glava naleze na blok (cilindre) do osa bregastih vratila ista kog obe glave tj. sigurno postoje odstupanja koja su posledica same izrade i obrade glava

po meni trebao si da postavis bregaste na njihova mesta ili jos bolje da od nekog materijala napravis sipke sa odgovarajucim fi da ih stegnes na msto bregastih pa da tako preipremljene glave stavis na blok i lagano stegnes (kako bi prethodan trud imao efekta) i tek onda zavaris naravno posle svega obavezno ravnanje

 

posted by Ica

 

 

malo sam editovao poruku, ovo je napisao moj brat pa da ne ispadne da se ja nešto pravim pametan (a nisam baš toliko :D ). Peca je garant provalio.

 

ps Peco, molim te, ali kad te moooolim nagovori ga da se registruje, a ne da mi ovako potkopava ugled. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ravnanje glave ce doci u svakom slucaju a lezajevi bregastih bi trebalo da imaju malo veci zazor koji bi trebo da bude dovoljan sigurno na glavi tj bloku imaju i neke civije za pozicioniranje glave tako da mozda i proradi taj frankestajn :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja