Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

A za to pregrevanje kako kad je kod t-15 kao kod apn-a ako ima problema sa tim necu ga budziti.

Jel si ti imao problema sa pregrevanjem.

I znaci samo da malko razbusim apn cilindar i to je to?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

nije t115 kao apn,on ima deklu kao atx i bt sa strane a apn ima i napred ono za hladjenje pa bi se malo vise grejao al bi isao mnogo bolje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ivinjavam se druze moja greska nesto sam se ja zbunio naravno da bi ostavio hladjenje od apn-a onda samo jos karb da nabacim i ok je.

Dobra stvar kod tomosa je sto svi delovi mogu da se koriste nezavisno od modela (vecina).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

cek cek  ;D

ako stavis t15 cilindar nemoze se staviti ona apn leva dekla jer je cilindar veci od apenovog.Morao bi staviti deklu od 15 ili bt i nebi imao venrilator vec hladjenje kao i npr automatiku...

 

evo primera na ovo apencu,moraces ovu deklu staviti..samim tim se mnogo vise greje

 

90e07842.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Znaci prvim sldecim putem kad budem isao do majstora radim sve to je oko 5000 jedino za karb cu da puknem ko...

Ostavicu hladjenje od apn-a i njegov cilindar mozda busen na 38.5 i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ma meni je sad 39.5 busen iso je oko 70 sad oko 60 ma ja bi za brzinu vise nego za jacinu sa ovim sadasnjim je off ok nije nesto jako al ok je to je samo do lancanika uzmem jos jedan par za off.

Ako sve neamstim trebalo bi da ide do 90 kako sam cuo inace meni treba da sa dvoje moze da ide 80 i da mogu normalo da idem po saobracaju da me ne zaobilaze svi.

Dal treab paljenje da se menja.

I hvala za info za cene da me ne zeznu kad budem uzimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

@ Radic nista se paljenje ne dira, budzi ti sta hoces ali paljenje nemas nikakve potrebe da diras a ni da pomeras...

 

@ Luka slab je GS za stunt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 476 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, CF MT 450

nije probo sam samo sto je imao veci lancanik iza msm nisam ga dizo ali lik kojiga vozu spava na njnemu koliki je ludak za tim stuntom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

I ja sam mog dizo na zadnji :P

Dobro je dok ne pandnes na svu srecu nisam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

hehe to je ko da poredis konja i magarca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Apenac mog druga se na svako dodavanje gasa dize na zadnji. Ima neki uzasan luft u menjacu. Kad das gas treba sigurno sekunda da pocne da vuce a do tad se masina usili i kad cimne odma na zadnji  ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Elektronsko nesecam se koje je ali ako se odlucim na neko budzenje posavetovacu se i sa majstorom koliko je to dugotrajno.

apn je laksi od atx-a i nizi je.

Za atx-a treba iskustva (da nisi skroz pocetnik) za voznju na zadnji ako neces da vuces nogama po putu ko na automatiku a zo to treba da budes i visok.

Sve u svemu silovenje masina tako da neprobavam ranije sam se igrao sa time do generalne sad vise ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

hahah! i ide a?  ;D

 

danas sam napravio 30km razradjivanja masine,pa svratio na motocross stazu.

jako lepo radi ovako,mnogo bolje nego sa starim vilama i zadnjim amortima.Skok se ni neoseti ako poredima sa onim pre  ;D

 

thumb_1b6ae086.jpg

 

thumb_63d66085.jpg

 

thumb_608de35a.jpg

 

thumb_1bffd12c.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 476 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, CF MT 450

ako friziras nesto vise i te kako treba da menjas paljenje.koje sad imas?

 

ako si mislio na mene imam njegovo nisam nis radio ozbiljno ali ide ko lud kn pa handmade auspuh pa polirani kanali pa 300 k :))  sve u svemu nemozes da vedujes kako ide ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

somi kada bih ti stavio veci lancanik iza i tvoj bi vuko lepo jes da ce izgubi 10 km krajnje ali koga briga kad uz brdo idem 50  ;D

 

Samo mora da uklopi taj veći sa prednjim da bi imao pravi odnos.

 

 

ako friziras nesto,npr stavis na atx-a cilindar od bta i jos ga nabudzis,neku bolju rezonu...ta atx struja nece vrteti nikako,ici ce on i tako lepo al kad bi stavio npr struju od e90 podivljao bi.Ili odseces magnet ili stavis elektronsku..ima 100 opcija  ;D

 

 

U pravu je , dosta bi značilo to jače paljenje.

 

@ Radic Bolje je da budžiš APN cilinder samo nađi dobar karburator od T14 sa što jačom diznom. Buši na koliko hoćeš

manje će se grejati i duže će trajati. Lepo se vidi na onoj slici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sljaka on u trecoj uz brdo sa tendencijom ka cetvrtoj lepo ide i po ravnom realno u katalogu pise 50 da ide drugo je to sto bi ja hteo da ide 90 al nema veze videcu sta cu i kako cu ako mi naleti nesto bolje za sicu mozda i zamenim nikad se ne zna a mozda i stavim drugi agregat mozda od ctx-a tad bi bio miran nista vise da ne diram.

Za sad ga teram ovakvog pobogu pa ja sam uzeo motor da se vozim a krece sezona jedva izdrzavam nedelju bez voznje moram da ga sastavim i zakrpim do sledece nedelje ili cu da se ubijem :P

E da u petak stize oreginal auspuh za pod sediste pa tek onda ima da izgleda i necu vise morati da brinem da ne polomim ili otkinem auspuh sto mi se vec desilo :(

Sad kad ga isteram iz garaze drugi motor stvicu mu mozda vizir ako stignem onda auspuh oklopljavanje motora odozdo i jos stosta.

Saljem slike ka dga zavrsim.

Realno mislim da se niko nije ovoliko trudio oko estetike na atx-u a da ostane u oreginalu staces kad volim da pravim :P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Stavis struju od elektronika i podivlja motor  ::) ::)

 

Kad nesto lupetas,ovaj izjavljujes na forumu,daj molim te i objasnjenje. To vazi i za ostale.

 

Eno 20 foruma ceka da pokupite znanje sa njih. Stevo vidim imas i svoj forum,samo ti fali na njemu neko sa znanjem,ti lupis nesto,pa to procita svih 50 clanova i misle da je to tako,pa se to siri i siri. Nigde vise glupih izjava,pitanja itd nisam video nego na netu kad je tomos u pitanju... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sto se tice auspuha nije kompletan ima samo nazovi krivinu ali nam onaj valjak na kraju to cu da namesti m od lasrea posto imam jedan stari u garazi A naso sam ga preko nekih oglasa mislim da neam vise to sam uzeo za 1000din stvaro je redak da se nadje.

@Floyd* a  ko to lupetao da znamo na koga se odnosi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja