Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB450 N/S

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Kad je ushtrojen moze samo da se desi da ce se vishe gasa davati, pa mozda u nekim situacijama povuche malo vishe chorbe. Inache, svi delovi su dosta rastereceniji. Sporije se vrti i manje haba, slabija eksplozija pa su manje sile na klip, klipnjacu, radilicu, lezajeve.... Tako nekako moja logika kaze.

Istina da se lakshe dodje do maksimuma koji moze da pruzi agregat, ali je to i dalje dosta manje i rasterecenije nego onaj maksimum koji moze da pruzi otvorena verzija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa ima logike i to shto prichash. Slabu mashinu koja se vrti na 10000 cesh morati da vrtish na recimo 8000-9000 da bi ishao uzbrdo kako bi mi voleli. E sad, motor koji je konstruisan da se vrti do 10000, a ushtinut da ne moze preko 7500, chak i kada vrtish na maksimum (7500) da bi ishao mushki, to je opet dosta manje od onih 10000. E sad, istina da je moguce da ce mozda vishe da se greje zbog drugachije smeshe, to sad ne bih znao.

Sve je stvar konstrukcije. Ako je konstruisan da se vrti do 10000 i ti ga vrtish stalno u 10000 to je loshe po njega. A ako ga vrtish do 7500, ma koji razlog bio, trebalo bi da se pozitivno odrazi na vek trajanja. Tipichan primer su motori vece kubikaze (kod auta ili motora) koji kada se normalno voze dosta duze traju nego oni slabiji. Razlog je bash to. Veci ima snage pa ga vrtish na manjim obrtajima (auto recimo do 2500, a pravljen da ide do 6000). I na primer Yugo koji nema snage pa stalno mora da ide na 3000-4000 kada je neki napor, a vrti se isto do 6000 :)

 

A mislim da ova otvorena verzija ima vishe snage i na malim obrtajima. Veci bregovi na bregastoj, samim ti povuche vishe vazduha i benzina, napravi veci pritisak pri sabijanju i jachu eksploziju.

Ja moj vrtim do 5000 nekad 6000, zao mi da ga muchim. Na 3000-4000 ima dosta snage, lepo ubrzava..nema potrebe za vishe, tako da uglavnom tako i vozim. Jedno ako bih da pretichem uzbrdo onda ga malo razvuchem vishe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ma nisam jos  :D, izgleda da je povucena iz prodaje  :(

 

smor... I ja sam razmisljao tako o mom starom sokocalu, al` mi bi zao da, ispalim decka, koji je kupio... :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ko zna zasto je to dobro...

Ali nastavite slobodno diskusiju na temu ovog modela, vrlo je informativna i zanimljiva.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ko zna zasto je to dobro...

Ali nastavite slobodno diskusiju na temu ovog modela, vrlo je informativna i zanimljiva.

 

Naravno, nisi ni poceo tebu zbog sebe, vec zbog motora... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Retko zalazim u ovaj deo foruma, tek sam sad video temu...  ::) Ja sam moju uzeo prosle zime, i celu sezonu sam se vozio bez ikakvih intervencija sem zamene ulja i filtera - nisam imao ni jedan jedini problem sa njom. Pali "na pola kljuca", lepo radi, lepo vuce, ima odlican zvuk, trosi okruglo 5 litara...  Pre nekih mesecak dana, kad je sezona vec bila gotova, odvezao sam je na prvi detaljan pregled i stelovanje od kada je u mom vlasnistvu. Kad mi je majstor (Pero rep sa foruma) rekao sta joj je sve falilo, cudilo me je uopste kako je isla. Naravno, nije u pitanju nista dramaticno sto se tice samog agregata, ali recimo lanac bregaste je bio labav, ventili rastelovani, kociona klesta blokirana, karburatori puni mulja i nesinhronizovani, filter vazduha - nije ga ni bilo... E, sad dolazi poenta prethodnih redova: Kad je sa svim tim nedostatcima isla kao zmaj, sta mislis kako ce se ponasati sada kad je mazena i pazena?  8) Ako ti se vec svidja ovaj tip motora - uzmi ga bez razmisljanja (ne mislim na konkretan motor nego na model), neces se pokajati.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda CB450N pa Suzuki GSX400 a sad Kawasaki GPZ500S...

pozdrav ;) slazem se sa Giletom. Po meni su modeli cb400 i 450 izuzetni. Ako te interesuje cb450n, mislim da se trenutno u Zrenjaninu mogu naci dve koje su na prodaju (ako nisu prodate). Motori su isti kao i moj (avatar). Ako te interesuje javi se na pp. Sto se tice rada ustinutog ili ne motora, sve zavisi od toga sta se zeli i kako se vozi. Ustinut i do jj radi relativno lako i bez nekog veceg napora i to obezbedjuje dugotrajniji vek masine, ali i nesto vecu potrosnju posto ga vise drzis otvorenog. Sve zavisi od stila i ruke. Za uzivanje 4500 obrtaja u sestoj, to je 90-95 sa dvojicom  8) a masinica prede. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja