Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB450 N/S

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Dobio sam neverovatnu ponudu za ovaj motor a ne znam nista o njemu. Znam samo kako izgleda   :) (slika je odnekud sa interneta, nije to motor koji meni nude)

U pitanju je model proizveden 1985. god.

 

Majstori mehanicari i vlasnici ovog i bliskih modela, javite se s vasim iskustvima !

Info o nabavci i ceni delova, rentabilnosti, izdrzljivosti, najcescim manama...

 

Jos ne znam da li je S ili N, verovatno N...

post-4255-12879061861867_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Koliko je neverovatna ponuda...? Ako je dovoljno neverovatna, isplati se, osim ako nije pred skapavanjem... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moja Jawa i jos neki dinar doplate. Nisam jos video motor, cekam da stigne coveku i dan-dva lepog vremena.

Na sta da obratim paznju kad budem isao da probam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Moja Jawa i jos neki dinar doplate. Nisam jos video motor, cekam da stigne coveku i dan-dva lepog vremena.

Na sta da obratim paznju kad budem isao da probam?

 

Dal radi? :D

 

 

UBEDLJIVO najbolja tema o kupovini polovnog motora, ja sam moj kawasaki kupio bez struchnjaka ali sam se doslovce pridrzavao ovoga shto pishe.

 

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15288.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda CB450N pa Suzuki GSX400 a sad Kawasaki GPZ500S...

Pozdrav ;) Ako je kao na slici onda je N i ja imam takvu isto 1985 godiste :) Javi se ako treba nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Dobio sam neverovatnu ponudu za ovaj motor a ne znam nista o njemu. Znam samo kako izgleda   :) (slika je odnekud sa interneta, nije to motor koji meni nude)

U pitanju je model proizveden 1985. god.

 

Majstori mehanicari i vlasnici ovog i bliskih modela, javite se s vasim iskustvima !

Info o nabavci i ceni delova, rentabilnosti, izdrzljivosti, najcescim manama...

 

Jos ne znam da li je S ili N, verovatno N...

 

 

Na ovoj sa slike da promenis nalepnice, zacas postane kopija Suzane gs 500, 1982 godiste, koju sam gledao tokom moje potrage... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Pa šta bi sa motorom-jel ima nešto novo? Ja sam imao 400N davno ('81-ve) i bio je super mopedić za to vreme. 450S sam vozio-probao od par drugara-bitnije razlike nema tj. nije za visoke obrtaje ali je izdržljiv i pouzdan, zahvalan za "uradi sam", ne troši puno i mislim da mu nisu skupi delovi, ali je mali za tvoju visinu. U svakom slučaju odličan motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Cuj jel valja????? jasta nego valja ima moj frend takvog CBa a ja sam imao  CB250 RS ili poznatiji kao mali Boll dor.........motor je bio u stanju raspada ali me nikada nije izneverio i krstario sam sa njim po jadranu sa 18 godina.....

 

CB je ne dobar nego predobar svaki model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Imao sam CB 400N. Neke bitnije razlike, osim u kubikaži i nema, čini mi se. Čak je imao isto 44ks  kao i CB450 (ako je otvorena verzija). Vozio sam ga jednu sezonu i mogu reći da sam prezadovoljan bio odnosom uloženo u motor (što se tiče održavanja) - pruženo od strane motora.  To ti je jedno magare, ne zovu je džaba i "mala bol'dorka"  :D;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Da l` se secas, koliko je mogla da ide...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Da l` se secas, koliko je mogla da ide...?

 

Moja je gazila 160, kao ništa.

 

sunce li ti zarko, a malo motorce... ;D Do koje brzine je moglo da se zivi sa vetrom...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Da l` se secas, koliko je mogla da ide...?

 

Moja je gazila 160, kao ništa.

 

Sad ima dosta zatvoren auspuh, i ceka neke membrane iz GB, i tockovi su kod vulkanizera...Ali ipak ide lepo.  ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda CB450N pa Suzuki GSX400 a sad Kawasaki GPZ500S...

Moja Honda CB450N je reducirana verzija sa 27ks i ogranicena na 7500 obrtaja i za moj nacin voznje i moje potrebe je potaman 8). Jednom sam ga vozio 135km/h sa suvozacem (kracu relaciju) i motor je radio savrseno. Ima kulturan zvuk (ko voli) i ne zamara u voznji. Potrosnja je do 5 lit. u rezimu do 5000-6000 obrtaja. Masina ima predjenih 71000 km i cini se da je sa redovnim odrzavanjem vecit. Sve u svemu, ja sam prezadovoljan i stvarno uzivam u svakoj voznji :D Ako budes imao prilike da ga uzmes, uzivaces u voznji. Sretno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Moja Honda CB450N je reducirana verzija sa 27ks i ogranicena na 7500 obrtaja i za moj nacin voznje i moje potrebe je potaman 8). Jednom sam ga vozio 135km/h sa suvozacem (kracu relaciju) i motor je radio savrseno. Ima kulturan zvuk (ko voli) i ne zamara u voznji. Potrosnja je do 5 lit. u rezimu do 5000-6000 obrtaja. Masina ima predjenih 71000 km i cini se da je sa redovnim odrzavanjem vecit. Sve u svemu, ja sam prezadovoljan i stvarno uzivam u svakoj voznji :D Ako budes imao prilike da ga uzmes, uzivaces u voznji. Sretno ;)

 

E, i moja klementina je uskopljena na 27 ks... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav,

imash u garazi moju temu o otvaranju Honce CB400N na oko 52000km. Sve unutra deluje kao da nije ni radilo. Jedini problem koji je bio su dotrajale karike (koje su potroshna roba na svakom agregatu), i nedovoljno zategnuti shrafovi na sistemu pokretanja motora na radilici (posledica prethodnog otvaranja motora - neko je verovatno zaboravio da ih zategne pri sklapanju koliko je potrebno). Sve ostalo deluje fino.

 

Naravno sve zavisi od odrzavanja. Mada za ovu moju nemam nki utisak da je bash odrzavana, znajuci u kakvom je stanju bila dok je nisam kupio :( Bojao sam se shta cu naci ujutra, ali sam se prijatno iznenadio.

 

Inache, kazu da je neunistiva mashina. Nemam joshuvek dovoljno staza na njoj da bih mogao da potvrdim ili demantujem ove tvrdnje, ali im verujem :)

 

Ovom modelu se smanjuje snaga putem bregaste sa manjim i tupljim bregovima. Na 27KS je breg 34.5mm dok je kod verzije sa 43KS oko 37mm. Moja je ushtinuta verzija, ali meni sasvim dovoljno. A i motor je rasterecen pa cenim da ce trajati duze nego full verzija. Ja moju teram do 5000rpm i nemam neshto potrebe za vishe. Uglavnom se voznja svodi na 3000-4000 pri ubrzavanju, a krstarenje na oko 3000 (u petoj oko 80-90km/h) do 4000 ( u petoj oko 100-110km/h). Inache, moja vertija je sa 5 brzina shto nije loshe za opushtenu voznju i grad, redje menjam brzine, ali je zato verovatno malo tromija od 6-to brzinke. (drugar ima 6 brzina, vrlo su kratke shto unapred najavljuje stalno shaltanje 1-2-3-2-3-4-3-2 :)

 

Potroshnja kazu oko 4-5l. Moja iskustva pokazuju dosta drugachije (oko 6l). Pretpostavljam da su karburatori rashtelovani do jaja, i idem polako ka tome da ih sredim :) Sve za sada radim sam, pa valjda cu i njima stati u kraj :P

 

Nadam se da sam pomogao.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda CB450N pa Suzuki GSX400 a sad Kawasaki GPZ500S...

Pored bregaste, razlika je i u usisu / izduvu. Ima redukcije koje mogu da se izvade i da se dobije nesto na snaazi i brzini, ali nije preporucljivo to raditi bez strucnog nadzora. Drugar je to povadio i od onda nemoze da nasteluje karburatore kako treba, a i potrosnja mu je drasticno skocila. U stvari, mnogo rizika za malo poboljsanja. Mislim da moj ostaje na 27ks. Stvarno mu prija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trenutno na 4 tocka

I ja imam S varijantu sa 27 ks i još sam u nedoumici dali da je otvaram iako mogu da nabavim bregastu za 20 eur.Pored bregaste treba uraditi i dizne na 2 mm i izmeniti prenos što sve nije stavka ali se bojim koliko će to da prijati agregatu starom 24 godine mada su ti "zatvoreni" agregati uglavnom neverovatno očuvani zahvaljujući nemogućnosti da se motor preoptereti.Ja sam prezadovoljan,za dve sezone  vožnje bez ijednog problema,trenutno ga spremam za još jednu a posle ko zna verovatno nešto jače.Uglavnom dobro se raspitaj o toj Hondi jer ukoliko imaš mnogo ulaganja ne isplati se.

post-2948-12879062896091_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ne slkazem se sa ovim da ne moze da se preoptereti sa manjom snagom,pre ces preopteretiti motor sa 20,nego sa 40 ks

 

Sto...? zar kad je ustrojen, ne bi trebalo da se ne vrti preko nekog broja obrtaja...? Tipa ako moj ima 50ks na 10k rpm, zar ne bi trebalo posle strojenja da ima recimo 27ks na sta ja znam 7.5k rpm...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja