Jump to content

Moto Zajednica

BMW R25

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

E, jedna MNOGO ali MNOGO bitna stvar!!!

 

Kada zelite da radite oko motora i postavite ga na dizalicu (blok, cigle ili panj), OBAVEZNO kupite pre svega 2 teniske loptice, ne moraju da budu kvalitetne, moze i kod Kineza, probusite ih i staviti na krajeve governala! Davno je neko meni to pricao i napominjao koliko je to bitno, a ja nisam obratio paznju, kao i vecina kojima se to prica...

Znaci toliko sam udario glavom, da sam se isekao i oborio motor... Jos jednom napominjem, MNOGO bitna stvar... U ponedeljak idem kod kineza po teniske loptice... :(:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Obaveze, obaveze i obaveze... ali se naslo vremena za motor... pa redom..

 

Prvo je zavrseno krilo:

Photo-0048.jpg

 

Pa sam onda na otpadu kupio parce lima (3mm) za sediste.. kao da je za mene seceno!!

 

Photo-0055.jpg

 

Posle malo secenja i mnogo kovanja, pa malo varenja napravljeno je ono sto sam zamislio, napred fiksirani deo pa sarka gde ce sediste da giba da "radi":

 

Photo-0060.jpg

 

Pa posecena opruga sa amorizera od MZa (vecina prepravki ovde u okolini se radi sa MZima i od njihovih delova.. valjda sto ih najvise ima i nisu skupi..) pa montirano:

 

Photo-0062.jpg

 

Photo-0063.jpg

 

Treba tu jos malo da se dovari i doda lima sa strane posto ne zelim da se vide opruge... ostaje mi da sutra pojurim neki sundjer od sedista od auta pa da ga prekrajam... eko kozu za tapaciranje imam... pa da vadim singericu pa ce biti: "sedeo sam za masinom sio sam..." Ako ne upropastim 2 kvadrata koze dok ga ne napravim, evo gde sam :)

 

Treba i do Cacka da odem ovih dana da kupim prohromske cevi sa upravljac, izduvnu granu i top... to je najblize sto sam nasao da hoce da iseku cevi po zelji... a i imaju izbor da se use... i toliko su korektni bili preko telefona, ljubazni... ko da nije u Srbiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Treba i do Cacka da odem ovih dana da kupim prohromske cevi sa upravljac' date=' izduvnu granu i top... to je najblize sto sam nasao da hoce da iseku cevi po zelji... a i imaju izbor da se use... i toliko su korektni bili preko telefona, ljubazni... ko da nije u Srbiji...[/quote']

 

Ljudi su extra profesionalni, ja sam kod njih uzimao cevi za auspuhe i isekli su mi sve kako mi je trebalo, a o kvalitetu necu da govorim, ja sam prezadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ja sam koristio svakave delove za moj BMW. Uglavnom od Jawe , jer je to najlakse naci ovde.

A za km-sat ne znam kako ce da radi. Ja sam i to stavio od Jawe, sigurno ispravan, ali mi je "lagao ko pas" , i isto iskustvo je imao i Bivan sa MZ satom. Moguce da je BMW ipak specifican , sto se toga tice.

 

Samo ti radi, pa da popijemo nesto na nekom skupu 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Ja sam koristio svakave delove za moj BMW. Uglavnom od Jawe ' date=' jer je to najlakse naci ovde.

A za km-sat ne znam kako ce da radi. Ja sam i to stavio od Jawe, sigurno ispravan, ali mi je "lagao ko pas" , i isto iskustvo je imao i Bivan sa MZ satom. Moguce da je BMW ipak specifican , sto se toga tice.

 

Samo ti radi, pa da popijemo nesto na nekom skupu 8)[/quote']

 

Ovaj brzinomer se vezuje na prednji tocak tako da nema veze koja masina gura tocak.. koliko je tacan videcu kad ga isprobam... trebalo bi da je precizan, dovoljno mi je da znam gde je 50, 60 i 80 zbog ogranicenja... ostalo mi i nije bitno...

Da popijemo uvek, neku kabezu ili slicno... batalio sam alkohol ima dosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd
Ja sam koristio svakave delove za moj BMW. Uglavnom od Jawe ' date=' jer je to najlakse naci ovde.

A za km-sat ne znam kako ce da radi. Ja sam i to stavio od Jawe, sigurno ispravan, ali mi je "lagao ko pas" , i isto iskustvo je imao i Bivan sa MZ satom. Moguce da je BMW ipak specifican , sto se toga tice.[/quote']

 

Nije BMW nista specifican vise nego ostali, kod njega sajla kilometar sata ide direktno u menjac a preciznost zavisi da li je puz koji se tu nalazi namenjen za kilometar sat koji je u faru. Da ne komplikujem sa objasnjenjem, princip je isti kao i kad stavite manje ili vece gume na auto pa krade kilometrazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

pretpostavio sam da znas kako radi, zato mi je i bio cudan komentar da "laze kao pas" sto je bilo za ocekivati kad stavis sat od Jawe :D pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ovi smajliji nisu ovde bezveze... jer sam danas srecan i presrecan.. po prvi put, posle duuuugog vremena se cuo divan zvuk iz necega sto je do skoro bila gomila metala :)

 

Evo ga i kratak klip (1MB):

http://filmovi01.web1000.com/BMW.zip

 

Jeste da je oziveo na kratko al bez karburatora (iprovizovan spricem i iglom i aluminijumskim plehcicem...) Ostaje da se sredi karburator, fino nasteluje paljenje, ventili itd...

Napomena, pre paljenja i stavljanja poklopcica na glavu rucno je pumpa za ulje provrtena da se proveri da li baca ulje kako valja; Postoji cep ispog kog se nalazi "puz" sa cetvrtkom na kraju, izvadi se i napravljenom "cetvrkicom" se provrti puma dok ne izadje ulje na klackalice itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
E fino' date=' samo neka peva. Ako zatreba nekih delova koje ne mozes da napravis, javi, mozda moze nesto da se nadje.[/quote']

 

Hvala, sve sam uglavnom unapred smislio i isprojektovao tako da se nadam da nece nesto da zakoci... Milion stvari iskrsne, neke prepravke, kvarovi koje nisam ni video... Juce rasturio stapove, jedan je propao skroz, isteklo ulje, napunilo se prasinom, peskom ne znam ni ja cega nema... oba cistaca treba da menjam, cini mi se i biksne da nisu najbolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ovi smajliji nisu ovde bezveze... jer sam danas srecan i presrecan.. po prvi put' date=' posle duuuugog vremena se cuo divan zvuk iz necega sto je do skoro bila gomila metala :)

 

Evo ga i kratak klip (1MB):

http://filmovi01.web1000.com/BMW.zip

 

Jeste da je oziveo na kratko al bez karburatora (iprovizovan spricem i iglom i aluminijumskim plehcicem...) Ostaje da se sredi karburator, fino nasteluje paljenje, ventili itd...

Napomena, pre paljenja i stavljanja poklopcica na glavu rucno je pumpa za ulje provrtena da se proveri da li baca ulje kako valja; Postoji cep ispog kog se nalazi "puz" sa cetvrtkom na kraju, izvadi se i napravljenom "cetvrkicom" se provrti puma dok ne izadje ulje na klackalice itd...[/quote']

 

:) Vidi se da ste bili srecni, a ima i zasto! :):):)

Skidam kapu za "karburator majstora" :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

:) Vidi se da ste bili srecni' date=' a ima i zasto! :):):)

Skidam kapu za "karburator majstora" :shock:[/quote']

 

Karburator majtor jeste bio majstor, sam pravio mesavinu goriva i vazduha, posto je kada doda gas otvarao onu rupu... samo nije hteo da me poslusa da smanji diznu na spricu da manje trosi, baca manji mlaz i time ujedno pravi i oblak... samo je trebao da stegne vrh igle.... :lol:

Inace ja sam kurbla majstor, onaj sa najvecim kezom :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

E, posto su na ramu izvareni svi nosaci koji su bili potrebni i proveo noc naprskan antirdjolinom :D doslo vreme da se naprska zastitna farba:

 

Photo-0074.jpg

 

Posle toga:

 

Photo-0078.jpg

 

sto izgleda

 

Photo-0079.jpg

 

E, sad da bi se imalo predstave kada se sutra bude smirglao ovaj cement git, koliko je osmirglano, kanuto je malo rastur farbe u razredjivac i naprskano po ramu... tako da povrsina malo nijansirana, ovog puta u plavo pa je lakse imati mere sa smirglom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kolega sa posla je imao 25-icu koja je isla kao munja,sada vozi r 50/5 ali to nije bitno,sta sam hteo reci,on je kod njega stavio kljipnjacu i lezaj od mz etz 250,ali posto je klipnjaca malo kraca,stanjen je i cilindar,skracen,klip i karike su od skode,karburator od jawe a mislim da su ventili prepravljeni od bube,mislim da su menjani i podizaci ventila,on ga je prodao pre par god,a vozio ga je dugo pre toga,i covek mu je skoro dovezao taj motor na sredjivanje,zamenjen klip i karike,mislim da je radjena i glava,a radilica je josh uvek kao nova....ako neko zna slavisu indijanca iz obrenovca onda i zna o kom motoru je rec,da zaboravih da kazem da je altelnator takodje od mz-a...kao i prednja viljuska sa diskom i tockom 16"

neznam zasto sam sve ovo napisao ali mozda nekom posluzi

 

eh da svaka ti cast za trud,lep posao si odradio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ma BMW ti je cudo od motora, mozes da mu radis sta hoces, svuda ima viska materijala i viska prostora... najomiljenija prepravka (kako sam se ja informisao) je klipnjaca od MZa i klip od skode koji je sa donje strane zasecen zbog deformisanja pri grejanju!

Ram sam juce osmirglao i ospricao :), danas sam bio do Cacka u firmi Slovas i moram da pohvalim tu firmu! Znaci nema sta nema od prohroma, cevi do fi 300, cetvrtne cevi, pravougaone, pun presek, limovi... znaci nema sta nema i sto je najbolje ako zelis iseci ce ti 1cm necega! Takodje im je i sajt prvoklasno odradjen, sa cenama, popisom svega sto imaju... a ljudi koji rade ljubazni predusretljivi... ma cudo jedno!!! Da me nije aute zezao kao sto me je zezao pa da sam imao vremena da malo bolje pogledam sta sve imaju... u svako slucaju ko zeli da pravi kormane, izduve, auspuhe to je pravo mesto!!!!

Inace juce je ram osmirglan, izgitovan gde je trebalo i osprican (spric gitovan) tako da se sutra ram ponovo smirgla, samo sada vodenom finom smirglom i farba! Ako me nista ne spreci sutra ima da se zarcni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Pa dobro' date=' kad ce sklapanje u celinu? :) Da vidimo kako to izgleda na putu i u dimu rostilja?[/quote']

 

Bice, bice, Jos da se ofarbaju krila i rezervoar, da se popravi alternator (posto iz nekog razloga ne puni a kupljen je kao ispravan pa da se resi pitanje ko je koga zajebao), stapovi su sredjeni, napunjeni pravim uljem, bas za stapove, cevi sam kupio za governalu i izduvnu granu, od ponedeljka cu da kupim materijal za instalaciju i taman dok sazri boja na ramu da pocnem da pakujem polako...

Niko nije nestrpljiviji od mene... al sto mi je jedan majstor rekao: "Ja to tebi mogu da uradim za sat vremena ali ne mogu da radim popodne kad sam umoran ili ujutru kad sam pospan ili kad me zena iznervira ili kad sam pijan ili..... znaci mora da dodje trenutak za to!" ali je na kraju uradio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
...stapovi su sredjeni' date=' napunjeni pravim uljem, bas za stapove, ...[/quote']

pa zar ulje za stapove u stapove :?: :!:

duboko si pao u mojim ocima :cry:

 

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
"Ja to tebi mogu da uradim za sat vremena ali ne mogu da radim popodne kad sam umoran ili ujutru kad sam pospan ili kad me zena iznervira ili kad sam pijan ili..... znaci mora da dodje trenutak za to!"

 

Danas je neki cudan dan... Prvo Najzli sa onim Afrika tekstom, pa sad ovakva recenica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja