Jump to content

Moto Zajednica

BMW R25

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
kada vidim novi post u ovoj rubrici a zadnji postovao sstruja odmah otvaram jer mislim evo je fotka motora na drumu.

Ako mi vjerujes jedva cekam da vidim tu fotku.

Ostvari mi više tu želju' date=' nemoj da te molim.[/quote']

 

:) nisam se slikao na putu ali je spreman za tehnicki, nisam stigao danas da odem ali sutra ranom zorom idem na tehnicki, samo da me ne vrate sto nemam zmigavce i retrovizore, ako treba klecacu i molicu :) :)

Ide BMW, sto se kod nas, ko nevreme... vozio sam ga do 100 i imao jos gasa ali mi nestalo pravca... jos sam i krivinario, kroz SS krivine sa 80, sto sa MZejcem nikako nisam mogao...

Druga strana medalje, nije prosao dan da nisam nesto dotego, nastelovao, zamenio ali se polako proredjuju te intervencije, svestan sam da cu uvek morati da ga cackam, stara je to masina ali ima zivota a ja imam volje da ga odrzavam u zivotu :)

Do sada sam presao 110km za vreme testiranja i to sve u krugu od 2km poluprecnika ovde po selu gde retko zalazi policija, sem kad komsija komsiju nategne gluvarom :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Sad se setih ove slike od pre par dana... nije na putu, pored puta je u drustvu jos dva choppera ispred ordinacije dr. Mengela :) :)

 

Image231.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Proso tehnicki, regulisao polisu, takse, tablice i ostalo... i tek u ponedeljak da odem da podignem :( :(

 

Tehnicki 1.000din

Registracija 6.000din

Tablice 800din

 

I od ponedeljka eto mene zvanicno na drumu!!!

Inace ovako nezvanicno, pobudjujem dosta interesovanja :) Idem putem i ljudi se na kilometar okrecu da vide sta to ide :) :) Al sam na kapiju tehnickog pregleda usao bas polagacko, mali gas, sitan vez... al nisu nista gledali sem brojeva na motoru i ramu... i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: jarkovac
  • Motocikl: cbf600abs

probaj kod tacke A da postavis torzionu oprugu od recimo tamica naravno presecenu na sredini tako da bude upola kraca.

mozes probati i sanekim tanjim torzijama za auto prikolice ili starih automobila -

samo je postavis izmedju dve ploce i ucvrstis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
probaj kod tacke A da postavis torzionu oprugu od recimo tamica naravno presecenu na sredini tako da bude upola kraca.

mozes probati i sanekim tanjim torzijama za auto prikolice ili starih automobila -

samo je postavis izmedju dve ploce i ucvrstis

 

To sam odavno resio... sve je sastavljeno, radi, giba, nije toliko neudoban... cak mi se i svidja ta gruba voznja, spartanska :) :) Razmisljao sam i o torzionim ali mi je ovo bilo najmanje komplikovano....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Evo ga BMW sa sve nalepnicom BJB :) :)

 

Image263.jpg

 

Inace vozio sam ga malo i van asfalta:

 

http://filmovi01.web1000.com/BMW-offroad.avi

 

Za sada predjeno 350km tu po lokalau u krugu ne vecem od 15km... za to vreme nijednog kvara sem crkunte svecice i sto se ugasio po pljusku najvecem.. nisam siguran da li je to bilo zbog toga sto je uvukao vodu pa ovlasio svecicu ili se kabl pokvasio... Danas sam kupio i svecicu vece toplotne vrednosti pa da probam s'njom kada ova na njemu crkne...

Ostalo je jos dosta posla da se uradi... sledece sto planiram je da napravim drugi nosac sa far i ujedno nosac za 2 halogene lame (niklovane) koje cu povezati kao dugo svetlo-ablend.. i prigusivac za auspuh... par forumasa je culo kako kako ovo radi uzivo...

U urbanoj sredini se cuje na kilometar u svim pravcima... Cuo sam mnoge zalbe, cak je i jedan mestanin zvao policiju i to na 94 (pitao postara ko je taj i koji broj policije :) i ovaj mu rekao 94) a i meni smeta kada se duze vreme vozim.. a da ne pominjem to da kada prodjem glavnom ulicom, iz svih basti sa obe strane ulice se ljudi okrecu, kada vozim kroz selo majke zadrze svoju decu sa obe ruke... a ja se sve tesim da nije zbog mene nego zbog zvuka :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

UMRO JE VELjOOOOO, ZIV NIJE!!!! :) :) :)

 

Iliti u prevodu sam KONACNO ugradio prigusivac u auspuh... Kazem konacno jer:

- Zena mi nije davala da motor upalim u dvoristu vec da ga isguram na put pa tamo da palim

- Ceo komsiluk se zalio, poneki me i javno psovali, neke sam budio...

- Zene skacu po sitnu decu kada naidjem i vuku ih sa puta... Eh koliko je iscasenih ramena leceno na decjem odeljenju Doma Zdravlja u Velikoj Plani

- Jedan mestanin je zvao i policiju zbog mene ( al na 94) :)

- SVAKO se na putu okrenuo da vidi sta je to

- Kada prodjem glavnom ulicom u Plani pod malo vecim gasom, pale se alarmi na automobilima redovno...

- Poslednja kap je bila prekljuce kada se policajac prekrstio kada sam prosao pored njega... Zena isla kolima iza mene i nije mogla da veruje...

 

Elem, kako napraviti prigusivac? Ima MILION nacina, meni je bilo najjednostavnije sledece:

 

Image266.jpg

 

Izbusena cev precnika 32 koja na krajevima ima zavarene "platne" precnika 47 koliki je unutrasnji precnik auspuha i koja u sredini ima zavaren cep... Zvuk je uboden iz prve, mnogo je tisi a opet nije ni previse tih... taman onako kako treba da se cuje jedan chopper.. Moze zvuk da se dodatno utisa koriscenjem vune ili strugotine metala (prohroma), ali i ovako je dobro... Smanjio je buku a nije smanjio protocnost:)

Znaci nema vise Veljoooooo!!!!! :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Skupio sam malo vremena i nesto para pa sam uradio jos jednu sitnicu na BMWu... Sredio prednju svetlosnu grupu, prednji far malo izbacio napred, napravio nov nosac za far i nosac za nosac male farove :) :) i pokazivace pravca kada ih nabavim...

 

Evo par slicica kako izgleda na motoru:

 

Image273.jpg

 

Image274.jpg

 

Ovo je jos probna varijanta, treba da ispoliram nosace za ove male farove i ofarbam nosac za veliki far i stavim crni buzir na ove plave zice i jos neke sitnice.. Jos dok nadjem male niklovane pokazivace pravca da stavim na krajeve prohromske cevke... bombonica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

O, jeee, polako se privodi karju, jos samo da zapali na neku destinaciju minimum250 km udaljenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Milance, rekao sam ti i u chatu, ali da ponovimo ovde. Posto je sve skoro gotovo, mogao bi sve iz ovog topica da uoblicis u jedan tekst sa fotografijama. Verujem da bi bilo interesantno i da bi trebalo okaciti na sajt. Ovo je jedna od zanimljivijih restauracija, ukoliko je o tome u opste rec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Danas sam zamenio ulje, neverovatno kako je staro pocrnelo za 500km a opet se nije preradilo, ima gustinu ne deluje uopste lose osim sto je pocrnelo...

Dok mi prodje ovaj ispitni rok pa cu da sednem i uoblicim ceo ovaj tekst da moze da se iskoristi kao clanak... ako ne sada ono na zimu sigurno :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Nije mi ostalo nista od orginalnih delova, ja sam ga vec uzeo u nekoj meri preradjenog, imao sam original rezervoar al sam se menjao za ovaj od Viktorije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Raska-Bg-Banja Luka
  • Motocikl: BMW R25/2 (1951) ; BMW R60/7 (1978)

SVAKA CESTITKA SSTRUJA!!!!!!!!

Kad god vidim ove MATORE LEPOTANE ja se odusevim. Odlican rucni rad!

 

I k'o sto rekoh u potpisu ;D ;D ;D

 

PS. Hoces li u Pancevo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Evo danas prebacih 2.000km na satu... u tih 2k me nije nijednom ostavio na putu, gde sam zamislio stigao sam i vratio se... Izuzetno pouzdana masina, jednostavna mehanika... drugim recima napravljeno da traje i radi i traje!!!

Ja sam motorom prezadovoljan! Jeste da je malo neudoban po losijem putu (po bas losem putu otkida bubrege) i da mu manjka snage, da mi zbog loseg karburatora trosi skoro 5l... ma kad pomislim ima dosta mana na koje sam se navikao i to mi dodje kao normalno i ne smeta mi puno... ne smeta mi jer volim tu gomilu metala... nije moja zena za dzabe ljubomorna na isti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Polako smo prelezali dosta decjih bolesti - los karburator, lose gume, lose kablove, lose sajle, lose svecice, lose zavareno sediste, otpao far (od offroada sa Srletom)... Sve nabrojano je zamenjeno, sem akumulatora, popravljeno, skrpljeno... Naucio sam da po zvuku motora i raznim dodatnim zvucima koje pravi kada mu nesto fali da dijagnostikujem gde je "kvar". Od zapusene slavine za gorivo, zasmercale platine, malog zazora platine i svecice.. To mi dodje kao neki redovan servis na 800km ako mu pre nesto ne zafali;

Skinem prvo svecicu i vidim kako ona izgleda, da li je pocrnela keramika, kakvu varnicu baca (mora biti jedna tanka, jasna) najbolje predvece ili ako je oblacno. I naravno stanje vrha svecice; pod vrhom mislim na onaj kraj u kompresionom prostoru; on ne sme biti crn i garav, mora biti beo! Sto je znak dobrog sagorevanja, smese itd..

Osmirglam platinu, nastelujem zazor, namazem breg mascu. Ocistim filter za gorivo i na slavini i ovaj drugi. Filter za vazduh je nov, njega ne diram jos uvek. Naravno nivoi ulja u masini, menjacu i diferencijalu... Ima oko 3.500na satu i nadam se da ce biti jos dosta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

U medjuvremenu sam i NOV akumulator stavio pa mi je motor skoro pa sterilan :)

Shalu na stranu, posle par kisa sam uvideo da nikako ne mogu da napravim vodootporan kabl za svecicu nisam ni nasao gotov kabl od 70cm te sam resio da premestim bobinu da mi bude blize svecici da bih mogao da stavim bilo koji lepo oklopljen kabl lepo zasticen od vlage...

 

Evo na slici gde bobina stoji i gde sam hteo da je premestim:

Image6251.jpg

 

Evo ga maxi-naked!

Image6252.jpg

 

Interesantno je da i ovako rasturen moze da se vozi :) Mrzelo me da pravim rezervoar od plasticne flasice pa da se malo vozikam na nakedu :)

 

I posle malo produzenih zica i plasticnih vezica bobina spakovana ispod rezevoara:

Image6253.jpg

 

Kabl je najkraci koji sam nasao a moze i jos kraci da se stavi. Ne bi trebalo da probije ni na najvecem pljusku! Ne moze voda ni do bobine kako da dopre jer mi se na starom mestu desavalo da se i bobina okvasi i nema dalje....

 

Usput sam ponovo zavario sediste (malo sam se ugojio a i losiji su putevi ovde nego u Gradistu), nasao gde mi kratko svetlo spaja na masu, ocistio filter za vazduh, osmirglao i nastelovao platinu, zamenio svecicu... Jos samo da zamenim ulje i ocistim karburator i spreman sam za zimski deo sezone!!! Ima jos par mesta koja sam obecao sebi da obidjem a nisam stigao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja