Jump to content

Moto Zajednica

BMW R25

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Danas sam popodne posle pecenja i torte i malo odmaranja dosao kuci i resio da provozam BMW pa kud puklo da pukne!!! Namestio sajlu za kvacilo od neke stare sajle a ona ko da je za to pravljena, rucku za gas nemam jos uvek pa zalepih izolir trakom sajlu za governalu i navih luster klemu da mogu da povucem... Povezali instalaciju da moze da radi, upalio, ubacio u prvu i provozah ga celih 250metara.. Nisam smeo vise zato sto nemam auspuh ni granu a i nije hteo da ubaci ni u jednu drugu brzinu :) samo prva :) Koliko sam po mraku mogao da vidim udara u neki sraf, treba da se to pretitra.. ne moze da se okrene birac dovoljno da ubaci u ostale brzine... sutra pa cu pogledati...

Ono sto sam ja mogao da primetim za tih 250metara je da mu je ciklistika odlicna i to ne odlicna za jednog choppera nego bas odlicna!!! Ako sutra zavrsim sa savijanjem grane i governale i dokupim jos neke sitnice za instalaciju... bice motor gotov do kraja nedelje... ne sve naravno ali 95% ce biti gotovo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Danas sredih problem sa menjacem, skinuo sam jednu platnu ispod srafa u koji je udarao birac i salta ko bombona... Privremeno sam i gas resio, vezao sajlu na desnu nogu... i mnogo mi se svidelo tako... razmisljam se i da ostavim gas tu, na desnoj nozi :)

Posle danasnjeg dana, na satu stoji 7,5km :) I naravno ponovo se odusevio ciklistikom istog... znaci sklonim ruke sa upravljaca (rasirim i glumim avion) a motor drzi putanju koju mu zadam... UF milina.. Dodjem mi da se obrnem jos jedan krug :)

Evo malog snimka:

http://filmovi01.web1000.com/krivina.zip (1.3MB)

 

Znam, nemam kacigu, kriv sam, priznajem ali tom trenutku euforije... uf, ne znam da li neko moze da zamisli koliko sam HAPPY!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ovaj tvoj topic imaèe najmanje 50 stranica, ako ovako nastaviš sa popravkom. :roll:

 

Bacaj tu tastaturu i opravljaj motor :!: :!:

 

 

p.s.video: vozaè zreo za hapšenje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Bacaj tu tastaturu i opravljaj motor :!: :!:

 

p.s.video: vozaè zreo za hapšenje :D

 

Pazi, da se razumemo, motor nije pokvaren da bi se popravljao... jednostavno nije napravljen, treba da se pravi, stvara a ne popravlja... i da se delovi koji postoje i koji svaki za sebe radi, da se povezu da rade zajedno i sinhronizovano :)

Sto se hapsenja tice, nemam kacigu, motor nije registrovan, niti je tehnicki ispravan (nema svetla, auspuh, pokazivace pravca, zadnju kocnicu), a nema ni atest za prepravke... ne razumem sta tu nije u redu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Polako se privodi kraju... Evo kako izgleda "kreativni nered" :

Image211.jpg

 

Instalacija je kompletna postavljena, osim migavaca i pokazivaca pravca jer ih jos uvek nemam... ali su predvidjeni, automat za zmigavce postavljen i radi kao i relej za svetla....

Evo kako sada izgleda motor... sa farom (za koji treba da se napravi drugi nosac) i "kasetom" za akumulator i instalaciju....

 

Image219.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Juce je bilo gotovo savijanje cevi za auspuh i governalu, danas sam montirao governalu i izvario auspuh i montirao... Nisam jos napravio nosace za isti al ti je paljena zica... u koju se Srbi kunu :) Vozikao sam se pa nisam uhvatio sunce da ga usnimim kako valja...

 

Image221.jpg

 

Treba da se nasteluje paljenje, nesto mi se ne ponasa kako valja... a i treba da namestim filter da bih i karburator nastelova... uglavnom, svi krupni radovi su zavrseni... treba jos neke silne sitnice doraditi...

Samo, ne vidi se na ovoj fotografiji kako valja... governala je siroka jedno metar i par santima... znaci nit manjeg motora ni sire governale... ali svidja mi se ovako... Sediste radi posao odlicno, opruge ispod njega takodje... znaci "terao" sam ga preko rupa i nema da zakiva u kicmu i da pomera bubrege... mislim da bi mogao i u offroad njime :) Ne svidja mi se samo kako ga je iskrojio... a kad sam vec tu, ne svidja mi se ni kako su cevi savijene... al sad sta je tu je... ne mogu se ispraviti pa da ih neki bolji majstor savije... a da ponovo kupujem prohrom... pa nesto i nemam volje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

bravo sstrujo, samo napred :D

 

PS. vidim da ti je kontakt brava desno na ovom deklu. da skratim pricu, imao sam slicnu stvar i umalo glavu ne izgubih (pogodilo se dosta cudnih situacija odjednom), tako da (ako nisi ubudzio) POD OBAVEZNO KILL SWITCH na volan :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
bravo sstrujo' date=' samo napred :D

 

PS. vidim da ti je kontakt brava desno na ovom deklu. da skratim pricu, imao sam slicnu stvar i umalo glavu ne izgubih (pogodilo se dosta cudnih situacija odjednom), tako da (ako nisi ubudzio) POD OBAVEZNO KILL SWITCH na volan :!:[/quote']

 

Kakvih situacija? Kad signem gde sam posao, stanem, uzbacim iz brzine, sidjem sa motora, postavim ga na copavu i vadim kljuc a on se ugasi... Gde je losa strana toga sto nema kill switch???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
Kakvih situacija?

test voznja upravo sklopljenog frankestajna, karburacija/paljenje u qrcu pa je masini nakon sto se zagrejala ler otiso na preko 2500 obrtaja, odlucim da se vratim nazad i sredim (leto, uske ulicice naselja pune kola i ljudi), puca JE*ENA sajla kvacila, udaram po menjacu da spustim u prvu, lego na kocnicu, al masina GURA li GURA, ne skace mi se sa nje, tek sam je spakovo, onda sutiram menjac na gore da ubacim do cetvrte i udavim je, i uz to i uz pomoc kocnica uspevam da stanem. na sve ovo dodaj uske ulice, kola, mlade mame setaju decurliju u kolicima,...

 

slatko te molim, prijatelju dragi, slatko sa slagom i visnjicom na vrhu, STAVI JE*BENI PREKIDAC :!:

:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Razumem ja to potpuno... samo ovo je masina koja ima 250ccm i stara 57 godina... i 1 klip... i 4 brizne od kojih se prva koristi kada kreces na uzbrdici, kao na kamionu :) i kojoj je maksimalna brzina 100km/h sto u praksi znaci da je necu voziti preko 80! A imam i kill swich na levoj ruci, malo ispod kolena (cupam kabl od svecice :) )

Salu na stranu, nemoj mi zameriti ali ja taj kill switch necu staviti, instalaciju sam vec razvukao (samo sam za termo buzire dao oko 10e) i ne bih da je prepravljam... imam i desnu komandu koju mogu da montiram ali bilo bi prenatrpano... Uzeo sam komande od nekog GPZa... to sam nasao... i ova leva mi je nakako nabudzena, a i ne verujem da moze stati na desnu ruku ovaj kill switch od kocionog cilindra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

sstrujo,obzirom da znam kako je izgledao ovaj motor pre nego sto je dopao u tvoje ruke,sada izgleda PRELEPO(izvinite na velikim slovima).Meni se jedino ne svidja governala ali to je verovatno stvar ukusa.U svakom slucaju,lepo je ispalo.

 

Malo off:

Sta ste uradili sa onom pedeseticom?Pazarili ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
sstrujo' date='obzirom da znam kako je izgledao ovaj motor pre nego sto je dopao u tvoje ruke,sada izgleda PRELEPO(izvinite na velikim slovima).Meni se jedino ne svidja governala ali to je verovatno stvar ukusa.U svakom slucaju,lepo je ispalo.

 

Malo off:

Sta ste uradili sa onom pedeseticom?Pazarili ili ne?[/quote']

 

Imas li neku sliku tok motora od ranije, interesuje i mene kako je izgledao dok je bio u voznom stanju... Doci ce governala na svoje... treba malo da se pokrati, da se stave navlake, prednji kraj oko fara treba da se izmeni da dobije na masi... ima jos dosta da se radi pa da dobije ono pravo....

Ona 500ica nije pazarena... izleda super na oko ali ima nesto kod tog motora sto nije na mestu... da sad ne ispredam pirce... Ne znam da li je prodat, kada smo isli za Markoooovu 25icu izgubili ceo dan oko namestanja da upali pa nismo nigde ni svracali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Evo kisa pada vec 3 dana a ja se nerviram... Bas pre nego sto pala kisa, bio markooo i sredili sajle na motoru, sve komande namontirali, napravili selnu za auspuh i pade kisa, pljusak i tako 3 dana... Cak je Markooo ostavio svog ljubimca kod mene koliko je kisa padala a on nije poneo kisno odelo...

Evo su zmajevi, sklonjeni od kise, cekaju neko lepse vreme ili bolju opremu pa da pojedu MNOGO hiljada kilometara asfalta ove godine :) :)

 

Image227.jpg

 

Image228.jpg

 

Doduse, protutnjali smo malo neposredno pre kise, obojica bez prigusivaca u topovima... Mislim da ni Ilija gromovnik nije toliko bucan kada silazi na zemlju.... :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kao prvo motocikl izgleda sjajno. Cestitam na zaista enormnom trudu! Treba li ovaj snimak da znaci da si ga konacno zavrsio? Auspuh, rucice, sve je tu... Meni izgleda kompletan!

Kazu da nije dobro dodati gas i ugasiti motor, kako si uradio na kraju snimka. Tako ostaje nesto goriva po zidovima cilindra, i to gorivo (po knjigama) spira ulje sa zidova. OK za ovaj snimak, al' izbegavaj.

Sto se snimka tice, kamera je kao u Psihu, samo sam cekao kad ce iz ruke viriti noz! Jesi li ocistio objektiv posle onog zavlacenja u auspuh?? :)

Jeli komsija sredio drugi R25? Zamisli kad vas dvojica sednete na erove pa zapalite putem!?

 

I na kraju, treba li ti reklama?? :) Sa srecom voznja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Kao prvo motocikl izgleda sjajno. Cestitam na zaista enormnom trudu! Treba li ovaj snimak da znaci da si ga konacno zavrsio? Auspuh' date=' rucice, sve je tu... Meni izgleda kompletan!

Kazu da nije dobro dodati gas i ugasiti motor, kako si uradio na kraju snimka. Tako ostaje nesto goriva po zidovima cilindra, i to gorivo (po knjigama) spira ulje sa zidova. OK za ovaj snimak, al' izbegavaj.

Sto se snimka tice, kamera je kao u Psihu, samo sam cekao kad ce iz ruke viriti noz! Jesi li ocistio objektiv posle onog zavlacenja u auspuh?? :)

Jeli komsija sredio drugi R25? Zamisli kad vas dvojica sednete na erove pa zapalite putem!?

 

I na kraju, treba li ti reklama?? :) Sa srecom voznja![/quote']

 

Pa kompletan i jeste, dok stane kisa pa da prepravim vise taj famozni filter... samo zato sto me mrzi da skinem karburator i odem kolima kod drugara...

Nisam obratio paznju na to gasenje dok je motor u visokim obrtajima, pazicu ubuduce... Nisam napomenuo da je motor pre toga radio i bio zagrejam dobro pre ovog turiranja...

Nisam cistio objektiv jer nema sta da se cisti :) Nije komsija vec shurak, sredio ga koliko-toliko, hoce da menja klipnjacu, lezajeve, zali se da mu slabo ide... Vec smo se provozali tu po lokalu... dok se registrujem, gledam da zavrsim registraciju na rate da ne ulazim u dugove i da ga pusti zena i mene moja pa cemo ici u voznje...

Reklama? Toliko sam izgubio volje na kraju da cu se tesko sledeci put uhvatiti u restauraciju motocikla... to su muke po tantalu, narocito za ovako stare motocikle i u ovako losem stanju...

 

Cim se registrujem, eto mene u tvoj kraj.... pa kad zavrsis formalnost od voznje ocekujem te u mom kraju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Prelepo izgleda!

Hocu da ga vidim i cujem uzivoooooo.... ( Veljoooooooo :D )

 

Cuces ga sigurno :) a i videcemo se sigurno... usedeh se u kuci pored kompjutera, ocu da se vozim, sam sam sebe smorio po ceo dan viseci za kompom... pa da uhvatim governalu umesto misa i putovati bez nekog cilja, da putovanje bude cilj samo po sebi... tome tezim!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Da ti nije malo velik broj obrtaja na leru? Nisam siguran, posto odavno nisam video da kod nas da neko vozi r25...Valjda ce sad da krenu, stiglo lepo vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Da ti nije malo velik broj obrtaja na leru? Nisam siguran' date=' posto odavno nisam video da kod nas da neko vozi r25...Valjda ce sad da krenu, stiglo lepo vreme...[/quote']

 

Bez filtera trokira na nizim obrtajima, nema dovoljno vakuma da radi kako treba pa sam mu podigao obrtaje dok ne namestim taj filter za vazduh vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

kada vidim novi post u ovoj rubrici a zadnji postovao sstruja odmah otvaram jer mislim evo je fotka motora na drumu.

Ako mi vjerujes jedva cekam da vidim tu fotku.

Ostvari mi više tu želju, nemoj da te molim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja