Jump to content

Moto Zajednica

Kako se podnosi voznja sa opremom na +30C?

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Izvini ako si se uvredio.To sto ja ne znam sta je autosugestija je posledica mog neobrazovanja i moje ne inteligencije,ali mlad sam pa sto se tice obrazovanja pokusacu da poradim po tom pitanju.Sto se tice voznje tu je stvarno problem,skoro sam naucio da vozim a i sad kad vozim ne prelazim vise do 50 do 100 km godisnje,ali i to nije problem,mlad sam pa ima vremena za mene da se navozim motorciklom.Ti bi trebalo kao iskusni bajker ,intelegentan i obrazovan covek da se ne ljutis kad te ja i meni slicni zamole za neko pojasnjenje.Ne vidim u cemu je tvoj problem.A sto se klinaca tice ti ocekujes da klinci samo slusaju sta stariji pametuju i da samo aminuju.TO NECE MOCI.Ja moram da ti se izvinim jos jednom i da ti kazem da stvarno nisam razumeo sta si hteo da kazes onim tekstom

 

Tvoj tekst je veoma lako bilo protumaciti u stilu.....vidi budale sta lupeta.....

Da te je stvarno interesovalo sta sam ja hteo da napisem malo bi drugacije srocio.....niko nikoga netera da slusa sta drugi pametuje, tvoj zivot tvoje odluke....

Pametan covek se uci na tudjim greskama i iskustvima....

Nadam se da si posle ukapirao sta sam mislio pod "ubediti samoga sebe"........

Da sam ja u vasim godinama malo vise slusao i pazio sta pricaju "matorci" bolje bih prosao sigurno.....mada najbolje se uci na svojoj kozi....

U svakom slucaju zelim ti bezbroj sigurnih i bezbednih kilometara na motoru.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

...da jako je bitno da sam sebe ubedis da ti na 40 stepeni nije vruce i da ti je zadovoljstvo to sto radis...

 

Nije zdravo sebe ubediti da nije vruće na 40 stepeni. Od posledice toplotnog udara ljudi umiru.

Jedno je voleti vožnju i uživati u njoj, a drugo izlagati svoje zdravlje opasnosti. Ukoliko zenemarujemo neprijatnost koju osećamo na vrućini može doći do drastičnog povećanja telesne temperature. Ako telo ne uspe da spusti dovoljno tu temperaturu znojnjem dolazi do širenja krvnih sudova, povišenja krvnog pritiska, samom tim i do izliva krvi u mozak, infarkta, obustave rada drugih organa. Ma koliko volela vožnju neću žrtvovati svoje zdravlje ako mogu da sačekam par dana da malo padne temperatura, toliko da mogu da budem u mesh jakni i da mi se ne vrti u glavi.

Nigde bez opreme.

 

 

 

 

 

Nemaju svi ljudi istu toleranciju prema toploti ni prema hladnoci.......ti ces raditi normalno kako tebi odgovara.......

Cudim se sada kako preziveh sve ove godine na motoru leti......a i ostali koje srecem na putu u punoj opremi...jos ne procitah da je neko od motociklista umro na putu od toplotnog udara....od udesa nazalost da.....

Zasto malopre pomenuh da je bitno sta se nosi ispod opreme.....adekvatan ves koji  odvoditi znoj i temperaturu...a ispod kacige nemojte nositi pamucne podkape koje se natope znojem koji zadrzava kao i toplotu....koristite svilene posto ne zadrzavaju znoj a samim tim odvode toplotu.....

Nego cini mi se kada se krvni sudovi sire  pada krvni pritisak a kada se skupljaju raste...ili mozda gresim???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

...da jako je bitno da sam sebe ubedis da ti na 40 stepeni nije vruce i da ti je zadovoljstvo to sto radis...

 

Nije zdravo sebe ubediti da nije vruće na 40 stepeni. Od posledice toplotnog udara ljudi umiru.

Jedno je voleti vožnju i uživati u njoj, a drugo izlagati svoje zdravlje opasnosti. Ukoliko zenemarujemo neprijatnost koju osećamo na vrućini može doći do drastičnog povećanja telesne temperature. Ako telo ne uspe da spusti dovoljno tu temperaturu znojnjem dolazi do širenja krvnih sudova, povišenja krvnog pritiska, samom tim i do izliva krvi u mozak, infarkta, obustave rada drugih organa. Ma koliko volela vožnju neću žrtvovati svoje zdravlje ako mogu da sačekam par dana da malo padne temperatura, toliko da mogu da budem u mesh jakni i da mi se ne vrti u glavi.

Nigde bez opreme.

 

 

 

 

Svaka ti je na mestu.Tema je vezana za opremu koju treba nositi na 30= a da se sto bolje osecamo i sto bolje zastitimo.Ako trbe za zrtvujemo zdravlj zbog par sati pauze ne treba ni da vozimo.Poenta je da sacuvamo zdravlje,sto vise vozimo i sto vise uzivamo.Kad sam bio klinac vozio sam samo u gacama,ALI TO MNOGO NIJE DOBRO,TJ NEDOPUSTIVO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Predajem se......tek sada sam ukapirao da nemam poima niocemu vezano za putovanja na velikim vrucinama....sve sto sam napisao procitao sam u Politikinom Zabavniku i zaista se vise necu truditi da to prenosim ovde......

No jedno sam naucio ...da je motor najbolje voziti od kraja Aprila do kraja Maja....onda napraviti pauzu do sredine Septembra i posle se voziti dok ne postane previse hladno....HVALA,HVALA

Dakle po jakom suncu nikako nesedati na motor a ako bas moram onda treba da kupim opremu od jedno 2,000 eura posto je ona prilicno siguran zastitni faktor od uticaja spoljne temperature.......

Bilo bi mi drago da i ostali koji su pukim slucajem preziveli tolike godine vozeci se po vrucini procitaju ovo jer ce im sigurno produziti zivot......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1000

Ja ne bih da se pravim pametan, ali mislim da nismo od secera, necemo umreti ako je toplo...  ;D Ili mozda samo ja tako mislim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Vec sam pisao o jednom nasem (holandskom) bikeru koji je izumio jaknu sa grijanjem.

Mozda je vrijeme da izumi i jednu za hladjenje. Moguce je na istom principu.

 

Kako radi njegova jakna?

Kroz cijelu jaknu je sproveo crijeva i napravio klik interface da se prikljuci na vodu za hladjenje motora.

Kada se prikljuci, onda sva vruca voda ide prvo kroz jaknu, pa onda u kiler.

Ako postane prevruce, samo zatvori ventil.

 

E, sad, mozda bi moglo i obrnuto. Da se ugradi extra kiler za hladjenje vode koja bi isla samo kroz jaknu.

(kiler - jakna - kiler) i jedna extra pumpa.  ;D

Pa stanete na semaforu i tresete se od zime na +40.  :D

 

ps. ako neko ovo sprovede u djelo, nek mi se javi za royalties.  ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Predajem se......tek sada sam ukapirao da nemam poima niocemu vezano za putovanja na velikim vrucinama....sve sto sam napisao procitao sam u Politikinom Zabavniku i zaista se vise necu truditi da to prenosim ovde......

No jedno sam naucio ...da je motor najbolje voziti od kraja Aprila do kraja Maja....onda napraviti pauzu do sredine Septembra i posle se voziti dok ne postane previse hladno....HVALA,HVALA

Dakle po jakom suncu nikako nesedati na motor a ako bas moram onda treba da kupim opremu od jedno 2,000 eura posto je ona prilicno siguran zastitni faktor od uticaja spoljne temperature.......

Bilo bi mi drago da i ostali koji su pukim slucajem preziveli tolike godine vozeci se po vrucini procitaju ovo jer ce im sigurno produziti zivot......

 

Dobro je generacijo,pusti ...  Ja sam odavno odustao ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Imam 2 jakne, jedna je Dainese i nju koristim kada su temperature nize od 20 stepeni i na dugim putovanjima, dok je druga Spidi i ona je iskljucivo letnja, tj. od mesh (rupicastog) materijala, koji je izuzetno dobar pri visokim temperaturama. Tu jaknu ne osecam da imam, kada vozim vise od 40km/h, bez obzira da li je napolju 25 ili 35 stepeni. Prezadovoljan sam, tako da moja preporuka ide ,na visokim temperaturama, za jakne i pantalone napravljene od mesh materijala.

 

Sto se pantalona tice, imam Dainese sa termo postavom koju skidam kada je temperatura veca od 15 stepeni.  Kada je temperatura veca od 30 stepeni, znojim se ali i malo dodam gas, pa nekako pregrmim... Ima i ovog sto je Charuga rekao, ne razmisljam puno o vrucini, gledam okolinu oko sebe, koncentrisem se na voznju i samim tim olaksam sebi putovanje... Makar dok ne kupim i pantalone sa 'rupicama'. :)

 

Sa rukavicama je isti slucaj, jedne kozne sa full protektorima za hladnije dane i duza putovanja, a druge su za toplije dane i grad, naravno od mesh materijala.

 

P.S. Ne postoji ljubav koja ne boli... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Predajem se......tek sada sam ukapirao da nemam poima niocemu vezano za putovanja na velikim vrucinama....sve sto sam napisao procitao sam u Politikinom Zabavniku i zaista se vise necu truditi da to prenosim ovde......

No jedno sam naucio ...da je motor najbolje voziti od kraja Aprila do kraja Maja....onda napraviti pauzu do sredine Septembra i posle se voziti dok ne postane previse hladno....HVALA,HVALA

Dakle po jakom suncu nikako nesedati na motor a ako bas moram onda treba da kupim opremu od jedno 2,000 eura posto je ona prilicno siguran zastitni faktor od uticaja spoljne temperature.......

Bilo bi mi drago da i ostali koji su pukim slucajem preziveli tolike godine vozeci se po vrucini procitaju ovo jer ce im sigurno produziti zivot......

 

Hm, nije mi jasno u čemu je tvoj problem? Ne znam uopšte zašto se nerviraš?

Niko nije rekao da motor ne treba voziti celo leto. Nije celo leto 40 stepeni pobogu. Poenta svega jeste da svako po svojim mogućnostima sedi i vozi dokle god se oseća dobro. U tome mu pomaže neka oprema koja je pravljena za takve uslove, a ona ne mora da košta milione. Meni je bilo loše pre dve godnine jer sam se vozila na 38 stepeni u jakni bez luftera po gradu (iako je bila otkopčana), postala sam malaksala i mislila sam da ću se onesvestiti, a inače mnogo bolje podnosim vrućinu od hladnoće. Nije normalno voziti ako ti se vrti u glavi, zar ne? To lako može biti uzročnik nesreće. Što se mene tiče sezona nikad ne prestaje, osim ako nema leda, ali treba obratiti pažnju na to šta čije telo može da podnese, a šta ne. Zato ubeđivanje sebe u to da je sve OK, bajno i sjajno nije pametna ideja.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...Zato ubeđivanje sebe u to da je sve OK, bajno i sjajno nije pametna ideja.

 

 

Posto se charuga predao, da mu ja budem malo advokat.

Mislim da je covjek samo htio da kaze "think positive", sto bi i po mom misljenju trebalo da olaksa sve vrste muka, pa i muke od vrucine.

Naravno da to nije ekvivalentno ubjedjivanju sebe da je sve bajno.

 

Mozes da kazes "huh, bogami prigrijalo", a mozes i da kazes "aaauu pi*** ma***inu koja uzasna vrucina, dajte mi pistolj da se ubijem".

U potonjem slucaju dodajes jos koji celzijus "iznutra"... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

To je upravo ono zbog cega se i nerviram.....usla si u raspravu a verovatno nikada nisi vozila motor na putu......

Dali si se nekada pitala kako se hlade motori sa vazdusnim hladjenjem na visokim temperaturama....odgovor je strujanjem vazduha.....Dakle na putu moras da se kreces odredjenom brzinom....vazduh struji oko tebe i kroz otvore na opremi i hladi te......

Grad je nesto sasvim drugo...u gradu se visoka temperatura teze podnosi nego na otvorenom...sto zbog zagadjenja sto zbog drugih cinilaca......kreces se od semafora do semafora u guzvi.....mislim da ce se svakom vrteti u glavi u gradskoj guzvi po vrucini bez obzira na opremu, imala ili nemala luftere.....

Pobornik sam otvorenih protektora tipa gladijatora za voznju po gradu.....mada je ne preferiram bez neke potrebe....

 

Eto Mile je razumeo pravilno nasta sam mislio....neznam zasto je to tako tesko nekima....nepisem na spanskom.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

Ja samo posmatram...  ;D... ali mislim da se slazem sa Charugom....

U vezi cega,kada prica o opremi?kada prica da je sve u glavi? ili kad davojku od 20 godina proziva koliko dugo vozi i da li po gradu ili putu,i prakticno joj zamera sto se ukljucuje u temu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Prestani molim te da karikiras stvari......sa devojkom je ispao nesporazum jer ona uopste i nije mislila na voznju van grada nego po gradu........ja se u 47 godina ni dan danas ne ustrucavam da pitam ako mi nesto nije jasno oko motora ljude koji se mnogo vise razumeju od mene cak i momke kao sto je BRKA iz Mladenovca a ima godina koliko i moj sin....glupo bi bilo pametovati o necemu o cemu nisi strucan ili nemas iskustva...zato pitaj.....

A sto se tebe tice ti si bas navalio da izvrces stvari.....i da bukvalizujes to "sve je u glavi"....... a ako bolje razmislis iz glave sve i polazi samo je pitanje kako ce ko to shvatiti......nesumljam uopste da nisi razumeo sta sam napisao u dosadasnjim postovima nego ti se jednostavno "zeza".....i malo bi da zakuvas sa postovima tipa "proziva devojku" zato sto se ukljucuje u temu.....

I zaista neznam zasto se nerviram...mozda zato sto u nase vreme nije bilo ovakvih mesta gde si mogao nesto da naucis.....i mozda se nerviram sto ovo mesto sve vise posecuju ljudi koji nemaju bas neke veze sa motorima a sve manje je onih koji ih zaista vole i voze a ocito je da je vecina njih i ako ga posecuje digla ruke od pisanja u ovakvim temama jel je zaista uzaludno polemisati sa ljudima koji su se rodili kao experti za sve.....

Izvinjavam se devojci ako je pomislila da je moj odgovor bio grub....pokusao sam samo da Vam ukazem iz svog ugla kako se borim protiv vrucine.......svih ovih godina........ali to ocito nije interesantno kao rasprava o najnovijim materijalima koji se ugradjuju u opremu i koji ce upravljati motorom umesto Vas.......

Trebalo bi uvesti i posebnu temu...."fensi moto oprema".......

Verovatno je za neke naslov teme " kako voziti motor od Slavije do "konja" po velikim vrucinama"....posle moze da se prosiri i na "ponasanje motora u krivinama na istoj destinaciji"......ili "koji je tu motor brzi".....

Tu sigurno nemoze da se napise da nesto potice iz glave.......

Obecavam samom sebi da cu od veceras strogo paziti sta cu i dali cu se ukljucivati u neku temu ubuduce......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

Sa ovim poslednjim postom se u potpunosti slazem sa tobom.Bas sve vreme i hocu to da ti kazem.PROMASIO SI TEMU(procitaj pocetni post).To sto predlezes razne teme nije lese(mada ja podrugljivo) ali si ti trebao da postavis navu temu koja bi glasila npr. KRITIKA CISTOG UMA ili DEFINITIVNI VODIC KROZ GOVOR TELA, i tu da nam objasnjavas o svesnosti,uticaju mentalne snage na ljudsko telo ili vec sta znas o toj temi.Po mom misljenju svi clanovi foruma moraju biti ravnopravni(nebitno koliko imaju godina,koliko dugo voze i kojeg su pola).Jedini uslov ja da budu kulturni i postuju ostale.Moj profil ocigladno nisi pogledao,vozim od 14 god i zadnjih 5-6 godina zbog vise slobodnog vremena ne silazim sa motora.Po svim vremenskim uslovima osim po snegu.Normalno da je oprema vrlo vrlo bitna i o tome je bila tema.Neko rece da nema ljubavi bez bola,SLAZEM SE,ja bih da nemam opremu vozio i u babinoj suknji ali posto postoji nije na odmet saznati sto vise,zato ljudi i pitaju one koji nesto znaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Oladite malo. Charugu znam licno i znam da od njega i kao coveka i kao motocikliste ima sta da se nauci. Dakle, dajmo malo postovanja, jbg, nemozes da se zapljunes odmah po nekome zato sto ti se ne svidja kako je upotrebio zarez, vec malo sire sagledaj sta covek i o cemu pise. Zbog loseg pristupa novih clanova ovde, nekih, naravno ne svih, mnogi vredni i iskusni ljudi vise ne ucestvuju u raspravama na ovom forumu.

 

Elem, stoji, oprema je bitna, treba svako da uzme najbolju kakvu moze spram svojih finansijskih mogucnosti. Ali stoji i sledece, poenta i prvvenstveni prioritet na motociklu je zastititi se od eventualnih povreda, posle toga, (ne usudjujem se zbog dezurnih dusebriznika da napisem, ali mozda i u egalu sa tim, ako ne i pre) UZIVANJE!!!!!!!!!!!!!

 

Letos, na +40 stepeni, Deki76, Mikulanac i ja, njih dvojica sa suvozacicama, vozili smo se u po dana, putevi blokirani, pa smo morali makadamom, preko Crnog Vrha, na pocetku Kucajskih planina, ako se ne varam, i kako nam je bilo? FENOMENALNO!!! Kroz zabit, pod punom opremom, ali bilo je fenomenalno. Poenta: ok, zastitimo se, ali ajde da ne pretvorimo voznju motora u hiljade operacija i procedura, jer to definitivno nije nesto sto moramo vec sto ZELIMO! Nemam kinte za masu delova opreme koji bi mi valjali. Ali, to nije razlog da taj dan motor parkiram u hladovinu i cekam "bolju sinopticku sliku" ;)

 

Neki novi klinci citaju, i koji zakljucak treba d aizvuku? Nemam kinte za svu ovu opremu, aj jbg ond anecu ni da vozim kad sam beda... Zaboravili smo malo da ipak osnovna stvar koj acini motociklizam je ENTUZIJAZAM! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ovo sto je Charuga napisao je sto posto ispravan stav.

Samo je pitanje ko je i koliko razmazen da mu smeta toplota.

Meni licno je zastita na prvom mestu, a ako je toplo, to se moze izdrzati.. u glavi uvek "sta ako mi neko izleti!?"

Letnja (mash) oprema mi ne radi posao na turama od hiljadu i vise kilometara, zato sto bih pored nje morao da imam i zimsku, za recimo voznju ujutru, predvece, na planinama, itd.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sa ovim poslednjim postom se u potpunosti slazem sa tobom.Bas sve vreme i hocu to da ti kazem.PROMASIO SI TEMU(procitaj pocetni post).To sto predlezes razne teme nije lese(mada ja podrugljivo) ali si ti trebao da postavis navu temu koja bi glasila npr. KRITIKA CISTOG UMA ili DEFINITIVNI VODIC KROZ GOVOR TELA, i tu da nam objasnjavas o svesnosti,uticaju mentalne snage na ljudsko telo ili vec sta znas o toj temi.Po mom misljenju svi clanovi foruma moraju biti ravnopravni(nebitno koliko imaju godina,koliko dugo voze i kojeg su pola).Jedini uslov ja da budu kulturni i postuju ostale.Moj profil ocigladno nisi pogledao,vozim od 14 god i zadnjih 5-6 godina zbog vise slobodnog vremena ne silazim sa motora.Po svim vremenskim uslovima osim po snegu.Normalno da je oprema vrlo vrlo bitna i o tome je bila tema.Neko rece da nema ljubavi bez bola,SLAZEM SE,ja bih da nemam opremu vozio i u babinoj suknji ali posto postoji nije na odmet saznati sto vise,zato ljudi i pitaju one koji nesto znaju.

Sada si vec poceo otvoreno da podhebavas coveka. Siguran sam da si shvatio sta je hteo da kaze, ali ne odustajes od provociranja. Pa niko normalan nece da sedna na motor na +40 i vozi ga po gradu u zimskoj jakni zakopcan do grla. Valjda ako oseti da mu je prevruce i hvata ga nesvestica, stace na sladoled, hladan sok, skinuce jaknu, nece da vozi dok ne padne u nesvest, to je valjda jasno.

 

Nemam mesh jaknu, nego corodura, pa kad je pretoplo raskopcam je do pola,otkopcam rukave na pocetku, pa mi vazduh cirkulise kroz rukave i hladi me. Jos nisam doziveo da mi je nepodnosljiva vrucina u toj obicnoj jakni. Vruce jeste u gradu, ali je podnosljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Odlicna tema za ove zimske  dane  :) ... evo i mog iskustva sa +30C sa punom ratnom opremom. Prosle  sezone sam  konacno kompletirao moto odecu i pravo da vam kazem malo sam se razocarao. Ocekivao sam vise udobnosti za te pare, naravno na visim temperaturama, ali sam ubrzo shvatio da ne mogu od opreme ocekivati zastitu od vetra a da se ne znojim!  Na temperaturama ispod 25C sve je kako treba, a leti na temp. preko 25C....da vam ne pricam. Ali kad je stvarno nepodnosljivo naravno da se jakna skida ili raskopcava. U svakom slucaju nisam dozvolio da mi problem sa znojenjem pokvari voznju ili putovanje. Za sledecu sezonu kupujem aktivni ves i mislim da cu resiti problem "miss  mokre majice i gace" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5504 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se tice mesh opreme, jeste prijatnije na velikim vrucinama nego u klasicnoj opremi, ali uglavnom u lokalu ili kracim voznjama. Za putovanja, narocito visednevna, po meni je neupotrebljiva, osim ako se ne nosi i klasicna oprema pored mesh opreme. Cak i tokom najtoplijih dana, u planinama zna biti bas hladno.

Pre 3 godine, bio sam na Peloponezu i u Atini i tada je tamo bila elementarna nepogoda +45C. Skoro neizdrzivo bez obzira na opremu. Vozili smo samo delove koje smo morali. Kad smo izlazili iz Atine, u 4.00h ujutru, bilo je +38C. Medjutim, cim smo izasli iz grada i krenuli prema brdima, temperatura je bila za jaknu idealna. A u pitanju su "topli" krajevi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Moram opet da se umesam jer u sustini nisam nasao opremu sa kojom je lepo voziti na +35. Kakav aktivni ves kakvi bakraci, ledja su uvek mokra od ledjnog protektora koji je u kontaktu sa telom.Postava od pantalona uvek zalepljena za noge. Aktivni ves moze samo da posluzi da se brze osusite  kada skinete jaknu a ne da vam spreci znojenje.

Medjutim,meni je svaka voznja sa motorom hrana za telo i dusu. Mislite da osecam nepodnosljivu vrucinu kada mi adrenalin cirkulise i kada hidrocentrala ispod dupeta proizvodi onaj zvuk koji izlazi iz dva Leo Vincija.Tako da je Charugino shvatanje i objasnjenje najprihvatljivije.  Pa da je +50 nema sanse da osetim vrucinu dok ne stanem. Naravno,gradsku voznju uopste ne racunam u ovu pricu jer se po gradu i ne vozim. Nemam sta da trazim u gradu sa punom opremom u sred leta,voznja od kafica do kafica ili od kuce do posla u ful opremi?  A opet, bez pune opreme nemam onaj filing i stepen sigurnosti za "pravu" voznju koju volim.    Motor nije prevozno sredstvo za voznju od tacke A do tacke B u gradu (za to su skuteri i mopedi do 125ccm) . Motor je na prvom mestu ljubav,filozofija,uzivanje,nadomescenje svega i svacega,fabrika adrenalina ,itd ali na otvorenom putu!! Tek na drugom i ostalim mestima moze da se provlaci temperatura,kisa,oblacnost,svetli vizir ili zatamnjen, kaciga u skladu sa bojom odece i cizmica,itd.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

oprema za +40 fila papuche shorc i majca  ;) shalim se naravno u papuchama nikad na motor , u lokalu samo kaciga i letnja jasha , mesh shto bi neki rekli , a van grada opet za 200-300km normalna jakna bez postave itd i to je to ... lone nosim samo zimi tj kad je ispod 10stepeni jbg pado sam u farmerkama nisu se pocepale dupe pomodrelo i shta sad , ako bi slushao MUP Srbije , najbolje da ni peshke ne izlazim iz kuce i za to imaju kazne ;) bitno je da se osecash prijatno i da urachunash kuda cesh se kretati , ako krenesh u sred jula iz bg-a na more , rachunaj da je u bg-u +40 a na zlatiboru ispod +20 nocu da ne pricham , opet to je to  ako si vec krenuo na put onda imash i gde sa opremom pa stanesh presvuchesh se , doobuchesh ili svuchesh komad opreme , druga varijanta je ako idesh samo da se vozish , obuchesh kombinezon sednesh ujutru na R-a kad je 20 u + napravish turu bg-tara-zvornik-bg jedno 1000km promeniush temperature od 10 do 45 u plusu i  dodjesh kuci legnesh i 3 dana se raspadash :) znam i takve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  I konjarnik i CHARUGA su stari bajkeri i dobro govore za opremu, samo je ovaj drugi malo bezobrazan, hteo bi da zaključa temu. Št' ono Cane onomad reče "...mir brate, mir..."

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja