Jump to content

Moto Zajednica

Kako se podnosi voznja sa opremom na +30C?

Recommended Posts

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

U mom slucaju Goretex jakna bez zimskog uloska(Held Maddox), Goretex pantalone bez zimskog uloska (IXS Tengai), cizme, i letnje rukavice (mash). Jeste toplo, ali se moze izdrzati. Imam i letnju Jaknu Ixon Hacker, i cim padne ispod 22- 23 stepena, hladno ti je... znaci ako hoces negde da skocis leti uvece, ili rano ujutru, smrznuces se. U svakom slucaju bolje da na duzoj turi imas deblju opremu, jer je i na planinama cesto hladno, a i nemas pojma na kakvo ces vreme da naletis... bolje malo toplije, nego hladnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12100 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U mom slucaju Goretex jakna bez zimskog uloska(Held Maddox), Goretex pantalone bez zimskog uloska (IXS Tengai),

 

Jakna:

Materijal koji je korišćen za izradu jakne je HEROS®-TEC-GEWEBE 600 D od 100% poliesterskih vlakana.

 

Pantalone:

600 D & 300 D Polioxford · 500 D AIRGUARD® · SoltoTEX® postava i opna protiv vode·

 

Ni Held Maddox ni IXS Tengai nemaju u sebi Goretex. Odakle ti to?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Cordura

http://www.cordura.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

U mom slucaju Goretex jakna bez zimskog uloska(Held Maddox), Goretex pantalone bez zimskog uloska (IXS Tengai),

 

Jakna:

Materijal koji je korišćen za izradu jakne je HEROS®-TEC-GEWEBE 600 D od 100% poliesterskih vlakana.

 

Pantalone:

600 D & 300 D Polioxford · 500 D AIRGUARD® · SoltoTEX® postava i opna protiv vode·

 

Ni Held Maddox ni IXS Tengai nemaju u sebi Goretex. Odakle ti to?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Cordura

http://www.cordura.com/

 

I mislio sam na Corduru

Moja greska

Goretex je skuplji... i bolji  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12100 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma ja sam se ponadao da si u pravu jer planiram da nabavim jaknu i pantalone sa Goretex membranom... ali sledece godine :)

 

U medjuvremenu, Modeka Downtown2 ima odlicnu ventilaciju i dok se vozi, sa njom skoro da nema vrucine. Kao i vecini, jako mi smeta kada stanem - onda postaje pakleno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

DA LI BILO KO OD CLANOVA VOZI NA 35 STEPENI I VISE U GORATEX JAKNI I GORATEX  PANTALONAMA. AKO IMA TAKVIH ISKUSTAVA TREBA NAPISATI PAR RECENICA 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ja imam mesh jaknu za leto i radi posao. Može lepo poslužiti i gladijator. Za noge postoje protektori koji štite i koleno i cevanicu a pričvršćuju se trakama. To omogućava da voziš i u bermudama ako hoćeš. Rukavice obavezno! Ima ih raznih letnjih...

 

post-401-12879062134752_thumb.jpg

post-401-12879062135537_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Pošto je kod mene skoro uvek preko 30, a leti redovno preko 40, ovo mi je čest scenario kad stanem na pumpu:

 

Slučajni prolaznik: Mora da je užasno vruće ispod svega toga!

Ja: Jeste.

Slučajni prolaznik: Pa zar ti nije neudobno?

Ja: Manje je neudobno nego kada bih golom guzicom strugao asfalt 140 na sat.

 

Rupičaste jakne (mash) su dobre po lokalu i na baš kratkim vožnjama.  Njih imam tri komada.  Problem sa njima je to što propuštaju dosta vetra, a to te isuši odnosno dehidrira.  Ceo dan vožnje po vrućini, većom brzinom, u takvoj jakni te baš iscrpi.

 

Moja putna jakna (Rev'It Cayenne) ima dve postave koje se skidaju; jadna deblja termo i jedna tanja vodonepropusna (kobajagi).  Leti skinem obe postave; jakna je od materijala slične debljine i mekoće kao teksas jakne, pa je prijatna za vožnju.

 

284225754_QsHAW-M.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Losem k... i dlake smetaju.....

 

Pre svega treba da uzivate u ovom hobiju....osim ako nevozite motor zato sto "morate"....

Druga stvar jako je bitna i auto-sugestija....tj. kada sednes oklopljen za volan i krenes na put da ti to bude 'ushicen" dozivljaj...automatski si maksimalno elimionisao negativne uticaje toplote iz mozga....samim tim ces se i prijatnije osecati.

Nebitno je dali je oprema IXS, DAINESE ILI PROBIKER.....osim ako nije specijalno kupljena......

Neslazem se da sve to previse kosta osim ako niste "besni".....

Odavno putujem u Probiker kombinezonima iz dva dela...onaj iz jednog dela (kao ni ostali) nije pogodan za putovanja posto se teze skida gornji deo na pauzama....

Dakle u voznji je sve ok....prolazak kroz gradove je vec "malo" mucenje....obavezno vodite racuna sta cete obuci od vesa ispod posto je to jako bitno.....

Koza cak sta vise izuzetno dobro stiti od vrelog vazduha koji struji od masine.....sa tanjom opremom zna prilicno da pece....

Nemojte da se lozite na preskupu opremu ako niste u mogucnosti da je priustite sebi i ona mnogo jevtinija zavrsava posao i nezaboravite da je ta oprema tu da Vas stiti u slucaju pada.....sto deblja to bolja.....

Sa ovakvom opremom sam isao i kroz predele gde su ogromne temperature a putna brzina mala i nije mi bilo nepodnosljivo...cak su neki komentarisali da im je tuda leti neprijatno ici i dzipom sa sve ukljucenom klimom.....

Sve potice iz glave i sami sebi odredjujete stepen tolerancije a ne drugi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

Izvini nisam te najbolje razumeo.Sve proizilazi iz glave.Da li to znaci da mozemo sebe da ubedimo da na 35-40 stepeni nije vruce i da nije bitno kako se obucemo,ili da ako padnemo sa motora na treba nam zastita vec je dovoljno da sebe ubedimo u suprotno(iz glave).Sa druge strane kazes da vozis sa ful opremom i da je jako bitano sta oblacis ispod jakne i pantalona.Stvarno ne razumem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

DA LI BILO KO OD CLANOVA VOZI NA 35 STEPENI I VISE U GORATEX JAKNI I GORATEX  PANTALONAMA. AKO IMA TAKVIH ISKUSTAVA TREBA NAPISATI PAR RECENICA 

kad idem na put vozim u ful opremi, do sada sam probao vise modela i sada sam uzeo  jaknu i pantalone sa goretex membranom, vruce jeste, ali dosta znaci sta nosis ispod, ako imas aktivni ves nije ne izdrzivo

post-633-12879062211961_thumb.jpg

post-633-12879062212187_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

meni ce ovo biti prva sezona u full opremi (koza), sa kacigom dao sam 500e i ni 50 vise ne dajem za neka resenja ne znojanja, nisam u mogucnosti niti zelim, stick i rezervna majica i to ce biti to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Srecna okolnost za leto je sto je ova tvoja oprema u beloj boji,to mnogo znaci

namerno sam je uzeo u toj boji, znojim se ko svinja i u crnoj jakni bi posle par sati bio samo za izbegavanje  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam u crnoj kozhi od glave do pete.

Riknuo sam na +40, ali kao sto doda rece, i na toj temperaturi se pada.  ;D

Ove mozda neki gladijator od glave do pete i nije tako losa alternativa,

ali na duzim putovanjima zna biti hladno kad se odvrne gas.....

 

Muke tantalove... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Izvini nisam te najbolje razumeo.Sve proizilazi iz glave.Da li to znaci da mozemo sebe da ubedimo da na 35-40 stepeni nije vruce i da nije bitno kako se obucemo,ili da ako padnemo sa motora na treba nam zastita vec je dovoljno da sebe ubedimo u suprotno(iz glave).Sa druge strane kazes da vozis sa ful opremom i da je jako bitano sta oblacis ispod jakne i pantalona.Stvarno ne razumem

 

Vidi se da si presao puno kilometara.......da jako je bitno da sam sebe ubedis da ti na 40 stepeni nije vruce i da ti je zadovoljstvo to sto radis.....nemoj da karikiras i da pises da sam napisao da ces sam sebe ubediti da ti nije nista ako padnes......

Naravno da je bitno sta oblacis ispod kombinezona na tim vrucinama....da imas malo vise iskustva bilo bi ti sve jasno....ja nekazem da vozim u full opremi, vec to radim....da pratis malo vise forum procitao bi dosta opisa putovanja i video bi da sam uvek u punoj opremi....zato se i smatram kompetentnim da napisem nesto u ovoj temi i podelim svoja iskustva sa onima koje zanima da nauce nesto....tebe to ocito ne zanima posto sve znas i cilj ti je da podjebavas nekoga ko napise nesto ozbiljno.....

Ili do tvog mozga nedopire sta znaci autosugestija.......ako u startu sednes na motor izdrkan sto je vruce...bolje nemoj da putujes jel ce ti put biti pakao...ako se radujes tom putu i shvatas to kao zadovoljstvo mnogo lakse ces podneti vrucinu....dali ti je sada jasnije...ili treba jos da ti napisem da psihicki jaki ljudi mogu da uticu na sebe i svoju psihu i na taj nacin mogu sebi olaksati bol ili u ovom slucaju osecaj nesnosne toplote.....

Do pre neku godinu stvarno mi je bilo zadovoljstvo da citam postove na ovom forumu i pored ovoliko godina nalazio sam uvek ponesto sto nisam znao i bilo mi je drago da saznam...sto nisam znao pitao sam ovde i uvek dobio odgovor.....a sada je ovaj forum postao sprdnja za klince i folirante koji nista drugo nerade vec izvrcu, zajebavaju i podjebavaju....

......NE HTEO SAM DA NAPISEM DA SAM JA VRAC I DA MOGU DA UTICEM NA VREME I DOK SAM JA NA MOTORU TEMPERATURA SE SPUSTI NA 25 STEPENI....JESI LI SADA ZADOVOLJAN ILI TI JOS UVEK NIJE JASNO>??????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

salem se sa tobom da dosta toga ide iz gave, ali iz svog skromnog iskustva mislim da i kvalitet opreme moze znacajno da utice na uzivanje u putu

na jednom putu su mi cizme pustile vodu, drugi put mi je jakna, i mogu ti reci da u tim trenutcima uopste nisam bio srecan, to sam resio kupovinom kvalitetne opreme i sada se vozim sa osmehom na licu i moje misljenj je da je bolje kupiti jednu kvalitetnu stvar nego dve losije, a kad podvuces crtu dodje na isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki 1400gtr - BMW K1300S

Izvini ako si se uvredio.To sto ja ne znam sta je autosugestija je posledica mog neobrazovanja i moje ne inteligencije,ali mlad sam pa sto se tice obrazovanja pokusacu da poradim po tom pitanju.Sto se tice voznje tu je stvarno problem,skoro sam naucio da vozim a i sad kad vozim ne prelazim vise do 50 do 100 km godisnje,ali i to nije problem,mlad sam pa ima vremena za mene da se navozim motorciklom.Ti bi trebalo kao iskusni bajker ,intelegentan i obrazovan covek da se ne ljutis kad te ja i meni slicni zamole za neko pojasnjenje.Ne vidim u cemu je tvoj problem.A sto se klinaca tice ti ocekujes da klinci samo slusaju sta stariji pametuju i da samo aminuju.TO NECE MOCI.Ja moram da ti se izvinim jos jednom i da ti kazem da stvarno nisam razumeo sta si hteo da kazes onim tekstom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Zavisi sta mislite pod kvalitetna oprema....ako je cena merilo, ja nosim izuzetno nekvalitetnu opremu i nikada sa njom nisam imao problema.......pre skoro 30 godina sam isto putovao leti motorom.....tada nije bilo ni kaciga da se kupi kod nas a kamoli opreme.....vozilo se u debelim koznim jaknama (zbog pada, sigurnost) ...nije se ni obracala paznja na vrucinu...vazno je bilo sesti na motor i otici recimo do Dubrovnika, Opatije....u putu srce ko' planina....kada si mlad vise obracas paznju na zadivljene poglede okoline...kakva bre vrucina.....eto posle toliko godina i dan danas se osecam najlepse na motoru....doduse neke stvari su se promenile...pogledi sa strane me odavno ne uzbudjuju.....a vrucinu i dalje fenomenalno podnosim...

 

Po meni jos jedna jako bitna stvar.....u kuci automobilu i na poslu nikada ne koristim klimu kada sam sam.....ukljucujem samo kada moram zbog drugih.....ako se previse naviknete na nju sasvim je sigurno da cete vrucinu na motoru podnositi tesko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

...da jako je bitno da sam sebe ubedis da ti na 40 stepeni nije vruce i da ti je zadovoljstvo to sto radis...

 

Nije zdravo sebe ubediti da nije vruće na 40 stepeni. Od posledice toplotnog udara ljudi umiru.

Jedno je voleti vožnju i uživati u njoj, a drugo izlagati svoje zdravlje opasnosti. Ukoliko zenemarujemo neprijatnost koju osećamo na vrućini može doći do drastičnog povećanja telesne temperature. Ako telo ne uspe da spusti dovoljno tu temperaturu znojnjem dolazi do širenja krvnih sudova, povišenja krvnog pritiska, samom tim i do izliva krvi u mozak, infarkta, obustave rada drugih organa. Ma koliko volela vožnju neću žrtvovati svoje zdravlje ako mogu da sačekam par dana da malo padne temperatura, toliko da mogu da budem u mesh jakni i da mi se ne vrti u glavi.

Nigde bez opreme.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja