Jump to content

Moto Zajednica

Pijani " TATIN sin "

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

Vozac kadeta jeste kriv, jer nije dovoljno pazljivo procenio brzinu vozila koje mu je islo u susret, ili je bio u fazonu, neka koci, ovde je ogranicenje 50... Vozacu kadeta bi trebalo da bude olaksavajuca okolnost sto je ovaj leteo, i bio pijan, a ovaj bi trebalo na robiju 6-12 meseci, bar...

Da se kadet ukljucio, pa da ga je ovaj stigao, makar i posle metar, dva, Pijani bi bio 100% kriv. Posto se kadet samo nacrtao, a bmw ga je udario u prednji deo, on je kriv. Pouzdano znam, nek me neki pravnik ispravi ako gresim... ;)

 

Inace za 500.000km, mnooogo puta sam izbegao ovakve situacije, tako sto i ako sam isao brze od 80kmh, kad naidjem na ogranicenje 40-50-60, odmah usporim, bez da cekam da mi neko dete, ili auto izleti... I nisam vozio pijan... Kao mladji sam se cesto prepirao sa caletom, on je bio u fazonu kad ga neko stize, neka koci, on ce biti kriv... >:(

Ali samo za udarac u zadnji kraj vozila, jer se racuna da je onaj ispred vec zavrsio sta god da je radio...ulkjucivanje, prestrojavanje, polukruzno...

U potpunost si, mada ne sasvim, pogrijesio.

Osnova zakona u saobracaju je pretpostavka da i drugi ucesnici u saobracaju postuju pravila tako da bi se vjestak zapitao da li bi do sudara doslo da je BMW isao zakonski propisanom brzinom. Vozac kadeta je vidio vozilo u daljini, pretpostavio da se to vozilo krece po zakonu i da ima dovoljno vremena da se ukljuci. Da se BMW stvarno i kretao dozvoljenom brzinom, ne racunajuci da je pijan itd.,  do sudara ne bi ni doslo.

Ukoliko ne vjerujes meni provjeri sa bilo kojim vjestakom saobracajne struke koji ce ti ponoviti ovo isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

 

Vozac kadeta je vidio vozilo u daljini, pretpostavio da se to vozilo krece po zakonu i da ima dovoljno vremena da se ukljuci. Da se BMW stvarno i kretao dozvoljenom brzinom, ne racunajuci da je pijan itd.,  do sudara ne bi ni doslo.

Ukoliko ne vjerujes meni provjeri sa bilo kojim vjestakom saobracajne struke koji ce ti ponoviti ovo isto.

 

 

Mislim da ovo nije dokazivo, procena o udaljenost/brzini (mislim na vozaca Kadeta u ovom slucaju) je jedno, a pravo prvenstva drugo. On moze da kaze da je BMW bio 100m dalje i da je on bezbedno krenua, ali pri tome ne pominje da je bio neodlucan, da je se jako sporo kretao (sto nije retkost kod nas) i druge stvari koje mogu da zasmetaju. Samo da napomenem ne branim pijane vozace, vec ih se uzasavam, ali mislim da postoje i oni trezni koji prave i vece s*anje!

 

Pozdrav

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

Vozac kadeta je vidio vozilo u daljini, pretpostavio da se to vozilo krece po zakonu i da ima dovoljno vremena da se ukljuci. Da se BMW stvarno i kretao dozvoljenom brzinom, ne racunajuci da je pijan itd.,  do sudara ne bi ni doslo.

Ukoliko ne vjerujes meni provjeri sa bilo kojim vjestakom saobracajne struke koji ce ti ponoviti ovo isto.

 

 

Mislim da ovo nije dokazivo, procena o udaljenost/brzini (mislim na vozaca Kadeta u ovom slucaju) je jedno, a pravo prvenstva drugo. On moze da kaze da je BMW bio 100m dalje i da je on bezbedno krenua, ali pri tome ne pominje da je bio neodlucan, da je se jako sporo kretao (sto nije retkost kod nas) i druge stvari koje mogu da zasmetaju.

 

Pozdrav

 

 

 

Nesto je dokazivo,a nesto nije.

Ali ovo je prilicno egzaktna nauka tako da dosta toga mogu. Naravno, zavisi koliki je netko strucnjak, koliko je sposoban, zeljan, voljan, ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Zato uvidjajna ekipa fino izadje, izmjeri, popise, nacrta, uzme izjave, vjestaci izvjestace i sve se iskristalise  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

Da se i ja upisem,bas zivim iza zgrade koja se vidi u pozadini iza nesretnog juga,

tamo stvarno ima 50-ak metara,sto je prilicna daljina za juga od oko 800kg  koji leti,nije  preterivanje.

Ne mogu da verujem da u zakonu nije reseno od koje brzine vozilo postaje tesko uocljivo,

a njegova brzina mnogo veca od ocekivane,odnosno kada je vozac kriv iako se krece putem sa pravom

prvenstva prolaza...a tu spadamo i mi kao jos manje uocljiviji...

tehnicki nisi kriv za udes i ako se kreces brzinom svetlosti :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Jebi ga opet je neki buđavi YUGO preprečio put nekom AUDIu.Ljudi poznavaoci prilika u Novom sadu znaju da to nije malom prvi put da pravi sranja,drugo neko je postavio pitanje šta bi mi kao roditelji uradili za naše dete da ubije dvoje ljudi???????? Ja neznam šta bi uradio ali sigurno znam da bih sebe krivio za tako nešto jer se trudim da svoje dete vaspitavam da snosi odgovornost za svoje postupke,a reci te mi molim vas  šta da rade roditelji ili deca od ljudi koji su bili u yugu????Jer i oni su nečiji nisu pali sa marsa,jedno je sigurno da oni neće moći da kažu ništa u svoju korist na suđenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

 

Vozac kadeta jeste kriv, jer nije dovoljno pazljivo procenio brzinu vozila koje mu je islo u susret, ili je bio u fazonu, neka koci, ovde je ogranicenje 50... Vozacu kadeta bi trebalo da bude olaksavajuca okolnost sto je ovaj leteo, i bio pijan, a ovaj bi trebalo na robiju 6-12 meseci, bar...

Da se kadet ukljucio, pa da ga je ovaj stigao, makar i posle metar, dva, Pijani bi bio 100% kriv. Posto se kadet samo nacrtao, a bmw ga je udario u prednji deo, on je kriv. Pouzdano znam, nek me neki pravnik ispravi ako gresim... ;)

 

Inace za 500.000km, mnooogo puta sam izbegao ovakve situacije, tako sto i ako sam isao brze od 80kmh, kad naidjem na ogranicenje 40-50-60, odmah usporim, bez da cekam da mi neko dete, ili auto izleti... I nisam vozio pijan... Kao mladji sam se cesto prepirao sa caletom, on je bio u fazonu kad ga neko stize, neka koci, on ce biti kriv... >:(

Ali samo za udarac u zadnji kraj vozila, jer se racuna da je onaj ispred vec zavrsio sta god da je radio...ulkjucivanje, prestrojavanje, polukruzno...

U potpunost si, mada ne sasvim, pogrijesio.

Osnova zakona u saobracaju je pretpostavka da i drugi ucesnici u saobracaju postuju pravila tako da bi se vjestak zapitao da li bi do sudara doslo da je BMW isao zakonski propisanom brzinom. Vozac kadeta je vidio vozilo u daljini, pretpostavio da se to vozilo krece po zakonu i da ima dovoljno vremena da se ukljuci. Da se BMW stvarno i kretao dozvoljenom brzinom, ne racunajuci da je pijan itd.,  do sudara ne bi ni doslo.

Ukoliko ne vjerujes meni provjeri sa bilo kojim vjestakom saobracajne struke koji ce ti ponoviti ovo isto.

 

To je na sudu da oceni, vestak daje podatke, na osnovu kojih sud sudi...

 

Kad sam rekao da znam pouzdano, znam iz licnog iskustva, jednom prilikom sam se sastavio sa policajcem u famoznoj raskrsnici smrti Dimitrija Tucovica/Krfska, obojica smo usli na zuto, stim da je on imao crvenozuto, udario me u prednji levi tocak, Pitao sam pokojnu tetku, koja je bila sudija vrhovnog suda, decenijama, za savet, odmah me pitala da li me je udario u prednji ili zadnji deo kola... Ako je prednji, ja sam njemu usao u putanju, a ako je u zadnji, onaj famozni clan o neprilagodjenoj brzini, stanju puta, i situaciji u saobracaju... Tada sam se medjutim izvukao zato sto sam ja isao na zuto, a policajac na crveno, jer je prestigao zeleni talas... ;D  Drugi put, pre tri godine, ja skrecem levo, vidim auto na trotoaru daje levi migavac da se ukljuci meni u susret, ja skrecem, ostao mi je zadnji deo kola u raskrsnici, lik kao bolid u mene, u zadnji desni tocak, okrete me skroz u krug... Sta bi? Covek je gledao u svoj levi retrovizor, i dao gas da se ukljuci ispred nekog, nije gledao ispred, i tras u mene... Na sudu je rekao da je mislio da cu ja da stanem posto skrecem levo, pa nije gledao, naravno bio je kriv... ;)

 

   Drugo, vozac kadeta, je morao da se uveri da moze bezbedno da se ukljuci, to sto je on pretpostavio da se ovaj krece po zakonu, ga ne oslobadja krivice... Morao je da bolje proceni...Bez zezanja, mogao je da pogine zbog pijane budale... ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Vozac koji nema prednost je duzan, kad uoci auto koji ima prednost, da procijeni situaciju, prije ukljucivanja.

Tek kad se uvjeri da nece zasmetati vozilu s pravom prvenstva, smije da krene.

To znaci da vozilo s prvenstvom ne mora da pusta gas, a kamoli da koci, zbog njegovog ukljucivanja.

To je po zakonu tako.

 

Brzinom od 150 km/h predje se nekih 40-ak metara u sekundi, a sa 50-60 km/h nekih 15 metara.

Ako prije raskrsnice nema krivine, kad se izlazi na glavni put, moze da se uoci auto na nekih minimum 150 metara.

 

Recimo da ga je vidio na tih 150 metara.

Pri 150 km/h mu treba 4 secunde do raskrsnice, a pri 50-60 km/h 10-ak secundi.

40 metara u secundi na 150 metara udaljenosti se vrlo lako procijeni da se ne moze krenuti (ako se gleda).

15 metara u secundi na 150 metara je vec izvodljivo. Ali sustina je da je izmedju 50 i 150 samo 6 secundi

razlike, a ovaj sto se ukljucuje ne zna koja je brzina u pitanju.

 

Znaci, sve da je audi isao normalnom brzinom, on je znaci za 10 secundi na raskrsnici sa brzinom od 50-60 km/h.

Sto znaci da bi yugo morao za tih deset sekundi da procijeni, krene, skrene, i postigne dovoljnu brzinu da ga audi ne udari.

Ako uzmemo da prosjecnom Yugu treba nekih 17-18 sekundi do 100, onda bi ovo ukljucivanje svakako bilo cupavo,

tj. tesko da bi audi mogao da nastavi bez da prikoci bar malo.  Sto opet ukazuje na "ko te hebe, koci" pristup ili na

vozaca sa smanjenim mentalnim i motorickim mogucnostima ili rasejanost ili ....... nazalost nikada necemo saznati.

 

Vozac audia je kriv 101%, zbog alkohola, a da nije bio pijan, bila bi drugacija prica.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Vozac koji nema prednost je duzan, kad uoci auto koji ima prednost, da procijeni situaciju, prije ukljucivanja.

Tek kad se uvjeri da nece zasmetati vozilu s pravom prvenstva, smije da krene.

To znaci da vozilo s prvenstvom ne mora da pusta gas, a kamoli da koci, zbog njegovog ukljucivanja.

To je po zakonu tako.

 

Brzinom od 150 km/h predje se nekih 40-ak metara u sekundi, a sa 50-60 km/h nekih 15 metara.

Ako prije raskrsnice nema krivine, kad se izlazi na glavni put, moze da se uoci auto na nekih minimum 150 metara.

 

Recimo da ga je vidio na tih 150 metara.

Pri 150 km/h mu treba 4 secunde do raskrsnice, a pri 50-60 km/h 10-ak secundi.

40 metara u secundi na 150 metara udaljenosti se vrlo lako procijeni da se ne moze krenuti (ako se gleda).

15 metara u secundi na 150 metara je vec izvodljivo. Ali sustina je da je izmedju 50 i 150 samo 6 secundi

razlike, a ovaj sto se ukljucuje ne zna koja je brzina u pitanju.

 

Znaci, sve da je audi isao normalnom brzinom, on je znaci za 10 secundi na raskrsnici sa brzinom od 50-60 km/h.

Sto znaci da bi yugo morao za tih deset sekundi da procijeni, krene, skrene, i postigne dovoljnu brzinu da ga audi ne udari.

Ako uzmemo da prosjecnom Yugu treba nekih 17-18 sekundi do 100, onda bi ovo ukljucivanje svakako bilo cupavo,

tj. tesko da bi audi mogao da nastavi bez da prikoci bar malo.   Sto opet ukazuje na "ko te hebe, koci" pristup ili na

vozaca sa smanjenim mentalnim i motorickim mogucnostima ili rasejanost ili ....... nazalost nikada necemo saznati.

 

Vozac audia je kriv 101%, zbog alkohola, a da nije bio pijan, bila bi drugacija prica.

 

 

 

 

 

Da ti skrenem paznju na jednu stvar: mozda yugu i treba 17-18 sekundi da stigne do stotke (ne znam, ali nije ni vazno za ovaj primjer), ali mu sigurno ne treba 17-18 sekundi da stigne do zakonom dozvoljenih 50 koje on treba da postigne da ne ometa dolazeci automobil tako da je realno razmisljanje da se netko kada vidi automobil na 150 metara ukljuci u saobracaj ocekujuci da ima dovoljno vremena da ubrza na dozvoljenih 50 km/h

Ukoliko si u svom primjeru ovo vec uracunao izvini na ponavljanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Vozac koji nema prednost je duzan, kad uoci auto koji ima prednost, da procijeni situaciju, prije ukljucivanja.

Tek kad se uvjeri da nece zasmetati vozilu s pravom prvenstva, smije da krene.

To znaci da vozilo s prvenstvom ne mora da pusta gas, a kamoli da koci, zbog njegovog ukljucivanja.

To je po zakonu tako.

 

Brzinom od 150 km/h predje se nekih 40-ak metara u sekundi, a sa 50-60 km/h nekih 15 metara.

Ako prije raskrsnice nema krivine, kad se izlazi na glavni put, moze da se uoci auto na nekih minimum 150 metara.

 

Recimo da ga je vidio na tih 150 metara.

Pri 150 km/h mu treba 4 secunde do raskrsnice, a pri 50-60 km/h 10-ak secundi.

40 metara u secundi na 150 metara udaljenosti se vrlo lako procijeni da se ne moze krenuti (ako se gleda).

15 metara u secundi na 150 metara je vec izvodljivo. Ali sustina je da je izmedju 50 i 150 samo 6 secundi

razlike, a ovaj sto se ukljucuje ne zna koja je brzina u pitanju.

 

Znaci, sve da je audi isao normalnom brzinom, on je znaci za 10 secundi na raskrsnici sa brzinom od 50-60 km/h.

Sto znaci da bi yugo morao za tih deset sekundi da procijeni, krene, skrene, i postigne dovoljnu brzinu da ga audi ne udari.

Ako uzmemo da prosjecnom Yugu treba nekih 17-18 sekundi do 100, onda bi ovo ukljucivanje svakako bilo cupavo,

tj. tesko da bi audi mogao da nastavi bez da prikoci bar malo.   Sto opet ukazuje na "ko te hebe, koci" pristup ili na

vozaca sa smanjenim mentalnim i motorickim mogucnostima ili rasejanost ili ....... nazalost nikada necemo saznati.

 

Vozac audia je kriv 101%, zbog alkohola, a da nije bio pijan, bila bi drugacija prica.

 

 

 

 

 

Da ti skrenem paznju na jednu stvar: mozda yugu i treba 17-18 sekundi da stigne do stotke (ne znam, ali nije ni vazno za ovaj primjer), ali mu sigurno ne treba 17-18 sekundi da stigne do zakonom dozvoljenih 50 koje on treba da postigne da ne ometa dolazeci automobil tako da je realno razmisljanje da se netko kada vidi automobil na 150 metara ukljuci u saobracaj ocekujuci da ima dovoljno vremena da ubrza na dozvoljenih 50 km/h

Ukoliko si u svom primjeru ovo vec uracunao izvini na ponavljanju

 

 

Ti si znaci jedan od tih, sto pogledaju, i umesto da razmisle, kazu, ako postuje zakon, nece me ubiti, i udju ispred nekoga ko ide 150kmh, i onda ubrzaju na maksimalno dozvoljenih 50kmh, pa ako ih ludak ne ubije, onda se svadjaju sto im sviraju i j*** sve po spisku... ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Istina je da iskusan vozac moze da proceni bez ikakvog problema vozilo koje se krece velikom brzinom, pa mu se nece baciti pod tockove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Vozac koji nema prednost je duzan, kad uoci auto koji ima prednost, da procijeni situaciju, prije ukljucivanja.

Tek kad se uvjeri da nece zasmetati vozilu s pravom prvenstva, smije da krene.

To znaci da vozilo s prvenstvom ne mora da pusta gas, a kamoli da koci, zbog njegovog ukljucivanja.

To je po zakonu tako.

 

Brzinom od 150 km/h predje se nekih 40-ak metara u sekundi, a sa 50-60 km/h nekih 15 metara.

Ako prije raskrsnice nema krivine, kad se izlazi na glavni put, moze da se uoci auto na nekih minimum 150 metara.

 

Recimo da ga je vidio na tih 150 metara.

Pri 150 km/h mu treba 4 secunde do raskrsnice, a pri 50-60 km/h 10-ak secundi.

40 metara u secundi na 150 metara udaljenosti se vrlo lako procijeni da se ne moze krenuti (ako se gleda).

15 metara u secundi na 150 metara je vec izvodljivo. Ali sustina je da je izmedju 50 i 150 samo 6 secundi

razlike, a ovaj sto se ukljucuje ne zna koja je brzina u pitanju.

 

Znaci, sve da je audi isao normalnom brzinom, on je znaci za 10 secundi na raskrsnici sa brzinom od 50-60 km/h.

Sto znaci da bi yugo morao za tih deset sekundi da procijeni, krene, skrene, i postigne dovoljnu brzinu da ga audi ne udari.

Ako uzmemo da prosjecnom Yugu treba nekih 17-18 sekundi do 100, onda bi ovo ukljucivanje svakako bilo cupavo,

tj. tesko da bi audi mogao da nastavi bez da prikoci bar malo.   Sto opet ukazuje na "ko te hebe, koci" pristup ili na

vozaca sa smanjenim mentalnim i motorickim mogucnostima ili rasejanost ili ....... nazalost nikada necemo saznati.

 

Vozac audia je kriv 101%, zbog alkohola, a da nije bio pijan, bila bi drugacija prica.

 

 

 

 

 

Da ti skrenem paznju na jednu stvar: mozda yugu i treba 17-18 sekundi da stigne do stotke (ne znam, ali nije ni vazno za ovaj primjer), ali mu sigurno ne treba 17-18 sekundi da stigne do zakonom dozvoljenih 50 koje on treba da postigne da ne ometa dolazeci automobil tako da je realno razmisljanje da se netko kada vidi automobil na 150 metara ukljuci u saobracaj ocekujuci da ima dovoljno vremena da ubrza na dozvoljenih 50 km/h

Ukoliko si u svom primjeru ovo vec uracunao izvini na ponavljanju

 

Uracunao sam.  ;)

Do stotke je 17-18, i to kad ga nagari da mu dusha ispadne.

U ovom slucaju yugo ima samo 10 secundi da procijeni, krene, skrene, i postigne 50 km/h.

A ako audi ide 70 ima jos manje, itd itd

Ovdje je pogotovo bitan i znak STOP, koji je malo drugaciji od obrnutog trougla...ako znas na sta mislim.  ;)

Da nije bio pijan, bilo bi chupavo na sudjenju.

Ali pijan tako voziti, znaci da nije normalan. Mozda ga osude na ludnicu umjesto zatvora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Vozac koji nema prednost je duzan, kad uoci auto koji ima prednost, da procijeni situaciju, prije ukljucivanja.

Tek kad se uvjeri da nece zasmetati vozilu s pravom prvenstva, smije da krene.

To znaci da vozilo s prvenstvom ne mora da pusta gas, a kamoli da koci, zbog njegovog ukljucivanja.

To je po zakonu tako.

 

Brzinom od 150 km/h predje se nekih 40-ak metara u sekundi, a sa 50-60 km/h nekih 15 metara.

Ako prije raskrsnice nema krivine, kad se izlazi na glavni put, moze da se uoci auto na nekih minimum 150 metara.

 

Recimo da ga je vidio na tih 150 metara.

Pri 150 km/h mu treba 4 secunde do raskrsnice, a pri 50-60 km/h 10-ak secundi.

40 metara u secundi na 150 metara udaljenosti se vrlo lako procijeni da se ne moze krenuti (ako se gleda).

15 metara u secundi na 150 metara je vec izvodljivo. Ali sustina je da je izmedju 50 i 150 samo 6 secundi

razlike, a ovaj sto se ukljucuje ne zna koja je brzina u pitanju.

 

Znaci, sve da je audi isao normalnom brzinom, on je znaci za 10 secundi na raskrsnici sa brzinom od 50-60 km/h.

Sto znaci da bi yugo morao za tih deset sekundi da procijeni, krene, skrene, i postigne dovoljnu brzinu da ga audi ne udari.

Ako uzmemo da prosjecnom Yugu treba nekih 17-18 sekundi do 100, onda bi ovo ukljucivanje svakako bilo cupavo,

tj. tesko da bi audi mogao da nastavi bez da prikoci bar malo.   Sto opet ukazuje na "ko te hebe, koci" pristup ili na

vozaca sa smanjenim mentalnim i motorickim mogucnostima ili rasejanost ili ....... nazalost nikada necemo saznati.

 

Vozac audia je kriv 101%, zbog alkohola, a da nije bio pijan, bila bi drugacija prica.

 

 

 

 

 

Da ti skrenem paznju na jednu stvar: mozda yugu i treba 17-18 sekundi da stigne do stotke (ne znam, ali nije ni vazno za ovaj primjer), ali mu sigurno ne treba 17-18 sekundi da stigne do zakonom dozvoljenih 50 koje on treba da postigne da ne ometa dolazeci automobil tako da je realno razmisljanje da se netko kada vidi automobil na 150 metara ukljuci u saobracaj ocekujuci da ima dovoljno vremena da ubrza na dozvoljenih 50 km/h

Ukoliko si u svom primjeru ovo vec uracunao izvini na ponavljanju

 

Uracunao sam.  ;)

Do stotke je 17-18, i to kad ga nagari da mu dusha ispadne.

U ovom slucaju yugo ima samo 10 secundi da procijeni, krene, skrene, i postigne 50 km/h.

A ako audi ide 70 ima jos manje, itd itd

Ovdje je pogotovo bitan i znak STOP, koji je malo drugaciji od obrnutog trougla...ako znas na sta mislim.  ;)

Da nije bio pijan, bilo bi chupavo na sudjenju.

Ali pijan tako voziti, znaci da nije normalan. Mozda ga osude na ludnicu umjesto zatvora.

 

Ne pratis na casu, kolega, ;D lepo je receno da je pijani policajac, tako da je cela ova rasprava, cisto akademska... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ne pratis na casu, kolega, ;D lepo je receno da je pijani policajac, tako da je cela ova rasprava, cisto akademska... ;D ;D

 

Sin je policajac?                                                                                                                                  ( ;D)

 

 

Mora da sam bio pospan? Daj link na propusteno posto je rasprava pozamasna, a ja imam crnogorskih korijena....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ne pratis na casu, kolega, ;D lepo je receno da je pijani policajac, tako da je cela ova rasprava, cisto akademska... ;D ;D

 

Sin je policajac?                                                                                                                                   ( ;D)

 

 

Mora da sam bio pospan? Daj link na propusteno posto je rasprava pozamasna, a ja imam crnogorskih korijena....

 

 

;D ;D ;D Ne, lik u bmwu sto je omlatio nekog kadeta mrtav pijan sa 150, a kadet je izasao na stop, levo, a ovaj ga je pukao... mrzi me vise... ;D ;D ;D

 

na strani 7... ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Jugo je verovatno izlazio iz Dositejeve ulice,posto je bio bocni udarac sa suvozaceve strane.Izlaz iz Dositejeve ulice na Kisacku je dosta nepregledan sa desne strane odakle je i dolazio audi.Mora se prilicno uci u Kisacku da bi se videla cela ulica sa desne trane.Verovatno je ovo jedan od razloga sudara jer kada je vozac juga video audi,on je vec bio u kisackoj.Verovatno je losa procena vozaca juga u pitanju ali realno ko ocekuje u 6 ujutru magarca koji po gradu vozi preko 100km/h.Velika brzina je sigurno bila jer je dositejeva koji metar udaljenija od raskrsnice koja se vidi u pozadini slike,a gde je jugo zavrsio,vidi se.

Inace je ovo vrlo nesrecno resena raskrsnica i sudari su veoma cesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

A tu takodje moramo i napomenuti likove koji se parkiraju na trotoaru na samom cosku raskrsnice,

pa od njih idem na sve ili nista ;D...

jeste li vi sigurni da se yugo ukljucivao u Kisacku,ili ju je samo presecao,

u tom slucaju mu je dosta i par sekundi da prodje raskrsnicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6846 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ocigledno neki ne razumeju sta je 160 km/h... Kada istu vrednost prebacim u m/s (metar u sekundi) dobijam  brzinu od 45m/s.  Sad ajmo ovako:

 

Prosecna reakcija zdravog i svestnog vozaca (trezan/streight) je 1 sekunda. Dakle, decko juri Audijem 160km/h i primecuje Yuga koji se ukljucuje iz sporedne ulice. Znaci dok on ukapira, odluci sta ce da uradi prodje 1 sekunda, a ako se krece brzinom od 160km/h vec je presao 45 metara bez da je ista uradio. Dok aktivira kocioni sistem (pristiskanje pedale do krajnje tacke) prodje takodje oko 1 sekunda. Dakle, dok je opazio i odreagovo prosle je 2 sekunde za koje je Audi presao 90 metra i tek tada pocinje da koci. Nazalost ne znam koji je zaustavi put (usporenje) Audija ali je sigurno oko 100 metara. Dakle priblizno mu je trebalo oko 190 metra da se zaustavi sto je strasno mnogo. Pazite, jos smo racunali da mu je reakcija bila zdrava, 1 sekunda a posto je bio pijan... Eto zasto nije ni pristisnuo pedalu, 45m/s!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ocigledno neki ne razumeju sta je 160 km/h... Kada istu vrednost prebacim u m/s (metar u sekundi) dobijam  brzinu od 45m/s.  Sad ajmo ovako:

 

Prosecna reakcija zdravog i svestnog vozaca (trezan/streight) je 1 sekunda. Dakle, decko juri Audijem 160km/h i primecuje Yuga koji se ukljucuje iz sporedne ulice. Znaci dok on ukapira, odluci sta ce da uradi prodje 1 sekunda, a ako se krece brzinom od 160km/h vec je presao 45 metara bez da je ista uradio. Dok aktivira kocioni sistem (pristiskanje pedale do krajnje tacke) prodje takodje oko 1 sekunda. Dakle, dok je opazio i odreagovo prosle je 2 sekunde za koje je Audi presao 90 metra i tek tada pocinje da koci. Nazalost ne znam koji je zaustavi put (usporenje) Audija ali je sigurno oko 100 metara. Dakle priblizno mu je trebalo oko 190 metra da se zaustavi sto je strasno mnogo. Pazite, jos smo racunali da mu je reakcija bila zdrava, 1 sekunda a posto je bio pijan... Eto zasto nije ni pristisnuo pedalu, 45m/s!

 

Ma jasno je to. Pitanje je zasto Yugo nije pritisnuo tu pedalu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6846 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa ocigledno je da ga nije ni video. Ja do sada u Srbiji nisam isao ni jednim putem koji je pregledan bez nepropisno parkiranih vozila. Evo moj komsija to radi redovno. Parkira mi tako da kada se ukljucujem na glavni put igram ruski rulet. Neka je vozacu Yuga vidik bio zaklonjen (skracen) trafikom drvetom, drugim vozilom, te covek nije uspeo da vidi put u duzini od 100 metara a ovaj prelazi 45m/s znaci, jednostavno ih je Audi pogodio kao grom iz vedra neba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa ocigledno je da ga nije ni video. Ja do sada u Srbiji nisam isao ni jednim putem koji je pregledan bez nepropisno parkiranih vozila. Evo moj komsija to radi redovno. Parkira mi tako da kada se ukljucujem na glavni put igram ruski rulet. Neka je vozacu Yuga vidik bio zaklonjen (skracen) trafikom drvetom, drugim vozilom, te covek nije uspeo da vidi put u duzini od 100 metara a ovaj prelazi 45m/s znaci, jednostavno ih je Audi pogodio kao grom iz vedra neba.

 

Pa to i ja mislim. Nisu vidjeli od trafike, ali su ipak povukli obarac. Samo ovaj put bjese metak u cijevi.

Mani se ruleta, jer sve i da objese komsiju, tebe to ne bi vratilo, kad bi se jednom "upucao".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Ocigledno neki ne razumeju sta je 160 km/h... Kada istu vrednost prebacim u m/s (metar u sekundi) dobijam  brzinu od 45m/s.  Sad ajmo ovako:

 

Prosecna reakcija zdravog i svestnog vozaca (trezan/streight) je 1 sekunda. Dakle, decko juri Audijem 160km/h i primecuje Yuga koji se ukljucuje iz sporedne ulice. Znaci dok on ukapira, odluci sta ce da uradi prodje 1 sekunda, a ako se krece brzinom od 160km/h vec je presao 45 metara bez da je ista uradio. Dok aktivira kocioni sistem (pristiskanje pedale do krajnje tacke) prodje takodje oko 1 sekunda. Dakle, dok je opazio i odreagovo prosle je 2 sekunde za koje je Audi presao 90 metra i tek tada pocinje da koci. Nazalost ne znam koji je zaustavi put (usporenje) Audija ali je sigurno oko 100 metara. Dakle priblizno mu je trebalo oko 190 metra da se zaustavi sto je strasno mnogo. Pazite, jos smo racunali da mu je reakcija bila zdrava, 1 sekunda a posto je bio pijan... Eto zasto nije ni pristisnuo pedalu, 45m/s!

 

Ma jasno je to. Pitanje je zasto Yugo nije pritisnuo tu pedalu?

 

@Alekre, blizu si, samo imaš sekundu viška, jer prosečnom TREZNOM vozaču je potrebna 1 sekunda da uoči I ODREAGUJE na novonastalu situaciju na putu, tako da je taj proračun kraći za 45m, odnosno konačan rezultat je oko 150m sa koliko je vozač AUDI-ja trebalo da primeti YUGO-a da bi se blagovremeno zaustavio (pod uslovom da je bio trezan, što u ovom slučaju definitivno nije bio). Neko upućeniji će reći za koliko se produžuje vreme reakcije ukoliko ste pod uticajem alkohola od ovoliko ili onoliko promila.

 

@GhostMile, Pitanje je zašto vozač AUDI-ja nije usporio mnogo ranije, pre nego je YUGO uopšte krenuo sa odredišta!  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ko je iz Novog Sada razume, a oni koji nisu mogu samo da nam veruju na reč.

Ulice se ne seku pod uglom 90 stepeni, nego se seku pod dosta manjim uglom. S obzirom na sve uslove koji su vezani za tu raskrsnicu, sa pozicije gde je Yugo zakonski morao stati nikako nije mogao da vidi da li audi nailazi jer je mogao videti citavih ~50 metara, kad je već "zakoračio" u raskrsnicu mogao je videti najdalje ~100 metara, kad je već bilo kasno mogao je videti i dalje. Ulica kojom je audi dolazio je relativno uska, ima drveća i parkinga pa se sa pozicije Yuga nije moglo videti da li neko leti ka njima.

Tu raskrsnicu sam prosao hiljadu puta i tvrdim da vozac Yuga NIJE mogao da vidi nikoga ako je bio dalje od 100 metara od raskrsnice. E sad tu dolazi racunica od Alekre-a. Majmun u audiju je tih 100 metara prešao za malo više od 2 sekunde!!! Nerazumem uopšte pitanje deljenja krivice u ovom slučaju.

S jedne strane audi a sa druge strane Yugo. Audi - vozač mrtav pijan, vozio oko 150kmh u ulici u kojoj je dozvoljeno 50kmh, nepregledna raskrsnica, cak i ako ima prednost u školi se uči da uvek raskrsnici posebno nepreglednoj prilazite sa pažnjom i usporite. Yugo - vozac nije ocekivao avion koji ce pola ulice preci za 2 sekunde...kraj, to je sve za šta je on "kriv".

 

Nažalost i ja verujem da će majmun (majmuni izvinite) dobiti mnogo manju kaznu nego što zaslužuje ali to je već druga tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

@GhostMile, Pitanje je zašto vozač AUDI-ja nije usporio mnogo ranije, pre nego je YUGO uopšte krenuo sa odredišta!   ???

 

Zato sto je budala.

 

...Yugo - vozac nije ocekivao avion koji ce pola ulice preci za 2 sekunde...kraj, to je sve za šta je on "kriv".

Kad kazes "to je sve", pa jos "kriv" pod navodnicima, u ovom kontextu to nekako zvuci kao "nije kriv", ali ga je ipak "to malo krivice" kostalo zivota.

 

Ja samo hocu da istaknem da vozac audia nije "ugrozena vrsta", tj. da ih ima ko pljeve i da su oni sasvim normalna pojava u saobracaju, na koju se mora racunati i ocekivati,... ako hoces da prezivis.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja