Jump to content

Moto Zajednica

Koji enduro do 500 kubika za manje od 1500 evra

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

Gotovo!!!

Obavestio sam vlasnika Transalpa (onaj što mu "curka" ulje) da motor više ne nudi na prodaju. Idem sutra da ga platim i nekako dopremim do kuće.

S obzirom da motor nije registrovan moraću ili da angažujem neku prikolicu ili da sačekam da se smrači pa po gasu. Stotinak kilometara po mrazu za ovakvog momka nije ništa.

Komentare primam odmah a eventualne čestitke tek kad motor "uparkiram" kod mene.

A pomoć koju sam imao sa ovog foruma vratila mi je poverenje u ljude. Ipak ima i onih kojima solidarnost nije strana.

Hvala.

 

NIsam ni jednog trenutka posumljao u tvoju odluku.

Cestitke za izbor! Da ga bezbedno dovezes kuci, registrujes i sredis to curkanje pa ga fotografisi da vidimo kako izgleda.

 

P.S. Klikni ovde da vidis i naucis kako je najlakse postaviti vise fotografija u par poteza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Meni je samo žao sto ona priča iz odgovora # 88 nije zaživela. Ali, utopiću svoju tugu u alkoholu. Dok popijem koju medovaču sve ću da zaboravim.

  Neka vas lepo služi motor Žiko, tebe i gospođu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Osnovni problem je bio curenje ulja na poklopcu glave zadnjeg ciklindra. Može li to da ukazuje na neki ozbiljniji kvar? Takođe malo "trokira" (u mestu) na nižim obrtajima.  Motor inače nimalo ne "dimi" i sviđa mi se ukupno i da nije ovih sitnica ne bih razmišljao uopšte.

Dok sam se brcnuo dobio si odgovor i na ovo pitanje, imas za NAS (kako to lepo zvuci)  ;D model motora mnogo sajtova i foruma na netu gde ces videti da je to neka vrsta decje boljke, Aca-pn ti je objasnio zasto i popravka je kao sto si procitao laganica, sto se stucanja tice najverovatnije karbovi, imas ovde temu kako ih u kucnoj varijanti nastelovati a ako nisi voljan/siguran u sebe mozes i kod majstora, a za ostalo se javi slobodno ako nesto treba, ovih dana sam u Nisu po dve nedelje u cugu i rado cu ti pomoci i uzivo koliko mogu svojim skromnim znanjem!

P.S. I ja sam tako dovezao motor kuci, po mecavi kao sto je danas i samo pici, kad je oko srca toplo ni ostatku tela nije hladno veruj mi, a isto tako sam ga i na carinjenje vozio samo preko dana, kacigu na glavu i panduri ti nece nista a ako se i okrenu za tobom i vide da nemas tablicu nece te juriti sigurno ali... posto je napadao ovoliki sneg ja bih na tvom mestu kaparisao motor i ostavio dovozenje za neki suncaniji dan!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za ts.marka i miška. Opasni ste igrači iz pozadine. Vidimo se sutra u neko doba. Donosim i litar medovače.

Za Štampara: "Sinko" ja imamam 54 god, te se stoga obraćaj ubuduće u skladu sa tim inače od medovače nema ništa.

Hvala svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Prelomio si? Odlicno. Mislim da si napravio dobar izbor. A i gospodja ce biti zahvalna jer je nesto udobniji. Neka vas dobro sluzi i nadam se da cemo se nekad sresti na putu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Za ts.marka i miška. Opasni ste igrači iz pozadine. Vidimo se sutra u neko doba. Donosim i litar medovače.

Za Štampara: "Sinko" ja imamam 54 god, te se stoga obraćaj ubuduće u skladu sa tim inače od medovače nema ništa.

Hvala svima.

 

Cek, cek, pa ti si od Marka uzeo TA... Cestitam... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

A sad slike. ;)

 

Koliko sam hvatio, sutra... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Daj da vidimo koja je lepsa, tvoja sa alpa, ili moja klementina... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Imao sam problema oko prevoza motora. Predao sam dokumenta za produženje registracije za moj Land Rover a oni mi kažu da dođem po dozvolu za sedam dana!? A ne mogu da nađem nikog ko će "drugarski" da mi preveze motor (uz nadoknadu goriva). A za motor sam dao bukvalno do zadnju paru (i više od toga) pa ne mogu da platim komercijalnu cenu prevozniku. A i vreme mi nije išlo naruku pa da motorom "na divlje" prepičim tih stotinak kilometara (Trstenik - Niš). Našao sam prevoz i idem da preuzmem "makinu" sutra ujutru. Čim se vratim javljam se da se se malo ".určim"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Imao sam problema oko prevoza motora. Predao sam dokumenta za produženje registracije za moj Land Rover a oni mi kažu da dođem po dozvolu za sedam dana!? A ne mogu da nađem nikog ko će "drugarski" da mi preveze motor (uz nadoknadu goriva). A za motor sam dao bukvalno do zadnju paru (i više od toga) pa ne mogu da platim komercijalnu cenu prevozniku. A i vreme mi nije išlo naruku pa da motorom "na divlje" prepičim tih stotinak kilometara (Trstenik - Niš). Našao sam prevoz i idem da preuzmem "makinu" sutra ujutru. Čim se vratim javljam se da se se malo ".určim"!

 

Aj pa srecno sutra, pozdravi Marka puno... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Sutra sam i ja mogao da te odbacim do Trstenika kad krenem kuci i onda si mogao da ostvaris to"kacigu na glavu i picenje"do Nisa! ;) Samo sto bi to bilo uvece i onda bi vozio po mraku a i smrzao se usput ko ledenica, pajserom bi te dizali sa sedista!  ;D

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kad sam video prvu sliku, pomislih "al' se zaebo, kakav je ovo kupus od motora kupio covek" ;D  Na drugoj slici sve to mnogo bolje izgleda, ima touring vizir, crashbar, motor super izgleda, rekao bih dobra kupovina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Kad sam video prvu sliku, pomislih "al' se zaebo, kakav je ovo kupus od motora kupio covek" ;D  Na drugoj slici sve to mnogo bolje izgleda, ima touring vizir, crashbar, motor super izgleda, rekao bih dobra kupovina :)

Slazem se kolega. Zika i gospodja ima da uzivaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: TS-BGD

Posto je stariji covek (slabo srce), morali smo da ga sastavimo.

 

 

ovakvog sam ga i probao sem sto sam se smrzo ko p nista drugo nije falilo ali i to ne mari motor je ekstra ,srecno bilo novom vlasniku cika Ziki s puno bezbednih kilometara.Racunam  da Misko i Marko nece da stignu da popiju tu medovacu bar dok se ja ne vratim  u TS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja