Jump to content

Moto Zajednica

Dok cekamo pocetak sledece sezone...

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Crash.net prenosi da ce AirAsia, kompanija koju vodi sef Lotus F1 tima Tony Fernandes, biti glavni sponzor Gran Prix-a u V. Britaniji na stazi Silverstone i on ce se sada zvati AirAsia British Grand Prix at Silverstone.

 

Ugovor je potpisan izmedju Dorninog izvrsnog direktora gosp. Carmela Ezpelete i Tony Fernandesa na Silverstonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Crash.net prenosi deo intervjua koji je Dornin izvrsni direktor gosp. Carmelo Ezpeleta dao Crash.net Radiu. Intervju se odnosi na Moto2 klasu, i Ezpeletina ocekivanja od nje, kao i jos ponesto.

 

"Izgleda da cemo imati 40 stalnih vozaca, i za mene je to previse da budem iskren. Mi ne zelimo da imamo vise od 22 u MotoGP, a za nas bi idealan broj u Moto2 bio oko 35 ili nesto slicno."

 

"Zadovoljan sam da su [neki bivsi MotoGP vozaci] odlucili da nastave. Apsolutno sam siguran da, da smo ostali sa 250cc, ni Elias, ni Angelis ne bi izabrali da odu tamo. Mislim da cene mogucnost da budu dobri u ovoj kategoriji, zbog cega su usli u nju."

 

"Mislim da je Moto2 postigao toliko veliki uspeh, jer je mnogo, mnogo jeftinije takmicenje nego sto je 250cc, ima mnogo vise mogucnosti za ljude da rade na pronalazenju podesavanja motora i mislim da ce biti vrlo konkurentna - ali mi i dalje treba da gledamo pazljivo prvog testa da tacno vidimo kako ce biti. 250cc je bila fantasticna kategorija jos od 1949, ali sada zbog ekonomskih razloga, situacija sa dvotaktnim masinama je zavrsena - i pocinjemo sa Moto2."

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

MCN prenosi da je Colin Edwards motivisan svojim novim kolegom i kaze:

 

"Proslo je nekoliko godina otkako sam imao timskog kolegu koji me je terao da idem iznad svojih granica."

 

"To je zdrava konkurencija. Cilj mi je da budem Teksasanin broj jedan, ali sam siguran da je i njemu. Pomoci cemo jedan drugome , ali se kad pocne trka svako je za sebe."

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Na samo nesto preko dve nedelje od pocetka World Superbike sampionata koje pocinje rundom na fenomenalnoj stazi Phillip Island u Australiji, osoblje u World Superbike stabu nam je pripremilo odlican video (u trajanju od 25 minuta) koji ima za cilj da nam probudi glad pred prvu trku i upozna nas sa protagonistima ovogodisnje price, sa intervjuima, najspektakularnijim trenucima iz prosle sezone...ovo jednostavno morate pogledati!

 

http://www.youtube.com/watch?v=nzZs0-0QwzY&feature=player_embedded

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Svaka cast!!! Poludeo sam skroz u ove kasne sate!

Uf!!! Cestitam na brzini i na prevodu info! Retko ko bi to uradio i to se vidi da je ulozeno truda. Samo napred a ja sam odma'  tu..citam

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Kakav je ovo klon Nicky Haydena , da mu nije brat ili rodjak  ;D

 

Nećeš verovati ali ima i treći. I isto ovako priča ko ova dvojica. Ostao je u AMA Superbike-u. Zamisli kako je majci.

Dok su svi bili u AMA brinula je 15-ak puta godišnje, sad kad su se razmileli svakog vikenda se jedan negde trka.

A ti se žališ zbog zadaće.

 

p.s. I ćale se trkao i navodno odatle potiče broj 69. Stalno je padao pa mu je neko predložio da stavi 69 jel se isto

čita i kad je motor naopako. Ovo sam čuo iz Haydenovih usta (ustiju?)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5254 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Stalno je padao pa mu je neko predložio da stavi 69 jel se isto

čita i kad je motor naopako.

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Posle izjave Valentino Rossija da je prelazak sa 1000cc na 800cc najveca greska koja je napravljena za MotoGP u zadnjih 15 godina, Dornin izvrsni direktor Carmelo Ezpeleta je u intervjuu za Crash.net Radio branio taj potez - uprkos promenama koje dolaze 2012.

 

"Ne znam da li je najveca greska ili ne. Godine koje smo imali sa 800cc su bile fantasticne sa dobrim trkanjem, i tek na kraju (ere 800cc) mozemo diskutovati o tome sta se dogodilo."

 

"Ono sto pokusavamo da uradimo radeci zajedno sa novim propisima je smanjenje troskova, i drugo, ako se troskovi smanje imacemo vise vozaca na startu. Siguran sam da ce najbolji vozaci i dalje pobedjivati bez obzira na propise koje predlazemo."

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Čoveku je malo 250+ konja, hoće 300+ ;D ;D ;D

 

A Ezpeleta je političar, pa je samim time glupo da prizna grešku. ;)

Eto ukratko ko je ko u motosportu  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

MCN prenosi utiske vozaca San Carlo Gresini Honda tima, Marco Melandrija o novoj Hondinoj politici koja se tice RC212V masine. Ove godine ce razlika izmedju fabricke i satelitske masine biti 'samo' u elektronici za razliku od proslih godina. Opsirnije o tome mozete procitati ovde.

 

"Cinjenica da su motori slicni ce biti od velike koristi za Hondu."

 

"Oni mogu da slusaju povratne informacije i dobijaju podatke i da rade u samo jednom smeru, umesto u tri ili cetiri kao prosle godine."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

MCN prenosi deo intervjua sa Jakubom Smrzom koji ove godine vozi za novoformirani B&G tim. Smrz veruje da je sposoban da ove sezone napravi nekoliko iznenadjenja svojim rivalima na fabrickim masinama i ne krije zelju da bude najbolji vozac na privatnoj masini.

 

"Ovo je velika prilika za mene. Obojica menadzera tima imaju veliko iskustvo, koje ce biti potrebno da omoguci da ovaj novi tim bude na vrhu od prvih trka."

 

"Uveren sam da cemo imati priliku da budemo dobri na svakoj stazi i da mozemo biti podcenjeni za neke dobre rezultate. "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Yamaha je prosle nedelje za vreme testova u Sepangu otktila da nece vise biti deljenja informacija izmedju Valentino Rossija i Jorge Lorenza. Deljenje informacija je bila prilicno kontraverzna tema koja je pocela sredinom prosle sezone kada je Jorge Lorenzo potisivanjem produzetka ugovora dobio i uverenje da ce imati istu masinu kao i Valentino.

 

Valentino Rossi insistira da ce nova politika omoguciti Lorenzu da unese 'vise sebe' u buduci razvoj YZR-M1 masine.

 

Legendarni Jerry Burgess, Rossijev sef tima, se slaze sa njim i smatra da ce se stvari u garazi vrlo malo promeniti.

 

Burgees je rekao za MCN:

"Mislim da je Jorge izrazio zelju da bi zeleo da razvija motor u svom pravcu."

 

"Nemojte me pogresno shvatiti, on je vrlo brz na Valentinovom motoru, ali mislim da je to pozitivna stvar."

 

"Informacije ce i dalje ici nazad do grupe inzenjera ( u centrali) i opet se vracati iz tog pravca, sto je drugacije nego (kao do sada) da smo povezani na server gde mozemo videti njihove informacije i gde ih mozemo uporediti u svakoj sesiji, sto mi u svakom slucaju i ne radimo."

 

"Ne mislim da ce se ista promeniti. Ovo je pozitivan korak za Jorgea da se mozda vise osamostali, ali posteno, ne znam koliko su gledali nase informacije."

 

"Verovatno ne sve, jer njihova podesavanja nikad nisu bila ista. U MotoGP-u sam 30 godina i nikad nisam video da je neko profitirao gledanjem u tudje podatke."

 

"Mislim da vozac zeli da do odredjenog stepena zastiti ono sto misli da je njegov rad, sto je u ovom slucaju podesavanje motora. Da ovo brine Yamahu ona to ne bi uradila i mislim da je ovo dobar nacin da se Jorge osamostali."

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Nesreca se desila juce dok je Jorge vozio motocross. U bolnici je otkriveno da je slomio desnu ruku, imace operaciju gde ce mu ugraditi titanijumsku plocu. Sigurno propusta sledeci test u Sepangu koji ce biti za dve nedelje ali bi trebao da bude fit za test pre prve trke sezone.

 

 

Evo zvanicnog saopstenja za stampu:

 

JORGE LORENZO INJURES HAND IN TRAINING ACCIDENT

 

Fiat Yamaha Team rider Jorge Lorenzo has undergone surgery in his right hand following an accident whilst training near his home in Barcelona yesterday, Thursday 11th February.

 

The 22-year-old was riding his motocross bike at the practice course near Montmeló during a routine training session as part of his pre-season preparation. He fell in a slow corner, doing approximately 30km/h, and hurt his right hand as he landed.

 

He was taken immediately to the Capio Hospital General de Catalunya and found to have a fracture at the base of the first metacarpal and a displaced thumb. Dr. Augusto J. Casanovas made an open reduction and osteosynthesis with a small titanium plate. Lorenzo will require hand protection for four to six weeks.

 

The Spaniard is leaving the hospital this morning and will return to his home in Barcelona to recuperate. He will not participate in the next Sepang test but he is expected to make a full recovery in time for the final pre-season test at Qatar in March.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin
Crash.net prenosi da je Nicky Hayden imao malu operaciju gde je uklonio oziljak sa prethodne operacije. Na operaciju je otisao odmah posle testa u Sepangu. Operacija je izvrsena kod doktora Angel Vilamora u Madridu i Nicky se vec nalazi kuci u Sjedinjenim Drzavama i sprema se da nastavi sa testiranjem koje je zakazano za 25 i 26 ovog meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ovo je pao njegov prijatelj Ricky, ali se vidi da Lorenzo dobro vozi i kros, ali nije trebalo da pada :-\

 

Ima onaj vas srece, pa to ti je! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa to... onaj moj dobije...hm.. proliv, ovaj manje vas povredi ruku, onaj spdzilin pada i kad je zdrav... i onda je onaj vas kao najbolji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Yamaha je danas zvanicno predstavila svoj World Superbike tim. Glavni sponzor ostaje naravno isti. Kao sto znamo tim ima promene u vozackom kadru. Ove godine na stazi cemo gledati povratnika iz MotoGP-ja i dvostrukog WSBK sampiona James Toselanda i proslogodisnjeg SSP sampiona Cal Crutchlowa. Tim ima sampionski kadar spreman za najvise domete.

 

Na Yamaha Racing sajtu mozete videti utiske vozaca i najbitnijih ljudi tima kao i odlicne slike masine. Evo nekih podataka sta je radjeno odnosno dobijeno na novoj R1 masini:

 

Increased engine power – Maximum engine power increased by 8hp, considerable power benefits over the full rev range.

Weight reduction – Overall bike weight reduced by 3kg without losing the electric starter.

Different radiator shape – For increased cooling capacity and also to reduce drag.

Different fuel tank – Now made entirely from carbon fibre with greater capability and lighter.

Re-designed bottom fairing – Narrower design for less drag, design allows for easier heat dispersal

New exhaust system – For increased power in the middle of the rev range.

 

 

Evo nekih slika, ostale mozete pogledati na sajtu:

 

qOlWg_p20100212135139640640x4.jpg

 

b1Aae_p20100212134613453640x4.jpg

 

gJgkQ_p20100212133917312640x4.jpg

 

s3BnZ_p20100212133450109640x4.jpg

 

uuPIL_p20100212133338812640x5.jpg

 

 

Da stvar bude potpuna i da Acim bude zadovoljan, evo i retrospektive fenomenalnih sezona Ben Spiesa i Cal Crutchlowa.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Suzuki Alstare tim je danas predstavio svoju masinu za World Superbike sampionat. Kao glavni sponzor ove godine reklamirace se marka alkoholnog pica Viru, koga poseduje Biscaldi Group.

 

Belgijski tim ce imati logo 'Viru' (pivo koje se proizvodi u Estoniji), dok je sa Dark Dogom (proizvodjac energetskih napitaka) produzen ugovor.

 

ZnAUb_moto010imagelarge.jpg

crxmv_dsc9178imagelarge.jpg

lCoB2_dsc9146imagelarge.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Kladim se u gajbu piva da će Crutchlow da bude ispred Toseland-a na kraju sezone.

 

@ Spdzlla

Ja se taman naviknem na avatar a ti ga makneš. Jel to neki trening?

Ko je ovo na slici? Doohan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja