Jump to content

Moto Zajednica

Dok cekamo pocetak sledece sezone...

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Valentino Rossi je rekao za MCN da mu je motivacija na najvisem nivou da ostane na vrhu MotoGP-ja iako ima 31 godinu. Danas je ovoj Italijanskoj superzvezdi rodjendan i cini se da mu ni vreme ne moze nista.

"Ja sam i dalje motivisan vise nego ikada ranije. Uvek se trudim da budem u top formi, poboljsavajuci se i pokusavajuci da se prilagodim novom motoru."

 

"Uvek treba da se prilagodis novom motoru, na novi propis. Ako mislite da ste na vrhu sa svojim performansama, to je veliki problem!"

 

"Svaka sezona ima svoju pricu, sve je teze i teze i uvek moras da budes brzi. Ovo je moja strast i imao sam veliku karijeru sa puno dobrih rezultata.

 

"Nacin trkanja za mene je da pokusam da pobedim. Kada shvatim da to nece biti moguce, bice cao."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

"Nacin trkanja za mene je da pokusam da pobedim. Kada shvatim da to nece biti moguce, bice cao."

 

Zaboravio je da doda jednu rec na kraj ove recenice! :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Evo rasporeda testova i trke u narednih nekoliko dana:

 

Takmicenje                      Datum                  Lokacija

Moto2 & 125 Test              Feb.  17 - 19          Barcelona         

WSBK Test                      Feb 21 & 22          Phillip Island

MotoGP Test                    Feb 25 & 26          Sepang

WSBK Race, Round 1          Feb 26-28              Phillip Island

Moto2 Official Test            Mar 1-3                Jerez

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Jorge Lorenzo se juce vratio u bonicu na regularnu proveru. Iako oporavak ide u najboljem mogucem smeru, Jorge ipak ima problem. Sudeci po intervjuu sa Hector Martinom, gospodinom koji je od Lorenza zaduzen za medije, postoji mogucnost da se rana ne isceli na vreme za treci i finalni test u Losailu pre pocetka sezone, zakazan za 18 i 19 mart. 

 

"Moramo sacekati i videti kako ce napredovati njegova povreda i rehabilitacija posto se uklone savovi, a to ce biti sledeceg petka ili ponedeljka."

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Noriyuki Haga je rekao za MCN da ce mu ova godina biti najteza za osvajanje titule:

 

"Ove ce godine biti mnogo brzih vozaca. Toseland se vratio i sigurno ce biti u vrhu tako da ce svaka trka biti teska. Mislim da ce ova godina biti najteza za osvajanje titule."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Noriyuki Haga je rekao za MCN da ce mu ova godina biti najteza za osvajanje titule:

 

"Ove ce godine biti mnogo brzih vozaca. Toseland se vratio i sigurno ce biti u vrhu tako da ce svaka trka biti teska. Mislim da ce ova godina biti najteza za osvajanje titule."

 

Drugim recima, nada se osvajanju titule, Spies je otisao pa tu titulu treba malo "otezati" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Iako oporavak ide u najboljem mogucem smeru, Jorge ipak ima problem.

 

Pa ima problem, a to je kako da zaviri u Rossijev boks ;D

 

Drugim recima, nada se osvajanju titule, Spies je otisao pa tu titulu treba malo "otezati" :)

 

Ja bih rekao da Haga tek ove godine nema nikakve šanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ja bih rekao da Haga tek ove godine nema nikakve šanse.

 

Apsolutno se slazem kolega. Prosle godine je morao da se pomuci, ove godine ce morati dooobrano 00 da otegne, ne bi li primirisao titulu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Ja bih rekao da Haga tek ove godine nema nikakve šanse.

 

Apsolutno se slazem kolega. Prosle godine je morao da se pomuci, ove godine ce morati dooobrano 00 da otegne, ne bi li primirisao titulu.

Moze da ih otegne do patosa i opet nema sanse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Crash.net prenosi da se Jonathan Rea (23) koji vozi za Ten Kate Honda tim, oseca potpuno neoptereceno kada su u pitanju ovosezonska ocekivanja od njega, zbog toga sto i sam od sebe zahteva dosta pa i ne oseca da bilo kakav pritisak dolazi sa druge strane.

"Stvarno je lepo sto ljudi govore da sam pretplacen za titulu. To mi ne dodaje nista vise pritiska od onog kojeg sam sebi stvaram."

 

"Bilo bi lepo kada bi mogao da vozim bez obzira na rezultate ali u stvarnosti sam zaposlen da probam da osvojim sampionat. Nemam nikakve iluzije da ce to biti lako - nadam se da mogu da izdrzim svih 13 rundi."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Cal Crutchlow veruje da je njegova prosla sezona gde je bio sampion u World Supersport klasi bila odlicna priprema za iskusenja koja ga cekaju o ovoj sezoni. 

 

"Prosle godine sam naucio sve staze i pored toga sam naucio dosta o samom trkanju. Ali u WSS sam mogao da izgubim od dve sekunde u jednom krugu i da onda nadoknadim u sledecem tri."

 

"U WSB to jednostavno ne mozete da uradite. Ako napravite gresku u WSB odmah vas cetvorica preticu."

 

"I dalje vozim agresivno ali sam naucio i da budem strpljiv kada treba i da ne jurum za pobedom kada za to nema potrebe. Nadam se da ce to uticati da vozim pametnije."

 

Izvor MCN.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Spanski WRB tim koji se takmici u 125cc je primoran da se povuce iz takmicenja zbog toga sto je izgubio sponzorstvo od brenda odece Jack&Jones. To znaci da su Danny Webb i Adrian Martin sada ostali bez ugovora i da traze nove angazmane.

 

Britanski vozac Danny Webb se po nekim spekulacijama priblizava Andalucia Cajasol timu, dok ce se Adrian Martin verovatno naci u Motorsport 69 timu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Bradley Smith, jedan od najvecih konkurenata za titulu u kategoriji od 125cc, kaze da ce jedna od najbitnijih stavki za njegov pohod na titulu biti smanjenje gresaka.

"Treba da se vratim u formu i da ostanem fokusiran. Moram da pokusam da ispravim greske kao one koje sam napravio u Sachsenringu i Doningtonu, i da pokusam da budem sto blizi vodecima na svakoj trci. Na kraju sezone, najkonstantniji vozac ce biti onaj koji ce biti na vrhu."

 

Vise na Crash.net.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Crash.net prenosi da Chris Vermeulen smatra de ove sezone cak 15 vozaca moze da pobedi na trci.

 

"Mogu to da uradim", rekao je on WSBK za sajt. "Pobedio sam na deset WSBK trka pre, bio trkac u prvenstvu, i pobedio vecinu tih momaka u jednoj ili drugoj sceni."

 

"Imamo novi tim koji treba da se uklopi i motor koji razvijamo, tako da moramo dobro da sklopimo svaki deo slagalice da bi dosli do vrha. Realno, ima 15 ili 16 vozaca koji mogu da pobede na trci ove godine - iskreno."

 

"To uopste nece biti lako, a konkurencija je najjaca koju sam video u dugo vremena."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Jonathan Rea, jedan od kandidata za titilu u World Superbikes sampionatu, je rekao za Crash.net da mu je glavni cilj da ove godine osvoji titulu pa bi tek onda eventualno razmisljao o odlasku u MotoGP ali samo u dovoljno konkurentan tim.

 

"Da, mislim tako", odgovorio je na pitanje da li ukljucuje MotoGP u njegove buduce planove. "MotoGP je vrhunac motorsporta i zelim da dodjem do njega, ali samo sa pravim paketom. Vidis sta se desilo sa Jamesom tokom poslednjih nekoliko godina, a on je napustio World Superbikes kao sampion."

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Marco Melandri objasnjava za Crash.net zbog cega je imao los debi na Honda RC212V masini na testu u Sepangu.

 

"Bilo je veoma tesko. Napravio sam mnogo gresaka.", rekao je za Melandri Crash.net. "Radio sam u potpuno pogresnom smeru . Novi motor izgleda mnogo drugacije od Honde 09', a ja sam radio na njemu odnosno pravio podesavanja kao na starijoj masini. Novom motoru je trebala potpuno drugacija geometrija."

 

"Izgleda da novi motocikl ima vise tezine na zadnjem delu u poredjenju sa '09 zbog bolje trakcije. Dodavao sam tezinu na zadnji deo i motor nije mogao da skrece jer je bio prelagan napred.", objasnio je.

 

"Na kraju [prvog dan] smo shvatili sta nije u redu i osecaj za motor je bio bolji. Nisam bio zadovoljan, jer smo izgubili jedan dan, ali smo barem saznali u kom pravcu se treba kretati."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja