Jump to content

Moto Zajednica

Kako nazvati ovo???????

Recommended Posts

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Napravio je jedno 20 prekršaja za debelu kaznu, jednu jedinu u sticaju svih zajedno! Prolazilo mu je, prošlo mu je i sada ali sledeće godine, teško! Smiriće nas sve sa kaznama. Hebem se da dobijem tu hebenu A kat. a od 10 dec. ko bude vozio bez dozvole, nema kazni do zatvorske i to prva 15 dana druga valjda 60 ili od 15-60, nisam baš razumeo a posle krivične prijave, Uz to ne možeš ni polagati neko vreme a napravi još neki belaj nečeš ni moći za navek!

A tek onaj sistem sa bodovima! Užas, plašićemo se svoje senke a ne znaka! Šta mislite da će saobračajci rizikovati posao zbog jedne crvene? Ko od nas uvek pri sebi ima 50e, samo da pokuša da podmiti, možda 5% a i što njih ne bi dao za dobre bajk-tike ili rukavice!!

Izvini al' gde Ti zivis kad ovako pises? Ako sada "rizikuju posao" zbog jedne crvene ali cesce i za pola od toga sto ne bi i posle?? Da li igde ista pise da ce se drasticno promeniti u tom pogledu? Da li ce postaviti neke druge saobacajce pa nema vise dogovora, da li ce ih kontrolisati neka druga unutrasnja kontrola, ako se i sete neke akcije medija radi...ali sve ce biti isto, mozda sto rece malo skuplje - zivi bili pa videli (nazalost)!

Da ne idemo dalje u Hrvatskoj bilans "novog Zakona", saobracajki neznatno manje nego pre, budzet znatno prazniji nego pre, znatno povecan broj odlazaka obicnog naroda u zatvor (zbog velikih novcanih kazni), jedino sto jos niko nije vrsio empirijsko ispitivanje ociglednog bogacenja saobracajnih policajaca. Da li to ista govori?

A kod nas stani ispred bilo koje saobracajne policijske stanice i pogledaj kojim voznim parkom dolaze na posao, nemoj mi reci da im svima pokojna baba odjednom ostavila nasledstvo, pa im se licni vozni park tako drasticno razlikuje od narodnog?

Ali cuti i plivaj - eto malo talasamo da nam bude lakse, a gostrajderi ce i dalje kada se otkace voziti bas ovako!:))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Ufffff.....pročitah ovih pet strana komentara i jedino sam shvatio da se kod nas snima nastavak "Mad Maxa"...kasting je otvoren i preporučena brzina na "You tube book" je 150 km/h, naravno kroz grad i obavezno prolaženje na crveno, sa tedencijom jurenja pešaka na pešačkom prelazu i ponekim penjanjem na ostrvo, da bi bilo upečatljivije, u uži izbor ulaze samo oni koji su prošli bar na 25 crvenih..... a u isto vreme policija štrajkuje ko u "Robocop"-u, a oni koji nisu u štrajku bogate se uzimajući pola crvene za te sitne prekršaje, koji i nisu neki prekršaji....

      Preporučeno je i da dok traje snimanje svi koji misle da voze 50-60km/h kroz grad i staju na crveno , ne jure pešake, i ne penju se po ostrvima , a imaju tablice i registrovan motor i položenu odgovarajuću kategoriju, da odmah motore prodaju, dozvolu iscepaju, jer nemaju nikakve šanse da prodju kao statisti u navedenom filmu, mogu jedino biti statisti pešaci koji će biti jureni po "zebrama" i razdelnim ostrvima ...pa ako imaju veštine Džeki Čena mogu preživeti još neki dan,do sledećeg prelaska ulice.............Autobusima, kolima i kamionima se zabranjuje prolaz na zeleno do daljnjeg....kako bi preostalo dovoljno živih i zdravih glumaca i statista za snimanje naučno -fantastične tragi -komedije "Mad Max u Srbiji" u kojoj vlada haos ,anarhija i korumpirana policija(ona koja nije u štrajku).....

   

post-7895-12879058210282_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

;D ;D Cuj snima se, vec snimljeno, ovo su samo nastavci, ko spanska serija (ako ostane dovoljno glumaca)! ;D :-\ :o

 

da se podsetimo ranijih nastavaka iz naseg nam kraja - (koje vozio opet niko pojma..) 8)

 

moto... http://rapidshare.com/files/281815954/novi_sad_-_venac_-_novi_sad.3gp

 

truck...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Za ove kamiondzije da ostanu bez dozvole jedno godinu dana pa onda da prodaju kucu i decu da palte kaznu....a zatvora malo vise...

 

 

Jednom mi jedan covek pricao da negde preko se parkirao pogresno, dobio extremnu kaznu i dobio poziv da ode kod psihijata

da poprica sa njim posto ocigledno nije normalan jer se parkirao gde je to zabranjeno.

 

Tako i ja pomislim ovde kod nas ako si iole normalan, vozis se i znak ZABRANJENO desno i ti normalo produzis dalje i skrenes

u sledecu desno i dodjes na odrediste, Debili u SRBIJI opusteno skrenu u jednosmernu u suprotnom pravcu i kazu PA STA?

Srbine jel viids znak? Ajde sad lepo da prodas auto pa da platis kaznu..... NIJE NORMALNO da skrenes u jednosmernu u suprotni pravac i da kazes

pa sta? Neka su kazne drakonske a policajce neka otpustaju za primljen kes pa da vidis kako svi voze ko bubice.

Ako napravis srenje kazes vozio sam 90 ogranicenje je 60 jebi ga ! Pisi! A ne kad te pandur zaustavi a ti onda

znas nemam para, mala deca, zurim na proslavu , nervozna sam, zagledao se...ALO !!! Ima da platis i kuci pa se

sledeci put zgledaj u brzinomer!!!

Toliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

To je ono DžOKS o čemu se u ovoj našoj Srbiji i radi svi ti mangupi koji su BAJE i veliki bajkeri kada naprave sranje ako uspeju da prežive plaču po sudovima i kunu se kako nisu hteli i kako neće više nikada.Nadam se da takvi, kojih ima na ovom forumu dosta mogu da vide jednu reklamu na Nacionalnoj televiziji kako jedan"bivši va.........a"govori o svom iskustvu.Ja lično dotičnog veoma cenim kao sportistu i uvek mi je bio omiljeni lik i dan danas je i želim mu od svoe srca svu sreću i dalji oporavak.Inače čovek je svojevremeno znao da popije dvocifren broj kojejakvih alkoholnih napitaka i da sedne na motor.I da ne zaboravim čovek je ZNAO da vozi motor nije bio jajara kao ja da vozi po ograničenju i da poštuje propise. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

alkohol i voznja nikako. ali voznja ko devojcica ni toliko. mada koliko sam ja primetio ovde na forumu su svi u ogranicenju i bez alkohola samo dok su online (cast izuzetcima) medjutim napolju je sasvim druga prica. motor sluzi da se vozi priroda se gleda na nacionalnoj geografiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Geneve

To je ono DžOKS o čemu se u ovoj našoj Srbiji i radi svi ti mangupi koji su BAJE i veliki bajkeri kada naprave sranje ako uspeju da prežive plaču po sudovima i kunu se kako nisu hteli i kako neće više nikada.Nadam se da takvi, kojih ima na ovom forumu dosta mogu da vide jednu reklamu na Nacionalnoj televiziji kako jedan"bivši va.........a"govori o svom iskustvu.Ja lično dotičnog veoma cenim kao sportistu i uvek mi je bio omiljeni lik i dan danas je i želim mu od svoe srca svu sreću i dalji oporavak.Inače čovek je svojevremeno znao da popije dvocifren broj kojejakvih alkoholnih napitaka i da sedne na motor.I da ne zaboravim čovek je ZNAO da vozi motor nije bio jajara kao ja da vozi po ograničenju i da poštuje propise. :)

Bolan kad nemas srece dzaba ti bilo postivanja svih mogucih propisa i moz vozit po jajima kad te trefi trefi te i tu nema  pravila.Kolko sams e puta ogovedo i vakat mi nije bilo nista .A  trefio me treznog covo sa kosilicom za travu  ja stajo na parkingu a on iso sa tries na sat i za malo glavu ne izgubih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sirom evrope se godinama primenjuju slicni zakoni o bezbednosti saobracaja, ali ghostridera kolko hoces... ???

Bolan to ti je princip akcije i reakcije.... ;D

 

Kad bi motoristi, a i potencijalni pesaci iskakaci, imali po 5 zvezdica za bezbednost, a kola, kamioni, autobusi bili od kartona, pa da covek kaze ok, ugrozava samo sebe... kao sto si rekao, nikad ne znas kad ce te strefiti, mada kad hodas pod prozorima punim cveca, raste verovatnoca da ce ti pasti saksija na glavu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1678 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

I da ne zaboravim čovek je ZNAO da vozi motor nije bio jajara kao ja da vozi po ograničenju i da poštuje propise. :)

 

Mislis, zna jos uvek, ali od poslednje demonstracije umesnosti nikako da sedne na motor ponovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza



Duže se živi kad se na ovaj način posmatraju stvari ;)
ali šta ja Vama pričam pa znate Vi to.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

 

Izvini al' gde Ti zivis kad ovako pises? Ako sada "rizikuju posao" zbog jedne crvene ali cesce i za pola od toga sto ne bi i posle?? Da li igde ista pise da ce se :))

 

Ne možeš započeti post vređanjem u smislu pitanja a gde ja to živim...Prvo zbog mojih godina a drugo ne poznajemo se. To Upamti!

Mogu pretpostaviti da nisi želeo i da je tako samo započet post ali dve glave na različit način tumaće rečeno!

Ja sam u BGDu 11g. vozio bez dozvole auto i kada su kao i sad promenili zakon morao sam polagati jer su kazne počele bivati češče i veče! Kasnije prekršaje sam 'plačao' na licu mesta 1000d a sada 2-3...namazali se a i ovo nije siromašni jug sa zabitom stanicom bez unutrašnje kontrole

Već sada se dešava da pub odbije prilog i piše kaznu. Znam našeg člana koji je platio 13000d na sudu za prekršaje a kakda je odmah ponudio pubu 4000, ovaj je odbio! Na 5 propuštenih mora napisati barem 10 kazni pa sada ti vidi hočeš li imati sreću da budeš u onih 5 ili 10 a po novom ako budeš u onih 10 drugi put nečeš kada budeš morao dati celu platu za kaznu pa još negativni bodovi...

Ne idealizujem...biće toga uvek ali ne kao do sada. U ostalom, hajmo sledeće godine porazgovarati na ovu temu pa da uporedimo stvari!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

To je ono DžOKS o čemu se u ovoj našoj Srbiji i radi svi ti mangupi koji su BAJE i veliki bajkeri kada naprave sranje ako uspeju da prežive plaču po sudovima i kunu se kako nisu hteli i kako neće više nikada.Nadam se da takvi, kojih ima na ovom forumu dosta mogu da vide jednu reklamu na Nacionalnoj televiziji kako jedan"bivši va.........a"govori o svom iskustvu.Ja lično dotičnog veoma cenim kao sportistu i uvek mi je bio omiljeni lik i dan danas je i želim mu od svoe srca svu sreću i dalji oporavak.Inače čovek je svojevremeno znao da popije dvocifren broj kojejakvih alkoholnih napitaka i da sedne na motor.I da ne zaboravim čovek je ZNAO da vozi motor nije bio jajara kao ja da vozi po ograničenju i da poštuje propise. :)

To je ono DžOKS o čemu se u ovoj našoj Srbiji i radi svi ti mangupi koji su BAJE i veliki bajkeri kada naprave sranje ako uspeju da prežive plaču po sudovima i kunu se kako nisu hteli i kako neće više nikada.Nadam se da takvi, kojih ima na ovom forumu dosta mogu da vide jednu reklamu na Nacionalnoj televiziji kako jedan"bivši va.........a"govori o svom iskustvu.Ja lično dotičnog veoma cenim kao sportistu i uvek mi je bio omiljeni lik i dan danas je i želim mu od svoe srca svu sreću i dalji oporavak.Inače čovek je svojevremeno znao da popije dvocifren broj kojejakvih alkoholnih napitaka i da sedne na motor.I da ne zaboravim čovek je ZNAO da vozi motor nije bio jajara kao ja da vozi po ograničenju i da poštuje propise. :)

To je ono DžOKS o čemu se u ovoj našoj Srbiji i radi svi ti mangupi koji su BAJE i veliki bajkeri kada naprave sranje ako uspeju da prežive plaču po sudovima i kunu se kako nisu hteli i kako neće više nikada.Nadam se da takvi, kojih ima na ovom forumu dosta mogu da vide jednu reklamu na Nacionalnoj televiziji kako jedan"bivši va.........a"govori o svom iskustvu.Ja lično dotičnog veoma cenim kao sportistu i uvek mi je bio omiljeni lik i dan danas je i želim mu od svoe srca svu sreću i dalji oporavak.Inače čovek je svojevremeno znao da popije dvocifren broj kojejakvih alkoholnih napitaka i da sedne na motor.I da ne zaboravim čovek je ZNAO da vozi motor nije bio jajara kao ja da vozi po ograničenju i da poštuje propise. :)

Sta rece? " Covek je znao da vozi?" Verovatno i dalje zna da vozi? Vidim reklamu? Ali svaka cast, savetuje decake koji divljaju sa R motorima da malo smanje ugodjaj. Jer treba preziveti i cetrdeset i kusur godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

To i jeste poenta cele priče ,svaki dan smo kao vozači dvotočkaša svedoci nemara vozača i drugih učesnika u saobraćaju KOJI BUKVALNO NE OBRAĆAJU PAŽNJU NA NAS,i ako mi veličamo brzu vožnju kroz gradsku gužvu,govoreći kako su ghostrideri face i kao" jebeš propise meni je bogom dan dar da vozim motore i za mene ovozemaljski zakoni ne važe" onda smo mi najobičnije budale.Svaka čast pojedinim momcima na umeću vožnje poštujem svakog ali molim pojedince da ni nepokušavaju da objasne kako su ljudi u koje i sebe ubrajam devojčice i kukavice samo zbog toga što ne žele da ih komentarišu kako su neustrašiv i face i kada prolaze kroz CRVENA svetla na semoforu.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Ne možeš započeti post vređanjem u smislu pitanja a gde ja to živim...Prvo zbog mojih godina a drugo ne poznajemo se. To Upamti!

Mogu pretpostaviti da nisi želeo i da je tako samo započet post ali dve glave na različit način tumaće rečeno!

 

Нећу ништа да упамћујем Упамти Ти то!

Ако си схватио питање као вређање Твој проблем наравно да нисам имао намеру - није ми то  никаква сатисфакција! Ал' канда нисам поставио џаба питање кад сам питао неког ко може у Београду да вози 11 година без дозволе колико реално расправља о саобраћају! Не занам твоје побуде да толико браниш марсоваце а да ли је тек сваки 5. или 10. полицајац поштен мени стварно небитно а пошто ово није неко сврсисходно место за малћење празне сламе на ту тему извињавам се поштеној интелигенцији, широком аудиторијуму жена, деце и стараца, као и Министарству и Уједињеним нацијама јер не волем са таквима да имам посла овим путем се јавно извињавам, кајем и саопштавам да сам схватио да сам погрешио те сам спреман да све окајем на неком Голом отоку, јер централа може једном да погреши ал не може сто пута...

 

A откачених лудака на моторима, бахатих камионџија, клинаца без дозволе у бесним колима и недодирљивих у џиповима ће вероватно бити нешто мање ако буду знали да се неће тако баш лако провлачити за учињене прекршаје сопственом или татином "интервенцијом"!? Да баш не чекамо ову природну селекцију ма како добри возачи били

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Lako ti je da me imenuješ 'nick/om', no meni nije da tebe imenujem sa Suzanom jer, čini mi se muškog si roda  a furaš samo oznaku motora!!

Način na koji izjavljuješ da nešto ne možeš ili ne želiš a to je tvoje 'neću' mi dosta govori o sagoovorniku!

 

Bezgrešan nisam a to sam više puta ukazivao i davao primer drugima da ako i kada sam negde grešio, nisam trebao 'to' o 'tako' raditi....Greške (bilo s'autom ili motorom) su me mogle skupo koštati, no bitnije je što je moglo skupo koštati i nedužne. Normalno nije ali to se dešavalo svima nama sa razlikom da ima nekih koji ne bi tako nešto priznali 'ni za živu glavu'! Kako ti na pamet palo da želim braniti 'marsovce' nemam poima, pogotovo što se ježim njihovog, novog zakona, jer oni su ga pisali a ne saobračajni stručnjaci, savetnici i veštaci! Šta više smatram i stari a dorađeni dovoljno strogim samo kada bi se strikno primenjivao. Ne idalizujem sutrašnjicu da ne kažem današnjicu jer je ostalo još samo 12 dana do početka primene...Ružnih stvari će se dešavati....samo tvrdim, manje, mnogo manje!!

Meni je izuzetno drago da upoznam, na bilo koji način pa i preko foruma, osobu koja od rođenja nije menjala mišljnje. Svaka čast ako sada razmišljaš kao i sa 15g. Jednostavno, meni su godine donele iskustvo a sa njim i mogućnost da prvo sagledam svoje, pa onda i tuđe greške! Jedna od njih je i kada neko klincima pokušava dati primer, kako je kul živeti u divljoj državi gde  niko ne treba da šmirgla pandure, 'ni za pišljiva boba'! Ne pandure kao pandure, nego svačije pravo da živi bezbedno a ne da mu neko zgazi dete na ulici jer eto 'nije ga video' pod dejstvom domaće, ljute brlje!! Da nisam menjao mišljenje i danas bi vozio bez dozvole i nudio mito ali 'glupača' mi se menja, shvatam suštinu socijalnog života, prava, ne samo pojedinaca već i društva!

I da ne zaboravim, da ti odgovorim da živim u Srbiji u kojoj su do juće krimosi dobijali rotaciju da se na ulici ne bi gurali sa ruljom a danas su ti isti u Okružnom zatvoru, doduše ne svi ali dobar deo od onih koji su preživeli. U državi u kojoj su glavni biznis vodili tipovi koji sada ni preko, ne smeju nos da promole, da ne bi bili uhapšeni!

Sebi ne mogu dozvoliti da ti se obratim rečima; 'a gde ti živiš?', nekako mi deluje nepristojno.

Vidiš Delijo da, hteo to ti ili ne, život se menja u ovom društvu i menjače se. Ponovo skrečem pažnju da ne treba idealizovati stvari ali dobro nam došle neke promene!

Nisi mi samo jasan jer ne znam da li  braniš ovo divljaštvo na putevima ili samo misliš da mu se ne može stati na put!

Nije strašno što se naša mišljenja razlikuju, ni što svako daje sebi za pravo, strašno je što ne poštuješ tuđi stav i pravo da se iskaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

tema treba da se procita,nije mi jasno sto uglavnom komentarisu ljudi koji nisu nikada seli na r-a.Da nije zdravo naravno da nije ,ali neverujem da iko vozi ovako svaki dan.A za voznju svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja