Jump to content

Moto Zajednica

sta kupiti afrika twin 750 /v strom 650 ili ktm 640r

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

i ja glasam za afriku..

 

kupio bih je i ja, nego sam imao previše para u novčaniku pa sam se, zaslepljen, odlučio za savremeniji i aktuelan model.. ::)

 

 

kao što je već neko napisao, neka tvoj prijatelj kupi motor koji mu se najviše dopadne i odgovara njegovim prohtevima. pitaj za iskustva ljude koje poznaješ od kojih možeš da dobiješ pouzdane i objektivne informacije koje mogu da vam pomognu u donošenju odluke, u ovoj i ovakvoj temi sigurno nećeš dobiti pravi odgovor.

 

Ne brini, ne vozis losiji motor od Africe, al ne vozis ni bolji.

Ovo sto su ljudi napisali u ovoj temi, to bi siguran sam predlozili i svojim najblizim, tako da ovo sto kazes nema veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 629 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Koji god da uzme nece pogresiti.Ako ce uglavnom asfalt i ponekad makadam onda Strom.Ako ce i off i asfalt onda AT,ako ce uglavnom off  onda KTM.Nek covek prema svojim afinitetima odluci.Ima pravo i da  pogresi.Motor ce svakako sluziti njemu ,a ne on motoru.No hard feelings ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jos jednu bitnu stvar treba da zna - KTM je neuporedivo ostriji motor od druga dva i daleko je veca razlika izmedju njega i druga dva nego izmedju afrike i stroma. Zanimljiviji je i atraktivniji za voznju u svakom slucaju od afrike i stroma, ali definitivno nije za duza putovanja. Kad ne bi voleo da putujem, njega bi kupio bez razmisljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Dajte ljudi, nemojte bukvalno shvatiti, od reči do reči. Premie već počeo nekim doprinosima. Hteo sam reći da motor kupuje da bi uživao (svako na svoj način), a ne da bi ga posedovao.

 

Zombieland danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1107 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

^^^ - I u pravu si...

A ja nisam pisao o doprinosima na tvoj post vec na Acin odgovor. Imali smo momka na forumu koji je dao otkaz bas zbog tih razloga i otisao da se voza motorom.

 

Kapish?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: NBG

Jos jednu bitnu stvar treba da zna - KTM je neuporedivo ostriji motor od druga dva i daleko je veca razlika izmedju njega i druga dva nego izmedju afrike i stroma. Zanimljiviji je i atraktivniji za voznju u svakom slucaju od afrike i stroma, ali definitivno nije za duza putovanja. Kad ne bi voleo da putujem, njega bi kupio bez razmisljanja.

 

Ljudi tripujete da je KTM neudoban. Nije u pitanju MX nego ENDURO masina koja je predvidjena da predjes mnogo mnogo kilimetara po svemu i svacemu (CITAJ: PO PUTU I BESPUCU). Stavi mu ulicnu gumu i malo razmeksaj vesanje i eto ti extra putne masine. Vrati mu TKC i podigni ga i imas najbolji off-road. Cena j extra povoljna i najnoviji je od 3 ponudjena dok je malo preterana za AT. Vstrom je bre jeftini plastikanac u poredjenju sa ova druga 2. Kazete ima kompjuter, digitalu .....to samo znaci da ima vise stvari koje mogu da se pokvare. Ako i gleda kroz argument buduce prodaje opet je KTM najbolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Sam polozaj sedenja na ovom KTM-u ti daje na znanje cemu je namenjen.Korman je mnnogo blizi telu nego na Africi i Stromu, motor je doooosta vislji,laksi, jednostavno povoziti i brutalni na gasu, izaziva da ga cepas!!! Africa je krmaca na offu pored njega.

Mislim da sa ovim motorom i bar nekom zastitom od vetra (adventure model) mozes na kraj sveta , bez ikakvih problema. Mozes da ga natovaris sa potrebnim stvarima koje su ti potrebne za putovanje. Ali jedna stvar ne moze, a to je suvozac.

Ako soliras, onda nema sta da se razmisljas mnogo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: NBG

Motor moze da se spusti sediste je takvo da mozes da setas po njemu a korman mozes uvek da pomeris napred nazad zavisi kako ti odgovara. Sto se tice izazivanja.......mislim da to zavisi od vozaca a ne od motora. Moj KLX je isto brutalan al mi ni najmanje ne smeta da krstarim po asfaltu sasvim lagano a opet da divljam ko covek po njivama. Africi fali visina za pravi off-road i teska je ko crna zemlja ali ce da te odvede gde god da krenes uz iskusnu i razumnu voznju i za razliku od elektronikom natovarenog Enduro-wannabee- a tesko da ce te izdati isto kao i KTM. Jedini problem u ovom konkretnom slucaju je zaista prevelika cena za AT. A sto se tice suvozaca to je ionako suvisni balast. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Motor moze da se spusti sediste je takvo da mozes da setas po njemu a korman mozes uvek da pomeris napred nazad zavisi kako ti odgovara. Sto se tice izazivanja.......mislim da to zavisi od vozaca a ne od motora. Moj KLX je isto brutalan al mi ni najmanje ne smeta da krstarim po asfaltu sasvim lagano a opet da divljam ko covek po njivama. Africi fali visina za pravi off-road i teska je ko crna zemlja ali ce da te odvede gde god da krenes uz iskusnu i razumnu voznju i za razliku od elektronikom natovarenog Enduro-wannabee- a tesko da ce te izdati isto kao i KTM. Jedini problem u ovom konkretnom slucaju je zaista prevelika cena za AT. A sto se tice suvozaca to je ionako suvisni balast. ;)

 

Važi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja