Jump to content

Moto Zajednica

,,Profesionalni,, vozači...

Recommended Posts

  • lone wolf, 518 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Danas sam trebao da odem po neke stvari do susednog mesta a auto mi nije bio kući.Gledam napolje vlažan kolovoz,kiša ili sneg samo što ne krene da pada,3 stepena...sve u svemu loše vreme za vožnju motora.I rešio da idem sa motorom,reko sebi ajd ako se dobro obučem a i imam dosta opreme neće mi biti zima.I nije mi ni bilo zima,jeste da su se ljudi krstili kada su me videli ali to je već druga priča...I tako pokupio te sitnice i krenuo nazad kući.I vozim ja,standardno upaljena svetla,brzina oko 70/kmh i vidim idu meni u susret dva kamiona.Prvi je bio neki tamić a drugi neki noviji,i taj drugi je svesno krenuo da uleće meni u makazice  :o ma video me je 100 posto,još samu i ablendovao...I ne,krnuo on i boli ga q.... za sve.Gledam da li da sletim sa puta vidim ima neka betončina pored u koju bi mogao da udarim i rešio sam da ostanem na putu.Počeo sam da kočim i pomerio sam se maximalno u stranu,e valjda sam vozio po samoj ivici puta.I mi smo se jedva mimoišli,čak sam malo očešao jaknom neki deo prikolice.Ja sam se ohladio pošteno...  >:(

Samo ne znam šta je tim ljudima u glavi.Ako profesionalni vozači prave takve greške šta onda da očekujem od ljudi koji nisu profesionalni vozači ???

Najveći problem je u tome što mi ovo nije prvi put da mi uleće u makazice kamion ili neki autobus pun putnika,ali mi je najkritičnija situacija do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Stanes, okrenes , stignes i (dalji text je cenzurisan)

Salu na stranu ako sebe ne cuvamo, nece nas sacuvati niko, decenijama nemamo saobracajnu kulturu ni kod amatera ni kod profi vozaca tako da su ovakve situacije postale redovna pojava...jbg auto je jaci od motora, kamion od auta, bus od kamionceta, sleper od autobusa a tenk je najjaci...dakle idemo da oazarimo tenkove ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Ko ti je rekao da je to prof. vozac. U toj sam profesiji, pa znam da ima mnogo vozaca kamiona koji su kupili vozacku dozvolu ovde ili u BiH ili u Hrvatskoj, ili su polozili u vojsci ( pa u nedostatku posla za njihovo zanimanje ) ajde malo da voze kamion. I to sve nebi bilo strasno da isti shvataju to zanimanje veoma odgovornim, i da ga ne kaljaju takvim ponasanjem. Po mojoj proceni 80% kamiondzija je iz prethodno navedene price i veruj mi ( posto imam 15 god iskustva sto na sleperu, sto na prikolicaru, sto na cisterni ) od tih 80%, 60% vozi na srecu. Pravi profesionalac nikad nebi sebe i druge doveo u takvu situaciju ( svako moze da pogresi, ali nasilu dovoditi sebe i druge u kriticnu situaciju to ja zovem pileci mozak )

Izvinjavam ti se u ime pravih kamiondzija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 518 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R
Poslao: TT600

Ko ti je rekao da je to prof. vozac. U toj sam profesiji, pa znam da ima mnogo vozaca kamiona koji su kupili vozacku dozvolu ovde ili u BiH ili u Hrvatskoj, ili su polozili u vojsci ( pa u nedostatku posla za njihovo zanimanje ) ajde malo da voze kamion. I to sve nebi bilo strasno da isti shvataju to zanimanje veoma odgovornim, i da ga ne kaljaju takvim ponasanjem. Po mojoj proceni 80% kamiondzija je iz prethodno navedene price i veruj mi ( posto imam 15 god iskustva sto na sleperu, sto na prikolicaru, sto na cisterni ) od tih 80%, 60% vozi na srecu. Pravi profesionalac nikad nebi sebe i druge doveo u takvu situaciju ( svako moze da pogresi, ali nasilu dovoditi sebe i druge u kriticnu situaciju to ja zovem pileci mozak )

Izvinjavam ti se u ime pravih kamiondzija

 

Prijatelju ne treba ti da mi se izvinjavaš zbog nečijih ne postupaka.Nisam hteo da banalizijem sve profesionalne vozače nego mi nije jasno kako neko ne može da shvati svoje zanimanje.Znam da je to veoma naporan posao i da nije za svakog e bas zbog toga i postoji dozvola kojom se to utvrdjuje.E sada što se dozvole kupuju i što ima toliko ne sreća je problem koji bi trebala država da rešava.

Pozdrav za sve PRAVE kamiondžije  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Imam prijatelja, našeg kolegu motoristu, koji zarađuje za život vozeći kamion. To radi praktično ceo život, sad mu je oko 30, iza sebe ima nebrojeno kilometara. Vozi kamion sa prikolicom. Neverovatno razložan i inteligentan čovek, koji poseduje svaki ljudski moralni kvalitet koji neko može posedovati.

 

Kako izgleda njegov dan? Osmočasovno radno vreme mu je naučna fantastika. Na njemu je kada će krenuti na turu, a konkretnog dana mora uraditi turu, bilo da ide u Užice, Jagodinu, bilo gde. Obično ustaje u periodu 02-03h noću, na poslu je pre 04h, gde kreće natovarenim kamionom do kafana (vozi pivo) koje su mu na turi do krajnjeg odredišta. Završava sa poslom obično oko 17-18h, retko ranije, i tada kreće kući. Mislim da spava jedva 4-5h dnevno. Po njegovim rečima, dresirao je sebe tokom svih godina da ne zaspi za volanom, i sa tim nema problema. Ima problema kada, u periodima gadne izmorenosti, počne da mu  se priviđa svašta. Obično traktori, ljudi koji istrčavaju na put... Zaista ga volim kako se može voleti prijatelj i brat, i zaista sam zabrinut za njega. I zaista se plašim da može pokupiti u preticanju i mene, i bilo koga od kolega, i autobus pun dece, sve zbog katastrofičnog umora koji svakodnevno trpi.

 

On mi je pao na pamet kada sam pročitao ovu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

      Potpuno istu situaciju sam ja imao na putu Nis-Pirot. samo su kod mene bili dva velika slepera. Jedan je poceo da pretice drugog u krivini. Sreca pa sam to video na vreme. Izlaze iz krivine skroz poravnati i idu na mene. Usporio sam koliko sam mogao i sklonio se skroz uz ivicu. Nisam smeo kocnicu ni da pipnem zato sto ima peska na ivicu kolovoza gde sam ja vozio. Udar vetra kad se mimoilazis sa sleperom na 20cm je stvarno jeziv.

Siguran sam da me je vozac video. Imao sam upaljena duga svetla. A jos gora stvar motor sam kupio samo par dana pre toga i to mi je bila prva ozbiljnija voznja s njim. Srce da iskoci, mozak radi 200 na sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

e zato kad bude evropska unija dosla, ima da budu digitalne kartice i taxografi tako da nece moci profesionalni vozac voziti kako gazda zapoveda nego kako zakon nalaze, sa odmorima i po ogranicenjima

 

inace sledi drakonska kazna i gubljenje licence

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

   Mi na motorima, moramo da mislimo i za sebe i za njih!!! Nece vozac slepera od svojih 20 - 30 tona, da se pomera zbog nas.....i zato polako. Moramo misliti unapred sta se krije iza te krivine.....jer ipak smo na dva tocka!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

 

Poslao: TT600

 

Pozdrav za sve PRAVE kamiondžije  :)

 

Pozdrav i tebi.....

             Tačno je ovo što kaže tt600, puuuuuuno ljudi je na sumljiv način došlo do kategorija koje spadaju u profesionalne...tako da imaš pravnike koji voze šlepere, mesare,pekare,kuvare.....jer pre par godina je uslov za zapošljavanje bio kategorija i srednja škola(bilo koja)...na sreću to se promenilo....ali generalno mogu ti reći da pravi profesionalac retko sebe preceni i retko kad ide na silu i bezobrazluk...ali u uslovima kakvi su ovde, teško se može nešto promeniti....na tebe je išao kamion , ali zamisli situaciju kad na mene u kamionu ladno ide tamić...polomim se da stanem, jer ako me uhvati bankina prevrnuću se...mimoidjemo se na 2 mm, a on u toj frci ladno mi pokazuje k...c,,,, a nije svestan da sam mogao samo da podignem noge i da ga vidim ispod kabine....ali ko da nosi budalu na duši....zato dok voziš treba imati bar četiri oka i predvideti šta će tamo neko uraditi i kako izbeći trageduju....dok se ne promeni mentalitet i savest trebaće nam puuuuuno sreće u saobraćaju....jer kao što ja kažem "neko vozi jer to voli, a neko vozi zato što MORA" i iz te razlike proizilazi divljaštvo i samoživost na kolovozu....Išao sam u Saobraćajnu školu jer sam oduvek voleo točkove i tu strast preneo u profesionalni život, sastavio ljubav i egzistenciju, ali kad kamion vozi pekar ,lekar,apotekar....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

e zato kad bude evropska unija dosla, ima da budu digitalne kartice i taxografi tako da nece moci profesionalni vozac voziti kako gazda zapoveda nego kako zakon nalaze, sa odmorima i po ogranicenjima

 

inace sledi drakonska kazna i gubljenje licence

 

Tačno tako.....Generalno svi to jedva čekamo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Interesuje me samo ako doticni pekar leker apotekar imaju na primer E dozvolu zasto ne bi mogli da voze teske kamione, ili postoji neki poseban postupak inicijacije mimo polaganja za doticnu kategoriju da bi neko bio dovoljno dobar za to

 

Ovde jedino pricamo o savesnosti ljudi koji upravljaju takvim masinama a i nazalost o pilecim mozgovima ne malog broja njih

Meni su se desavele razne situacije i da sleper ide pravo na mene koji vozim auto, a i da mi covek lepo pokaze da iz suprotnog smera nema nikoga i jos se skloni da mogu da ga preteknem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Interesuje me samo ako doticni pekar leker apotekar imaju na primer E dozvolu zasto ne bi mogli da voze teske kamione, ili postoji neki poseban postupak inicijacije mimo polaganja za doticnu kategoriju da bi neko bio dovoljno dobar za to

 

Ovde jedino pricamo o savesnosti ljudi koji upravljaju takvim masinama a i nazalost o pilecim mozgovima ne malog broja njih

Meni su se desavele razne situacije i da sleper ide pravo na mene koji vozim auto, a i da mi covek lepo pokaze da iz suprotnog smera nema nikoga i jos se skloni da mogu da ga preteknem

 

U ime nas koji smo išli u ne srećnu saobraćajnu školu 4 godine na samru vozač autobusa i teretnog motornog vozila daću sebi pravo da pokušam da ti odgovorim.

Nije to samo sedi i vozi, treba znati i o održavanju vozila, načinu na koji pojedini sklopovi funkcionišu, o organizaciji prevoza, o zaštiti pri prevozu pojedinih materija.

Ja se transportom ne bavim samo zato što se bojim sebe posle 15-17 sati za volanom a 52 putnika ili 30t iza ledja, kada se taj deo priče reguliše sedam u kamion i teram, jer to volim.

Naravno i sastavni deo priče o pravim profesionalnim vozačima je iskustvo (kao i u svakoj drugoj struci) jer iskusan vozač zna kao će se kamion ponašati u pojedinim situacijama a to te ni jedna škola ne može naučiti, ustvari može teoretski ali praktično nikako. Svako ko misli da je hleb vozača lak, treba da proba kao je to kad na granici stojiš 10 sati u januaru na -15, ili kada poluprikolica krene da te obilazi na naglom kočenju, u stvari samo da prvi put sa cistrenom skrene kad je polu puna pa mućka. 

Nadam se da sam ti objasnio zašto pakar terba da bude pekar, a pravnik pravnik i u tom obajšnjenju otišao u duboki off.

 

P.S. samom je u firmi radio inženjer petrohemije koji nije imao vezu da se zaposli u rafineriji a nije mogao ni preko grane jer su mu i mama i tata bolesni i ne može da ih ostavi same u kući, e to ti je druže ironija našeg društva 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Nismo se razumeli, ja nikako ne omalovazavam profesionalne vozace i isto tako znam da polozena kategorija(pogotovo za veliki kamion sa jos prikolicom) ne znaci da znas da vozis a o tezini posla da i ne govorimo, svestan sam da ima poprilizno zaje...nih situacija, samo hocu da kazem da to sto je neko ko je drugog zanimanja pa ga je muka naterala da radi taj posao, ako je svestan rizika i potrebe da se nauce neke stvari to moze da uradi iako je na primer kao doktor obijao glavu 6 godina da bi to postao i na kraju da ne dobije posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Ovo je preraslo u filozofsku raspravu. Kakve veze ima da li je neko zavrsio saobracajnu skolu ili se preskolovao za vozaca? Pa i za polaganje B kategorije se zna da nema preticanja ni u idealnim uslovima (sve po ps-u) ako se preticanje ne moze bezbedno zavrsiti a izguravanje slabijeg sa puta i sl definitivno nije bezbedan nacin preticanja!!! To je cist bezobrazluk i javasluk koji vlada na putevima a i projekcija je celog sistema i drustva u kome zivimo.

 

U ime nas koji smo išli u ne srećnu saobraćajnu školu 4 godine na samru vozač autobusa i teretnog motornog vozila daću sebi pravo da pokušam da ti odgovorim.

Nije to samo sedi i vozi, treba znati i o održavanju vozila, načinu na koji pojedini sklopovi funkcionišu, o organizaciji prevoza, o zaštiti pri prevozu pojedinih materija.

 

Po ovome ispade da bi najbolji vozaci bili saobracajni inzenjeri sa masterom iz zastite na radu?!?! Daleko da ikoga zelim da omalovazavam ali polaganje kategorije za kamion, autobus mislim da moraju da ukljucuju i znanja o prevozu pojedinih materija!

 

Ja se transportom ne bavim samo zato što se bojim sebe posle 15-17 sati za volanom a 52 putnika ili 30t iza ledja, kada se taj deo priče reguliše sedam u kamion i teram, jer to volim.

 

Cek polako, ne verujem da je i po jednom zakonu dozvoljeno provesti toliko vremena bez prekida za volanom, tu ukljucujem i ovaj nas.

 

Naravno i sastavni deo priče o pravim profesionalnim vozačima je iskustvo (kao i u svakoj drugoj struci) jer iskusan vozač zna kao će se kamion ponašati u pojedinim situacijama a to te ni jedna škola ne može naučiti, ustvari može teoretski ali praktično nikako. Svako ko misli da je hleb vozača lak, treba da proba kao je to kad na granici stojiš 10 sati u januaru na -15, ili kada poluprikolica krene da te obilazi na naglom kočenju, u stvari samo da prvi put sa cistrenom skrene kad je polu puna pa mućka. 

Nadam se da sam ti objasnio zašto pakar terba da bude pekar, a pravnik pravnik i u tom obajšnjenju otišao u duboki off.

 

Stigao si i sam do poente price da je iskustvo nesto sto se ne moze nauciti iz knjige, znaci niko ga nema posle zavrsene skole vec ga vremenom stice, dal ce ga pekar, lekar ili apotekar brze stici ne znam kako se moze proveriti!

 

e zato kad bude evropska unija dosla, ima da budu digitalne kartice i taxografi tako da nece moci profesionalni vozac voziti kako gazda zapoveda nego kako zakon nalaze, sa odmorima i po ogranicenjima

 

inace sledi drakonska kazna i gubljenje licence

 

Ovde je obican javasluk, bezobrazluk koji se vrlo brzo leci  adekvatnom primenom zakona. Zasto svi nasi vozaci kada su negde preko postuju sva moguca ogranicenja, nisu masine pa da im se pri prelasku granice  "softver" prebacuje na tamosnja pravila!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Ovo je preraslo u filozofsku raspravu. Kakve veze ima da li je neko zavrsio saobracajnu skolu ili se preskolovao za vozaca? Pa i za polaganje B kategorije se zna da nema preticanja ni u idealnim uslovima (sve po ps-u) ako se preticanje ne moze bezbedno zavrsiti a izguravanje slabijeg sa puta i sl definitivno nije bezbedan nacin preticanja!!! To je cist bezobrazluk i javasluk koji vlada na putevima a i projekcija je celog sistema i drustva u kome zivimo.

 

U ime nas koji smo išli u ne srećnu saobraćajnu školu 4 godine na samru vozač autobusa i teretnog motornog vozila daću sebi pravo da pokušam da ti odgovorim.

Nije to samo sedi i vozi, treba znati i o održavanju vozila, načinu na koji pojedini sklopovi funkcionišu, o organizaciji prevoza, o zaštiti pri prevozu pojedinih materija.

 

Po ovome ispade da bi najbolji vozaci bili saobracajni inzenjeri sa masterom iz zastite na radu?!?! Daleko da ikoga zelim da omalovazavam ali polaganje kategorije za kamion, autobus mislim da moraju da ukljucuju i znanja o prevozu pojedinih materija!

 

 

 

 

 

 

Ovde je obican javasluk, bezobrazluk koji se vrlo brzo leci  adekvatnom primenom zakona. Zasto svi nasi vozaci kada su negde preko postuju sva moguca ogranicenja, nisu masine pa da im se pri prelasku granice  "softver" prebacuje na tamosnja pravila!

 

 

E pa vidi ovako, generalno, vožnja je moja  egzisencija, i ne mogu da dozvolim sebi da ostanem bez dozvole (čitaj hleba),jer nemam ni jedno drugo zanimanje, a u firmama se svi dokazani prekršaji sankcionišu, jer meni kao "divljaku" za volanom neće dati novu "bovu" ili "setru"sa 50-70 putnika,ili nov kamion.....za razliku od nekog pekara koji će kad dođe u tu situaciju ,otići će u pekaru praviti burek, i svaka njemu čast, ali ja nemam rezervno zanimanje...ako slučajno prekoračim brzinu, svakog ponedeljka se ističe spisak, sa prekršiocima i naravno 20% od plate....pa ti jurcaj, jer ako nisi upućen taho listići moraju da se čuvaju godinu dana, i policija može u nazad da naplati kaznu na konto listića(dokaza)......i da ne smaram više ,kad se polaže  "C i D" polaže se samo praktični i teoretski deo u auto školi, i ne postoji više nikakva edukacija .....pandam tome je ...kad bih ja položio neku prvu pomoć u "Crvenom krstu" a kasnije nastavio da radim kao neki priučeni doktor,,,u toj situaciji ne mogu se porediti ni sa medecinskom sestrom a ne  sa doktorom...........

  I na kraju.....škola nije od presudnog značaja za savest svakog od nas, jedino racionalnost u svakom trenutku može da smanji ovakve stresne situacije..........uffff odoh u off....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

 

E pa vidi ovako, generalno, vožnja je moja  egzisencija, i ne mogu da dozvolim sebi da ostanem bez dozvole (čitaj hleba),jer nemam ni jedno drugo zanimanje, a u firmama se svi dokazani prekršaji sankcionišu, jer meni kao "divljaku" za volanom neće dati novu "bovu" ili "setru"sa 50-70 putnika,ili nov kamion.....za razliku od nekog pekara koji će kad dođe u tu situaciju ,otići će u pekaru praviti burek, i svaka njemu čast, ali ja nemam rezervno zanimanje...ako slučajno prekoračim brzinu, svakog ponedeljka se ističe spisak, sa prekršiocima i naravno 20% od plate....pa ti jurcaj, jer ako nisi upućen taho listići moraju da se čuvaju godinu dana, i policija može u nazad da naplati kaznu na konto listića(dokaza)......i da ne smaram više ,kad se polaže   "C i D" polaže se samo praktični i teoretski deo u auto školi, i ne postoji više nikakva edukacija .....pandam tome je ...kad bih ja položio neku prvu pomoć u "Crvenom krstu" a kasnije nastavio da radim kao neki priučeni doktor,,,u toj situaciji ne mogu se porediti ni sa medecinskom sestrom a ne  sa doktorom...........

   I na kraju.....škola nije od presudnog značaja za savest svakog od nas, jedino racionalnost u svakom trenutku može da smanji ovakve stresne situacije..........uffff odoh u off....

 

Da lepo si se izrazio, voznja je tvoja egzistencija i shodno tome da ne bi bilo 20% od plate i naknadnih kazni ( za koje iskreno nisam znao da postoje) ti pazis kako vozis i to je ok, apsolutno postujem. Poenta moje price nije bila da ce on da ode da radi posle kao pekar nego da plati toliko masnu kaznu da ni sa 100 dana mesenja masnog bureka ne moze da je otplati.

 

Izuzmimo to sto ja licno mislim da svako treba da zna da pruzi prvu pomoc, nezavisno od toga da li je vozac, poenta pruzanja te prve pomoci je kako joj i ime kaze da se ne napravi veca steta dok ne dodje lice kvalifikovano da pruzi medicinsku pomoc ili osobu transportuje. Jer mnoge stvari se ne desavaju samo drugima, nekada to moze biti i nama neko blizak...

 

Svidja mi se rezime, slazem se samo sto savest i racionalnost uglavnom ne idu sa obesnim osobama a poenta price je kako takvim zaskociti jer oni koji imaju savest, racionalno razmisljaju ni ne prave takve prekrsaje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Skolovani vozachi....imas bukvalno nenormalne, tj one za koje smo samo komarci i imas one koji su pijani i u takvom stanju flegme, sto je isto ozbiljna boljka.... dobro je da si ga izbegao druze...inache...ma, ne smemo ni da mislimo...sretno matori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

 

 

Svidja mi se rezime, slazem se samo sto savest i racionalnost uglavnom ne idu sa obesnim osobama a poenta price je kako takvim zaskociti jer oni koji imaju savest, racionalno razmisljaju ni ne prave takve prekrsaje...

 

      Možda će ovaj novi zakon nešto promeniti.... samo višemesečno ostajanje bez dozvole ili novo polaganje može sprečiti ovakve prekršaje a višemesečno ostajanje bez dozvole uglavnom znači otkaz, znači nema egzistencije...pa ko voli nek izvoli...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Care, taj te je zamalo ubio!! Takve stvari ne smemo da prastamo. Ako to uradi i izvuce se, probace ponovo, a sledeci bajker mozda nece imati spretnosti i srece koliko ti! Ja bih okrenuo, pa bi mu pokazao kako je kad pogledas smrt u oci. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Profesionalni vozac je profesionalni vozac sto bi u prevodu moglo da se kaze skolovan vozac.  Samim tim skolovanjem za vozaca se kod njega gradi jedan visi nivo pogleda i odgovornosti o saobracaju.  E sad, ja kad sam isao u saobracajnu skolu, bilo je gomila vozaca koji su dolazili da polazu takozvani " drzavni ispit " jer su radili u firmama kao vozaci, a neki nisu imali ni osnovnu skolu zavrsenu. Kod nas je situacija takva da ti za posao vozaca treba saobracajna skola. A ako si privatnik i imas svoje vozilo - dovoljna ti je kategorija.  U ovom poslu sam nekih 25 godina, i nagledao sam se svaceg i na putevima, i po parkinzima i drumskim kafanama . Razlika izmedju profesionalca i obicnog vozaca koji ima samo kategoriju je ogromna.

  I sama definicija " Profesionalac " - kaze da je to neko ko je dostigao sam vrh strucnosti u odredjenom zanimanju.  A to sto se kod nas profesionalcem naziva svako ko sedne za volan kamiona ili autobusa je sasvim druga stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 518 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R
Poslao: mjoe

Care, taj te je zamalo ubio!! Takve stvari ne smemo da prastamo. Ako to uradi i izvuce se, probace ponovo, a sledeci bajker mozda nece imati spretnosti i srece koliko ti! Ja bih okrenuo, pa bi mu pokazao kako je kad pogledas smrt u oci. Pozdrav

 

E to je najžalosnije što mi treba da učimo neke ljude ,,finom ponasanju,, a ne oni koji su placeni za to.Kada bih imao prilike da ga sretnem samo bih ga pitao:zbog čega ti se toliko žurilo,da si morao da ugroziš moj život ? Od upotrebe sile nema vajde,šta ja mogu postići sa tim kada je njemu problem  u glavi.

 

Poslao: drumskalisica

Profesionalni vozac je profesionalni vozac sto bi u prevodu moglo da se kaze skolovan vozac.  Samim tim skolovanjem za vozaca se kod njega gradi jedan visi nivo pogleda i odgovornosti o saobracaju.  E sad, ja kad sam isao u saobracajnu skolu, bilo je gomila vozaca koji su dolazili da polazu takozvani " drzavni ispit " jer su radili u firmama kao vozaci, a neki nisu imali ni osnovnu skolu zavrsenu. Kod nas je situacija takva da ti za posao vozaca treba saobracajna skola. A ako si privatnik i imas svoje vozilo - dovoljna ti je kategorija.  U ovom poslu sam nekih 25 godina, i nagledao sam se svaceg i na putevima, i po parkinzima i drumskim kafanama . Razlika izmedju profesionalca i obicnog vozaca koji ima samo kategoriju je ogromna.

  I sama definicija " Profesionalac " - kaze da je to neko ko je dostigao sam vrh strucnosti u odredjenom zanimanju.  A to sto se kod nas profesionalcem naziva svako ko sedne za volan kamiona ili autobusa je sasvim druga stvar.

 

To sve stoji,ali kako ja da znam na cesti da li ta osoba sto vozi zavrsila saobracajnu ili ne,čisto da bih mogao da znam da li da bežim od istog.

 

Evo za koju nedelju ce uskoro poceti da se primenjuje nov zakon o saobracaju.Pa me samo interesuje da li su nesto bitnije promenuli kada je u pitanju način za dobijanje dozvole za kamion,autobus ili su samo u suštini podigli cenu,a ovo ostalo manje vise ostalo isto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

To sve stoji,ali kako ja da znam na cesti da li ta osoba sto vozi zavrsila saobracajnu ili ne,čisto da bih mogao da znam da li da bežim od istog.

 

 

  To ne mozes znati.  To ti je ko da ja tebe pitam : Kako da znam dal policajac koji me zaustavlja ima policisku skolu ili je neki mesar sa tromesecnim kursom ?  To saznam tek kad me zaustavi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja od kamiona bezim ko djavo od krsta, pesaka, kolima, biciklom... Kad god ih vidim, setim se slika pogazenih bajkera od strane njih... Pa to, ej, razmaze ga po putu ali bukvalno, ja ne znam kako to da opisem. Kao neko mesto krv nesto sve po putu... Bez' te od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja