Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Po meni najlepši enduro koji je ikad napravljen u sunčevom sistemu , čitao sam članak u moto pulsu o njoj još kad je izašla kažu ono ko da je u redu , mislim yamaha  ima tradiciju kad su putni enduro u pitanju pa nebi trebalo biti problem ali mislim da je ovo oko potrošnje već ozbiljnije , jer ovo je motor koji treba da prelazi desetine pa i stotine hiljada i litra ili dve manje više u konačnici je veoma mnogo , bar za većinu nas a ona manjna se vozi avionom .  ;D

 

 

Koja tradicija sa putnim endurom ?

 

Ja kolko znam samo super tenere je jedini jamahin enduro koji može da se tera na ozbiljna putovanja a XT je više za po gradu, okolini i solidan je za oranje...

 

 

O Boze. . . Ovakvi komentari najbolje potvrdjuju onu poznatu "Misljenje je ko dupe-svako ga ima"...ali bas svako...

 

 

Nevjerovatno je kako svaka tema predje u menje ili vise "ocigeldan" rat izmedju BMW vs. ostali :)

 

Ne mogu da vjerujem da jos postoje ljudi koji misle da je neki proizvodjac najbolji samo zato sto oni voze tu marku motora.

 

Nema prizvodjaca koji nije pravio motore sa greskom i gotovo svaki model svakog proizvodjaca ima "slabe tacke" i "karakterisiticne"kvarove za taj model...

 

Kada se zeli kenjati po nekom motoru(pa cak i kad se nema sta),onda se kaze "...ma puno trosi..."

 

Ja licno sam odusevljen GS-om i smatram da je u dostigso vrh u klasi...sto se mene tice,bolje od njega i ne treba :) ali isto tako sumnjam da ova Yamaha moze da bude nesto drasticno bolja niti drasticno gora... Motori su slicne koncepcije,slicnih gabarita,vrh tehnologije,elektronike...

 

Najbolje je da ova tema odlezi godinu-dve pa da svoje utiske ostave ljudi koji su vozili taj motor....

 

Moje misljenje je da ce sve na kraju svesti na to,sta se kome svidja...jer sumnjam da ce neko da se odluci za neki od ova dva modela zbog 2konja vise ili litar goriva na sto kilometara....

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Moje misljenje je da ce sve na kraju svesti na to,sta se kome svidja...jer sumnjam da ce neko da se odluci za neki od ova dva modela zbog 2konja vise ili litar goriva na sto kilometara....

 

 

Pa ako je sve ostalo isto, ja bih sigurno uzeo onog sa 2 konja vise i litar goriva manje.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

evo daju popust ovi u platneru :) mislim oko 500€ na 15.000€ .... nije za zanemariti... hrlite, hrlite :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja bih uz'o sve što mi daju ;D

isti si ko ja....i ja bih uzeo.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ih da je "malko više" para znao bih ja šta mi je činiti. Baš bih uzeo oba pa da ih ganjam i uporedjujem. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23
These fantastic pics show the Yamaha XT1200Z Super Ténéré in live testing from the guys at Motoblog.it. They took it for some soft-offroading to test out where its real character lies - off the road. Both on and off the road the Super Ténéré proved to have great chassis and be very well balanced. Some of its agility was compromised in more difficult offroad situations but over long stretches on un-asphalted surfaces it goes like a dream.

 

The truly amazing thing about this latest legend from Yamaha is that it can make anyone feel like an offroad rider with its easy riding style, perfect balance and front-rear harmony. To really have some fun you can take it out of the Touring mode and switch off the ABS (to see how to disable the Super Ténéré ABS see our video) and you’re ready for some truly silly entertainment.

 

Clearly the XT1200Z Super Ténéré is not a purist offroad bike but it’s not designed to be. The verdict is, though, that its offroad capabilities could make it even better than the so-far undisputed king of the jungle, the BMW R1200GS. That’s a very big claim and one we can’t test for ourselves but if you get a chance to ride this thing in the dirt, you’re in for a good time.

 

Izvor

 

tenere_114.jpg

 

tenere_32.jpg

 

tenere_67.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Жабар провалио фору како јапанцу да искључи ABS  ;D

 

Јапанска електроника...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Nova Super Tenera ipak dolazi u SAD. 8)

 

http://www.motorcycledaily.com/2010/09/yamaha-announces-new-2011-star-stryker-and-availability-in-u-s-market-of-super-tenere-and-fz8/

 

Možda mi se pruži prilika da je isprobam. 8)

 

Зар је неко сумњао да неће?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

 

Зар је неко сумњао да неће?

 

Naravno da svi su sumnjali.  U stvari ne sumnjali nego bili ubeđeni da nema šanse da dođe ovamo.  Ni Tenera, ni Super Tenera, ni Afrika, ni Transalp, ni gomila drugih interesantnih motora nikada nije uvožena u SAD.  Ovo je zemlja kruzera i sportskih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

 

Зар је неко сумњао да неће?

 

Naravno da svi su sumnjali.  U stvari ne sumnjali nego bili ubeđeni da nema šanse da dođe ovamo.  Ni Tenera, ni Super Tenera, ni Afrika, ni Transalp, ni gomila drugih interesantnih motora nikada nije uvožena u SAD.  Ovo je zemlja kruzera i sportskih motora.

 

Африку нису видели???  :o

 

Па то само у Америци може да нема Африке...

;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jel zna neko nekog ko zna nekog  :D da je kupio Teneru u Srbiji?

 

Cini mi se da se pre par dana uclanio Grk koji je studirao u Bg i koji rece da ima ovaj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6473 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja je u Italiji,doduse zivim u zabiti :D,al' se vozim jbg.,JOS NISAM VIDEO uzivo.Ovde je se nisu naprodavali,cini mi se da je prodaja jos uvek ekskluzivno preko interneta.Dopreme je do tebi najblizeg oficijelnog dilera.Naravno iskombinujete se svi preko racunaljke.Yamaha,diler,ti,banka...Komplikovano  ???

FZ8 sam recimo video,Multistradu isto tako-nekoliko primeraka,razne druge novitete i raritete.Novu Tènèrè,jos nè  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mislim da zakašnjenje ne potiče zbog Internet prodaje, već zbog toga što Yamaha nije uspela da proizvede dovoljne količine pre sezone. Ne kasni samo Tenera, već i Fazer8 koji se normalno prodaje (u salonima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

 

Зар је неко сумњао да неће?

 

Naravno da svi su sumnjali.  U stvari ne sumnjali nego bili ubeđeni da nema šanse da dođe ovamo.  Ni Tenera, ni Super Tenera, ni Afrika, ni Transalp, ni gomila drugih interesantnih motora nikada nije uvožena u SAD.  Ovo je zemlja kruzera i sportskih motora.

 

Za ovo moram da te ispravim...bio je TA u Americi dodushe daaaaaaaavno :) 1993god, model sa doboshem pozadi, razlikuje se neznatno od Evropskog modela uglavnom kontrolna tabla i neki prekidachi su drugachiji, ima naravno i one machije ochi na viljushkama i ima jedan deo koji sluzi za prechishcavanje izduvnih gasova...ili tako neshto...

Znam zato shto sam vozila TA koji je bio u Americi... Ne znam samo koja budala ga je uvezla iz Amerike u Evropu...  ::) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

 

Зар је неко сумњао да неће?

 

Naravno da svi su sumnjali.  U stvari ne sumnjali nego bili ubeđeni da nema šanse da dođe ovamo.  Ni Tenera, ni Super Tenera, ni Afrika, ni Transalp, ni gomila drugih interesantnih motora nikada nije uvožena u SAD.  Ovo je zemlja kruzera i sportskih motora.

 

Za ovo moram da te ispravim...bio je TA u Americi dodushe daaaaaaaavno :) 1993god, model sa doboshem pozadi, razlikuje se neznatno od Evropskog modela uglavnom kontrolna tabla i neki prekidachi su drugachiji, ima naravno i one machije ochi na viljushkama i ima jedan deo koji sluzi za prechishcavanje izduvnih gasova...ili tako neshto...

Znam zato shto sam vozila TA koji je bio u Americi... Ne znam samo koja budala ga je uvezla iz Amerike u Evropu...  ::) ;D

 

А гледао ли је неко пародију на Top Gun - Hot Shots са Charlie Sheen-ом у главној улози где он вози ТА?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja