Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

kolko se meni čini ovo "not recomended" je vezano za potencijalno preopterećenje motora težinom... potencijalni problem bi bio da i vozač i suvazač i koferi idu preko granice opterećenja motora a vozač oće da tuži yamahu zato što motor nije stao ili nešto slično.. možda grešim al mislim da je Čeh uboo o čem se radi... kao kad na veš mašini stave "nije za pranje kućnih ljubimaca" ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Cek, cek... a kako stoji stvar sa voznjom saputnika u slucaju da imate bocne kofere?? Saputnik je obicno tezi od top-case-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Cek, cek... a kako stoji stvar sa voznjom saputnika u slucaju da imate bocne kofere?? Saputnik je obicno tezi od top-case-a.

 

Ne mogu da iskopam koliko je maximalno opterećenje ST 1200 al sam naleteo na http://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_xtz1200%2009.htm gde su lepo složeni podaci između sličnorodnih motora...

 

 

Power

BMW R1200GS: 110bhp @ 7,750rpm

Ducati Multistrada 1200 150bhp @ 9,250rpm

Yamaha Super Tènèrè 110bhp @ 7,250rpm

KTM 990 Adventure 105bhp @ 8,250rpm

Suzuki V-Strom 1000 98bhp @ 7,400rpm

'80 BMW R80G/S: 50bhp @ 6,500rpm

 

Torque

BMW R1200GS: 88lb/ft @ 6,000rpm

Ducati Multistrada: 88lb/ft @ 7,500rpm

Super Tènèrè: 85lb/ft @ 6,000rpm

KTM Adventure: 74lb/ft @ 6,250rpm

V-Strom 1000: 74lb/ft@ 6,400 rpm

'80 R80G/S 41lb/ft @ 5,000 rpmTank Size

BMW R1200GS: 5.3 gallons

Ducati Multistrada: 5.3 gallons

Super Tènèrè: 6.1 gallons

KTM Adventure: 5.2 gallons US

V-Strom 1000: 5.8 gallons

'80 R80G/S: 5.2 gallons

 

Front Wheel

BMW R1200GS: 19"

Ducati Multistrada: 17"

Super Tènèrè: 19"

KTM Adventure: 21"

V-Strom 1000: 19"

'80 R80G/S: 21"

 

Dry Weight

BMW R1200GS: 203kg (448 lbs)

Ducati Multistrada: 189kg (417lbs)

Super Tènèrè: 244kg (538lbs)

KTM Adventure: 209kg (461lbs)

V-Strom 1000: 207kg (456lbs)

'80 R80G/S: 186kg (410lbs)

 

Power to weight (bhp:kg)

BMW R1200GS: .54:1

Ducati Multistrada: .79:1

Super Tènèrè: .45:1

KTM Adventure: .50:1

V-Strom 1000: .47:1

'80 R80G/S: .27:1Torque to weight (lb/ft:kg)

BMW R1200GS: .43:1

Ducati Multistrada: .47:1

Super Tenere: .35:1

KTM Adventure: .35:1

V-Strom 1000: .36:1

'80 R80G/S: .22:1

 

Rider Aids

BMW R1200GS: optional and fully-defeatable ABS

Ducati Multistrada: push-button adjustment of suspension height, power delivery and traction control, fully-defeatable ABS

Super Tenere: combined brakes, non-defeatable ABS, three-mode traction control, two-mode power delivery

KTM Adventure: fully-defeatable ABS

V-Strom 1000: none

'80 R80G/S: balls

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Mislim da Ducati MS nema nikakve veze sa gore pomenutim motorima, a za najuniverzalniji motor moj glas ide ktm u,

 

1 mesto dele KTM i BMW

2 Super Tenere

3 V-Strom

4 Ducati

 

To je po meni ,uzeo sam u obzir odnos ulozeno-dobijeno(ili mozda pravilno dobiveno,nemam pojma,bezao sam sa srpkog :zvizduk: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ispod slike pise

 

Accesory top case and side cases not recommended to be used together on Super Tenere due to incresed risk of overloading the motorcycle . Both accesories displayed on motorcycle to show available products

 

ili u direknom prevodu

 

Dodatna oprema , top kutija i bocne torbe nisu preporucljive da se koriste zajedno na Super Teneri zbog povecanog rizika preopterecenja motora . Oba dodatka prikazana na motoru samo zato da se prikaze dostupna oprema

 

Da ponovim

 

:D :D :D :D Smejurija ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Evo nekoliko slika iz prodavnice (Yamaha Montebelluna, Italija):

 

HgGGk_img0765r.jpg

 

t90EO_img0766vx.jpg

 

ud1n3_img0767zl.jpg

 

Uzgred, u Plattneru su pre jedno tri nedelje imali sivi model First Edition (u full opremi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Acime,jel' dobijas ti neku lovu za to reklamiranje Yamahe. :zvizduk:

Moram da priznam da mi je tvoja "emotivna" vezanost za Yamahu krajnje simpaticna...ali malo objektivnosti ipak nije na odmet.

GS taman da ne valja,najprodavaniji je motorcikl u Italiji za 2010.Na izuzetno vaznom trzistu koje belezi pad prodaje u proseku od preko 20%.

Ovu Yamahu,kao i njenu sestru FZ8 sam video prosle sezone po jednom u prolazu,na putevima gde motorcikala ima koliko 'oces i gde ljudi obicno dodju i da se pokazu.Multistrade je bilo mnogo vise,u svim bojama.

Od svog drugara,lokalnog majstora,saznao sam da je vec imala (Multistrada) 7 opoziva zbog raznih defekata.

GS isto tako,jako dobro odrzava vrednost kao polovan,pa je i to,narocito danas izuzetno vazna stavka pri kupovini motora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Acime,jel' dobijas ti neku lovu za to reklamiranje Yamahe. :zvizduk:

 

Naravno, 200€ po pominjanju reči Yamaha :takoje: Stvatno ne znam šta mi je da u temi

YAMAHA SUPER TENERA 1200 kačim slike o njoj, trebalo je da zakačim slike GS-a :moto3:

 

Moram da priznam da mi je tvoja "emotivna" vezanost za Yamahu krajnje simpaticna...ali malo objektivnosti ipak nije na odmet.

GS taman da ne valja,najprodavaniji je motorcikl u Italiji za 2010.

 

O GS-u imaš gomilu drugih tema, a od nedavno i temu gde se ponovo raspravlja o tome da li je bolji GS ili ST. Takođe ne razumem u čemu se sastoji moja neobjektivnost? Zato što sam zakačio par slika Tenere? Da li ovde smeju da se kače samo slike "najboljeg" motora? Sve ostalo da se ukine?

 

Ovu Yamahu,kao i njenu sestru FZ8 sam video prosle sezone po jednom u prolazu,na putevima gde motorcikala ima koliko 'oces i gde ljudi obicno dodju i da se pokazu.

 

Ta dva motora su "sestre" samo u tome što ih pravi Yamaha, inače se radi o totalno različitim motorima, tako da mi nije jasno zašto ih pominješ u istom kontekstu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jeste da je kolega Acim zaljubljenik u pogresnu firmu :) ali jako cenim njegove postove. Evo i posle ovih fotografija ST1200 moram da priznam da je se ovde, sto se estetike tice, radi o jako lepom motoru.

 

Ne mogu da vidim dobro sa fotografija, ima li Tenera korman promenjljive debljine, kao veliki enduro modeli BMW-a ili KTM-a? Vidim da nema poprecnu sipku, pa mora da su ga nekako ojacali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nemoj Acime da pravimo sad polemiku,to mi zaista nije bila namera.Niti sam ja ljubitelj GS-a.Jos manje mi smeta slika TENERE u temi za to otvorenoj.

Moj je komentar prvenstveno vezan za komercijalni uspeh ovog modela (i onog drugog).Sta god ti i mnogi drugi mislili,ova sprava (i razne druge)za sada nema ocekivani odziv kod kupaca.A motori se prave da bi se prodavali.

Sta mislis sto su pozatvarali silne fabrike po Evropi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Meni je potpuno svejedno da li će oni imati komercijalni uspeh ili ne. Ponavljam, samo sam okačio sliku.

 

Evo, okačio sam i sliku ovog BMW-a i takođe me ne zanima da li će prodati svih 50 komada u Italiji ili ne:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/28548-bmw-s-1000-rr-2010/page__view__findpost__p__1024317

 

Ja volim Yamahu, ali mislim da sasvim korektno pokrivam i sve ostale marke motora.

 

Što se tiče zatvaranja fabrika, bolje je da zatvaraju i opstanu nego kao Srbija, presipa radnike iz šupljeg u prazno (iz državne administracije u agencije), a država i dalje propada. Tako rigorozne mere su potrebne u ovom trenutku i to samo govori da su veoma oprezni i ozbiljni igrači (mislim na Yamahu). Na muci se poznaju junaci, ako opstanu, izaći će još jači. Ali to je već druga tema i nećemo ovde opet o politici, dajte da pričamo o motorima, ovde o Teneri.

 

U Plattneru su prodali jedan primerak koji su imali (plavi, kao sa gornje slike) i sada imaju drugi (sivi). Znači, kupuje neko to, ali ostavimo Yamahi da razmišlja o tome kako će prodati novu Teneru ili bilo šta drugo, nije to naša briga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Evo onda i moj doprinos temi.Da ne bude da samo miniram.

Milano 2010:

sbZk8_yamaq.jpg

 

 

Izgleda mnogo mocno!!!

Na suvozacevom sedistu je dodatni rezervoar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja