Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA R1 2002-2005

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

cao drugari....zeleo bih da cujem vase misljenje i iskustva o navedenom motociklu gore........sta su mu vrline a sta mane.....

 

unapred hvala...

 

pozz.....

post-8197-1287905397951_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

nerazumem zasto svi misle da R1 nije motor za nekog ko ima 17 ili 18 godina......sve to stoji da taj motor nije za ludovanje......ali ako je neko normalan i svestan je svojih mogucnosti na motoru.........neznam zasto ni bi posedovao ovaj motocikl...........mozda gresim jer sam neiskusan..........ali to je neko moje vidjenje......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

gde ces da ga vozis? po gradu? ili po rupama na divcibarima? posto neces da ludujes sa njim, nema poente da kupis r1. bolje ti je ybr125 ako vec kazes da nisi za junacenje. nije ovo nemacka pa da nedeljom odes na stazu u opremi od 3soma , calnes stotinak evrica i odvrnes gas na takvom motoru, posle lepo u kombi pa kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

jednostavno taj motor je za stazu. znaci ako si zrela osoba, ovo se kupuje ako si  imucan covek, da imas para da ti ovo bude igracka koju koristis iskljucivo na stazi i koja te godisnje kosta sa svim troskovima staze, guma, opreme, itd. minimum nekih 5 do 10 soma godisnje pored motora. mnogo vise ces uzivati sa vespom ako se ne nalazis u ovoj prici + bices smeker a ne ^&$#$&^l sa r1 sa 17 godina i celavim gumama koji se ukocio posle pola sata na relaciji kuca-kafic ne koristeci nista osim prve brzine. treba znati ko si sta si, i isto tako za sta je koji motor napravljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

lud motor skroz al recimo ja imam motor koji je slabiji od tog ima 142 ks i recimo ne osećam potrebu da svaki dan ili uopšte da ga navijam znam da može da ide mnogo i da se diže stalno na zadnji i prema tome ako bi ti u njemu uživao i ako bi mogao da ga iskuliraš da ga ne navijaš kupi al mislim da je za njega potrebno prvo da voziš r jedno 2-3 full sezone pa tek onda jer meni su lično bile problem krivine nisam znao kako da izađem iz krivine pozz i slušaj sve a radi kako hoćeš ! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

neradi se o jacini motora nije meni..........meni se taj motor licno mnogo svidja..........a vozio bih ga po gradu i mozda na nekim duzim relacijama iako nije za duze relacije.......ali kad sednem na taj motor osecam se slobodno........i voznja na njemu mi je prijatna........slazem se ja sa tobom da je on samo za stazu..........ali svi imaju misljenje da taj motor nije za mladju populaciju.......imam komsiju koji vozi cbr 1000 vec nekih 5 ili 6 godina a kupio je sa 19.......za sada nije imao udes ili pad sa tog motora.........pre toga nije vozio nijedan bajk........jeste da je tatin sin ali decko vozi normalno........zato nevidim razlog da neko sa 18 godina sedne na R1 pa cak i ja........

 

pozz.....

 

a naravno da slusam sve savete i sugestije i rado ih prihvatam........

 

ma sve je ok samo diskutujemo na tu temu jer mi je potrebno da cujem  misljenje svakog sa ovog foruma...........

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

a sto se tice iskustva sa R vozio sam R6 nekih 50km.....i vozio sam neke 125-ce......znam sta je imati ispod sebe 130 konja a komoli 180.........nemam nameru da zavrcem gas do kraja bilo kojim putem da vozim......a ovo za krivine???ali sa R6 sam bez problema ulazio u krivinu sa nekih 50-60 km/h..........mozda je teze sa hiljadarkom to  neznam.......ali sve u svemu ja sam tek zakoracio u ovaj svet treba mi mnogo vise prakse nego teorije.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Hajde prijatelju da te iskreno pitam, a da li si nekad vozio taj motor? Ili bar R6(koji je za mene azdaja iako ovi sto voze nesto od 1000ccm biciklica) ?

Na pocetku ce stvarno biti tako, pazices u to sigurno verujem, ali kako vreme bude prolazilo bices sve sigurniji u sebe(iako se tvoja vestina nije toliko unapredila) i mozes lako da dospes u blago receno rizicne situacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

da se razumemo svi vozimo r zbog performansi ne teramo svi pun gas al lepo je da znamo da to ide ako je tebi lep  kupuj brate i ja bi samo da imam pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

vozio sam R6........i znam kako ide da je 'azdaja"......nisam imao priliku da vozim nijednu hiljadarku........sve to stoji sto si ti rekao da R kupujemo zbog performansi ali ja neplaniram da idem 200........nego u nekim granicama normale.......pa na bilo koji motor mozes da dospes u rizicne situacije............znam da cu vremenom da umislim da "znam da vozim"ali moram da budem svestan da ispod sebe imam zver kojoj netreba mnogo da poludi.......

 

prihvatam svaki vas komentar........zbog toga sam i otvorio ovu temu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

ova tema je otisla u potpuno drugom pravcu........hteo sam da cujem razmisljanja o ovom motoru......a to neznaci da cu da ga kupim.....jer je previse za neiskusnog vozaca poput mene........ali za jedno 3-4 godine vozicu jedan ovakav.......naravno ako bog da........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mnogi vozaci,sa puno iskustva,puno predjenih kilometara itd. iz ove sprave ne uspeju da izvuku maksimum.Posedovati ovako nesto a ne voziti ga 200,kako kazes da neces raditi,nema nikakvog smisla.Ova je sprava za to i napravljena,samo sto na zalost to ljudi zloupotrebljavaju,pa dovode u pitanje svoj i zivote drugih,a u zemlji Srbiji nema mesta (citaj pista) gde bi mogao opustenije i bezbednije da se druzis sa R1.Skupo se placa neiskustvo u sedistu ove zverke,jer je ona ipak napravljena za nekoga ko zna kako da je ukroti,a to ne znaci ici 80.Nekad i to zna da bude previse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

kod motora me privlaci izgled i zvuk........a to R1 ima na pretek.......pronto potpuno si upravu sve ovo sto si rekao....vidis ja nisam posmatrao motor sa te tacke gledista.......hvala ti na ovom veoma poucnom savetu........imate li neku drugu opciju neka to bude motor od 600-1000cc.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6325 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kreni ti lagano redom.Za pocetak ce biti dovoljan npr. "mali" Ninja 250.Videces doci ce (recimo) R1 nekako sama od sebe  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ja čitam šta ovo dete piše i ne mogu da verujem da toliko nema mozga, a još manje mogu da razumem te roditelje koji hoće da kupe dečku R1 sa 50 km. iskustva na R6.

 

Ono što je najgore u svemu je da je  crna hronika puna takvih i posle svi oplakuju kada se izgubi mlad život.

 

Dečko nemoj pogrešno da me shvatiš, ali to nikako nije motor za početnika, tako da ... kako hoćeš moj prvi post ti je bio krajnje drugarski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Po novom zakonu ni ne bi smeo da voziš 1000cc, a bežanje od policije... na nečemu što nemaš pojma da voziš... šta će ti to u životu.

Ima lepih motora i manje kubikaže. Prvi na pamet mi pada novi gs500, sa oklopom. Proveri za kW, al mi se čini da bi smeo da ga teraš legalno sa 18 godina.

Na kraju, tvoje pare, tvoj izbor, kupi onaj koji budeš hteo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

pa sad dal prilici posmatracu ili vozacu to neznam.......kod motora uvek gledam izgled....i zvuk..........pa ostalo dolazi samo od sebe......jer mi nije bitno koliko je taj motor udoban ili koliko moze da ide....jednstavno ako mi se svidi na prvi pogled to je to.........svi vecinom gledaju vozne karakteristike, perfomanse......nekazem da mi nji i to bitno ali mi je bitniji izgled.........a da nije mi bitan tip motora....jedino me coperi neprivlace.....

 

naravno da ce R1 doci............a mali ninja mi se nesto i nesvidja........pre bih uzeo RS125 '08 ili varadero 125 '08.......oni su izuzetno lepi motori........

 

hvala bane razumem te u potpunosti.....ali ja nigde nisam spomenuo da cu kupiti R1......vec da imam fond do 6000e.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

bas si me lepo podsetio za ovaj nov zakon.......polazem za A za nekih 3-4 nedelje....... da li me hvata zakon da sa 18 godina mogu da vozim samo do 35kw.......ili ne??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Ja sam imao R1 i to bas takav crni, kao sa slike. Mogu da ti kazem da taj motor definitivno nije za pocetnika a pogotovu za nekog ko ima 17god.

Mogu dosta da ti pisem o tom motoru ali bih ti preporucio da gledas nesto slabije za sebe, ova sprava te nece usreciti mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

nije to za nekog ko ne zna saobracaj...

ja vozim kola 10 god, motor 3 god, pa sam 3 udesa imao ove godine, a vozim laganica...

 

nego, pogledaj ti neki motor tipa z750,

 

ili IDEALNO er6f

 

izgledaju kao zujke, ali imaju oko 70tak konja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

pa moze i neki suzuki gsx-r k4-5 600-750 jako lepo izgleda, ima strava zvuk, a jos stavis street fight volan na njega i milina, a poteze kao hiljadarka! A nije se nijedan rodio ko je rekao da nikad nece zatezati motor, je posle par dana voznje sve te vuce da ides na neki pravac da zategnes gas a da te kao niko nevidi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja