Jump to content

Moto Zajednica

Zvanično učlanjivanje u AMS uz svečani ručak

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja sam se sad malo pogubio u vasim komentarima sta ko nudi a sta ko kupuje. Pustite organizatore clanarine da nam objasne sta se dobija za 30 eura a dobrovoljni prilog je sasvim druga kategorija od clanarine.

 

Dobija se clanski paket, koji je vec opisan, pa ne bih ponavljao(koga interesuje pogledace), i clanstvo u AMS u trajanju od godinu dana od dana uclanjivanja. a clanstvo ce vremenom omogucavati vise materijalnih benefita za clanove nego sad na pocetku, a koga zanima sta sve i kako neka lepo dodje u subotu gde ce moci sve da cuje i da pita sto mu nije jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Rasprave koje se ovde vode već su doživljene i preživnjene na brojnim sastancima Uprave. Sve se ovo desilo samo uživo, ne pisanjem, a to što se dešava sada i opet samo je odraz da smo tada vodili smislenu diskusiju.

 

Dva su se stava provlačila kroz sve diskusije: materijalni i nematerijalni. Jedni su za korist koju članovi treba da imaju iskazivu u materijalnm vrednostima dok su drugi naklonjeni isključivo zajedničkoj viziji i privrženosti moto pokretu.

 

''Materijalisti'' gledaju šta dobijaju za uloženi novac a ''nematerijalisti'' se bilo kakvog benefita zgražavaju jer prlja osnovnu ideju, stavlja novac između ljudi i narušava relacije. Dve strane, dva suprotna stava a rešenje mora da se nađe, mora pa mora.

 

Na kraju su se mišljenja usaglasila na sledećem: ovo nikada neće biti odnos plati pa uzmi. Čist račun duga ljubav je dobra stvar za tamo gde računa ima, ovde je reč o ljubavi a ne o koristoljublju pa računice i dalje nema jer se dobrovoljni (čitaj neplaćeni) rad članstva, aktivista i funkcionera podrazumeva i u narednom periodu.

 

Materijalni momenat je preovladao u delu ciljeva i planova Asocijacije: AMS postoji i radi razvoja motociklizma, i radi društveno pozitivnih aktivnosti i radi humanitarnih dešavanja. Ali i radi poboljšanja položaja svojih članova. Zato i postoji taj članski paket, da stvar nije baš onako ''praznih ruku'' za sam start jer se položaj članova gradi/unapređuje stalno i sve dok postoji organizacija.

 

Ovde je reč o zajedničkoj viziji i prijateljskom odnosu a ne o kupoprodajnim odnosima. Forum pruža mogućnost poznanstva ali ne dovodi do prijateljstva jer do njega može da dovede samo lični kontakt. Šta je loše u tome da se, kada se priča o ovakvim stvarima, ljudi gledaju u oči? Čemu ''ljubav na daljinu'' ako je Ralja tako blizu?

 

Opet, nećemo mi na izbore pa da nam je masovnost bitna. Lepo je da nas je što više ali je to samo lepo, nije obaveza niti cilj. Ne trebaju nam SVI motociklisti već samo oni koji imaju iste ideje. Ne borimo se za vlast, radimo džabe. Para nema pa nema tako da masovnost radi prikupljanja članarine opet nije od ključnog značaja. Da je ovde postojala bilo kakva mogućnost uzimanja para za bilo šta ne bi se stvar sa učlanjivanjem vukla unedogled...

 

Ne bih širio više. Stvari koje trenutno pominjemo planirane su za sastanak. Treba ljudima pogledati u oči i reći zašto se stvar sa članstvom toliko razvukla. Izneti sve razloge otvoreno i bez uvijanja, opisati sve dileme i stranputice i prezentovati odluku kojom se jedan tako mučan posao okončao. Treba objasniti zašto baš 30 a ne 100 ili 5 evra. Treba odmah i bez bilo kakvog potpisivanja taj materijalni deo ostaviti po strani jer smo organizacija koju profit ne interesuje pa ga i ne pruža, ko ima takva očekivanja onda mi nismo izbor za njega.

 

Treba ljude upoznati sa papirologijom i regulativom, pokazati, prezentovati i objasniti. Naravno, usvojiti predloge i kritike ako su opravdani i vode napretku.

 

Treba objasniti šta je AMS uradila do sada i šta će raditi u narednom periodu. Kakav je plan za sledeću godinu, kakve nas aktivnosti očekuju? Šta nismo uradili kako valja, gde su greške i kako ih otkloniti?

 

Sa članovima treba razgovarati i čuti njihovo mišljenje a ne pustiti ih da piskaraju pa ko pročita i ko kako shvati.

 

To je neki dnevni red i nemože jasnije od toga jer ćemo mišljenja razmenjivati pitanjima na kraju izlaganja onih koji govore a ne proklamacijama na Forumu. I demokratski i ljudski.

 

Dakle, u Subotu je prvi sastanak povodom učlanjenja. Svečana je prilika u kojoj se promovišu vrednosti AMS-a pa ko se u priči nađe dobro je, ko u njoj nije još bolje, neće biti razočaranih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@Zemunac

 

Slažem se da davanje nije uvek bacanje i uzimanje para nije uvek zarada. Sve ovo je uglavnom pokrivanje troškova kojih neminovno ima kad se vodi bilo kakva organizacija a naročito ovog tipa. Najbolje bi bilo kad bi ukapirali da davanje ovde i uzimanje ovde znači da sve što je dato ili uzeto ostaje unutar "porodice" i niko ne baca pare na nekoga sa strane niti neko van "kuće" uzima i zarađuje. Naravno da je sve ovo na dobrovoljnoj i drugarskoj osnovi ali trošak je trošak pa ga nekako treba pokriti. U našoj situaciji trošak se svodi na minimalni i nužni deo jer se sve radi unutar organizacije a drugarski i kolegijalni odnos unutar organizacije omogućava da se sve stigne i odradi a da sve strane budu zadovoljne. Niko nije "zaradio" ali su pokriveni troškovi i nema gubitka. Sa druge strane, davalac nije bacio pare već je dao onoliko koliko je potrebno da se pokrije trošak i pri tome nije dao više nego što je normalna cifra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Izvinjavam se svima sto nisam ranije odgovorio. Obaveza na poslu je puno, a van posla uglavnom vreme provodim opet za kompom, na razvoju novog portala (koji ce btw biti puno bolji :)).

 

Apsolutno je prirodno da ljudi pitaju sta ce dobiti za svoj novac, pogotovo sto 30e nije malo para. Takva pitanja uvek i treba da se postavljaju jer sa jedne strane opominju i podsecaju tog koji novac prima kojih se obaveza preuzima, a sa druge strane daje priliku da se pokaze dobronamernost i svrha upotrebe tog novca kroz transparentnost u radu i baratanju tim novcem. Zato nemojte se stideti i slobodno pitajte. Ali imajte strpljenja za odgovor, ako odgovor ne stigne bas odmah.

 

Svi ili bar vecina zna za nase dosadasnje aktivnosti. U 2008. godini smo postigli dosta (pogledajte), a ove 2009. rekao bih jos vise... Pocetkom godine smo isplanirali godisnji plan i veliku vecinu stvari smo ostvarili. Organizovali smo reli kroz Srbiju u kom je ucestvovalo skoro 50% stranaca, organizovali smo vikend voznje, pripremili smo i odrzali kurs bezbedne voznje dva puta, davali smo krv tri puta ove godine, na nacionalnom nivou smo proslavili Uskrs i poklonili decjim ustanovama ono sto su nam rekli da im treba... Vidite, sve te akcije kostaju nas koji smo stali iza tih ideja i organizovanja tih akcija tako da se one zaista i dese. Uglavnom smo do sada svoje licne troskove placali sami (gorivo, telefonski racuni, pokrivanje nepredvidjenih troskova na licu mesta) i to je sve funkcionisalo i funkcionise, ali sve ima svoju granicu. Jasno smo pokazali kakvu ideju imamo i koji je put kojim planiramo ici, ali tu postoje odredjeni neminovni troskovi da bi se islo tim putem, pa je zato potreban novac.

 

Kao udruzenje gradjana smo odlucili da kroz uclanjivanje u nasu organizaciju svima koji to zele da pruzimo priliku da svojim doprinosom (clanarinom) nama omoguce da ostvarimo zajednicke ciljeve. Svi mi ponosno cinimo BJB moto zajednicu, ali ona je neformalna. Clanstvom u Asocijaciji Motociklista Srbije postacemo pravno clanovi organizacije na prostoru Srbije koja se bavi motociklizmom, kroz servisiranje svojih clanova i aktivnim delovanjem na polju zastite buducnosti motociklizma. Clanstvo u AMS treba da bude cast svakom clanu jer je svojim uclanjenjem postao deo nacionalne price i pritom je pomogao organizaciji da zaista nesto uradi za motociklizam u Srbiji.

 

Sa druge strane, Asocijacija ce puno pruziti direktno svojim clanovima i indirektno svim motociklistima u Srbiji. Clanovi Asocijacije imace moderne clanske kartice, sa kojima ce ostvarivati popuste u raznim moto radnjama, a siguran sam i hotelima, restoranima, tehnickim pregledima i svakako u nekom trenutku i kod osiguravajucih kuca. Trenutno nemamo potpisan ugovor ni sa jednom moto radnjom, ali znate i sami da mnogi reklamiraju 'popust za BJB'. BJBikers.com sajt ce stati iza Asocijacije i omoguciti Asocijaciji da ponudi odgovarajuce reklamiranje na sajtu svim moto radnjama koje budu prihvatile da udju u program popusta za clanove Asocijacije. Time pocinjemo sada da se bavimo i do proleca cemo imati dvocifren broj ugovora potpisanih, videcete. Dakle, clanovi AMS ce imati popuste prilikom kupovine i vrlo ce brzo povratiti svojih 30e.

 

Takodje, clanovi AMS ce prilikom uclanjenja dobiti i clanski paket koji ce sadrzati AMS majicu, AMS personalizovanu clansku karticu, AMS kutijicu prve pomoci i set BJB nalepnica za vas motor. Mozda sam nesto zaboravio sto ide u clanski paket, u Subotu cete saznati tacno.

 

Preko zime cemo se baviti i uspostavljanjem sistema pomoci na putu, neki znaju za ideje koje smo svojevremeno pisali na forumu. U svakom slucaju, clanovi ce imati podrsku i pomoc gde god se nalazili. Na pocetku ce to biti mozda samo broj telefona, ali vremenom ce sigurno postati ozbiljniji sistem. Imali smo inicijalne razgovore sa AutoMotoSavezom i postoje dobre sanse da uspostavimo saradnju i sa njima, tako da clanski paket ukljucuje i njihovu osnovnu karticu pomoci na putu.

 

Dakle, mislim da smo dokazali dobronamernost, iskrenost u zelji i nameri da unapredimo motociklizam u Srbiji, organizacijske vestine da isplanirani godisnji plan ostvarimo, kao i viziju motociklizma u Srbiji koju imamo. Do sada smo gurali sopstvenim snagama, ali vreme je da se to unapredi i poraste. U tome nam VI mozete pomoci kroz uclanjenje u Asocijaciju, kao i prijavljivanjem na konkurse koje cemo otvoriti za licno ucesce u organizaciji. Zato pocinjemo sa uclanjenjem.

 

Dogadjaj u Subotu i organizujemo zato da o svemu ovome razgovaramo uzivo. Zato, pozivam sve zainteresovane da dodju. U Subotu cete moci da popunite prijavni list i ne treba da nosite novac. Ako procenite da zelite da budete clan, potrebno je da se prvo prijavite, a mi cemo vam javiti naredne korake...

 

Hvala svima na recima podrske i iskazanom interesovanju za ono sto radimo!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tako je, a baš mi je draga ;D

 

Ujedno ćemo da puštamo helikoptere u vazduh, bar se nadam ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Malo da ponovim spisak

 

1. Forrest Gump

2. Jager

3. Negro

4. Vlajko  Opušten

5. quasaar

6. 3OPAH

7. severian

8. Neskebg

9. Zoltan

10. Vlada Afrika

11. ProjectLord

12.Dzoniboss

13.Djomla

14.lord_oblivion

15.Popsy - najverovatnije...

16. zec +1

17. Dzoks

 

uradjeto  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

jer ovaj sajt, ovaj forum su meni dosada uštedeli ne 30 već 300e!  Koliko li će tek AMS?!

To što neko uzima novac ne mora uvek da znaci i da zarađuje a to što neko daje, ne znaci da ga baca uzalud!

Igrom slučaja ili namere, ja znam i zato rado želim da se učlanim!!

 

Scubo...pa upravo sam o tome gvorio, naša mišljenja se slažu u tančina...jedino što sam dodao da onaj ko to želi može izneti svoje mišljenje i ako je suprotno!!

 

Sve što je Pablo nabrojao je meni kao razumnom čoveku drago i prihvatljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Dolazim, pa makar i autom

 

1. Forrest Gump

2. Jager

3. Negro

4. Vlajko  Opušten

5. quasaar

6. 3OPAH

7. severian

8. Neskebg

9. Zoltan

10. Vlada Afrika

11. ProjectLord

12.Dzoniboss

13.Djomla

14.lord_oblivion

15.Popsy - najverovatnije...

16. zec +1

17. Dzoks

18. tomerc +1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

1. Forrest Gump

2. Jager

3. Negro

4. Vlajko  Opušten

5. quasaar

6. 3OPAH

7. severian

8. Neskebg

9. Zoltan

10. Vlada Afrika

11. ProjectLord??? - pukla sajla od kvacila, razdrndana papucica od menjaca :( ne znam dal cu uspeti da popravim do subote ???

12.Dzoniboss

13.Djomla

14.lord_oblivion

15.Popsy - najverovatnije...

16. zec +1

17. Dzoks

18. tomerc +1

 

Nabavicu delove najverovatnije do petka, al ne znam da ih namotiram  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja