Jump to content

Moto Zajednica

lepljenje plocica u novom sadu?

Recommended Posts

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Onda ove sto rade lepljenja, strpajte u zatvor.

 

Ko nema sertifikat i treba da ide u zatvor jer je krivac ako dodje do nezgode usled losih plocica. Ljudi manite se toga ako mislite ozbiljnije da kocite i kada su u pitanju velike temperature. Te plocice od ko zna cega se lako zapale i posle toga kocnica vise nema funkciju. Nije toliko problem dal ce da se odlepi ili nece koliko je problem los materijal za ferode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 519 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Ja  sam za ovu moju dalamu od 22 godine kupio tri para novih plocica i sve ukupno me je izaslo 11 000din.E sada uskoro  trebam menjati i diskove posto su se istrosili.Zadnji disk je ok(manje vise) a o prednjim da ne pricam otisli su ispod minimuma.Ali nemam para da ih zamenim pukao sam na plocice.Novi su 150e e sada sve to puta tri....Znaci diskovi i plocice zajedno kostaju 570e  ??? to je jedna trecina cene mog motora!!!Da li je naduvana cena  :o

Ne kazem da cena treba da bude na prvom mestu a na drugom zivot.Ali se nekad stvarno iznerviram kad cujem cene nekih delova za ovaj moj motor.Ajde da je nov pa da razumem a ne ovako...  :-[

 

IZVINJAVAM SE za OFF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Lepio ja prosle godine na skuteru koji ide 80 na sat plocice. Otisla za 2 meseca. Disk skoro pa unisten, Na oko se  vidi da je kriv. Sda cu morati i njega da kupim. Kada su mi se istrozile plocice na Suzukiju, nisam ni razmisljao da li cu da ustedim ili ne. Desi mi se da sa 200 kocim i da moram da naglo smanjim brzinu zbog ko zna cega, i tada bas ne zelim da razmisljam da li cu stati ili ne. J**es i kacigu i sve kad nemas dobre kocnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ja  sam za ovu moju dalamu od 22 godine kupio tri para novih plocica i sve ukupno me je izaslo 11 000din.E sada uskoro  trebam menjati i diskove posto su se istrosili.Zadnji disk je ok(manje vise) a o prednjim da ne pricam otisli su ispod minimuma.Ali nemam para da ih zamenim pukao sam na plocice.Novi su 150e e sada sve to puta tri....Znaci diskovi i plocice zajedno kostaju 570e  ??? to je jedna trecina cene mog motora!!!Da li je naduvana cena  :o

Ne kazem da cena treba da bude na prvom mestu a na drugom zivot.Ali se nekad stvarno iznerviram kad cujem cene nekih delova za ovaj moj motor.Ajde da je nov pa da razumem a ne ovako...  :-[

 

IZVINJAVAM SE za OFF

 

Potrazi negdje polovne,a dobre prednje diskove. ??? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Onda ove sto rade lepljenja, strpajte u zatvor.

 

zivi bili pa videli, samo da udjemo u EU svaka plocica ce morati da ima homologaciju

 

A ove sto sad kupujemo ( koje mozemo da narucimo ) na nasem trzistu, imaju li homologaciju ? Zna li im se poreklo i odakle su ti svetski majstori falsifikata, i koja stamparija radi ambalazu za plocice i ostale delove ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ja kupujem delove samo od ovlascenih distributera. Do sada sam malo toga uzeo a da nije bilo u radnji (tank torbica, kornjaca i neke nebitne sitnice), ali nista sto se moze odraziti na vozne  osobine samog motora odnosno kocenja. Lepo dobijem fiskalni racun, pa ako ne valja, vracaju mi pare, daju drugi deo ili kako se dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ako kupite plocice u radnji kod ovlascenog prodavca postoji neka sansa da su falsifikat. Ako plocice lepite kod nekog bakija

u nekom selu pored neke varosice STO POSTO SU FALSH.

Ako se neko vozika okolo na nekom krsu i ne prelazi 70 i nikad ne koci naglo mogu da razumem da mu par evra ustede nesto

znaci a ako vozi makar malo brzhi motor stvarno mi nije jasno sta tih par evra predstavlja.

Jasno je da neko ko razume tehnologiju i ima alat moze da proizvede deo koji je u prihvatljivim granicama kvaliteta. Problem je u

tome sto u manufakturama kontrola kvaliteta ne postoji . Ne radi se o majici ili farmerkama nego necemu sto debelo ucestvuje u

ZAUSTAVLJANJU MOTORCIKLA!! Ima gomila drugih stvari na kojima mozes da ustedis (prestanes da pusis npr).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pre 15ak godina sam ziveo u Solunu i imao sam suseda koji je radio kao mehanicar u jednoj moto radionici.

Bio je (nadam se da je i dalje) nevidjena cicija. Ziveo je na polovini ulice s poprilicnim nagibom i uvek je

prilazio odozdo istom brzinom i gasio motor na odredjenom mestu tako da uzbrdo izgubi svu brzinu i "prirodno"

se zaustavi ispred gajbe.

  Tacno je znao kad da ugasi kad je sa ribom a kad kad je sam. Hvalio se da ima "tacke

gashenja" po celom gradu, na Halkidikiju u selu gde mu zive roditelji... Stedeo covek plocice, benzin...

 

  Ako se dobro secam Zvao se Zois (nadam se da se i dalje zove) i vozio je VFR 400 potpuno ogoljen te ako mu

slucajno padne da polomi sto manje plastike.

To je razuman i kreativan nacin da se ustedi neka kinta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Pre 15ak godina sam ziveo u Solunu i imao sam suseda koji je radio kao mehanicar u jednoj moto radionici.

Bio je (nadam se da je i dalje) nevidjena cicija. Ziveo je na polovini ulice s poprilicnim nagibom i uvek je

prilazio odozdo istom brzinom i gasio motor na odredjenom mestu tako da uzbrdo izgubi svu brzinu i "prirodno"

se zaustavi ispred gajbe.

  Tacno je znao kad da ugasi kad je sa ribom a kad kad je sam. Hvalio se da ima "tacke

gashenja" po celom gradu, na Halkidikiju u selu gde mu zive roditelji... Stedeo covek plocice, benzin...

 

  Ako se dobro secam Zvao se Zois (nadam se da se i dalje zove) i vozio je VFR 400 potpuno ogoljen te ako mu

slucajno padne da polomi sto manje plastike.

To je razuman i kreativan nacin da se ustedi neka kinta.

 

Pravi Kir-Janja.

Izvinjavam se za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Nije baš u pitanju par evra uštede! Lepljenje sam platio 5e po paru, prednje i zadnje 10e! Da sam kupio original platio bih 50e!

 

Što se tiče karakteristika, ja sam prezadovoljan! Prednje pločice jesu propale posle 3-4 meseca ali ako se uzme u obzir da sam redovno vežbao stoppie, to nije tako strašno! Pregrevanje mi se nikad nije desilo a imao sam seanse i po 5km da točkiram na prednjem. Zaletim do 80km/h pa onda nabodem prednju i naslonim se na governale pa po 15ak metara na predjnem i tako dok ne dođem do kuće... nikada nisu popustile...

 

Da imam para da platim original verovatno se ne bih bahćo lepljenjem a kako nemam i to mi je velika ušteda, lepiću i dalje...

 

P.S.

Ako mislite da je enduro motor nereprezentativan, pitajte Vladicu69 kako se te iste lepljene pločice ponašaju na njegovoj hajabusi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

lepljene... na Hajabusi... auuuu sad ce drvlje i kamenje ;D

 

To tek ne razumem, vozi motor od 10k evra a stavlja lepljene plocice  ??? Nekad mi neke stvari nikad nisu bile jasne, ma koliko se trudio...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Sa dobrim majstorom koji dobro poznaje tehnologiju materijala mogu sam da odredim zeljenu tvrdocu plocica!Hayabusa je poznata po losim kocnicama za svoje ubrzanje i tezinu iako moja ima i pancir creva!Tek sa lepljenjem plocica ja sam postigao zeljenu kocnicu kojoj mnoge Hayabuse mogu da zavide!Jeste da se brze trose ali meni kocnice rade!Ko ne veruje nije ni bitno ali moze uvek da proba samo i prvo A kategorija na uvid i to najmanje 10 godina! ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: ŠABAC
  • Motocikl: CBR 1000 F krmačica

Sa dobrim majstorom koji dobro poznaje tehnologiju materijala mogu sam da odredim zeljenu tvrdocu plocica!Hayabusa je poznata po losim kocnicama za svoje ubrzanje i tezinu iako moja ima i pancir creva!Tek sa lepljenjem plocica ja sam postigao zeljenu kocnicu kojoj mnoge Hayabuse mogu da zavide!Jeste da se brze trose ali meni kocnice rade!Ko ne veruje nije ni bitno ali moze uvek da proba samo i prvo A kategorija na uvid i to najmanje 10 godina! ;) ;D

bata Vladice a jel to sa ABS-om ili bez ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sa dobrim majstorom koji dobro poznaje tehnologiju materijala mogu sam da odredim zeljenu tvrdocu plocica!Hayabusa je poznata po losim kocnicama za svoje ubrzanje i tezinu iako moja ima i pancir creva!Tek sa lepljenjem plocica ja sam postigao zeljenu kocnicu kojoj mnoge Hayabuse mogu da zavide!Jeste da se brze trose ali meni kocnice rade!Ko ne veruje nije ni bitno ali moze uvek da proba samo i prvo A kategorija na uvid i to najmanje 10 godina! ;) ;D

 

Nemam ni najmanju zelju da probam taj motor  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Sa dobrim majstorom koji dobro poznaje tehnologiju materijala mogu sam da odredim zeljenu tvrdocu plocica!Hayabusa je poznata po losim kocnicama za svoje ubrzanje i tezinu iako moja ima i pancir creva!Tek sa lepljenjem plocica ja sam postigao zeljenu kocnicu kojoj mnoge Hayabuse mogu da zavide!Jeste da se brze trose ali meni kocnice rade!Ko ne veruje nije ni bitno ali moze uvek da proba samo i prvo A kategorija na uvid i to najmanje 10 godina! ;) ;D

 

Nemam ni najmanju zelju da probam taj motor  ;)

Tesko je sa magarca na konja! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Sa dobrim majstorom koji dobro poznaje tehnologiju materijala mogu sam da odredim zeljenu tvrdocu plocica!Hayabusa je poznata po losim kocnicama za svoje ubrzanje i tezinu iako moja ima i pancir creva!Tek sa lepljenjem plocica ja sam postigao zeljenu kocnicu kojoj mnoge Hayabuse mogu da zavide!Jeste da se brze trose ali meni kocnice rade!Ko ne veruje nije ni bitno ali moze uvek da proba samo i prvo A kategorija na uvid i to najmanje 10 godina! ;) ;D

bata Vladice a jel to sa ABS-om ili bez ;)

ABS je za penzionere! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sa dobrim majstorom koji dobro poznaje tehnologiju materijala mogu sam da odredim zeljenu tvrdocu plocica!Hayabusa je poznata po losim kocnicama za svoje ubrzanje i tezinu iako moja ima i pancir creva!Tek sa lepljenjem plocica ja sam postigao zeljenu kocnicu kojoj mnoge Hayabuse mogu da zavide!Jeste da se brze trose ali meni kocnice rade!Ko ne veruje nije ni bitno ali moze uvek da proba samo i prvo A kategorija na uvid i to najmanje 10 godina! ;) ;D

 

Nemam ni najmanju zelju da probam taj motor  ;)

Tesko je sa magarca na konja! ;D

 

Mene moje magare odlicno sluzi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja