Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

od čega si iskoristio cevčice

cevčice su plastične od hemijske olovke. savijene u željeni položaj pa malo kuvane da zadrže oblik

 

Pa, zar se ne vidi mastilo na prstima!  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

E zato sam ja po nacrtima i slikama od naseg AcePN opravio INSIS i prezadovoljan sam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

E zato sam ja po nacrtima i slikama od naseg AcePN opravio INSIS i prezadovoljan sam ;)

čika Rajko, kad ćemo da se gledamo  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: BG

E zato sam ja po nacrtima i slikama od naseg AcePN opravio INSIS i prezadovoljan sam ;)

upravo to!

 

elektroventil i običan ručni regulator protoka su više nego dovoljni. uopšte ne vidim potrebu za davanje silnih para za kojekakve lude elektronske sisteme kako bi se postigla ultra-mega-savršena lubrikacija lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mislim da je rekao da ih je samo ugurao u crevce i dodao trake,mada mislim da je dovoljno spojiti uz tomoc termobuzira,a spoj izmedju dve cevke sa prednje strane zaliti tecnim lepkom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Sto rece neko, nagovorise me da i ja slikam svoju "majstoriju".   ;D ;D ;D ;D ;D

 

Evo kako sam ja izgrunfovao INSIS podmazivac lanca.

 

 

post-5856-12879065320182_thumb.jpg

post-5856-12879065320656_thumb.jpg

post-5856-12879065321078_thumb.jpg

post-5856-12879065321497_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

vise mi se svidja tvoja bocica :) deluje mi da je ista kao ladina,ali joj je lulica sa strane pa je jednostavnija za skucen prostor :)

od cega je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Boki, iz iskustva, ne valja ti ucvrscenje kapaljke, bolje skini onaj plasticni stitnik lanca i provuci kapaljku iznad toga, prosto ga stisni tom plastikom i nema da mrda nigde. Kad se tako jednom namest, ostaje uvek tacno na istom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Posto sam pokusao da sve sakrijem, a to mi je u prilicnoj meri i uspelo,

ovu bih fotografiju nazvao, "kad porastem bicu Lalajko" !!!  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Hteo bih da se zahvalim gosp. Arakisu, za bakarnu cevcicu tj. kapalicu

i gosp. NikolaCruss-u za elegantnu ideju oko povezivanja elektroventila.

 

Pozdrav!  ;)

 

 

post-5856-12879065321913_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

vise mi se svidja tvoja bocica :) deluje mi da je ista kao ladina,ali joj je lulica sa strane pa je jednostavnija za skucen prostor :)

od cega je?

 

Od Lade, za kociono ulje. Ma moze bilo kakva, ionako se uopste ne vidi ispod bocne plastike. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Boki, iz iskustva, ne valja ti ucvrscenje kapaljke, bolje skini onaj plasticni stitnik lanca i provuci kapaljku iznad toga, prosto ga stisni tom plastikom i nema da mrda nigde. Kad se tako jednom namest, ostaje uvek tacno na istom mestu.

 

Hm, ja sam probusio onaj lim, na koji se srafi ona plastika (stitnik lanca) i kroz to proukao jedan kraj cevcice, a drugi pricvrstio vezicom. Mislis da nije dovoljno?

 

Posuda je od Lade, ima dva tipa, sa cuculjkom ispod i sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Toliko si ga lepo uslikao da se to nista ne vidi ;D Ako je tako onda je u redu.

 

\kriticno je to ucvrscenje cevcice, mora stvarno da bude nepomicna u svim uslovima voznje. Inace podmazujete gumu ili eventualno asfalt ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Toliko si ga lepo uslikao da se to nista ne vidi ;D Ako je tako onda je u redu.

 

\kriticno je to ucvrscenje cevcice, mora stvarno da bude nepomicna u svim uslovima voznje. Inace podmazujete gumu ili eventualno asfalt ;D

 

Ma cuti, lezao sam pod motorom i pokusavao da nadjem ugao gde ce se bar malo videti (koliko sam ga dobro sakrio)  ;D.

Na trecoj slici se nazire.  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

vise mi se svidja tvoja bocica :) deluje mi da je ista kao ladina,ali joj je lulica sa strane pa je jednostavnija za skucen prostor :)

od cega je?

 

Od Lade, za kociono ulje. Ma moze bilo kakva, ionako se uopste ne vidi ispod bocne plastike. ;)

pa pretpostavio sam,i moja je od lade ,ali je sisica bila sa donje strane na sredini,da sam tada imao ovu,vise bi mi odgovarala :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

vise mi se svidja tvoja bocica :) deluje mi da je ista kao ladina,ali joj je lulica sa strane pa je jednostavnija za skucen prostor :)

od cega je?

 

Od Lade, za kociono ulje. Ma moze bilo kakva, ionako se uopste ne vidi ispod bocne plastike. ;)

pa pretpostavio sam,i moja je od lade ,ali je sisica bila sa donje strane na sredini,da sam tada imao ovu,vise bi mi odgovarala :)

 

 

Sta da ti kazem, Nisi naleteo na "pravog" Ukrainca.  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: BG

čime si spojio dve cevčice

ubačene u taman malo veću cevčicu da stoje čvrsto (i ta cev je deo neke olovke). šupljine zalivene epoksidnim lepkom

 

onaj crni nosač je luster klema, a sve stoji na tvrdom limu i kači se na šraf na koji idu pečurke za dizalicu tako da nema bušenja swingarma, a ni dve dodatne vezice koje bi ga fiksirale za swingarm

 

e da, i meni je fenomenalno legla bočica sa lade (mislim da je za ulje kvačila) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Evo ugradio juce i na XL-a INSIS. U pocetku nisam hteo jer mi je motor za offroad, a tu se napuni blatom, pada se itd, pa sam uzeo iponov Sand sprej za lanac (za offroad). Medjtim kako prodjem kroz dve blatnjave bare sprej se skine sa rolnica lanca i one ostanu suve, a sa strane se blato jako lepi za sprej, pa se tesko pere. Imao sam jedan polomljen ventil koga sam nabudzio da radi, imao i sve ostalo potrebno za ugradnju, pa zasto da ne pokusam i na motoru za offroad namenu. Danas malo provozao motor i vec je pocelo da se spira blato nakupljeno na lancu jos od prosle godine, znaci prvi rezultati su dobri :)

 

Na africi je bilo prosto ugraditi INSIS jer ima gomilu prostora, sa Xl-om je to malo zeznutije. Pola sata sam razgledao motor i gde god da stavim bocicu za mazivo, uvek negde smeta. Na kraju je uglavio ispod bocne plastike, mislim da je to jedino mesto na motoru gde moze da se ubaci, a da nicemu ne smeta.

 

JaInp_img1436800x600.jpg

 

8KyV7_img1437800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

he he ,,tu pojilicu i ja koristim,,,jes da si aco malko neupucen jer vozis afriku,al kapu ti skidam za insis  :-* :-* :-* :-*

jes dobra stvar,ni ja nesto nisam verovao u to ulje ono ovo,ali se stvarno pokazalo kao dobro resenje,jes da na suzukiju jos uvek koristim sprej,ali cu verovatno ugraditi insis,na boldoru se fenomenalno pokazao  :);)  :D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ova posuda za ulje, je u stvari, pojilica za hrcke?  ;D ;D ;D ;D ;D Jel tako? Cime si lepio ove spojeve creva?

Jeste, pojilica za glodare :) Uza je i staje vise ulja u nju od bocice od Lade, ali je malo komplikovanije punjenje. Konkretno ova je 80 ml, na africi mi je od 125 ml, a postoje i ogromne od 250 ml. Koliko staje ulja u tim bocicama od Lade ?  Lepio sam samo spoj sa veceg na manje crevo iz bocice Henkelovim fix-om (neka vrsta silikona koja lepi pa ubija). Ostale spojeve nisam lepio, jer silikonsko crevo dihtuje samo po sebi, samo sam osigurao spojeve malim vezicama (posle slikanja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

he he ,,tu pojilicu i ja koristim,,,jes da si aco malko neupucen jer vozis afriku,al kapu ti skidam za insis  :-* :-* :-* :-*

jes dobra stvar,ni ja nesto nisam verovao u to ulje ono ovo,ali se stvarno pokazalo kao dobro resenje,jes da na suzukiju jos uvek koristim sprej,ali cu verovatno ugraditi insis,na boldoru se fenomenalno pokazao  :);)  :D ;D

Pa ti bokilcu ne verujes ni da je afrika bolja od ST, ali i u to ces da se uveris kad dodje vreme ;) Eto ni ja nisam verovao da dobro resenja za offroad motor, ali pokazalo se da jeste :)

 

@svi koji imaju ugradjen INSIS

 

Otkricu vam i koje je ulje najbolje za ovaj podmazivac,  testirano je puno razlicitih, al pod uslovom da sistem zovete kako mu je ime - INSIS :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sipam sta stignem samo da je novo,a menjacko je nekako najbolje,a imam drugara koji maze lanac na 1000km,otprilike ili kad se seti ako se seti,,,a cime,,,,  ;D ;D ;D ;D

uzeo je neki aditiv za prolupale motore,oni sto zgusnjavaju ulje,gusto ko med,mzo i ja par puta,extra zavrsi posao,a mislim da je kombinacija sprej i ulje mozda i najbolja,ja sam je koristio na boldoru,,neka malo i spreja cisto reda radi  ;D ;D ;D dodas za svaki slucaj mal ono mal ovo  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja