Jump to content

Moto Zajednica

Sprint explorer 150

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Danas zamenjena oštećena felna novom. Staru felnu nameravam da dovedem u ispravno stanje i odložim je za rezervu.

Parkirao sam motor na toplo do sledećeg aprila.

Sve u svemu zadovoljan sam skuterom.

Pozdrav kolege..:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Da, Kragujevacki Orion Maximus objavili smo u ovoj temi na strani 3, odgovor broj 57 objavljen 06.04.2011. Jedina razlika je sto su oni uvozili verziju od 125 ccm, inace spolja su identicni nasim. Spomenimo i Beogradski Milenium moto, oni Eksplorer prodaju prosto kao Jonway Explorer. Cene su im nesto vise, tu mislim i na delove. Pozdrav BDj :zdravo: !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Redovan servis na 17000 km odradjen je (naravno) u sopstvenoj reziji, i ... bilo je iznenadjenje. Pre svega pranje celog motorina od nemilosrdne voznje po prasini. Zamena motornog ulja Silkolene 10W40 kolicina oko 0,7 litara je oplemenjena dodatkom nove bakarne platne na sraf za ispustanje ulja, cisto da nebi flisovalo napolje. Desilo se pa znamo. Filter vazduha treba izduvati od prasine... e pa filteru je otpala zastitna metalna mrezica! Obzirom da skuter svaki dan boravi u prirodi, tamo su enormne populacije bubamara i ostalih insekata koji se zavlace bas svuda i grizu bas sve, metalna zastita se mora vratiti. Filter je presao samo 2000 km a po normi treba jos 1000, necemo kupovati novi jos tih 1000 km, odradjena je popravka topljenom plastikom. Time je vec popravljana plasika oko fara, iznutra. Za to se interesovao i nas kolega forumas Brle, ova operacija je fotografisana, slikice su u prilogu. Posle toga voznja je nastavljena.

post-11754-0-15230100-1389563208_thumb.jpg

post-11754-0-98587300-1389563221_thumb.jpg

post-11754-0-47355300-1389563236_thumb.jpg

post-11754-0-23465200-1389563254_thumb.jpg

post-11754-0-00557600-1389563271_thumb.jpg

post-11754-0-88872700-1389563293_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Malo aktivnosti.

Prepravio sam poprilično neadekvatan spoj akumulatora sa instalacijom (samo zaglavljeno i poprilično labavo)

Improvizovao sam ali je sad spoj čvrst..

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Drage kolege, ovih dana sam svratio do beogradskog sajma i napravio dogovor sa predstavnicima Sprinta o kupovini Regal Raptora SPT 350. Izasli su mi u susret i odkupice od mene Explorera. Razlog ove odluke je sledeci: Prvenstveno sam mislio da cu motor-skuter voziti svaki dan i da ce mi taj koncept odgovarati. Medjutim praksa je pokazala da ipak motor koristim samo za vikend izlete.

Shodno tome trenutno mi odgovara malo veci motor.

Ovom prilikom bi se posebno zahvalio Marshall-u na svim korisnim savetima. Osetio sam slobodu pa sam se i pohvalio prilikom ukazivanja na stanje svog motorceta da je za takvo (odlicno) stanje prvenstveno zasluzan Marshall sa svojim programom razrade i tretiranje vozila uopste.

Sa obzirom da sam na ovom mestu pronasao drage sagovornike podelio bih sa vama i prva iskustva vezana za upotrebu SPT-a pocetkom aprila...

Pozdrav svima...

 

 

marshall user_popup.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Srećno da se navozaš! Po meni, smešna cena za taj motocikl... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: SPT 350

Marshalle,

Nema te dugo na forumu...

Kako funkcioniše motorče, do koliko kilometera ste dogurali?

Znam da ovo nije tema za SPT ali navika je čudo.

Ja lagano razradjujem motor na malom broju obrtaja sa čestim pauzama.

Koristim tvoj sistem za Explorera blago adaptiran na motor sa brzinama.

Veliki pozdrav..

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Pozdrav iz Kragujevca!! Prikljucujem se ovom forumu kao novopeceni ponosni vlasnik Orion Maximusa 125 kubika 0takoje.gif. Motorce sam kupio polovno, i naravno zadnja felna je kriva 1hmm.gif. Gde to kupiti, a da ne bude u Masstehniku, duplirali su cenu felne 1jok.gif. Inace motor je 2008 godiste, kupljen 2012. god., cena je bila 600e, 2300km. Zivi bili!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Explorer 150

Xm... Čim se Marshall ne javlja tema zamire. Marshallle, kakva je situacija, ima li kakvih novosti?

 

Kraljeviću Marko dobrodošao i da te lepo služi mašina. :moto3:

 

Ne znam neko drugo mesto sem Massetehnika, mislim da svi kupujemo tamo.

 

Što se mene tiče mogu slobodno reći da sam prezadovoljan :aha:

 

Prešao ukupno 2600 km, apsolutno nikakve problem nisam imao zadnjih 1500 km.

 

Moje vožnje su uvek nedeljom pre podne, Imamo neko društvance, nas stalnih 6 uz par povremenih vozača, I prelazimo oko 100 km po turi. Zahvaljujući Exploreru mogu reći da sam u potpunosti upoznao svoj kraj, a o opuštanju I da ne govorimo.

 

Vozimo uglavnom konstantnih 50-60 km/h I uživamo u prirodi. Explorer to podnosi lagano, između 4000-5000 o/min, I prosto se oseća koliko mu takva vožnja leži a motor bukvalno prede uz solidnu rezervu snage ako zatreba u svakom trenutku.

 

Čak smo se I malo ozbiljnije organizovali pa smo I sebi nadenuli ime "Bukuljski veverci", imamo amblem I odradili smo majce I prsluke sa logoom. Kada krenemo u vožnju to izgleda poprilično simpatično.

 

Dostavljam I slike, model je drugar Žiks.

 

Pozdrav za sve I izvinjavam se ako sam malo off, želja mi je da izrazim zadovoljstvo koje mi Explorer donosi.

post-21292-0-95229300-1404829875_thumb.jpg

post-21292-0-86684900-1404829885_thumb.jpg

post-21292-0-23577100-1404829900_thumb.jpg

post-21292-0-27061700-1404829909_thumb.jpg

post-21292-0-15776700-1404829920_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Redovan servis na 17000 km odradjen je (naravno) u sopstvenoj reziji, i ... bilo je iznenadjenje. Pre svega pranje celog motorina od nemilosrdne voznje po prasini. Zamena motornog ulja Silkolene 10W40 kolicina oko 0,7 litara je oplemenjena dodatkom nove bakarne platne na sraf za ispustanje ulja, cisto da nebi flisovalo napolje. Desilo se pa znamo. Filter vazduha treba izduvati od prasine... e pa filteru je otpala zastitna metalna mrezica! Obzirom da skuter svaki dan boravi u prirodi, tamo su enormne populacije bubamara i ostalih insekata koji se zavlace bas svuda i grizu bas sve, metalna zastita se mora vratiti. Filter je presao samo 2000 km a po normi treba jos 1000, necemo kupovati novi jos tih 1000 km, odradjena je popravka topljenom plastikom. Time je vec popravljana plasika oko fara, iznutra. Za to se interesovao i nas kolega forumas Brle, ova operacija je fotografisana, slikice su u prilogu. Posle toga voznja je nastavljena.

 

Nisam dugo bio na forumu, reko daj da vidim jel vozi Marshall svog explorer-a.

Bas pre neki dan sam obilazio radnje po gradu da kupim jos nesto alata i bio sam u Wobiju, setio se za pistolj, kada sam te pitao. U avgustu cu uzeti sta mi treba, pa i pistolj za lepljenje. Hvala u ime svih jos jednom za ove sve informacije koje pruzas. Nadam se da cemo se jednom i upoznati. Aj ziv bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja