Jump to content

Moto Zajednica

ZZR1100 prednja koènica - potrebno objašnjenje

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

naleteo san na netu na ovu sliku...

 

 

mrgSX_bikepics557378800fv3.jpg

 

 

i pmislio da èovek hoæe da ugradi šestoklipa klešta umesto standardnih èetvoroklipih, a onda sam naleteo na ovu sliku...

 

404.jpg

 

 

i video da to može da se završi bez onog umetka.

 

e sad, interesuje me zašto je to uradio, vidim da je klešta pomerio niže u pravcu osovine toèka i da je ugao izmeðu viljuške i klešta veæi.

 

šta je time dobio? ravnomernije trošenje ploèica, bolji oseæaj, veæu snagu... da vas èejem. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

he, he, he... :D prva slika je oèigledno greška ali eto da vidite kako izgleda jedan malkice nabudžen Bandit 1200.

 

mislio sam na ovu sliku...

 

g2bf7_bikepics448683800kj3.jpg

 

p.s. konaèno provalim kako se slike postavljaju, a onda pogrešim sliku. pa to može samo meni da se dogodi. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

Raso!!!

pogledaj malo bolje :shock:

zlatna klesta NISU ista kao ova crna, za koja je ocigledno morao da se zbudzi umetak. vidis da rupe za kacenje nisu na istim mestima, narocito ne gornja. cak je razlicito i rastojanje...

a sta se dobije ako ubudzi ses' mesto cet'ri, otprilike si sam odgovoriJo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Tako je,a što se tièe onih zlatnih klješta,ona su od GSXR 1000 K1,K2,GSX 1400 i oèigledno pašu na ZZR 1100, klješta sa druge slike su sa GSXRW 93. - 97.,SRAD 750,Hayabusa,Kawasakija ZX7R,ZX6R,ZR9R .

Ja sam na svom starom Suzukiju imao 6-klipna klješta sa Yamahe YZF koja su imala skroz drugaèiji prihvat,ali na svu sreæu nisam morao da pravim adapter nego sam malo vario,malo glodao i bušio i bilo je ok.

Inaèe,ovo je normalan i èest naèin ( sa adapterom ) stavljanja boljih klešta na starije motore.

Još za informaciju,šesteroklipna klješta jesu nijansu bolja od starih èetveroklipnih klješta,ali radijalna su ipak dosta veæi pomak,a nijh se nemože kvalitetno prièvrstit na staru viljušku pomoæu adaptera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
Raso!!!

pogledaj malo bolje :shock:

zlatna klesta NISU ista kao ova crna.

 

video sam da crna i zlatna klešta nisu ista, ali sam mislio da je glavna uloga umetka da promeni položaj klešta u odnosu na viljušku i osovinu. i da se time nešto znaèajno dobija. jer ako veæ postoje klešta koja pasuju odlièno zašto se zezati sa umetkom ako on ništa ne donosi, ovaj umetak izgleda prilièno masivno i snažno (i mora biti jer nosi koènicu) i poveæava oscilirajuæu masu na viljušci a to nikako nije plus. dobro, zzr1100 je masivan motocikl pa mu to možda i ne pravi veliku razliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
i poveæava oscilirajuæu masu na viljušci a to nikako nije plus. dobro' date=' zzr1100 je masivan motocikl pa mu to možda i ne pravi veliku razliku.[/quote'] BAŠ je masivan i ne pravi mu toliko razliku koliko mu verovatno poboljša koèenje. Buduæi težak ko tuè i jak kao zmaj, uopšte mu ne bi škodilo malo boljih koènica, što se mene tièe! Geometrija mu je spora pa spora, težište visoko, krivine savladjuje... onako, bar malo da ga bolje ukoèimo :cry: :roll: :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja