Jump to content

Moto Zajednica

I RTS je poceo da nas pljuje !!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Dva dana za redom prave priloge o bajkerima po starom dobrom stereotipu -jurcaju bez kacige ,i boli ih uvo za druge !

 

Sinoc su bili kod mene na kosi,bilo nas je bas mnogo.Posto policija ima naviku da dolazi da nas maltretira kad mi je drugar javio da dolaze svi smo se pokupili i otisli da da nas ne bi maltretirali

Posle 5 minuta zove me drugar i kaze da je dosla patrola sa ekipom RTS-a da snimi lep prilog o nama i tome sta radimo.Dva druga su lepo objasnili da nemamo gde da se skupljamo i da je ovo nas beg od guzve,Da su svi ovde legalni i da nose opremu uvek.sto je tako i bilo jer su snimili kamerom ali u snimak naravno nisu uvrstili !!!!!

 

Posle su nas pitali da pokazemo sta umemo sa motorima,Drugar je ubacio motor u svecu i pokazao da moze i polako da se tockira,a ja sam sa quadom pokazao da moze da se radi stunt i sa 5 na sat.Znate sta su oni izmontirali??

Kao da je on prosao sa 200 na sat pored njih  a meni su od svog stuntu prikazali snimak kako tockiram na kraju ulice de nema nikog !!!!

A posle toga su otisli do usca i snimali neke likove na R1 il nijedan,kako tockiraju pored trz.centra naravno bez kacige !!!

 

Ne znnam cemu vodi ova kampanju ali mi dodje da iz protesta se obucem u gace i gologuz sednem na quada i iztockiram kroz Kralja Milana ,jer cemu svrha kad nas stavljau u isti kos stalno ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

vecina gradjana vidi ljude koji divljaju,ove druge i ne primeccuju i ne znaju da postoje normalni bajkeri...tako da je to tesko objasniti,koliko god se trudio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Beh. Baš su ogavni :(

Ne znam kako ovome može da se stane na kraj (verovatno da ne može), ali makar neka protestna vožnja bi bila dobra...

Eto, ja sam zaista ZA da se 19-tog, posle davanja krvi, odvozamo negde u znak protesta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Za 19. je i predviđena vožnja po Bgd.

 

E, TO!

Znam da neće mnogo značiti, ali se nadam da će bar NEKO napraviti normalnu reportažu o nama. Nismo svi nenormalni kakvima nas prikazuju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Za 19. je i predviđena vožnja po Bgd.

 

sa čitavih 20 motora?  ;D

 

Novinarski prilog ili tekst je uvek subjektivan! Novinar dobije zadatak da pripremi prilog o nekoj temi i njega ne interesuje da zalazi u detalje druge strane.

 

Ali zato se druga strana okupi oko nekog zajedničkog tela, pa to telo objavi demant, protest, komentar na iznesenu vest i on se dalje objavljuje.

 

Pitanje je zašto MAS i AMS to ne rade?

 

Zašto, ako se ovde vodi borba za bolji položaj motorista u Srbiji, niko ne zna ko smo?

 

MAS i AMS (i stavovi oko kojih se okupljamo) su vidljivi u javnosti koliko bajker u mrtvom uglu penzionera koji vozi juga bez retrovizora!

 

I stvari se ovako nikad neće promeniti ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Za 19. je i predviđena vožnja po Bgd.

 

Generalizacije je NEMOGUCE neutralisati protestnim voznjama. Naprotiv.

 

Generalizacije se razbijaju iskljucivo akcijama upravo poput davanja krvi, pozitivnim PR-om koji prati pozitivne dogadjaje (npr. reli, grupne voznje, skola defanizivne voznje itd.), kao i planiranim PR-om od strane AMS-a.

 

Doci ce vremenom... nemojte mnogo da se nervirate. Prosta je cinjenica da je motociklista sve vise, da je u tom porastu broja mnogo vise normalnih nego stoke, veliki procenat su ostvareni ljudi sa ugledom i statusom u svom socijalnom okruzenju, a drugi ljudi kada znaju normalnog, sredovecnog komsiju, ili dobro dete iz komsiluka koji voze motor drugacije pocnu da gledaju na stvari.

 

Recept je jednostavan - budimo ono sto uglavnom jesmo - nosimo opremu, stanimo kad kolegi treba pomoc, pozdravimo u voznji, ne opravdavajmu stoku medju nama samo zato sto isto teraju 2 tocka. ORGANIZUJMO SE - a vec jesmo, tj. BJB je primer pozitivne zajednice motociklista koja vec sa prezirom/zezanjem gleda na neizivljenu stoku medju vozacima motora.

 

I budimo svesni da se uglavnom sve dogadja evolutivno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Posle su nas pitali da pokazemo sta umemo sa motorima........Znate sta su oni izmontirali??

 

Naravoučenije:

 

Sledeći put sa osmehom kažeš "može, ali daj br telefona da mogu da ti čestitam kada budem video kakvu si emisiju pustio u etar..." - i direktno ga pitaš da li će opet da pljuju po bajkerima ili će da napravi realnu reportažu, pa mu objasniš sve ono oko nošenja kaciga i opreme, kulturne vožnje u saobraćaju, biranja bezbednog mesta za stunt...

Po mogućnosti ispred kamere...

Uključene.

 

Za 19. je i predviđena vožnja po Bgd.

...Ali zato se druga strana okupi oko nekog zajedničkog tela, pa to telo objavi demant, protest, komentar na iznesenu vest i on se dalje objavljuje.

 

Pitanje je zašto MAS i AMS to ne rade?

 

Zašto, ako se ovde vodi borba za bolji položaj motorista u Srbiji, niko ne zna ko smo?

 

MAS i AMS (i stavovi oko kojih se okupljamo) su vidljivi u javnosti koliko bajker u mrtvom uglu penzionera koji vozi juga bez retrovizora!

 

I stvari se ovako nikad neće promeniti ...

 

E - to je pravo pitanje.

I ne mogu da verujem da smo inertni kao i cela Srbija: umesto da se na kraju godine napravi presek i vidi ko j šta radio i po potrebi nagradi, kazni ili smeni - ako su se prvi ljudi MASa i AMSa uhvatili te odgovornosti - onda bi ili trebali da rade posao kako treba ili da puste druge...

 

p.s. - zaboravio si da napišeš da je penzos razbio naočare za vožnju, pa vozi sa cvikama za čitanje... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

more meni nesto tu smrdi. :-\ ne prave se prilozi zato sto je uredniku to palo na pamet (retko koji ima svoju) nego zato sto je to neko narucio da se napravi. sta se iza brda valja verovatno cemo videti uskoro jer se u ovo doba godine obicno pravi budzet za narednu fiskalnu godinu >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

  Rekoh ja vec jednom da ce nas zabraniti zakonom. Mora postojati pozadina za sve ovo. "Eto mi im delimo kacige a oni voze bez kaciga i to na zadnjem tocku"... Treba staviti deset kamera na deset motora pa snimiti sve prekrsaje koje prave vozaci na cetiri tocka i ugrozavaju nam zivot. Onda to odneti Alvirovicu u Sat plus i platiti coveku da uradi tv kampanju. Nas je mnogo i lako cemo skupiti pare za tako nesto.  Naravno treba snimiti obe strane medalje i na taj nacin pokazati svetu da nismo svi isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...Onda to odneti Alvirovicu u Sat plus i platiti coveku da uradi tv kampanju. Nas je mnogo i lako cemo skupiti pare za tako nesto..

 

E u pravu si skroz! Mislim da bi zaista lako skupili pare. Treba samo nečija inicijativa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Opet mi smrdi na pomenutu NVO, nekakvu "Moto-akademiju" ili nešto slično koja se pita o svemu što se tiče motociklista, deli savete, postavlja pravila, eno je često na b92, Studio B...i gle čuda: ta ista NVO je osnovala i neki kurs dobre vožnje za motocikliste po "popularnoj" ceni od 300 evra, koliko se sećam...

 

Sad ćete da mi prigovarate zbog teorije zavere, ali ništa se ovde ne radi bez debelog razloga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Sasvim moguce da si u pravu. Nisam u toku ali verovatno ima i toga. Alvirovica sam naveo kao primer. Moze bilo ko drugi. Sve je na prodaju. Skupljanje novca nije tako neizvodljivo. Kada bi uspeli da napravimo tu BJB konferenciju ili nesto slicno, pa na sajtu damo obavestenje o dogovorenom i uradjenom... Nije tesko samo se moraju ispostovati osnovna pravila marketinga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

fec vidim u kom je pravcu krenulo...  ;D ;D ;D na kraju ce nekome da padne ideja da se prisljamcimo uz gay paradu... eto mi imamo jos manje prava nego gey populacija...

 

salu na stranu ovo stvarno zvuci kao da je naruceno... na B92 kada je pravljen onaj prilog gde je policajac ispravio novinarku u njenoj gluposti da u 80 % udesa ucestvuju motorciklisti... e pa ta vest nije ispravljena nego i dalje kao takva stoji na sajtu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

1.Da nece da nas poteraju sve u NVO po sertifikate?

2.Ili ce da zabibere u ZOBS-u kazne da j*ja zvone?

1+2=popunjavaj rupcagu u budzetu.

A mogli bi da uvedu i jos jedan porez na motore,jer ako smo vec budale na dva tocka,onda budale tek treba oderati. I svi ce se sloziti sa tim kada shvate da smo budale.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

1.Da nece da nas poteraju sve u NVO po sertifikate?

 

E ovoga se i ja bojim ... mada verujem da tako nešto neće moći da prođe. Bar se nadam. Svi mi koji imamo uredno položenu kategoriju koju nam je država izdala valjda nećemo morati da "utvrđujemo gradivo" ... mada, kod nas je sve moguće, majke mi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

E to si u pravu. Ma treba odmah reagovati i to BURNO ukoliko im tako nešto padne na pamet. Pa još neki namet na "luksuz" koji vozimo više stvarno nije za izdržati. No, čuj, od države u kojoj je u današnje vreme moblni telefon luksuz, svašta možeš očekivati  >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Taksisti nisu dobili kontra efekat. Nisu ni neki drugi sto blokirase saobracaj u Bg-u. Tacno je da glavonje dodju i obecaju sve, samo da se rascisti guzva - a posle corak, ali o tom po tom. Medijska paznja se dobija velikim parama il velikim sranjima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ja ne verujem da je u pitanju neka zavera ili sl. Pre ce biti da su se poklopile 2 reportaze sa negativnom konotacijom. Nije mi cudno sto ljudi koji ne voze motore ne vole bajkere, kad i mene nervira gomila bajkera koji kvare sliku o nama. Kao sto drugi rekose, treba svaki pojedinac da se ponasa onako kako smatra da je ok, a slika ce se promeniti vremenom. Nadam se da je vise normalnih medju nama. Svi zajedno mozemo doprineti popravljanju lose slike kroz dobrovoljna davanja krvi i slicne akcije. Veoma je bitno da se neko iz MASa i AMSa potrudi da se te akcije predstave javnosti i vremenom ce se slika promeniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja