Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Danas ugrabih prepodne da operem motor. 

 

Ovaj put nemam šta puno da pišem jer je preko zime ceo motor detaljno sređen i presvučen keramikom gde god je moglo. Sada je opran mlazom vode sa creva i bukvalno je sva prljavština spala. Doduše svakako sam ga prošao četkom i šamponom u toploj vodi. Bukvalno jedan potez i sve je čisto.

 

20240825-123100.jpg

 

 

 

 

Lanac sam očistio takođe iako koristim podmazivač u kombinaciji sa uljem 80W90. Lanac nije nov ali svaka čaura je pokretna. Drugo, lanac ni približno nije prljav kao što je sa sprejem. To vidim jednostavno po tome koliko sam ga lako oprao i koliko je ostalo prašine u posudi sa petrolejem. Provozao motor, uključio podmazivač, nauljio ponovo lanac i to je to. Doduše za lanac spremam nešto specijalno ali o tom po tom. Prikupljam komponente za sad.

 

 

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pre izvesnog vremena sam nabavio merač pritiska. Beše u Lindi ako se ne varam nije bio više od 1500 dinara.

 

Ovo crevo kao extender za ventil sam poručio sa Alije. Jer ovaj aparat ne može da stane fizički u felnu od Jamahe.

 

20240825-204710.jpg

 

No, štos od kud ovo je zbog sumnje da manometri na pumpama nisu tačni. Danas sam testirao na kolima. Pumpao sam na NIS pumpi i potom proverio aparatom. Manometar na pumpi laže, pokazuje 2.3 a aparat 2.0.

 

Kod TDMa je izuzetno bitno imati dobar pritisak u prednjoj jer je baš netolerantan kad to nije kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4858 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Manometar na pumpi laže, pokazuje 2.3 a aparat 2.0

Ima li manomerar nalepnicu da je bazdaren, znam da i oni na pumpama moraju bazdariti. 

Naj sigurnije ti da zamolis nekog na teh. da uporedi rezultate tvog aparatica i njihovog manometra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema. Slažem se upitan je i aparatić. Treba ga uporediti sa proverenim manometrom. Problem sa pumpama je da su retko gde ispravni :( Ljudi ih bacaju, vuku po podu i šta sve ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4858 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Zato na tehnicki pa uporedi, msm kontrolor ga unese i uporedi dok radi neko vozilo, 100000 svake godine se daje na bazdarenje i mi moramo paziti jer ako ga zeznemo i nastavimo raditi ozbiljnu kaznu rizikujemo, to prvo pregleda kontrola. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 14 sati, Alekre je napisao:

Nije moj, na žalost.

 

Screenshot-20240829-214644-Facebook.jpg

 

 

Ja mislim da ce moj za godinu ili malo vise biti toliko 😀 ... ako ne kupim nesto novo

 Mislim - novo!

za polovno ga ne bih menjao sta god bilo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Evo i malo rada:

 

Pre nekog vremena pojavilo se neko pucketanje kad okrećem upravljač. Kad je točak u vazduhu ništa i kad stisnem prednju. 

 

Prvo sam popustio sve šrafove na blatobranu, proverio da ne krcka žabica koja drži kočiono crvo... Isto. Danas odlučih da demontiram prednji točak i proverim ležajeve mada klasičnom metodom provere nisam provalio da su loši.

 

Uglavnom, šta god da se uzme u posao treba prvo propratiti šta kažu fabričke vrednosti i procedure. Ovo je za prednji točak pa kome treba nek sačuva podatke.

 

20240901-120530.jpg


20240901-120622.jpg


20240901-120704.jpg


20240901-120744.jpg

 

Kočnice kao nove. Ovo su Brembo sinter, traže malo toplote. Kad se ugreju to koči nenormalno dobro. Doziranje kako voliš. Doduše tu veliku ulogu imaju i Sumitomo monoblok klješta. Kod ovih klješta je specifično da imaju baš male tolerancije i valja ih bar jednom u sezonu očistiti. Sad na primer.


20240901-123547.jpg

 

Prednja osovina, 19mm. Htedoh da naručim "alat". Veli NFS ma uzmi produženu maticu... Umesto alata i dostave koja bi me koštala 1500 dinara ja uzeh maticu za 55 dinara. Ko Bog. Ovom prilikom se zahvaljujem na ideji i uštedi :)


20240901-123558.jpg

 

Evo i osovine napolje. Ovo je namazano sa FAMovom litijumskom i kao da je juče namazano.


20240901-123747.jpg

 

Nema točka. Dosta znači centralni, samo mora da se potkajluje nečim kad nema točka.


20240901-123943.jpg

 

Evo instrukcija za podmazivanje.


20240901-130610.jpg

 

 

Sad da proverimo ležajeve. Vadim semeringe ležaja točka. Ovo je izgleda prvi put sada demontirano. Unutra mast, čaure kao nove, ležajevi dobri semerinzi dobri. To je kvalitet nekada bio.

 

Kako da znate da li je semering dobar? Ne smeju usne semeringa da budu ispucale, krute ili kao zavrnute. Kad u semering uđe čaura, treba da postoji otpor i da čaura ne ispada sama od sebe. Ako ispada onda semering ne drži tj. ne zaptiva. Ovo sam očistio, šiknuo novu mast i spakovao sve nazad.

20240901-133017.jpg


20240901-133024.jpg

 

Nakon sklapanja, nema više pucketanja. Šta se tu desilo pojma nemam 😮 Uglavnom, ostaje mi još da sutra nabavim veliki kilo ključ da stegnem sve na merku a ne ovako iz ruke i to je to.
 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Inače jedna anegdota. Imao sam komšiju koji je bio mašinski inženjer. Voleo po neku čašicu u penziji i uvek skroman. Za bilo kakvu diskusiju isključivo specijalizovane teme. On je po godinama meni mogao da bude deda pa nažalost dok sam ja stasao on je već bio u starosti. Upokojio se nešto ranije nego što bi trebalo i tako zbog razlike u godinama nisam stigao da pokupim znanje od njega koliko bi sad želeo.

 

Uglavnom radio je u  fabrici kompresora u Smederevu. Fagram se zvala firma, pravili su ozbiljne kompresore. Firmu su uništili privatizacijom i sad umesto ozbiljne proizvodnje ne smem ni da pomenem šta radimo i koliko je to niskog nivoa.

 

 

Kako god, komšija je bio veliki fan ležajeva. Kaže, državu i vojsku uništiš tako što im upropastiš proizvodnju ležajeva i to je kraj industrije. Imao gomilu preciznog alata, pa neki setovi za izvlačenje i montiranje ležajeva, masti razne i jbg, nikoga to nije zanimalo, umre čovek i to je sve neko bacio u staro gvožđe. Uglavnom, nema dobrog sklopa bez održavanog i kvalitetnog ležaja. To je istina.

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM850 '97
On 16.8.2024. at 13:57, salem je napisao:

Moj TDM je sada na 120 hiljada na satu. Koliko je realno presao... pojma nemam

Мој тдм је 248 хиљада само сам ја од фебруара до сад прешао 18 хиљада 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4096 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01



Možda neko zatreba, jako povoljan Hyperpro amortizer za TDM900



ae11666b-5ba8-4631-8b41-886411751d88?rule=%24_59.JPG

WWW.KLEINANZEIGEN.DE
Neu unbenutztBitte selber überprüfen ob bei euch passt Anhang der NummerKeine Garantie oder...,Neu Hyperpro yamaha tdm 900 / Gewindefahrwerk Motorrad in Gelsenkirchen - Gelsenkirchen


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4096 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Nov je i nikad korišten, ako možda netko traži novi.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To je fantastičan upgrade, samo da se proveri za koliko je kila. Doduše 900ka ima solidan zadnji amort, prednja vila je ta koja je mekana pogotovo za kočnice koje ima. Druge opruge čuda prave. Doduše već par sezona se spremam za ketridže ali nikako da se pomirim i rastanem od soma evra za tu investiciju.

 

Inače, nije TDM ali zanimljivo možda nekima koji ne znaju. Krajem 90ih postojao je TRX. To je sportski motocikl koji je koristio agregat iz TDM850, trellis ram, itd. Model kao model nije zaživeo jer je imao besnu konkurenciju kako u kući tako i međ konkurencijom.

 

Sad je to zanimljivo pogledati na 1998. godinu iz 2024 a vezano za agregat čiji koncept prati i 900ka. Paralerni dvocilindraš, velike zapremine sa suvim karterom sa radilicom od 270 stepeni. Tada je to bila, ajd ne mogu da kažem egzotika ali retkost svakako. Skoro 30 godina posle, takav agregat je postao standard u današnjoj moto industriji. Osim što su Yamahe imale glavu sa 10 ventila, danas su svi na 8. Definitivno su bili ispred svog vremena. Motocikli sada, pa i 900ka su već stari ali koncept nije zastareo.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4096 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

TRX850 je baš super pojava i dan danas, meni strašno drag motorin.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM850 '97

Људи потребна помоћ мењао сам уље и на кућишту где иде филтер конкретно на малој лулици почео да ми пушта уље после прве вожње прошли пут сам ставио силикона на кућиште нисам имао проблем сад га нисам ставио предпостављам да је то то ал нема нигде удубљење за гумицу или слично шта да радим 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3263 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 10 sati, el classico je napisao:

Nov je i nikad korišten, ako možda netko traži novi.
 

Da nisu počeli slati za Srbiju? Dosta stvari hteo kupiti ranije,cene povoljne baš ali odustao... 

Vama šalju, nama na istoku jok. 

Promenio član shoyyka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 553 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI
1 hour ago, Апис1903 said:

Људи потребна помоћ мењао сам уље и на кућишту где иде филтер конкретно на малој лулици почео да ми пушта уље после прве вожње прошли пут сам ставио силикона на кућиште нисам имао проблем сад га нисам ставио предпостављам да је то то ал нема нигде удубљење за гумицу или слично шта да радим 

Imas gumicu tu, lose si video.
Pusta ti ulje jer je nema

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 553 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda VFR800 FI
10 hours ago, Alekre said:

To je fantastičan upgrade, samo da se proveri za koliko je kila. Doduše 900ka ima solidan zadnji amort, prednja vila je ta koja je mekana pogotovo za kočnice koje ima. Druge opruge čuda prave. Doduše već par sezona se spremam za ketridže ali nikako da se pomirim i rastanem od soma evra za tu investiciju.

 

Inače, nije TDM ali zanimljivo možda nekima koji ne znaju. Krajem 90ih postojao je TRX. To je sportski motocikl koji je koristio agregat iz TDM850, trellis ram, itd. Model kao model nije zaživeo jer je imao besnu konkurenciju kako u kući tako i međ konkurencijom.

 

Sad je to zanimljivo pogledati na 1998. godinu iz 2024 a vezano za agregat čiji koncept prati i 900ka. Paralerni dvocilindraš, velike zapremine sa suvim karterom sa radilicom od 270 stepeni. Tada je to bila, ajd ne mogu da kažem egzotika ali retkost svakako. Skoro 30 godina posle, takav agregat je postao standard u današnjoj moto industriji. Osim što su Yamahe imale glavu sa 10 ventila, danas su svi na 8. Definitivno su bili ispred svog vremena. Motocikli sada, pa i 900ka su već stari ali koncept nije zastareo.

 

 

Samo sam je jejdnom video uzivo i to u bugarskoj, lep motor, vise lici na Dacati zbog rama nego na yamahu, mislim i da jeste pravljena kao odgovor na Ducati 900ss

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7252 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm
Pre sat vremena, Апис1903 je napisao:

Људи потребна помоћ мењао сам уље и на кућишту где иде филтер конкретно на малој лулици почео да ми пушта уље после прве вожње прошли пут сам ставио силикона на кућиште нисам имао проблем сад га нисам ставио предпостављам да је то то ал нема нигде удубљење за гумицу или слично шта да радим 

Kakav crni silikon, tamo ide gumica koju promeniš svaki ili svaki drugi put, košta 100din i ne boli te glava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7127 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Čak i ne mora svaki put. Samo kad se steže poklopac mora unakrsno i da se ne preteže. Ja ih prvo sve zategnem rukom koliko može i onda mali kilo ključ. Klik klik klik i nikad ni kap.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Yamaha TDM850 '97
pre 2 minuta, Alekre je napisao:

Čak i ne mora svaki put. Samo kad se steže poklopac mora unakrsno i da se ne preteže. Ja ih prvo sve zategnem rukom koliko može i onda mali kilo ključ. Klik klik klik i nikad ni kap.

Ма све ја то знам ал схватите ви људи да у цг не постоји да се купи сет гумица велике и мале на поклопцу од филтер једва и филтер нађем 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja